Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás fórum

Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás

1 2 3 4 5 6
97. 56081bb438 (válaszként erre: 93. - Loch ness)
2010. aug. 12. 17:14

ne foglalkozz vele,mi sem tesszük:-))!

azt csinálni vele,amit Ő irt a hozzászólásában:-))!

76.hsz...

96. trapiti (válaszként erre: 94. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:13
Sajnállak hogy Töled csak egy ilyen vélemény telik,.. De ha Te ennyire tudod, mi a helyes, senki nem gátol meg benne, hogy örökbefogadj egy sérült, beteg gyereket. Addig szerintem nincs mit számonkérned másokon.
95. hte23 (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:13
Tudod Te mit beszélsz????
94. ef7dc8407e (válaszként erre: 93. - Loch ness)
2010. aug. 12. 17:00
Mit hagyjak abba? Ez a véleményem.
93. loch ness (válaszként erre: 92. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 16:58
Légyszíves, hagyd abba!!!
92. ef7dc8407e (válaszként erre: 83. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 16:53
Ja persze. Ha tényleg tisztán az általad említett dolgok vezérelné a többséget akkor befogadnák a beteg, roma stb. gyerekeket.Persze, annak aki nincs benn fogalma sincs, hogy mennyi szeretet van mögötte. Haha. Még szép. De aki 2 gyerek után kislányt akar örökbe fogadni, abban önző vágy van, nem szeretet.
91. starmama (válaszként erre: 63. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 16:43
Minden tiszteletem a tiétek. Semmi rossz szándék nem volt bennem. Hála istennek, hogy nem kell ezen gondolkoznom. Minden jót az örökbefogadó családoknak!
90. starmama (válaszként erre: 52. - Hte23)
2010. aug. 12. 16:38
Fel. Örülnék a két szép gyerekemnek. De ez itt azt gondolom nem egyedülálló gondolat. És elítélni meg aztán végképp nem ítélek el senkit, ez a hozzászólásom 4. mondatában szerepel. Nem is személyeskedem, csak elgondolkodtatott a cikk, ezt köszönöm az írónal. És még egyszer sok szerencsét kívánok neki, ahogyan az előző hozzászólásomban is tettem.
89. loch ness (válaszként erre: 87. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 16:08
Értem, de akkor két különböző dologról beszélünk. Egyébként minden tiszteletem a tiétek, akik így szeretitek a gyerekeiteket!
88. 56081bb438 (válaszként erre: 86. - Deneb)
2010. aug. 12. 15:50
:-))))))!!!tapsoló smile!!!!
87. 56081bb438 (válaszként erre: 85. - Loch ness)
2010. aug. 12. 15:47

én értem,de én meg azt mondom,hogy nekünk a gyerekeink nem idegenek..

Mi a saját gyermekeinket neveljük,és amikor meglátjuk a babát,gyermeket,akit nekünk szánt a Sors,a csoda,az Élet,akkor már nem idegenek..Nekem abban a percben a gyerekem lett....

86. deneb (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:40

Juuuj, a csúnya, válogatós, lelkibeteg örökbefogadó, aki képes lenne arra a gazságra is, hogy 3 gyereket nevel... :D


„Don't feed the troll”

85. loch ness (válaszként erre: 84. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 15:36
Arra a kislányra gondoltam, akit nem fogadtak be. Úgy értettem, hogy nem a saját fogyatékos gyereküket nem fogadták be, hanem másét, és a kettő nem ugyanaz. Lehet, hogy nem voltam egészen érthető.
84. 56081bb438 (válaszként erre: 79. - Loch ness)
2010. aug. 12. 15:31

aki örökbe fogad,az a saját gyermekét és nem egy idegent nevel..

Kérdez meg bármelyik örökbefogadó szülőt...

Idegen gyerekeket az iskolába,oviba nevelünk,otthon a miénket....

83. 56081bb438 (válaszként erre: 76. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:29

miért olyan nagy baj,ha vágyik egy kislányra?,Gondolom neked nincs gyereked..

Képzeld vannak emberek akik 3.gyermeket is vállalnának ebben a helyzetben,és szeretnék,családot ,gyökeret,jövőt,lehetőséget,nagyszülőket,akik imádják őket, kapnak,és aki még tesót is háát az külön szerencsés.....


Ezek a legfontosabb dolgok,de ezt Te fel sem fogod....

Minden gyermeknek családban kellene felnőni,ha az ember csak egyszer lát állami gondozott gyermeket,akik szinte bújnak ,hozzá egy egy kedves szó után,akkor tudja ha van Sors nekik már elkezdődött:-((!


Mert nem a vérünk a gyermekeink az nem baj,ŐK többek annál,és ezt Ők is tudják...:-))!!


Ja és valami.Mi örökbefogadók nem vagyunk különbek,csak szülők szeretnék/szeretünk volna lenni..

Sikerült így,de ez mögött annyi szeretet van, ha valaki nincs benn az nem tudja...

2010. aug. 12. 15:24
Mégis elolvastam. Bocs mindenkinek, csak az egyik delikvens volt mocskolódó.
2010. aug. 12. 15:22
Látom, amíg én a hozzászólást fogalmaztam, parázs vita alakult ki. Amit inkább el se olvasok... Csak tudnám, mostanában miért lesz mindenből ilyen vita, és ilyen hangnem! Ha valaki arról írna cikket, hogy kedvenc színe a zöld, az is lassan ilyen mocskolódásba fulladna.
80. pzsvi (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:21
Én mindig is azt mondtam igenis lehetek annyira önző, hogy "válogassak". Sajnos nem adatik meg a vérszerinti gyermek "csak" a szívszerinti.....viszont ő eleve hátránnyal indul, nekem nem biztos hogy vannak lehetőségeim a fejlesztésére...ezért csak olyat tudok elfogadni, akit támogatni is tudok...és ezért el lehet ítélni
79. loch ness (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:20

Szerintem ez túl kemény ítélet! Honnan tudod, hogy tényleg így van? Sokszor a saját indítékainkkal sem vagyunk tisztában, hogy lehetnénk akkor másokéval?

Akinek nem elég két gyerek, azt tökéletesen meg tudom érteni. A családunkban többen is sokgyerekesek, és van, akinek csak kettő születhetett, és egész életében hiányzott neki a többi, aki már meg se foganhatott. Miért baj, ha ilyenkor valaki örökbe szeretne fogadni még egyet, és családot akar adni neki?

A kislány-dologhoz: a cikkíró egy szóval se mondta, hogy akkor is válogatna, ha saját harmadik gyermeke születhetne. Gondolom, boldog lenne egy harmadik kisfiúval is. De a már megszületett gyerekek között miért ne válogathatna? Lehet, hogy te nem tennéd, lehet, hogy én se, de nem bűn, és nem elítélendő dolog. Túl keveset tudunk ahhoz, hogy szilárd véleményt mondhassunk. És a cikkíró nem is ezt kérte tőlünk. Amúgy nekem is fáj a szívem a kislányért, aki továbbra is vár, hogy befogadják - szerencsére olyanok is vannak, akik fogyatékos gyereket is be tudnak fogadni. De aki úgy érzi, nem képes egy idegen fogyatékos kicsit befogadni, azt semmiképpen sem szabad megítélni.

78. 6048dc6b87 (válaszként erre: 76. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:18
Azthiszem nem én mutatkoztam be hanem te!Nem is alacsonyodok le hozzád!!!!
77. zsanna78 (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:18
Hogy mersz ilyet írni????? Honnét tudod hogy mi vezérli, hisz nem is imered!
76. ef7dc8407e (válaszként erre: 72. - 6048dc6b87)
2010. aug. 12. 15:17
Van már 2 gyereke. Jobban járna ha megelégedne az élet ennyi ajándékával. De ő kislányra vágyik. Röhejes ő is és te is. Hát én leszarom, ő kínlódik.
75. Indián lány (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:16
Te aztán csak tudod!
74. trapiti (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:15

Az "ilyen embert"???????? Miért, milyen ember???? És milyen ember aki olyanokat ír, mint Te???

Miért ne vágyhatna valaki harmadik gyerekre?

Te mit szóltál volna, ha az elsö után azt meri valaki mondani, elégedj meg és ne vágyj másodikra???


Nagyon nagy baj lenne, ha az örökbefogadókat az "árvák" sajnálata hajtaná.

(Amúgy a legtöbben nem árvák, hanem olyan gyerekek akik nem kellettek, vagy úgy hogy lemondtak róluk, vagy úgy hogy olyan rossz körülmények között éltek, hogy elvették ket a szüleiktöl.)

Szerintem nagyonis normális és emberi dolog, ha egy örökbefogadót a gyermek utáni vágy hajt. Minden gyermeknek így kellene családba kerülnie, hogy így várják, így remegnek értük. Nem tudom, a vér szerinti családokban ez hánynak adatik meg... Az örökbefogadottak között mindnek :)

Emellett igen, az örökbefogadás célja nem az elsösorban hogy gyermektelen párok problémáját megoldja, hanem hogy a gyerekek családban nöhessenek fel. Nem is értem, hogy hogyan jutottál arra a gondolatra, hogy a kettö ellentmond egymásnak...

2010. aug. 12. 15:15

Ennek a cikknek a segítségével jobban beleláthattam én is az öf-i procedúra ezen részébe.Köszönöm!

Szerintem helytelen az előre felzaklatás.Ezt másként kéne kezelniük a hivataloknak,hisz mi is érző emberek vagyunk.

72. 6048dc6b87 (válaszként erre: 70. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 15:15
Súlyos problémái úgy látom neked vannak! Ki csap be kit???? A "lehet" még nem jogosít fel arra hogy igy írj róla, hiszen tudod te pontosan hogy működik ez? Voltál már ebben a helyzetben? Aki mindenáron gyereket akar az nem a tegyeszhez jelentkezik, végig megy az összes vizsgálaton és türelmesen vája a sorát. Hol van ebben hogy mindenáron????? Hol olvastad??? Hepycicának minden álma egy kislány volt, a 2.terhességénél olyan komplikációk adódtak hogy nem lehet vér szerinti gyermeke már se így se úgy! Úgy gondolod hogy becsapja magát? Egyszerűen nem hiszem el.... Szerinted mi a mondanivalója ennek a cikknek??? Sok ész nem kell hozzá!!!
2010. aug. 12. 15:09

Kedves hepycica!

Gratulálok a cikkedhez és ezúton is minden szépet és jót kívánok Nektek:)!

2010. aug. 12. 15:00
Szerintem nem ez a baj, hogy nem vállalta fel a beteg gyereket. Szerintem aki 2 egészséges saját gyerekkelnem bír megelégedni a "helyzetével" és "remeg" harmadikért annak igenis súlyos problémái vannak. Lehet, hogy a cél egy árva családba helyezése, de az ilyen embert nem ez vezérli. Lehet, hogy ő is ezt akarja hinni, mert ez olyan szépen hangzik, és még önmagát is becsapja. Nem arra tette az életét, hogy szegény gyerek családban nőjön fel, egyszerűen gyereket akar mindenáron és még válogat is, jelen esetben kislányt akar.
2010. aug. 12. 14:47

Kedves olyanok akik elítélitek azokat a családokat akik örökbebabára várnak és visszamondanak egy kiajánlást, mert beteg a gyerek.

Én és férjem is megtettük ezt.

38 éves vagyok gondoljátok csak el a gyerekkori barátaimnak tizenéves gyerekei vannak vagy párévesek de ők átlagosan már 3. gyerekek.

Nekünk meg még egy sincs várunk az örökbebabára 3. éve sőt hány éve vágyunk gyerekre...

Igen nekünk is megszólalt a telefon idén májusba jött kiajánlás 4. éves lelki és ebből adódó testi beteg gyermek, akit már egyszer visszavitt valaki(örökbefogadták és nem bírtak vele).

Mi is vissza mondtuk, mint hepicicáék.

Az embernek mérlegelni kell mi az amit föl tud vállalni vagy mi az amit nem.

Nekem akkor írta hepicica TUDNI KELL NEMET MONDANI. És mennyire igaza volt.

Ja és Ti azt nem tudjtátok mit jelent nemet mondani és mennyire fáj ez nekünk.:(

Nem is kívánom senkinek.

68. annus0625 (válaszként erre: 65. - Mirta)
2010. aug. 12. 14:41
Eggyet értek, nagyon szépen megírtad a lényeget
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook