Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor "mindenki" rajtad nevet! fórum

Amikor "mindenki" rajtad nevet! (beszélgetős fórum)


1 2
33. ina87
2017. jan. 25. 16:21
ha csak téged szekál az oktatót akk vele tisztázd vagy ha van feletesse fordulj hozzá hisz egy oktatónak példát kellene mutatni nem le süllyedni,a többiek h miként fognak hozzád igazodni azon nem sokat tudsz változtatni,én mindég utáltam az ilyen embereke,voltam hasonlóban helyzetben de én ki pártoltam az olyan embereket akik ki voltak zárva így nem merték őket szekálni,mert hát felnőtt emberek vagyunk nem kell senkit piszkálni és bántani...
2017. jan. 14. 17:24
A leges-leges-legszarabb élmény
2011. jan. 31. 22:05
vagyis nem teged, hanem bucokat :P
30. e438349773 (válaszként erre: 28. - Pocokfarok)
2011. jan. 31. 22:02
szerintem ot is gyotortek fiatal korban, s most bosszutall a multbeli serelmeiert... teged valasztott ki!
29. Bucóka20 (válaszként erre: 28. - Pocokfarok)
2011. jan. 27. 19:38
Persze,h nem....
28. pocokfarok (válaszként erre: 27. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 18:34
Meg azt is elfelejti, hogy o is volt valamikor tanulo ... Es ez a legborzasztobb az egeszben. Ha vele is igy bantak volna anno, akkor o is szivesen csinalta volna ezt a szakmat? Ebbe sosem gondoltak bele ...
27. Bucóka20 (válaszként erre: 26. - Pocokfarok)
2011. jan. 27. 18:26

:)


Szerintem,ha valaki folyamatosan eltűri ezeket a megalázó , ciki dolgokat , akkor végképp nem fog változni a helyzet.


Hiszen akkor elkönyvelik gyengének és rajta élősködnek.



Az is zavar,h azért én nem ilyen vagyok,és kis csicska csajok akik a seggembe sincsenek...ők állnak így hozzám.


Az oktatóm am is mindig mindent jobban tud mindenkinél.Csak azt felejti el, h ő kozmetikus nem pedig egy mindent tudó multifunkcionális gép.

2011. jan. 27. 18:18
Azert mert apainkat mas vilag nevelte. Ok nem jarhattak hajnali 5-kor haza a bulizasbol. Ok biztos nem mertek ugymond szembeszegulni a szuloi szigorra miszerint ejfelre legyen itthon! Amibe mi elunk most, ez teljesen mas. Szabadabban elmondhatjuk, hogy mi bant bennunket, akar annak a szemelynek, aki a bogyunkbe van. En is eljatszottam azzal a gondolattal, elmegyek masik boltba tanulni, apa szinten nem dijjazta az otletet. Elmeseltem neki, hogy milyen is ez a klimaxos agyament noszemely, nem tetszett neki, de azt mondta, el kell hogy turjem. Elturtem, nem mentem el, de azt mar nem turtem hogy uvoltson velem. Mikor ezt az esetet elmeseltem apanak nagyra elkerekedtek a szemei hogy hogy engedhetek meg magamnak ilyen hangnemet. Hat nem erdekel ... de utana legalabb leszallt rolam a klimaxos xD
25. Bucóka20 (válaszként erre: 23. - Pocokfarok)
2011. jan. 27. 18:05

Örülök,hogy Te is így látod.

Azt pedig sajnálom,h apumnak amiket részleteket elmondtam..ő azt mondta h nekem csend a nevem.Mármint gyakszin.

És h ő nem pártolja h eljöjjek.

24. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - Cippora)
2011. jan. 27. 18:00

""Ha suliban szívatják az embert,az valahol normális,de te fizetsz,nem is 10-20.000Ft-ot,hanem több százat arra a két évre,hát akkor nehogy már,és tudod döbbenet,hogy nem te vagy az egyetlen,sőt...lassan már divat kicsinálni az embereket :(


Majd ha munkahelyen gürizel valakinek minimálbérért,majd akkor ráérsz tűrni,de ameddig te fizetsz neki,addig nem!""



Jajj...de egyetértek ezzel.Egy vagyont fizetek,komolyan mondom.Csak a könyvelő amit már említettem tudod...az 130.000ft 1évre!!!!Plusz neki fizetek,majdnem dupla ennyit,szintén 1 évre!

És igen,ez borít ki,h én fizetek és ő ágaskodik.

Nm azt értem ez alatt,h nyalja a seggem stb,csak ne alázzon meg.Ráadásul ne rendszeresen és ne érezzem magam kirekesztettnek.

2011. jan. 27. 17:58

Ez a magyarazkodas pont olyan, mint a Szex es New York 2-ben mikor a Miranda megszolalt azon a targyalason es a fonoke felemelve a kezet nyitott tenyerre utasitotta csendre. Engem is pont igy utasitott hogy fogjam be, ne magyarazzam meg hogy miert nem kezdtem meg el takaritani.

A masik meg hogy nem takaritani mentem oda, hanem tanulni, de a klimaxos agyaig ez nem jutott el.

Sajnalom, hogy ilyen helyzetben vagy, teljesen meg tudlak erteni. Tudom milyen az, amikor lenezik ugymond a kisebbet es a tanulot. En tenyleg nem birtam tovabb, ezert olvastam be neki. :(

2011. jan. 27. 17:56

Szia!


Húzz el onnan minnél hamarabb.Én anno dacos voltam,csak azért is maradtam.A helyzet javult (mert többen elmentek tőle,és ugymond kezdett megbecsülni) csak éppen lelkileg kerültem a padlóra amitt,hogy nem önmagam voltam.


Ha suliban szívatják az embert,az valahol normális,de te fizetsz,nem is 10-20.000Ft-ot,hanem több százat arra a két évre,hát akkor nehogy már,és tudod döbbenet,hogy nem te vagy az egyetlen,sőt...lassan már divat kicsinálni az embereket :(


Majd ha munkahelyen gürizel valakinek minimálbérért,majd akkor ráérsz tűrni,de ameddig te fizetsz neki,addig nem!

21. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Pocokfarok)
2011. jan. 27. 17:53

Igen,erre gondoltam a magyarázkodás alatt,mint amit az első példaképpen felhoztál.

Szerencsésnek mondhatom magam,mert ilyen takarításbeli netán vendégekkel szembeni bánásmódjával nincs probléma/problémám.


Csak mégis úgy érzem,h ha így folytatódik (és miért is változna meg),akkor lelépek.

20. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:51
Keresek mást,de előtte még lehet megpróbálok vele beszélni.Nem azért,mert egy sárkány,hanem úgy összességébe a cinikus beszólásaiból, a lenézéséből és a gyak. társak szintén zenész lenézéséből van elegem.Soha nem gondoltam volna,h így járok.Bár az se h így fogom tűrni.
2011. jan. 27. 17:44

En ertem mit akarsz mondani a "magyarazkodassal". Allitolag en is mindig magyarazkodtam a volt gyakorlati helyemen.

Csak egy egyszeru pelda: Megkertek hogy tisztitsam meg az ossze szemuvegkeretet a boltban. Oke, mondtam! Sajnos a nagy munka elott meg elmertem menni wc-re. Nem telt el 5 perc sem. Jovok hatulrol elore a boltba es a boltvezeto kerdi merges hangon hogy: "meg mindig nem kezdtel el takaritani?" En meg elkezdtem mondani neki, hogy bocsi, de csak elmentem wc-re. Illetve csak el akartam mondani, a "bocsi"-nal mar azonnal mondta hogy oke, nem kell megmagyarazni, kezdj takaritani. :S Nem vagyok szobalany, hogy igy ugraltasson! :S Es erre sok pelda volt masmilyen szituaciokban, mindig belevagott a mondataimba.

2 evig tanultam itt latszereszkent, az utolso felevben kezdtek felujitani a boltot, de emelett dolgoztunk a porban, a hangzavarban es a betonfuro kellemes hangjara. Minden csupa por volt. A boltvezeto megkert hogy mossak fel. (Hozzateszem hogy ha egy nap nem mostunk fel legalabb 10x, akkor egyszer sem) Mondom neki kisse visszafogottan, hogy de miert mossak fel, mikor 5 perc mulva ugyis megint minden csupa por lesz. Hat nem erdekelte, a kezembe nyomta a vodrot. Annyi volt a hibam, hogy nem engedtem eleg vizet a vodorbe. Elkezdtem felmosni, lazan huzogattam ide-oda a felmosorongyot. Oda jott, belenezett a vodorbe es elkezdett uvolteni velem: "Teged otthon nem tanitottak meg felmosni????" Es nagy gogosen elvette tolem a vodrot es mondta, hogy akkor majd o felmos. Ez egy 50 eves hazsartos, visszeres labu, dagadt "no" volt. En meg nem voltam illedelmes, nem ugrottam utana, hogy ne dolgozz a fajos labaddal, majd en felmosok, hanem hagytam, hagy csinalja. Kozben a boges kerulgetett. Persze miutan felmosta a poros csempet ujra elovett. Elmondtam neki, hogy semmi ertelme 5 percenkent felmosni mikor 5 meterre tolunk betont furnak. Es hogy igenis megtanitottak otthon felmosni, de nem uvoltozve es nem teljes generalas kozben! Na aztan bekussolt. Tan kicsit magaba nezett, aztan mar nem piszkalt. Mar banom hogy csak az utolso felevben olvastam be neki, birtam masfel evig a kikepzest szo nelkul. Mikor befejezodott a gyakorlatom, akkor meg sirt utanam, hogy en milyen jo munkaero vagyok, es hogy mi lesz a bolttal nelkulem. Hat menjen a fenebe ...

Jah, es 2 dolgozo ez a no miatt mondott fel, mert oket is szinten bantotta, beszolt nekik.

Bocsi hogy hosszura sikeredett. Szerintem te is elmondhatod nekik hogy mi a problemad, persze nem kell rolam peldat venni, az en eljarasom eleg paraszt modjara sikeredett, de mar nem volt mas valasztasom.

18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:43

Mert felveszed a kesztyűt.


Akkor két dolgot tehetsz: befogod a csipogódat és tanulsz, ellesed tőle a szakma miden fortélyát. Vagy nekiállsz és keresel egy másikat. És reménykedsz benne, hogy az szintén jó szakember és nem viselkedik így.


Viszont van egy univerzális megoldókulcs az ilyen dilemmákra: egy nyugodtabb pillanatban, amikor egyedül van, a zümmögő kórus nélkül, hozol két kávét és nyugodtan megkérdezed tőle, hogy mi a fene baja van veled?

17. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - B065921e9b)
2011. jan. 27. 17:42
Szerencsés vagy.:)
16. b065921e9b (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:41
Azért én se a kellő higgadtsággal közöltem ezt vele, de bejött!
15. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:40

:))

Még,ha így is van,akkor se értem,h miért én vagyok a céltábla,amikor másoknak is vannak rossz tulajdonságuk. No de mind1 is!


Igen,ez ami visszatartó "erő",hogy ő jó szakember,bár ez nem zárja ki azt h van másik hasonlóan jó,aki nem így viselkedik.

14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:39
Pedig kénytelen leszel, ha hosszú távon emberekkel akarsz foglalkozni. Fogd fel úgy, mint egy autogén tréninget. Ha tudod magadról, hogy nem vagy képes higgadtan érvelni, akkor félig már megoldottad a problémádat :)
13. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:37

Tudod, minden okoskodó azt gondolja, hogy ő nem okoskodik..... ;))


Szerintem dönts az alapján, hogy szakmailag megéri-e maradnod vagy sem. Hosszú távon jobb befektetés egy rosszmodorú de jó mentor, mint egy cukimuki kókler.

12. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - B065921e9b)
2011. jan. 27. 17:33

Én is elmondtam már egyszer a magamét hasonló témában,amikor engem is a szájukra vettek.

Akkor jött az h az oktatóm azt mondta,h fejezzük be,mert vendégek vannak.



Csak attól félek,h egyszer fogom először és utoljára elmondani a véleményem,mert ha én elmondom,akkor tuti kirúgnak vagy eltanácsolnak...nem tudom mi az eljárás.

Én nem tudok higgadtan ilyen mérsékletű dolgot megbeszélni.Ezért is nem beszélek róla inkább.

11. spinneli (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:33
Hát...lehet őket mégis idegesíti, ha mint írtad szakmailag sokat tudnál itt tanulni, lehet most érdemes kicsit passzívabb magatartást elővenni.
10. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2011. jan. 27. 17:30

Is,meg "okoskodok".

Bár szerintem ez nem vészes és nem idegesítő.Nem is naponta van a porondon,csak ők mondják,mert ezen jó -összemosolyogni-.

9. spinneli (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:24

nem nagyon értem mit értesz vagy értenek ők magyarázkodás alatt.

Mindenért szabadkozol?

2011. jan. 27. 17:24

Nekem is szívják a vérem a gyakorlati helyemen. Én szakács tanuló vagyok. Rajtam kívül van még egy srác aki tényleg oda is áll a munkához.

Meg van másik két srác, akik igazi tejbe tökök. Mind a ketten elsősök. Egyszer az egyik elkezdett velem bukózni, összevesztem vele, az oktatóm az ő pártját fogta, én meg vissza pofáztam neki, hogy ha az a barom kell neki, akkor vigye, engem meg rúgjon ki. És aztán szenvedhet az egy normális tanulójával. Azóta nincs probléma.

Én vehemensebb típus vagyok, és bátran a sarkamra állok, ha kell, de ha te nem vagy ilyen, akkor inkább keress más helyet.

És kitartást kívánok neked.

7. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2011. jan. 27. 17:19
Mármint azért nem lenne maradásom,mert tenne róla!
2011. jan. 27. 17:18

Át akartam menni egy másik iskolába,mert nem tudok már hosszan busszal utazni.Én egyedüliként jártam a mostani iskolámba,így nem tudott pálcát törni a fejem felett,ha valami nem ment az iskolában.

Amint felvetődött a másik iskola fogalma (ahova 2 tanuló is jár tőlünk),rögtön oda fordult a tanulo felé,és kérdezte h xy a tanár igaz a sulitokba?!

A tanuló azt mondta h igen!Erre az oktatóm felém fordult és nagy bohóc vigyorral mondta,hogy naaaa ott nem lenne -maradásom-.Magyarán én nem oda való vagyok,mert az a tanár aztán szigorú.


A másik,hogy minden hónapban osztályoznia kell a munkánkat.Mindenkinek (gondolom én 5öst adott).Erre nekem 4 szem közt hozzá fűzte,hogy "de jövöre szedd össze magad".Hát köszönöm.

Az én gyakorlati vizsgám 4-es egy másik tanulónknak meg 3-as lett.

Szóval!!!



Másik hely.A lakhelyünkön ő a legjobb,úgy érzem nem lenne maradásom a szakmában ha elhagynám őt.

A másik h szakmailag tényleg ő a legjobb..tudom és mondták is,de hogy én ezt h fogom még 1.5 évig kibírni?!!!!

5. gne2
2011. jan. 27. 17:10
Ha van rá lehetőséged, akkor keress gyorsan másik helyet! Az ilyen tanulótársakkal és oktatókkal csak gyomorideged lenne minden gyakorlati nap előtt. Nem éri meg!
4. Frida85 (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2011. jan. 27. 17:10
Így van,a pénzedért más is elvállal és lehet hogy sokkal különben bánnának veled.Ne várd meg a 2.évet,ilyenkor is van lehetőséged váltani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook