Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor marslakónak nézik az anyukákat... fórum

Amikor marslakónak nézik az anyukákat... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
377. fbab8271ce (válaszként erre: 372. - Tücke)
2010. okt. 18. 12:26
ennek az egész fórumnak ez lehetne az összefoglalója...
376. Tücke
2010. okt. 18. 11:35
nem viccelek azért mondom mert érdekes a legtöbb anya megtudja szoptatni a gyereket az utcán diszkréten úgy hogy még azt se tudja az ostoba ember hogy szoptat olyan mintha összebújtak volna hogy anya megnyugtassa a nyugtalan babát... de ez a nő a védőnőnél szinte félmeztelenre volt vetkőzve nem értettem mért kell levenni a felsőt és a melltartót is .... én is akkor már 32 hetes terhes voltam .... akkor fogadtam meg magamban hogy ha rá is visz a szükség mindig odafigyelerk hogy semmi ilyen ne látszódjon
375. db8a6d08b8 (válaszként erre: 374. - Tücke)
2010. okt. 18. 11:33
:),biztos kicsúszott a másik is:) hát az tényleg érdekes lehetett:) úgy elképzelem az anyát ahogy ül a széken és mind a két melle kint van....van ilyen???????????? de most komolyan
374. Tücke (válaszként erre: 373. - Db8a6d08b8)
2010. okt. 18. 11:30
akkor se oda való hogy mind a 2 melle kint legyen ezt mondom folyamatosan hogy meg lehet azt OLDANI DISZKRÉTEN IS ÉS HOGY AVVAL SEMMI BAJOM
373. db8a6d08b8 (válaszként erre: 372. - Tücke)
2010. okt. 18. 11:28
mit pattogsz? :) azt írtad ,hogy sokkot kaptál a védőnőnél(ami szerintem pont egy olyan hely ahova anyák járnak a babáikkal)AMIKOR MEGLÁTTÁL EGY SZOPTATÓ NŐT! hát mi meg tőled kapunk sokkot:)
372. Tücke (válaszként erre: 371. - Kohiani)
2010. okt. 18. 10:36
most mondom el utoljára nagyon sokan képesek úgy szoptatni hogy nem látszik mit csinálnak az ember csak max gondolhatja úgy néz ki az egész mintha csak összebújt volna az édesanya a gyerekével... evvel a felállással semmi problémám... de az amikor mind a 2 melle kint van az már nem az utcára való max otthonra ... a bensőségességet meg lehet oldani diszkréten is az utcán ... mint ahogy az előbbiekben is leírtam ... olyan felsőket kell akkor hordani és persze vannak ehez való melltartók is
371. kohiani (válaszként erre: 369. - Tücke)
2010. okt. 18. 10:33
Nekem épp ez az ellenszenves: "kint a cici és szoptat". És te ettől kaptál sokkot! Éppen emiatt a hozzáállás miatt íródott a cikk! Nem értem ezt a hozzáállást. El sem tudok képzelni szebb dolgot, mint a szoptatás! És attól, hogy ez nyilvános helyen zajlik, attól ugyanolyan intim tud maradni az anya és a baba számára. Bár lehet, hogy aki csak 1-2 hónapig tud szoptatni, vagy egyáltalán, az nem tudja ezt annyira átérezni. Az én fiam már "nagy ló" a te szavaiddal élve, 20 hónapos és még mindig szopizik. Lekopogom, eddig még megfázva sem volt. Szóval mindenkinek javaslom, ameddig van teje szoptassa a gyermekét, akár nyilvánosan is, ha a baba igényli. Mert nekem a fiam a legfontosabb, nem az, ki mit gondol!
370. db8a6d08b8 (válaszként erre: 366. - Kismanó86)
2010. okt. 18. 09:22
hűűű,micsoda csúnya dolog:) azért kíváncsi lennék ,hogy a valóságban ez hogy zajlott:)
369. Tücke
2010. okt. 18. 08:08
"""emlékszem egyszer a védőnőnél voltam a picúrral és sokkot kaptam mert amikor beléptem annyit láttam hogy anyának kint a cici és szoptat . . . "" ----ezt írtam szó szerint megint sikerült valakinek félreolvasnia nahh mind1
368. Tücke (válaszként erre: 364. - Kohiani)
2010. okt. 18. 08:07
hát ne haragudj de én a saját mércém szerint jó anya vagyok... és nem avval van bajom hogy szoptat valaki diszkréten az utcán hanem avval amikor mindene látszik a kismamának mellé ...
367. b486c9cf7d (válaszként erre: 366. - Kismanó86)
2010. okt. 17. 23:22

2 orszagban is tapasztaltam, mennyire segitokeszek, mikor szoptatnom kellett a fiam es nem volt hova elvonulni.

Egyszer egy konyvtarban Angiaban, egyszer pedig egy kikotoben Spanyolorszagban. Nem kerdeztek, hanem bevezettek oda, ahova egyebkent idegent be se engedtek volna, es fel se merult bennuk, hogy menjek a fenebe es oldjam meg, ahogy akarom.

A gyerek nem ehezhet, es a legtobb ember szulo lesz vagy mar az, tisztaban van ezzel.


Tudod vannak emberi gesztusok, igaz Magyarorszagon sajnos az a modi, hogy nem kotelezo ott ulnie...

gondolom magaddal szemben se varsz el tobbet es elore kizarod, hogy valaha is ilyen helyzetbe kerulhetsz.

2010. okt. 17. 17:29

Érdekes téma ez, mert mindkét oldal véleményében van valami igazság. Én egy hónapig tudtam szoptatni a lányomat, tehát nem nagyon került sor ilyesmire. De!

Természetesen, ha a gyerek éhes, meg kell etetni. De ha tudom, hogy megyek valahová, akkor tuti, hogy előtte megetetem. Ha rendesen eszik, akkor 2-3 óra alatt sok mindent el lehet intézni.

Nem nézek le senkit, de én nem tudtam volna nyilvánosan szoptatni. Valakinek megy, valakinek nem. Akkor inkább viszek magammal lefejt tejet vagy tápszert, ha tudom, hogy hosszabb program lesz.


De egy ellenpélda. Párom cukrászdában dolgozik. Ült a teraszon egy Anyuka ESTE pici babával és szinte követelte, hogy biztosítsanak neki egy helyet, mert meg kell szoptatnia a gyereket. Ha nekem egy hónapos a gyerekem, akkor nem viszem este cukrászdába. Nem kell száműzetésbe vonulni, de egy ilyen programot úgy kell időzíteni, hogy következő evésre legyünk otthon. Mert nem kötelező ott ülni.

365. db8a6d08b8 (válaszként erre: 364. - Kohiani)
2010. okt. 15. 19:27
a saját cicijétől is sokkot kap....meg gondolom mástól is:)
364. kohiani (válaszként erre: 336. - Tücke)
2010. okt. 15. 14:09
ne haragudj, de ha te attól sokkot kapsz, hogy egy anyuka a védőnőnél szoptatja a gyermekét, akkor nem tudom, milyen anya vagy. Egyébként egy baba nemcsak olyankor szopik, ha éhes, legalábbis az én fiam ilyen. Ugyanis megnyugtatja a szopizás!! Én már szoptattam őt buszmegállóban is diszkréten, úgy, hogy senki nem látta a mellemet. Ugyanis ő meg az ismeretlen emberektől kapott sokkot!!!!
363. Tücke
2010. okt. 12. 11:04
Vándor, Zsu és t.Ili köszönöm és látom egy véleményen vagytok veem evvel kapcsoaltban :)
362. t.Ili (válaszként erre: 361. - Fbab8271ce)
2010. okt. 10. 11:16
Egyetértek. A témához kapcsolódhat.
361. fbab8271ce (válaszként erre: 359. - Luca.78)
2010. okt. 10. 11:08
Szerintem igenis hozzákapcsolódik...Mert ha apuka úgy dolgozik, hogy nem tud ott lenni, DE valamit igenis fontos megoldani, időre, kis gyerekkel, akkor menni kell, ha éhes akkor pedig etetni kell valahol, valahogy...sose tudhatjuk mi van a háttérben!
2010. okt. 10. 07:42
Arra írtuk hogy ettől is függhet hogy az anya miért kényszerül mondjuk nyilvánosan szoptatni....most már én kérek elnézést hogy hozzászóltam,írtam a konkrét témáról is de nem minden fekete vagy fehér...
359. Luca.78
2010. okt. 9. 22:36
Tudom,hogy olyan témáról írtam ami eléggé megosztja az embereket,de itt már nem is arról a témáról van szó...hanem hogy kinél az apa mennyit dolgozik,stb stb.Engem különösebben nem zavar,de ti nem ehhez a témához írtok.(persze tisztelet a kivételnek)
358. Tücke
2010. okt. 9. 19:37
hát az nem a legjobb... azért mondom hogy én persze vagányan állítom ezt a hol szoptatom meg hogyan szoptatom a gyerekem meg mikor.... de nekem szerencsém volt... és a következővel is ugyan ez lesz
357. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 356. - Tücke)
2010. okt. 9. 18:38
Nálunk apa messze dolgozik és ép "rosszkor szültem" úgy értem persze jókor:) csak kemény tél után amikor nem tudtak dolgozni hiába próbáltak.....muszáj volt mennie kórházi hazatérés után négy nappal:(((
356. Tücke (válaszként erre: 354. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 9. 17:55

nekem nagyon sokmindent elintézett meghatalmazássala gyerek apja:)



és nekem tényleg csak a 6 hetes kontrollra a védőnőhöz kelllett vinnem a picúrt... a szoptatás meg a közelbeni sétákhoz, kisebb bevásárlásokkor előtte megoldható volt....ha meg a közelben lakó roknaimhoz mentünk át a picúrral ott megtudtam etetni bármikor... mondom én szerencsés voltam és azt a 3-4 alkalmat leszámítva soha nem szoptattam nyilvánosság előtt a csöppet

355. mgagi (válaszként erre: 348. - Luca.78)
2010. okt. 9. 16:56
Én csak annyit mondok, hogy ne érdekeljen az hogy más mit mondd. Anno amikor én kerültem olyan helyzetbe, hogy etetésre került a sor, nem volt más választásom mint hogy keresni egy olyan helyet ahol kevesen járnak és diszkréten takarva meg tudtam szoptatni úgy, hogy nem szólt rám senki. Később ha ilyen előfordult mindíg csak arra a helyre mentünk, és ott szoptattam.
354. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 353. - Tücke)
2010. okt. 9. 16:30
nálunk más a helyzet de amúgy persze,belefér:)
353. Tücke (válaszként erre: 350. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 8. 20:38
hát az az 1-2-3 nap szabi belefér nem ??? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
352. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 351. - Db8a6d08b8)
2010. okt. 8. 14:01

á,nem hiszem amúgy én jól elbeszélgettem vele szóval én Tückét nem bántanám....


de tényleg....apuka nem feltétlenül ér rá,már megint magamból indulok ki de a kórházból hazatérésre 4 nappal apa elment több ezer km re...tudom hogy itt nem rólam van szó,de többen vannak aki nem számíthatnak ilyen téren a párjukra,mármint ügyintézésügyileg....

351. db8a6d08b8 (válaszként erre: 350. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 8. 13:57
:)az Ő férje biztos munkanélküli:)
350. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 338. - Tücke)
2010. okt. 8. 07:49
ha a férj intézget akkor ki keresi a soksok pénzt?:)
349. Tücke (válaszként erre: 348. - Luca.78)
2010. okt. 7. 21:38
már bocsi ... de írtál egy cikket ami eléggé egymásnak ugrasztja az embereket főleg mivel elég szélsőséges nézeteket vallunk/vallanak ... sajnos ez elkerülhetetlen hogy egymás torkának ne essenek neki az emberek egy olyan téma miatt ami napjainkat érinti.... ez ugyan az mint hogy meddig kell szoptatni a gyereket ? mikortól kell elkezdeni a hozzátáplálást meg még sorolhatnám......
348. Luca.78
2010. okt. 7. 21:34
Légyszíves a totál más témához kapcsolódó dolgaitokat ne itt beszéljétek meg.Így is ezt a 12 oldalt nincs se időm,se kedvem végigolvasni,és a sokszor egymást leszólongató édesanyák miatt lehet,hogy nem olvasok el egy számomra hasznos választ.Tisztelet a kivételnek,persze.Köszönöm.:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook