Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor Isten nem hall és Te sem hallod Őt fórum

Amikor Isten nem hall és Te sem hallod Őt (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. cd7bc2426f (válaszként erre: 55. - Sheldonna)
2016. máj. 21. 16:05
Túl kell lépned ennyi.
59. Krilion (válaszként erre: 58. - Mutáns Jane)
2016. máj. 21. 15:34
Nem értem mit akarsz elérni. Írkálsz össze-vissza, magad sem érted, hogy mit. Nem érted, amit a másik beszél, bármennyire is próbálom az ilyen hozzád hasonlóan korlátolt gondolkodáúak számára is érthetően leírni, amit gondolok. Az, amit írtál abszolút nem mond ellent annak, amit én írtam, ezért nem is értem, hogy miért írtad azt, hogy annak, aki nem hisz, annak szerintem nincs más választása, vagy útja, ha úgy tetszik. A hit is csak egy választás, a saját választása, a saját útja. Azt viszont már látom, hogy ennek a fórumnak az útját sikerül lassan teljesen elterelni az eredeti irányától. Nem értem mit akarsz elérni azzal, hogy engem sértegetsz, becsmérlő megjegyzéseket írsz. Nem is ismersz, ezért nem is csodálkozhatsz azon, ha valamit nem értek. Maximum a saját dolgaidon csodálkozhatsz, hogy hogy lettél te ennyire nagyképű. De ez meg a te utad, aminek én nem szeretnék a részese lenni, úgyhogy részemről azt gondolsz, amit akarsz, a véleményed innentől fogva már nem hiteles a számomra.
58. Mutáns Jane (válaszként erre: 57. - Krilion)
2016. máj. 21. 15:12
Mert nem értetted azt sem, amit írtam. Mondjuk nem csodálom.
57. Krilion (válaszként erre: 54. - Mutáns Jane)
2016. máj. 21. 15:07
Ki állította, hogy egy ùt van? Ilketve, nem minden út igazi, amin elindulunk. Csak te szerinted vagyok én eltêvedve, ezért írtam , hogy akkor mutass másik lehetôséget, amit szerinted nem ismerek. De amit leírtál abban semmi újat nem sikerült felfedeznem, épp ezért nem értem ezt a felsôbbrendû arroganciádat.
56. ina87
2016. máj. 21. 14:47
halotuk màr azt h isten meg vert botal meg h isten csapàsa ès ehez hasonlok.de isten nem a rosszat adja hisz isten a jó nem a rossz...hoszan nem akarok irni ezèrt csak anyit tennèk hozzà hogy.mit is mesèl el a bünbeesès azaz a jó ès a rossz közötti küzdelem vègig fogja kisèrni az ember egèsz törtènetèt de a vègèn mègis üdvössèges vèget fog èrni ès vègülis a jo kerekedik felül.vagy èp ott van noè törtènete is persze itt nem az a cèl h az irigysèget ès a hàtba tàmadàst boncolgasuk...ès igy utolag jèzus megvàltotta az emberisèget az ördöktöl az adossàgot a bűn hozta lètre,
55. Sheldonna (válaszként erre: 53. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 21. 14:46
Tudom. Egyenlőre fogalmam sincs,hogyan tovább. Talán tökéletesebbnek kellene legyek,mínusz 10kg,még 1-2 diploma,hosszú szőke haj,és talán szeretne. (tudom,ez hülyeség.)
54. Mutáns Jane (válaszként erre: 47. - Krilion)
2016. máj. 21. 13:31

"csak hogy megtaláljam az utat, ha már annyira el vagyok tévedve."


Hát pont ez az, hogy nincs "egy igaz út". Csak a kétbites gondolkodásúak mást el sem tudnak képzelni, mint egy szűk, de biztonságos ösvényt, amin ha végigmennek, akkor kockázat nélkül teljesítették a saját maguk szerinti küldetésüket, és megúszták a saját maguk szerinti veszélyeket.

Nem tudom, ezek után van-e értelme, hogy megpróbáljam érzékeltetni, milyen az, amikor valaki nem felosztja a világot jóra és rosszra, hanem tudomásul veszi, hogy van a saját szempontjai szerinti jó és rossz, amelyek arra jók, hogy a neki megfelelőt kiválassza a végtelen számú lehetőségből, amit a világ felkínál neki, ami meg számára rossz, abból még inkább megtanulja finomítani a szerinte jó dolgokkal kapcsolatos igényeit. Ennyi és nem több.

53. cd7bc2426f (válaszként erre: 52. - Sheldonna)
2016. máj. 21. 11:15
Valami cselekvési tervet felállítottál már? Mert a végtelenségig nem ülhetsz....
2016. máj. 21. 10:01
Azt írta ma a húgom, hogy " senki miatt nem érdemes tönkremenned, az a valaki,aki érne annyit, az nem fog tönkre tenni, és nen hagyja,hogy tönkre menj" -mennyire igaza van.
51. Sheldonna (válaszként erre: 41. - Krilion)
2016. máj. 21. 09:22
Erröl most Reményik Sándor szavai jutottak eszembe: " A világ Isten szőtte szőnyeg,mi csak a visszáját látjuk itt,s néha a legszebb perceinkben a színéből is valamit."
50. Sheldonna (válaszként erre: 38. - Ina87)
2016. máj. 21. 09:13
Akkor mi van Jób könyvével?
49. Sheldonna (válaszként erre: 45. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 21. 09:06
Ezt én is teljes mértékben így látom. Elég ökumenikus vagyok,semmilyen vallás képviselőit nem ítélem el. Biztonsággal tölt el,hogy van egy Teremtőnk.
48. Sheldonna (válaszként erre: 36. - Hanami)
2016. máj. 21. 09:02
Hajléktalanellátás,nagyon sok sikerélményem van. Rengeteg szeretetet kapok tőlük.
47. Krilion (válaszként erre: 46. - Mutáns Jane)
2016. máj. 21. 01:27

Én nem a vallásról beszéltem.

Illetve azt a mondatot, amit kiemeltem arra értettem, hogy ha rossz dolgok történnek az életében és nem hisz semmiben. De kíváncsi vagyok, hogy te mire gondoltál...csak hogy megtaláljam az utat, ha már annyira el vagyok tévedve.

46. Mutáns Jane (válaszként erre: 41. - Krilion)
2016. máj. 20. 23:37

"Illetve, ha nem hisz az ember, akkor szimplán csak sz@rnak tartja az életet"


Te nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy azoknak, akiknek nem kell vallás, ez marad az egyetlen alternatívájuk.

2016. máj. 20. 22:19
Ez szerintem vallástól független nem a biblia kell ide, a teremtőt minden vallás máshogy hívja, de próbák mindig vannak,,,, ha Isten mindig fogná a kis kezünket maradhatnánk a mennyben is kényelemben...
44. cd7bc2426f (válaszként erre: 41. - Krilion)
2016. máj. 20. 22:17
I
43. Vancsa1977 (válaszként erre: 7. - Sheldonna)
2016. máj. 20. 20:28
Nálam,és a családomat velem együtt volt nem is egyszer!!!!!!!
42. Vancsa1977 (válaszként erre: 6. - Sheldonna)
2016. máj. 20. 20:27
Nálam is volt már,hogy a határt húzta!!!
41. Krilion (válaszként erre: 38. - Ina87)
2016. máj. 20. 18:19
Ezt kifejtenéd? Ha nagyon vallásosan akarunk hozzáállni és elôvesszük a Bibliát, akkor láthatjuk, hogy tele van különbözô próbatételekkel. Ha meg nem a hitrôl beszélünk, hanem pusztán arról, hogy miért vannak szar dolgok az életben, illetve ha hiszünk közben valami felsôbb lényben vagy legalábbis felsôbb célban, akkor elég logikusnak tûnik, hogy a nehézségek az életben valamiféle próbák lehetnek. Én más èrtelmét nem látom. Illetve, ha nem hisz az ember, akkor szimplán csak sz@rnak tartja az életet, ami meg nekem olyan érzés, mintha az élet egy felesleges dolog lenne,és ebben nem tudok hinni,mert ahhoz túl jól ki lett találva.
40. cd7bc2426f (válaszként erre: 35. - Sheldonna)
2016. máj. 20. 16:36
Helyetted nem fog dolgozni, sem fejlődni sem semmit... ezt jó ha tudod.
39. cd7bc2426f (válaszként erre: 38. - Ina87)
2016. máj. 20. 16:33
Miért, mert te úgy érzed? Bocsi nem kötekedés de miért is kéne elgondolkodni, miért ne tehetne próbára? Szerinted miért élünk?
38. ina87
2016. máj. 20. 16:10
azèrt gondolkodjunk el azzon h nem isten tesz probàra sokan irjàk ezt de isten nem probàl nem fordul el nem ver meg senkit ezen jobban el lehet gondolkodni
37. ina87
2016. máj. 20. 16:07
ugyèrzem h velünk van ès ez tènleg igy van aki nem èrti ezt persze nem hiszi.voltak rossz időszakok de akk meletünk volt mert ugy vagyok vele h annak ugy kelet h törtènie.meletünk volt mivel segitet...
36. Hanami
2016. máj. 20. 14:14
Nem vagyunk a helyzetedben,teljes egészében nem tudjuk átérezni a problémádat.Annyit tehetünk,hogy meghallgatunk,leírhatod,hogy mi az,ami nyomaszt.Ez alapján pedig elindulhat egy "ötletelés"Valamiféle segítségnyújtás. Istennel nem beszélgethetsz,de velünk emberekkel igen! Azt írod,úgy érzed kiégtél.Ez sok emberrel előfordul a szociális szférában.Milyen területen dolgozol,vannak sikerélményeid?
35. Sheldonna (válaszként erre: 34. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 20. 14:02
Tudom, csak most nagyon rossz, mintha mindenki támadni, persze jót akarnak. Most baromi sz.ar időszakom van, és persze, hogy kapálózom, mert nem látom a kiutat. És mivel számomra Isten az elsőrendű fontosságú, persze, hogy Tőle várok segítséget, miközben a magamét is megteszem. Van amihez gyenge vagyok, igen, de ezt be is ismerem. Ezért kérek erőt Istentől, mert a magam erejéből már felkelni sem tudnék.
34. cd7bc2426f (válaszként erre: 33. - Sheldonna)
2016. máj. 20. 11:01
Vagy csak ők szeretnek kötekedni, de ez van, nyílván vannak emberek akik nemhisznek sem istenben sem a sorsban stb.... ők szeretik ezeket kérdezni :)
33. Sheldonna (válaszként erre: 28. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 20. 10:11
Nem Istent okolom. Sajnálom, hogy úgy szűrődött le, valószínüleg rosszul fogalmaztam.
32. cd7bc2426f (válaszként erre: 31. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 20. 00:02
Ő lehet,hogy igen
31. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Sheldonna)
2016. máj. 19. 23:05
Ezt Istentől várod?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook