Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor egy gyermek éhezik fórum

Amikor egy gyermek éhezik (beszélgetős fórum)


1 2
53. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 48. - Virkina)
2008. jún. 16. 13:58

Szia, Virkina!

Remélem, jobban van a férjed..?

A húgodéknál mi újság? Megszületett már a baba? Történt már javulás, vagy változás?

52. kishoresz (válaszként erre: 51. - Virkina)
2008. máj. 1. 22:40

Most olvastam végig ezt a szörnyűséget. Rettenetes, remélem az én gyermekeim nem kerülnek ilyen helyzetbe. Nem hagyom. Sajnos tényleg így van, más az amit tennénk és más az amit meg is tehetünk eredménnyel.

Virkina kitartás neked és mielőbbi gyógyulást a férjednek.

51. virkina (válaszként erre: 50. - Bmwkraft)
2008. máj. 1. 21:01

Köszi, bízakodunk.

A hugommal sokat kezdeni nem tudok. Sokszor olvastam be nekik, anyu is, azt elértem, hogy nem áll szóba velem, sőt egy ideig ki is voltam tiltva onnan.

Hiába ír bárki bármit, sajnos más amit akarunk és más amit az élet a jogszabályok, az emberek engednek.Az egész cirkuszt ott is én robbantottam ki és a végénazt értem el, hogy anyukám és engem kitiltottak tavaly tőlük, leüvöltöztek a telefonba, és közölték hogy ki vagyunk tagadva, anyám pedig ( aki szívbeteg és rosszul lett),nem az anyja többé. Persze a volt férj is megjárta és így még nem is láthattuk őket. Anyu végül letagadott mindent, hoyga ídőnként láthassa őket, támogathassa, és főzhessen, játszhasson a gyerekkel. Ilyen nehéz ez...

2008. máj. 1. 16:38

Szia!

Végig olvastam a fórumot hát no comment.. a húgodról mert ki tiltanának az oldalról. Most járok Csecsemő és Kisgyermek gondozó suliba és most vizsgáztam szociálpolitikából de már akkor rájöttem az elmélet és a gyakorlat teljesen más, már rég elkellet volna venni a gyerekeket, de látod ez Magyarország.

Nagyon sajnálom, hogy nálatok is felütötte a fejét ez a rohadt kór kívánom, hogy minden rendben legyen veletek és sok kitartást nektek.

49. virkina (válaszként erre: 45. - Fa3d5b4d84)
2008. máj. 1. 15:32

Kinn voltak (miután a volt férj jelezte a gyámhatoságon), ellenőrizni őket. Persze előtte az ismerősök szóltak nekik, hogy készüljenek mert menni fognak. Ki mendtek, rend voltak, főzve volt,úgy látták minden rendben van, rádaásul még a volt férj az első 2 gyerek apja járt pórul, erről ennyit.

Anyu feljár ídőnént, ahogy meg tudja oldani, főzőget nekik, a kis nyugdíjából. Csak messze laknak, és nem neki kellene eltartania ezt a családot.

48. virkina (válaszként erre: 47. - Fa3d5b4d84)
2008. máj. 1. 15:27

Sziasztok!


Bocsi valóben eltüntem, de sajna a férjem rákos lett, és elég sok mindenen mentünk most keresztül. kezelgetjük stb....

A hugom lassan szülni fog, éli a világát.

Én mostanában nem voltam lenn, anyi viszont igen.

Szépek a gyerekek, soványkák, és anyu szerint félősek.Nyáron el akarja hozni a két legidősebbet nyaralni. Mondtam hozza, de most nem tudom mennyire tuok majd belefolyni a nyaraltatásukba.

2008. márc. 31. 16:28
Virkina, mi történt azóta? Nagyon eltűntél... Ugye nincs baj?
2008. febr. 23. 05:35
Virkina, nem akarlak megbánti de ha ti, a közvetlen környezet nem tesz ez ellen, akkor ugyanolyanok vagytok, hagyjátok éhezni a gyereket. Egy iylen nőtől mint a húgod azonnal el kell venni az összes gyereket! És nem azt nézni hogy elszakítják az anyjától, jajj szegény! Mert ha 2 év múlva meghalnak alultápláltságban/rákban/stb akkor ki lesz a hibás? az állam, mert nem segített? Azonnal lépjetek!
2008. febr. 21. 13:52

Most találtam rá erre a topicra, és végigolvasva szerintem egyetlen megoldás van: a nőtől el kell venni a gyerekeket. Valaki írta, hogy ez a megoldás nem lenne senkinek sem jó, a gyerekeknek sem. Hát dehogyisnem! Szerintetek jól érzi magát éhesen, ilyen körülmények között egy gyerek az anyja közelében? Hát nem!

Ez az egyik.

A másik: a legnagyobb probléma itt a hülye szociális rendszerünkkel van. Hogyan lehetséges támogatni azt, aki üzleti megfontolásból szüli sorra a gyerekeit? Ezalatt azt értem, hogy egyértelműen a saját megélhetését akarja vele biztosítani és az, hogy a gyereknek nincs kajája, az már őt nem érdekli. Hát ez gyomorforgató, felháborító! Nem azt mondom, hogy ne segítsük, ne támogassuk a nagycsaládosokat, de hogy szigorú és folyamatos ellenőrzés mellett kéne ezt tenni, az tuti. Ezt nem szabad megengedni!

Az a hapsi meg egy két lábon járó pénisz, és akkor még finoman fogalmaztam. Minden szempontból az. Azt sem érdemelné meg, hogy egy nő akár ránézzen is.

Kedves virkina! Ahogy olvasom, most jön a hatodik gyerek. Hát, az én lelkiismeretem egyértelműen azt tanácsolná a helyedben, hogy SÜRGŐSEN cselekedjetek az anyukáddal!

44. 200a1d39d3 (válaszként erre: 43. - Virkina)
2008. febr. 21. 13:39
Úristen...csak ennyit tudok rá mondani...
2008. febr. 21. 13:34

Sziasztok!

Én vagyok aki ezt az egészet indította a hugával kapcsolatban.

Nem fogjátok elhinni, de most várja a hugom a 6.gyerekét. Anyuval álltunk és a döbbenettől szólni nem tudtunk. ilyen nincs. Megkérdeztük, minek kellett az 5 éhező mellé egy 6 éhes száj is?

Nem érdekli. Miért nem kötik el az ilyet?

2008. febr. 6. 20:29
Fájdalmas látvány,nagyon sajnálom őket,hisz ők nem tehetnek arról,hogy megszülettek:(
41. ec63a7fc29 (válaszként erre: 36. - Virkina)
2007. dec. 16. 16:25

Végigolvastam a hozzászólásokat. Sajnos nagyon hasonló cipőben vagyunk. Mármint 3 gyerek, jól keresek, de be kell osztanom.


Ugyanakkor a sógornőm szült 5 gyereket, ők nagyon kövérek, orvosi eset mind. Apuka vállalkozik 10 éve, nem mindig tiszta kezekkel. Emiatt most be kell vonulnia a börtönbe 1 évre.

S hol élnek? Kicsi faluban. Mindenükön jelzálog van, már semmilyük nincs, de megengedték, hogy a megmaradt 1 szobás (családi "ház")lakásban lakjanak:

Ezalatt értsd, hogy egy 3x3.3m-as szoba konyha és mellékhelységek nélkül. Nincs WC, vagy fürdőszoba. De egy disznót egy hónap alatt tutira felfalnak. Ők is elvárják, hogy mindenki majd segíti őket.

Én az én 3 gyerekemet vállaltam, az övéből egyet sem!!!


De ha valami lenne a szülőkkel, biztosan nekem kellene mind a 3-at felnevelni.... A gyerekeket szeretem, de nehéz ebben a helyzetben okosnak lenni.

2007. dec. 11. 11:46

HELLÓKA

VÉGIG OLVASTAM A HOZZÁ SZÓLÁSOKAT

ESZEMBE JUTTATOTT BIZONYOS RÉG ELFELEDTNEK HITT DOLGOKAT!MI 4 EN VAGYUNK TESTVÉREK (MOSTMÁR FELNŐTTÜNK)ANYUKÁM ROKKANT NYUGDIJJAS MÁR NAGYON RÉG ÓTA. SZÉP RUHÁNK NEM VOLT CSAK TISZTA.DE MOST ITT NEM RÓLAM VAN SZÓ!AZT ÍROD A FÉRJE AZ ELSŐ AKKOR TALÁN Ő NEKI KÉNE FELNYITNI A SZEMÉT HOGY KAPJON MÁR ÉSZHEZ ÉS A PÉNZT MIRE KÖLTIK AMIT A GYEREKEK UTÁN KAPNAK?

2007. dec. 10. 08:28
Na most kiborultam!! Virkina,nem akarlak bántani,de a hugod egy..egy..uhhh...szó nincs rá! Olyan nincs,NINCS! ,hogy egy pali miatt (és akkor itt kifejezetten férfi testrészt írni volna helyes),aki miatt a kölköm éhezik!!!! A férget úgy tenném ki a házból,hogy a lába nem érné a foldet.Mi az,hogy a gyermekek az utolsók? Egy ilyen tahónak mindek szülni? Egy ilyennel,hogy van gusztusa összefeküdni? Nem értem,komolyan...De a nagy igazság,hogy én a hugodat sem tartom különbnek.(Bocs,ne haragudj) És én azt mondom,hogy ebben a szituációban igenis bele KELL szólni a gyermekek miatt.Mi az,hogy egy csomó pénzt kap a gyermekek után,és éheznek? Úristen! Ne hagyd,hogy ez történjen!!!
38. LoLiNa
2007. dec. 10. 05:07

ilyen létezik?:( én bizony "feljelenteném" őket.. mi az, hogy nem a gyerek az első?! és mi az, hogy éhezik? szánalmas! :( akárkim is az anyuka, felnyomnám, mint a huzat!

az én fiam is csontleves, a nagyobbik:( mindig is az volt, 15 kg sincs 5 évesen. szörnyű.. nézem, mikor öltözködik, vagy épp fürdetem... az apja is ilyen csontleves.. étvágya se sok van, még az étvágyjavító lötty se segített, hiába főzöm a kedvenceit, az sem.. most kivettem az oviból, nem fizetem be, mert nem törődnek vele, mondván nem eröltethetik a kaját (hazafelé persze a fél boltot megvetette velem, mert ő éhes..).. így itthon eszik. érdekes, azért pár falatot mindig sikerül "beletukmáljak", óvodában meg éhezett.. :( így napi 3 -4 órára viszem be, legyene azért közösségben is, de a reggelit is én csomagolom neki. folyton azt lesem mivel tudnám levenni a lábáról, mint főtt étel, mint hideg, csak egyen! persze a nasi menne egész nap.. engem meg emiatt szólnak meg.. kunyerál valamit a boltban, én meg mondom neki, hogy persze, kap otthon, ha evett!! erre mit kapok? mért nem veszem meg neki?! tele van a lakás édességgel, mindenhova van valami eldugva, minek vegyem meg? pláne kaja elött mért adjam oda neki?! de olyan jó, hogy mindenki jobban tudja nálam.. :( sokszor azt is megkaptam, hogy a gyerek tudja mikor éhes.. tudja hát.. de nem ő. számomra és a család számára is felfoghatatlan mért nem akar enni.. :( csecsemő korában volt olyan, hogy két napig semmit(!!!) nem volt hajlandó megenni! se üvegből, se kanálból! már orvoshoz vittem.. ott mit kaptam? a gyerek tudja mikor éhes... ehh... 2 nap?! és ezt pár havonta megcsinálta!

37. 104bdd8c43 (válaszként erre: 1. - Virkina)
2007. dec. 9. 18:53
Ait a hugod művel azt úgy hívják:kiskorú súlyos veszélyeztetése!! A gyámhivatalnak és a gyerekvédelminekkell jelenteni, ha te nem tudsz hatni rá akkor mindenképpen a hatóságokhoz kell fordulni!!! Ami a 13 éves lányt illeti, nekem 4.5 éves a kisfiam és 18.5 kg!! Intézkedj!! Még akor is ha a hugod többet nemis szól hozzád!! Most a gyerekek érdekét kell nézni!!!
2007. aug. 12. 20:40

oLVADSOM, MINDENKINEK VAN 1-2 SZAVA A FORUMHOZ. nAGYON NEHÉZ SEGÍTENI AZON AKI NEM AKARJA, HOGY SEGÍTSENEK NEKI.

Ő PEDIG NEM KARJA, MERT SENKINEK SEMMI KÖZE " SZERINTE" AZ ÉLETÉHEZ

2007. aug. 8. 15:04

Végigolvastam a fórumot.Hát,gyerekeket éhezteni...,borzasztó!Nagyon megrenditettek az olvasottak.Ez gyerekkinzás,nem egyéb.

Sokan leirtátok már előttem,hogy hogyan lehetne a gyerekeken segiteni,sajnos,jobb ötleteim nincsenek:(

Virkinia, a megoldás csak az lehet,hogy próbálsz még beszélni a hugoddal...,másképp sajna nem segithetsz(szerintem).Ha a gyámügy elszakitaná a gyerekeket a családtól,az senkinek sem lenne jó,főleg a gyerekeknek nem...

34. Vica30
2007. júl. 26. 23:22

Görcsbe rándul a gyomrom e téma hallatán...

Remélem kisfiam soha nem jut ilyen sorsra. Mi is 4-en vagyunk testvérek, télen anyám általában kölcsön kéregetett, hogy legyen ennivalónk. A fizije szintén a számlákig ért, a csp meg kevés kajára 6 főnek. Nyáron aztán ment ki merre tudott napszámba dolgozni, és még a beiskolázásra is megkerestük a pénzt. Apám meg ivott, a fizit csak néha adta haza. De nem panaszkodom, volt ennivalónk, na jó nem a kedvenc -> de mindannyian "megélünk a jég hátán is". Erre még büszke is vagyok.

2007. júl. 26. 23:14
Ismerek olyan családot, ahol anyuka egyedül nevel 4 gyereket. 85.000 ft-ból a számláik kifizetése után ami pénz marad ez nem túl sok. Kedvenc húsételeik: pulyka far-hát vagy nyak, csirkeszárny, malacfarok paprikás. És sokszor csak vajas kenyér van hóvégén. Ha érik valami gyümölcs akkor addig eszik amíg csak van. És itt nem csak anyukán múlik hogy a gyerekek nem táplálkoznak egészségesen/elégségesen.
2007. júl. 26. 14:57

Borzasztó,hogy egy gyereket éheztetnek.

Attól,hogy egy gyerek eltűri azt,hogy nem adnak neki kaját vagy verik,az nem azt jelenti,hogy ezt meg lehet csinálni egy szülőnek.

31. hannabébi (válaszként erre: 29. - Virkina)
2007. júl. 6. 07:55
Ez szörnyű. Az ilyen pasit úgy megtudnám kínozni. Meg minden olyan embert aki testileg, lelkileg ......stb., bánt egy gyereket. Nem normális.
30. hannabébi (válaszként erre: 26. - Virkina)
2007. júl. 6. 07:49
Persze szörnyű az ahol azért éhezik a gyerek mert nincs ennivaló, körülöttünk is élnek ilyen családok, de engem a direkt éhezés érint itt. Nemrég lett 10 éves ,lassan 11 tök jó alakja van neki,és elhalmozzuk rengeteg finom kajával, de neki nem kell mert fogyózik, nem akar elhízni.
29. virkina (válaszként erre: 10. - Donina)
2007. júl. 6. 07:19

A miben korlátozza férje kérdés jó.

Mikor előszőrhalottam náluk a sorrendet leültem.

Akkor az előző házasságából volt még ott a 2 gyerek, ill már meg volt a kisfiu ( az első közös gyerek), és várta a másik közös babát.

A gyerekek a suliban ettek ingyen mivel akkor már nagycsaládosok voltak, de az uzsonnát például haza kellett vinni leadni. Az ebéd osztésnél ( én ezen akadtam ki teljesen) azt mondta a fér:


ELŐSZÖR VAGYOK ÉN, UTÁNA FIAM,,,,,, NAGYON SOKÁRA TE ... BŐVEN LEMARADVA A GYEREKEID.....

ez az étkezési és az élet sorrend náluk, és időközben ugye már 5 gyerek van ebből a 2 nagy az utolsó a sorban.

Ilyet ebben a században.

28. virkina (válaszként erre: 21. - Donina)
2007. júl. 6. 07:12
Most hogy látta a lányom mivan ott, ( mivel mi abszolut nem vagyunk gazdagok,sőt), azt mondta milyen jó nekünk.
27. virkina (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 6. 07:09

Tudod igazad van abban amit leírtál, de.....

Én is szerettem volna még szülni a 2 gyerekem mellé, utána mérlegeltem. Inkább munka mellett éjszakánként tanultam, hogy dolgozhassam. Jó szakmája van a hugomnak, de nem szeret melózni.( nem akarok senkit megsérteni, de " fehér") , viszont lusta.

A gyerekeim szerint tisztaság mániás vagyok, lehet, de ott olyan szinten volt kossz ( ahhoz pedig nem kell gazdagnak lenni hogy tiszta légy ), hogy most amikor náluk voltuk, jött a lányom is és még wc-re sem ment el náluk inkább a vonat állomáson használta a mosdót, pedig már görcsölt a hasa.

Én egyszerüen sajnálom a gyerekeket, próbáltam segíteni tavaly, de azt sem akarom, hogy teljesen eltíltsanak tőlük, mert legalább néha láthatjuk így őket.

Inkább életvezetési tanácsok lennének jók , de sajnos nem érdeli őket.

26. virkina (válaszként erre: 9. - Hannabébi)
2007. júl. 6. 07:01

Más ha nem akar és más ha nincs.

Tavaly mikor nálunk nyaraltak a gyerekek, a 2 nagyobb ( első házasságból valók), anyuval öszehoztuk az apjukkal hogy találkozhassanak, mert a hugom nem engedi. Beszélgettünk és arra jutott, mivel elég sok gyerektertást fizet, de nem engedi hogy láthassa a gyerekeit, ügyvédhez fordult.

Feljelentették és jelezte azt is hogy soványak a gyerekek.

Természetesen "ki mentek" a faluban megnézni mi van, de előtte a hugom mindenkihez el ment szólni, panaszkodni, nehogy el vegyék a gyerekeit, így mire kimentek megnézni őket ( ha kimentek), volt a hűtőben kaja, az nap, ill. rend volt valamennyire.

Úgy döntöttek a hivatalos szervek így minden rendben van. Mikor megtudtam azt hittem hanyat esek.

Ez után a cirkusz után a hugom mind anyut, mind engem mindennek elhordott, és 1 évig be sem tehettük a lábunkat hozzájuk, pedig amikor megyünk mindig felpakolva élelemmel jövünk, főzünk stb ameddig ott vagyunk esznek a gyerekek.

El már nem hozhatjuk Őket, a fenn leírtak miatt nyaralni 1-2 hétre hozzánk.

2007. júl. 3. 14:50
Az a szomorú hogy a gyerekeket is annyira elvadította.Múltnyáron anyukáméknál állunk a teraszon a gyerekeimmel. 4 gyerekem van, a legkissebb akkor még babakocsis volt.Állok fogom a kocsit a 3 nagyobb gyerekem kekszet rágcsált. Láttam hogy az albérlő gyerekei is ennének olyat. Szoltam a fiaméknak hogy kínálják már meg a kicsiket. Erre seprűnyéllel támadt a két kisgyerek az én nagyobb gyerekeimre.
24. wanda8
2007. júl. 3. 14:44
szörnyű mikore gy ygerek éhezik.Hihetetlen,hogy a 21.században iylen létezik,mások meg dözsölnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook