Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amikor be akarom kapcsolni a gépem ezt írja ki: DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND ENTER. Mi ez? fórum

Amikor be akarom kapcsolni a gépem ezt írja ki: DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND ENTER. Mi ez? (tudásbázis kérdés)

2008. szept. 24. 01:30
szokott ez így lenni .. aztán meg magyarázkodunk hogy az tényleg úgy volt .. ismerős a helyzet :)
2008. szept. 23. 14:08
én is így jártam a gépemmel a melóhelyen. többször ki-be kapcsoltam, semmi. szerelő elvitte, bedugta, s azóta működik.Csak nevetett rajta.
21. Pircsi24 (válaszként erre: 20. - Okoskatorp)
2008. szept. 23. 13:08
Szerintem 4 hónap alatt már csak megoldotta valahogy :)
2008. szept. 23. 09:31

Hát ez gond ! Milyen a géped? Nem hagytál bent egy floppy-t vagy egy CD-t, esetleg egy DVD-t mielőtt elindítottad a gépet ?

Ha igen semmi gond vedd ki és indítsd újra.

Ha nem ez a gond, akkor a Winchesteren (WCH) elszált az operációs rendszer.

Akkor pedig nincs más hárta, elő egy oprendszert, újra install minden mentések visszatölt, ha vannak.

19. HViki
2008. máj. 31. 09:28
Lehet, hogy jobb munkafeltételekért sztájkolt!:)
18. Piroo
2008. máj. 10. 13:11
Most jó a gépem!!! Azt csináltam, hogy ki be kapcsolgattam és egyszer elindult és azóta is jó! :)
2008. máj. 8. 00:33
Vagy meghalt a Windows vagy a Bios-ban elallitodott valami, szoval menj be a Bios-ba es allitsd at a boot-ot hard disk-re, vagy vedd ki a Bios-bol az elemet es akkor lenullazza - a ferjem szerint.
16. csehe (válaszként erre: 12. - Inesse)
2008. máj. 7. 22:59
A BIOS nem szokott csak úgy, magától elállítódni...
15. Piroo
2008. máj. 7. 21:51

Nincs flopi, sem kislemez a gépben.

Hát nem tudom, egyik nap még semmi baja nem volt aztán egyszer csak ez lett.

Csak gyors tippeket szerettem volna kérni, mert nem nagyon értek a géphez a bátyóm meg nincs itthon.

2008. máj. 7. 21:40
A biosban elsődleges bootolásra állítsd be a winchestert,nálam 'hdd0' jelzéssel szerepel a biosban,lehet,hogy elállítódott,vagy lemez van valahol benne felejtve,nézd meg.Ha eddig ment,akkor annak ezután is mennie kell,hacsak valami nem lett törölve...
13. Piroo
2008. máj. 7. 21:32
Köszönön szépen a segítséget! Akkor én sem jártam messze az igazságtól és majd intézkedem...
12. Inesse (válaszként erre: 11. - Borek.ancsa)
2008. máj. 7. 21:31
Ja, lehet, hogy a BIOSban állítódott el valami.
2008. máj. 7. 21:30
Szerintem egyszerűen vedd ki a cd-t a meghajtóból, vagy a kislemezt. Mert az van a rendszeredben beállítva, hogy elsődlegesen arról töltsön be. Ha nincs rendszerlemez benne, akkor a másodikról, vagyis a vinyóról tölti a rendszert be.
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - Inesse)
2008. máj. 7. 21:28

"Különben meg telepítő CD-t kér, arról be tud tölteni."


Csak nem jártam messze az igazságtól a fordítás terén :D :D

2008. máj. 7. 21:27

Szószerinti fordításban "LEMEZ KUDARC BEILLESZTÉS RENDSZERLEMEZT BOOTOL ÉS BELÉP."

Egy enterrel elindul a gép.

2008. máj. 7. 21:24

Szia!

Nekem is néha ezt írja ki. Ilyenkor hátul megigazítom a winchester hátuljába dugott kábeleket, mert nekem érintkezéses. lehet, hogy neked is ez van!

Különben meg telepítő CD-t kér, arról be tud tölteni.

2008. máj. 7. 21:21

Mármint mostmár így sem akar működni.

Hát lehet igazatok van, újra kell telepíteni...

2008. máj. 7. 21:19

Próbáltam már,de nem volt jó :(

Aztán "szétszettem" a gépet és összeraktam, (mert gondoltam valakmi kicsúszott, nincs a helyén) és elindult, de ezzel sem működik. :(

2008. máj. 7. 21:16
Vagy csak a rendszer sérült, nem tud indulni. Újrakéne formázni, telepíteni...
2008. máj. 7. 21:15
Meghalt a Winchester.Nincs rendszerlemez,ezt jelenti.
2008. máj. 7. 21:11
én nekem valami olyasmi jön le a szövegből hogy indító lemezt kell betenni a gépbe, utánna üss entert, hogy meg tudja nyitni a boot "fájlokat?" bocs ha nagyon hülyeséget írtam, de nekem ez jön le.
2008. máj. 7. 21:06
Nem tudok vele semmit csinálni. Nem tudja valaki mi lehet a baj? (ez nem az én gépen) :((
2008. máj. 7. 21:05
Valaki nem ért nagyon számítógéphez? Amikor be akarom kapcsolni a gépem ezt írja ki: DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND ENTER.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook