Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor a gólya... fórum

Amikor a gólya... (beszélgetős fórum)


1 2
46. Guruljka (válaszként erre: 4. - Kisj)
2018. nov. 16. 21:28

Nem tudhatom, mivel teszek jót.

Előfordult, hogy egy annak idején mellékes mondatomat a mai nap is számon tartja, olyan 30 éve már.

Vagy simán elfelejtette, amiről azt hittem, rágódik rajta.

45. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Kisj)
2018. nov. 16. 12:38

Biztos vagy benne, vagy csak te képzeled ezt?

Mióta kirepült, én állandóan azon aggódok, elég pénze/zük van-e, hiába a "jó" fizetésük, én mindig számolok, s rettegek, hogy a hobbijukra is jut-e elég.

44. semleges (válaszként erre: 42. - Anyucikóni)
2018. nov. 11. 10:10
Nem ítélkeztem, csak én is leírtam a véleményemet.
2018. nov. 11. 09:28
Vannak elrendeltetett életútak igy van ahogy irtad is.De a nevelés azért szerintem,számit valamit.Én hiszek ebben.
42. Anyucikóni (válaszként erre: 41. - Semleges)
2018. nov. 11. 09:09

Természetesen. De akkor is felnőtt. Nekem is van gyerekem, mindig aggódni fogok érte, de ha felnő, akkor el kell engedni.


Néha jobb ha az ember beveszi a "leszarom tablettát" meg akkor is ha ez nehezére esik. Nem kell ítélketni hogyan fogalmazok, csak leírtam a véleményem. 😉

41. semleges (válaszként erre: 38. - Anyucikóni)
2018. nov. 11. 08:11

Gondolom fontos számára.

Azért mert felnövünk még aggódhatunk a szeretteink iránt és értünk is aggódnak. Igy van ez normális, emberi családokban.

(egyébként gratula a megnyilvánulásodért, nem bírtam ki, hogy ne írjam le)

40. semleges (válaszként erre: 39. - 12d083b51b)
2018. nov. 11. 08:07
Nagyon igaz! Egyetértek minden szavával:)
39. 12d083b51b (válaszként erre: 24. - Kisj)
2018. nov. 11. 07:37

Tökéletes anya, tökéletes szülők???

Szerintem minden szülő tökéletes akar lenni, de ugye gyerek-nevelés terén ez nagyon ritkán jön össze, mert a gyerekek sem egyformák. És ha azt vesszük, hogy egy bizonyos kor után már nincs helye a nevelésnek, nincs helye az életébe való beleszólásnak...

Olyan nincs, hogy tökéletes ember!

Sem a szülők között, sem a gyerekek között.

Ha mindent megtettél azért, hogy a gyermeked egy egészséges lélekkel, egészséges élet-szemlélettel rendelkező felnőtt ember legyen, akkor elégedj meg ennyivel. Hogy abból a nevelésből ő mit visz magával az útján, őneki kell eldöntenie, és hogy jól dönt-e, vagy rosszul, nem mi, hanem majd az élete dönti el.

38. Anyucikóni (válaszként erre: 28. - Kisj)
2018. nov. 10. 23:07

Amúgy meg mi a szart érdekel higy nem boldog?


Majd az lesz.


Felnőtt ember. El tudja dönteni.

37. Anyucikóni (válaszként erre: 24. - Kisj)
2018. nov. 10. 23:05

Nem ismerlek. Ahogy a történetedet sem.


A gyerek gyerek.


Ahogy felnőtt, te mint szülő, lépj hátra.


Ha azon agonizálsz évekig, h mit rontott el, te leszel megkeseredett.


Tessek leszállni a felnőtt emberről!

36. birebora (válaszként erre: 34. - Bnedora)
2018. nov. 10. 19:22
Ez igaz, bárki bármikor átmehet személyiség változáson.
35. birebora (válaszként erre: 21. - Kisj)
2018. nov. 10. 19:16
Az jó dolog ha sikerült mert ha nem és kisiklott a gyerek az örökbánat a szülőnek.
2018. nov. 10. 18:49
Mellesleg megjegyzem, a felnőtt emberek is amíg élnek, változnak. Vallom, hogy nem mindig a neveltetés a mérvadó.
2018. nov. 10. 18:41
Két gyerek között is óriási a különbség, pedig ugyanabban a családban nőttek fel. És mégis: egyik ilyen, a másik olyan lesz. Nem hiszem, hogy más nevelést kapott volna egyik vagy másik.
2018. nov. 10. 18:30
Szerintem is.Bár ez még mindig kevés infó.
31. Magdalénia (válaszként erre: 28. - Kisj)
2018. nov. 10. 17:54
Megkockáztatom, hogy az már rajtad kívül álló dolog. Természetes, hogy bánt, de nem tudsz ellene tenni. Ez a legrosszabb lehet. :(
30. Magdalénia (válaszként erre: 29. - Magdalénia)
2018. nov. 10. 17:46
Úgy értem, hogy a három közül is félrecsúszhat egy. "Fekete bárány", míg a többivel nincs gond.
29. Magdalénia (válaszként erre: 26. - Kisj)
2018. nov. 10. 17:44

Ahol három, vagy akár több gyerek van, még ott is félrecsúszhat valami.

Ahol csak egy, ott még könnyebb hibázni, ha egyáltalán létezett szarvashiba és nem a környezet hatása, ami a leglényegesebb kamaszkorban.

28. kisj (válaszként erre: 27. - Katica 619)
2018. nov. 10. 17:37

Kedves vagy:)

A gyermek már bőven felnőtt. Nincs vele semmi probléma, de mégis van....Nem boldog.

2018. nov. 10. 17:34

Mennyi idős a gyermek,és mi a probléma ha szabad kérdezni?

Így általánosságban nem lehet erre válaszolni ha konkrét kérdés van. Talán a közeli ismerősök/barátok akik ismerik a családod könnyebben válaszolnak,és van egy kis belelátásuk az életetekbe.Így ismeretlenül nehéz azért.Külső szemlélő néha jól jön.

26. kisj (válaszként erre: 25. - Magdalénia)
2018. nov. 10. 17:33
Oh, igen.
25. Magdalénia (válaszként erre: 21. - Kisj)
2018. nov. 10. 17:25

Mire számítottál? :D

Használati útmutatóhoz? Olyan nincs, esetleg a csecsemőkhöz, vagy a gyermekpszichológiával foglalkozó könyvek adnak támpontot a gyermeklélektan megismeréséhez.

Az otthonról hozott példa - esetenként ellenpélda - meghatározó.

24. kisj (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2018. nov. 10. 17:17

Én azért bevallom.

Valami félresikeredett.

Bár az okát nem tudom. Ezért is indítottam balga módon ezt a fórumot, de nehéz a sok tökéletes anya között...

23. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Kisj)
2018. nov. 10. 17:10

Általánosságokban kérdezted, hogy a gyermek születésétől nyugdíjas koráig!!!

De semmi konkrétumot nem írtál. Nem írtad, milyen gondok, problémák merültek fel, vagy van-e valóban konkrét eset? Általános kérdésre csak általános választ várhatsz.

22. Amaunet (válaszként erre: 21. - Kisj)
2018. nov. 10. 17:08

Hamar lezárod a témát.:)

Igen, elvileg sokan tisztában vannak azzal, hogy milyen az ideális gyermeknevelés, a valóság azonban sokszor más.

Azt pedig még név nélkül sem fogja sok ember bevallani, ha a nevelése félresikeredett.

21. kisj
2018. nov. 10. 17:03

Köszönöm a válaszokat, bár okosabb nem lettem.

Ami érdekes, hogy úgy tűnik, hogy mindenki tudja, hogy hogyan lehet jól gyereket nevelni és ez mindenkinek sikerült is.

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Anyucikóni)
2018. nov. 10. 16:44

Persze, nem baj, ha a gyermek csintalan, ezzel is tapasztalatokat szerez.

Viszont, ha már 10 évesen bandákban rabol ki időseket azon már nem segít semmilyen nevelés sem.

19. Anyucikóni (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. nov. 10. 16:35
Az sztem nem baj ha fiatal korban valami kihozza a rosszabbik én-t. Akit jol neveltek pár eb múlva ugyis változik és 25+ korában már nem a rossz énjét elő.😉
2018. nov. 10. 16:34

Pici gyermekkorban mindenképp fontos a szülői példamutatás. Idővel a gyermek tudja meghatározni magát a családban, ne nőjön a fejük fölé.

Mikor nyílik az értelme a világra, akkor meg kell mutatni a lehetőségeket. Mindig vinni mindenhová. Rengeteg olyan rendezvény van, ahol megismerhetik a világot, sportot választhatnak, tanulhatnak.

A 4-15 éves gyerekek olyanok, mint a szivacs.


Szóval, szerintem semmiképp se bízzuk a tévére és számítógépre a nevelést, mert akkor egy kis elszigetelt, szorongó gyermeket fogunk nevelni.

17. Amaunet (válaszként erre: 13. - Birebora)
2018. nov. 10. 16:28

Egy fiatal felnőttet már nem lehet nevelni még szép szóval sem.

Ha gyermekkorában um. jól volt nevelve, akkor a környezeti hatások, barátok, haverok fogják kihozni belőle a rossz énjét.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook