Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikaiak segítsetek kérlek, már csak két hetünk van!! fórum

Amerikaiak segítsetek kérlek, már csak két hetünk van!! (beszélgetős fórum)

7. 02db590b2c (válaszként erre: 6. - Noncsi18)
2011. máj. 15. 00:36

Nem arrol van szo,hogy itt a hoxan nem lesz eselyed szponzort talalni,hanem,hogy az Estast nem is tudjak szponzoralni.Mert az egy beutazasi engedely,nem rendes vizum,igy nem dolgozhatsz vele,hiaba is vallalna el valaki,ezt igy nem lehet megoldani!

Az Esta lejarta utan,csak illegalis kent tudtok maradni,vagy hazamentek rendes vizumot kerni.

6. Noncsi18 (válaszként erre: 2. - 02db590b2c)
2011. máj. 15. 00:07

Természetesen tudom, hogy illegálisan is kint maradhatunk és kint is fogunk, de az nem olyan jó. Most itt felépítjük a kis életünket, veszünk kocsit, tv-t, laptopot..... stb..... stb... mert minden háztartási dolgot meg kell vennünk és ha elkapnak akkor csak úgy itt marad egy lakásnyi cucc. Mert rögtön visznek, nem engedik meg, hogy még összepakoljunk.

Házasság szerintem később se megoldható. :(


Igen én is úgy látom, hogy itt nem lesz esély, de gondoltam megpróbálom...

5. 02db590b2c (válaszként erre: 4. - Tavaszi szél)
2011. máj. 14. 08:53

Ez nehez ugy.Turista vizummal hivatalosan nem dolgozhatsz,hisz az turista vizum,nem munkavallaloi.Ugyan ez a helyzet az estaval is,az csak egy beutazasi engedely.A turista annyibol jobb,hogyha suliba akarsz menni,akkor azt itt atminositik(sok ido alatt) tanuloi vizumma,ami magaban foglalja azt is,hogy vallalod a sajat tanittatasodnak a koltsegeit,amit bankszamlan be is kell mutatni(sullyos milliokro van szo).


Attol is fugg,hogy mit akarsz itt dolgozni,milyen munkad lenne?Ha olyasmi amire itt nagy szukseg van,pl orvos vegyesz,mernok stb,vmi nagy kaliberu munka,akkor otthon jobb megkerni a munkavallaloi vizumot,az itteni munkaadod kisero levelevel,vagy alkalmazasi szandekaval,(nem tudom ezt hogy hivjak hivatalosan),es ugy kijonni,hogy o vallaja a szponzoralasodat,es munkavallaloi vizumod van.Mashogy hivatalosan nem megy.

Vagy kijossz turistaval,es lesz ami lesz,de akkor hivatalosan nem dolgozhatsz,csak feketen.


Az iskolarol annyit tudok,hogy barkinek a gyereke jarhat suliba.Meg az illegalisnak is.Hogy ehhez pontosan mi kell azt sajnos nem tudom,de olyankor nem a te statuszodat nezik,hanem a gyereket,hogy tanuljon.Ugy tudom ez max gimnaziumig mehet,utana passz.


A masik,hogy a munkavallaloihoz komoly angolt szoktak kerni,ezt csak hallomasbol tudom,de lehet benne vmi.Ebbe sokszor belekotnek.


Mit szeretnel itt dolgozni?Milyen kepesitesed van?Ez azert fontos,mert most itt 11%-os a munkanelkuliseg,es ha olyan kepesitesed van,amibol itt kismillio,akkor nem adnak ra munkavallaloit,mert ugy vannak vele,hogy annak adnak eselyt,aki amerikai,nem a bevandorlonak,vagy a kulfoldinek.Ha viszont valamilyen "nagy" diplomad van,azt itt hitelesiteni kell,le kell tenned egy kulonbozeti vizsgat angol nyelven,hogy elfogadjak itt a vegzettsegedet.Ha tudsz angolul,akkor ez mar nem olyan nehez,csak ido,meg penz.


Ennyi info alapjan nehez korrekt valaszt adni.Ird meg a reszleteket,es hatha tobbet tudok irni.Amugy mindenkinek azt tanacsolom,hogy otthhon a kovetsegen kell erdeklodni,hogy mit hogy lehet az a tuti.

2011. máj. 14. 07:41

sziasztok! -Bubu21 úgy látom Te "kapisgálsz" vmit e téren,szal lehet,h nekem is tudsz válaszolni.

Túristával vállalhatok munkát? Lenne mhelyem,d túristával mennék ki... Egy gyerek suliba iratásához mik kellenek?

2011. máj. 14. 06:31

Masreszt en ugy tudom,hogy estast nem is lehet szponzoralni,mert az egy beutazoi/latogato vizum,nem munkavallaloi vagy tanuloi.Bocs ha hulyesehet irok,es javits ki,de ugy tudom,hogy a szponzorodnak valami munkat kell adnia,legalabb papiron,azt meg estaval nem vallalhatsz.Szoval tobb oldalrol meg van love a dolog.En ebben az esetben ket lehetoseget latok,vagy itt maradni illegaliskent,vagy hazamenni es kerni munkavallaloi vagy tanuloi vinzumot.Ami megint nem egyszeru,mert a munkavallaloihoz kell egy munakhely,ami igazolja,hogy ott fogsz dolgozni es azert jossz vissza,a tanuloihoz meg egy suli ami szinten.

Sokan otthonrol beiratkoznak egy itteni suliba es ugy jonnek ki,de az meg nagyon draga.Vagy ha mar itt van,ugy iratkozik be,de ahhoz meg tanuloi vizum kell,mert estaval nem vesznek fel meg egy nyelv iskolaba se,atminositettni meg az estat nem lehet.

Nehez ugy.

2011. máj. 14. 06:20

Nem csak ez az egy lehetosegetek van,mert itt lehet maradni illegalis kent is.Ilyen fiatalon az sem rossz megoldas,vagy kesobb hazasodni.Nem lehetetlen vegig csinalni,csak okosan kell.

Szerintem a hoxan keves eselyed lesz szponzort talalni,de azert sok sikert hozza!

2011. máj. 14. 05:26
Kiköltöztünk márciusban Amerikába és most május végén lejár az ESTA :(( Nem szeretnénk hazamenni, nagyon megszerettünk itt mindent és mindekit. Otthon semmi nem vár ránk, szeretnénk építeni a jövőnket. Tudom, hogy vannak itt amerikaiak, már beszélgettem fórumon, ezért próbálom meg itt is. Egy szponzort keresek, nem tudom hallotatok erről a verzióról. Lényegében akinek zöld kártyája van illetve aki állampolgár ő tud szponzorálni. Ez arról szól, hogy valaki értem felelősséget vállal az államnak. Ha ezt megteszi akkor természetes mi fizetnénk neki egy megbeszélt összeget. Igazából én ennek hátrányát nem látom, mert mindenkinek jól jön pár ezer dollár! Az a baj, hogy ez az egy lehetőségünk van, mert a másik pedig a házzaság, de azt lehetlen végig csinálni. Kérem aki elgondolkozott rajta, olvasson utána ennek a dolognak, vagy írjon nekem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook