Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amenorrhoea, tapasztalatok a betegséggel kapcsolatban? fórum

Amenorrhoea, tapasztalatok a betegséggel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


8. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2010. máj. 6. 16:24
Köszönöm a tanácsod, megpróbálom betartani. Cukrot amúgy sem fogyasztok, a kávét is édesítő szerrel iszom. A tésztát csak mértékkel eszem, pont a hízás miatt, ugyan ez vonatkozik az édességre is. Mindig is könnyen híztam, de az étrendem odafigyelésével kordában tudtam tartani s súlyom. Csak az elmúlt pár hónapban szaladtak fel rám a kg, de csak a héten derült ki a probléma.
2010. máj. 6. 16:19

elolvastam a naplóbejegyzésed, nyilván hormonális probléma áll a háttérben vagy PCO.

Nem lennék meglepve, ha Diane35-öt írna fel a doki.


Nagyon javaslom,hogy hagyd ki az étrendedből a cukrokat, tésztákat, rizst, krumplit, édességet. Egyre inkább valószínűbb,hogy a PCO (policisztás petefészek) és egyéb női zavar hátterében anyagcserezavar áll, amit a szénhidrátok idéznek elő.

6. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2010. máj. 6. 16:17
Az okot keresik, csak mivel ez hormonális betegség, és folyamatosan hízok, pedig nem eszem többet. Félek hogy nem nyerem vissza a régi alakom. Cirka 10 kg-val vagyok több, mire kiderült a betegségem.
5. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2010. máj. 6. 16:15
Igen olvasgattam már. Köszönöm ezt is elolvasom.
2010. máj. 6. 16:11
ha megvan a kiváltó ok, akkor lehetséges orvosolni
2010. máj. 6. 16:10

biztos utánajártál már ennek a betegségnek, de itt olvashatsz egy elég jó összefoglalót:


[link]

2010. máj. 6. 16:01
Ha valaki ismeri ezt a betegséget, és megosztaná velem a tapasztalatait. Még a vérvizsgálat hátra van, de félek hogy a tüneteim amik vannak esetleg életem végéig meg fognak maradni. Gondolok itt a hízásra stb.
2010. máj. 6. 15:58
Amenorrhoea, tapasztalatok a betegséggel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook