Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvászavar 9 éves gyereknél .... fórum

Alvászavar 9 éves gyereknél .... (beszélgetős fórum)


2011. szept. 19. 12:10

Az én fiam is 9 éves lesz most decemberben. Időnként jön, hogy ő fél, és jönne közénk aludni, de keseny az ágyunk, így egy matracot készítettünk oda, de így meg szinte minden éjjel felébred és jön. Ma reggen szintén átjött, csak most hajnalban arra keltem, hogy fogja a kezem, és mellettem is fél. Hiába kérdezgettem, hogy mégis mitől, de nem tudta megmondani. Azt mondta, hogy fél a szíve.

Tanácstalan vagyok mit tegyek??

18. mamkó (válaszként erre: 15. - Dominyka24)
2011. szept. 6. 18:32
Nekem most az unokámmal van ilyen jellegű probléma.Éjjel felébred és rohangál a szbába 9 éves.Nektek hogy sikerült megoldani ezt a problémát.örülnék ha tudnál legalább egy két jó tanáccsal is segíteni.
17. babszibobó (válaszként erre: 10. - Rizoli)
2010. szept. 21. 21:35

Szuper!

Örülök, hogy megoldódott!Reméljük nem lesz már ilyen problémátok!

16. rizoli (válaszként erre: 15. - Dominyka24)
2010. szept. 21. 20:18

Szia!

Akkor nem egyedi eset a fiam!Írnál róla bővebben , hogy Nektek mi váltotta ki , meddig tartott , mitől jött rendbe? Nagyon érdekel , mert most nyugi van de félek , bármikor visszatérhet.Hálát adok minden nyugodt éjszakáért :)

Akár privátban is folytathatjuk..

15. Dominyka24 (válaszként erre: 1. - Rizoli)
2010. szept. 21. 20:02
Mintha az én gyerekemrol írtál volna, ugyan ez a torténetunk, sot az én fiam volt hogy pár percig nem tért magához, és ugy rohangált a szobában, bevallom féltunk is tole. Ma 14 éves, két három éve már nem csinálja.
14. 2cb29de033 (válaszként erre: 13. - Rizoli)
2010. szept. 21. 19:57
Szívesen. :)
13. rizoli (válaszként erre: 11. - 2cb29de033)
2010. szept. 21. 19:39

Persze, első dolgom volt anno , hogy utánaolvasok mi is ez.Ahogy láttam miről van is szó gyorsan túl is léptem rajta....

De azért köszi :)

2010. szept. 21. 14:50

[link]


de látom már utánanéztél, azért biztos ami biztos. :))))

11. 2cb29de033 (válaszként erre: 2. - 46f2f563a1)
2010. szept. 21. 14:45
Rivotrilt???? Azt exanyósom szedte depresszióra.. :SSS ez elég merész kijelentés volt. :S
10. rizoli (válaszként erre: 8. - Csillus78.06.27)
2010. szept. 18. 20:47

Szia!


Igen megoldódott!Sokat-sokat beszélgettem kérdezgettem vele én is az apukája is, kiderült , hogy a kis barátainál valami nagyon durva videokat találtak a neten :(((( Szerencsére azóta nincs semmi gond...kop-kopp..akkor viszont nagyon ijesztő volt hogy egy éjszaka többször is felriadt és sírt.:((

Borzasztó hogy ez ellen nem tehetek relatíve semmit , hogy kinél mit csinál.

A gyógyszer után ahogy kiírta a hozzászoló azonnal utánanéztem.Soha nem adnák neki ilyet ....és ehhez nem is fűznék mást azthiszem.

9. csillus78.06.27 (válaszként erre: 2. - 46f2f563a1)
2010. szept. 18. 12:30

Szia!


Ne haragudj, de te olvastad, hogy gyerekről van szó?

Orvos vagy netalántán, hogy valakinek, csak így felelőtlenül egy nagyon veszélyes gyógyszert ajánlassz?

Vigyázz légyszíves a tanácsaiddal.

8. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1. - Rizoli)
2010. szept. 18. 12:29

Szia!


Véletlenül találtam a hozzászólásodra.


Megoldódott a kisfiad alvászavara?

Olvastam a hozzászólásokat.

Remélem, nem használtátok a rivotrilt. Mondjuk épeszű orvos, gyereknek ilyet fel nem ír.

Nagyon erős nyugtató, teljesen letompítja az embert, és totál függőséget okoz. Sajnos én is kaptam, egyszer idegösszeroppanás miatt.

Mint később megtudtam, a drogosoknál használják leszoktatáskor.

2010. júl. 22. 09:27

Szerintem beszélgess el vele.

Nem-e mégis csak van valami ami nyomasztja.

Vagy nem-e netán látott valami olyant a tévében,amit nem tud a helyére rakni.

S ha nem jutsz dűlőre hívd fel a dokitokat ő mit tanácsol.

Vagy a védőnőt.

Vagy biztos vannak olyan helyek ahol tanácsot tudnak adni.......

Szép napot,és éjszakákat.

6. babszibobó (válaszként erre: 5. - Rizoli)
2010. júl. 21. 22:06

Ez csak egy tipp.


De attól még lehet lelki eredetű a dolog, talán jobb, ha szakvéleményt kértek

Ha pszichológiai, ha szervi eredetű...jobb időben megtudni!

5. rizoli (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2010. júl. 21. 22:01
Hááát,ez igazából eszembe sem jutott még.Tegnap éjszaka az ágyából a konyhába kötött ki és iszonyú ilyedt volt,utána persze én is.Na és reggel nem emlékezett semmire. :(
4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Rizoli)
2010. júl. 21. 21:52

Nekem kis fiamnál Alvási apnoet diagnosztizáltak, ami légzéskimaradás.

2 változata van::-az egyik a csecsemőkori (ez van nekünk, kinőhető)

a másik a 1-felnőtt korig.


Nem lehet esetleg, hogy kimarad a légzése majd miután levegőért kap megijed, lehet hülyén hangzik, de sok nagy gyerek és felnőtt küzd ezzel.

És nagyoknál ez nem érzelmi gond!


Csak kérdem!?

3. rizoli (válaszként erre: 2. - 46f2f563a1)
2010. júl. 21. 21:51

Komoly neki sértő csúfolások nincsenek,max. heccelések de ebbe Ő is partner :p. Én is gyerek pszihológusra gondoltam..

Rivotril ? utánanézek.

Nálatok meddig tartott?

2010. júl. 21. 21:46

Iskolai pszihológus segithet.nem csúfolják? Nálam az volt a gond.Gyógyszerből peddig kiváló a rivotril

2mg.

2010. júl. 21. 21:38

Nagyfiam most lesz kilenc éves.4-5 éves korában kezdődött, hogy néha éjjelente felriadt, sírt , remegett.Akkor nagyon ritkán fordult elő kb. félévente egyszer-egyszer.Nemrégen újra megjelent ez a próbléma előszőr havi most pedig kb. 2 hete napi szinten.Van hogy egy éjszaka alatt többszőr is.Ugyanúgy nagyon zaklatott ,sír és remeg.Ha azonnal megkérdezem nem mond semmit hiába faggatom,reggelre pedig nem emlékszik rá.

Egyébbként egy kiegyensúlyozott gyerek,nincsen tanulási vagy magatartásbeli probléma nála.Tőlünk a Férjemmel veszekedést nem lát, nem hall.Vannak barátai, stb....Szval semmi olyan kűlső behatásról nem tudok ami ezt a problémát kiválthatja.Viszont engem nagyon idegesít a helyzet.

Esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

Hová milyen szakemberhez fordulhatnák vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook