Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alvási paralízis fórum

Alvási paralízis (beszélgetős fórum)


25. tien (válaszként erre: 23. - NAZARET)
2021. jún. 20. 21:52

Már angyalról is álmodtam bibibi!😁


Egy nagyon szép ,hosszú fekete hajú férfival és a társaival álmodtam.Nem a földről származtak (az közben kiderült.)

Tengerparton sétáltunk ,és a homokba lerajzolta a bolygója formáját,és a bolygója nevét csupa nagy betűvel:FHYOPK.


Felettébb érdekes álom volt 🙂

24. tien (válaszként erre: 22. - Pteri)
2021. jún. 20. 21:43

Fura dolgokat produkál az agyunk.


Miután beleástam magam a témában,megnyugodtam,hogy van rá tudományos magyarázat.


Nem lehet bajunk , csak félelmetes.


Volt ,hogy a plafonról bámultam az ágyban fekvő magamat.😬

2021. jún. 20. 16:10
Én csak azt nem értem, hogy ezek az alakok mindig rosszindulatúak?? Nem lehetnének angyalok vagy tündérek??
22. pteri (válaszként erre: 21. - Tien)
2021. jún. 20. 15:41
Én valós embereket szoktam érzékelni. Azt hiszem ébresztgetnek, szólítgatnak és nem tudok felelni. Aztán kiszabadulok ebből a féligébrenlétből és nincs ott senki. Pl.hosszú műszak után aludtam és úgy érzékeltem, hogy apósom ébresztget. Félálomban kirohantam és a konyhában találtam őt, aki műszak után benézett pár kocsmába útközben. Én kérdeztem kerestél?, ő meg: te itthon vagy? Na ez vicces volt nem ijesztő.
21. tien (válaszként erre: 20. - Actor001)
2021. jún. 19. 23:32

Te jó ég!


Nem vonom kétségbe,hogy mindez igaz amit írtál.

De ennyire valóságos lenne?


Azért kérdezem ,mert én is alvásparalízissel küzdöttem.(mostanában nem)


Nálam csak egy ,,hím,, nemű jelenlét volt.

Fekszem ,nem tudok mozdulni .Mögöttem van az ágyban és azt érzékeli ,hogy a férjem.Szexuális töltete is van sztorinak.

Kajánul vigyorog ,amit látni ugyan nem látok ,de tudom.

Próbálom könyörgőre fogni a dolgot (kérem ne ...)

Nyöszörgöm,és nagy nehezen sikerül kijönni a bénultságból.


Ez a jelenlét az egyedüli ami az alvásparalízisben jelentkezik.Rohadéknak hívom.


Semmi ,hangsúlyozom semmi baj nem történhet .

2021. jún. 19. 23:13

Sziasztok..


Nekem immár 5. éve folyamatosan vannak alvásparalíziseim.

Kezdetben csak pár másodperces elsötétülések voltak, zúgó-búgó centrifuga hang, mintha mozgásképtelenként zuhantam volna a végtelen sötét semmiben, majd felriadtam.


Már nagyon régóta un. legendák keringenek az Árnyemberről és a Banyáról. A kérdező az előbbivel, azaz az Árnyemberrel találkozott az alvásparalízise során. Szerencsés voltál, mert ő a legbrutálisabb!!

A Banya, a mellkasodra ül, így nehezen lélegzel, míg az árnyember fojtogat is. Jelenléte hidegséget éreztet, és leírhatatlan nagy félelmet. A Banya haja kicsit mozog, mintha a szél fújná. Vannak esetek, amikor csak érezzük a jelenlétüket, de látni nem látjuk, mert minden elsötétül.


Leírás..


Árnyember: - Fekete ember forma, de már előfordult, hogy valaki csak fekete füsthöz hasonló lebegő árnyat látott, ami szépen lassan kezdet alakot ölteni.. Arca nehezen kivehető, agresszív, ha levegőért kapkodsz, befogja a szádat, ennek hatására fuldokolsz, amit még meg tetéz azzal is hogy a másik kezével a torkodat szorítja, miközben a banya rádnehezkedik.


Banya: - Sokan ronda manónak, trollnak, boszorkánynak is nevezik, nekem csak banya marad. Ronda, asszott, öreg asszony, arca az árnyemberrel ellentétben könyen kivehető, ijesztő aszott arca, fekete, táskás szemek. Rád ül, ezzel megakadályozza, hogy mozogj, azaz lefog az árnyembernek.


---------


Történt egyszer velem, hogy ez a "Kedves" kis banya rajtam henyélt. Megrémültem, és akármilyen hihetetlen, reflexből, adrenalintól túltengve, lerugtam magamról, ő meg szétpukkant mint egy lufi. Én azóta nem találkoztam vele. Pedig csak ezen a héten volt már 4 alvásparalízisem. Viszont, ez több mint valószínű, hogy téves ébredés volt.


Viszont, ez az eset óta, az életem alaposan a feje tetejére állt. A gondok csak gyűltek, a szüleimet elvesztettem, és felmerült bennem, az a kérdés, mi van ha ez az eset az oka?? ..az amit tettem..


Egy tipp ami nekem beváll..


Amikor kezd elsötétülni minden, kezd erősödni a centrifugahang, elkezdem mozgatni a lábamat, még ha nem is érzem, a valóságban mozog, és "felrázom" magam a paralízisböl.


Elő is tudom idézni, amikor már nagyon fáradt vagyok és a szemeim szó szerint ragadnak, és kezdenék el aludni, megrázom picit a fejem, ellen állok az alvásnak, aminek a következménye az, hogy jön a paralizis..


Megkérnék mindenkit aki olvassa, ha csak beszólni akarnál, kérlek szépen ne tedd, mert hiszed vagy nem, de sajnos ezek valóban így vannak, legalább is nálam. az elméletem pedig, hogy esetleg az életem hirtelen megváltozása a banya akció következménye, tényleg csak egy elmélet. Én csak megosztottam a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznára váll.. 25/f

2021. jún. 14. 01:36
Ez valami borzasztó.. Sose fogom elfogadni megszokni
18. 848b1daa4b (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. máj. 26. 20:00
Nekem is volt. Nem kellemes, de meg lehet szokni. Alvás-ébrenlét közötti állapot. Még nem vagy itt, már nem vagy itt. Stressz is szét tudja kapcsolni. Vagy aludjál, vagy ébredj fel, mert a kettő közé szorultál. Gyengeség, kiegyensúlyozatlanság is kiváltja.
2021. máj. 25. 14:20

Szia,

Mielőbbi jobbulást kívánok!

Nyugodj meg először is!

Szerintem is az volt, nekem is volt már ilyen, borzasztó.

Nekem nem alak volt, hanem úgy láttam, hogy a plafon fölöttem egy fekete örvény, sem megmozdulni, sem kiabálni nem tudtam. De az agyam éber volt, láttam az órát, meg mindent, amit mozdulatlan fejjel lehetett.

Fura egy dolog, de van tudományos magyarázata (a látomásoknak nem, de a paralízisnek igen).

Ja és én is háton feküdtem.


(Pillázok én is a Hoxa népén, valami front jön vagy mi ez a szokatlan rosszindulat?)

2021. máj. 25. 06:30

Az lehetett.

Velem is volt 3×.

Kétszer szinte ugyanaz volt a forgatókönyv; homályosan láttam az ablakot és a függönyt, utóbbi elkezdett hevesen 'táncolni' és elindult felém, rossz szándékot sugározva, nagy volt a zaj is. Utólag marha vicces, hogy egy megelevenedő és gyilkosszándékú függönyt vizionáltam, de abban a zavarodott tudatállapotban halálfélelem kapott el, hangot is akartam kiadni, de nem ment, ahogy a mozgás sem, amik csak fokozták a parámat.

Harmadik eset alig dereng; 'nem evilági' hangokat hallottam és mintha valami alakot is láttam volna magam felett, de mondom, ez elég halvány emlék. Az viszont megvan, hogy akkor is elkapott az a pánikszerű menekülési vágy, csak szintén nem tudtam moccanni sem és megszólalni sem.

Ártalmatlan jelenség, csupán az agy hamarabb felébred a testnél.

15. pteri (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. máj. 25. 05:47
Velem gyerekkorom óta rendszeresen előfordul. Akkor még nem volt trendi. Amikor egy kolléganőm elmesélte, hogy vele is többször történt, és mi a hivatalos neve, bárkivel előfordulhat, nem betegség,akkor megnyugodtam. Velem akkor történik, ha pár percre elalszom, vagy szabadnapos vagyok pl.és visszaalszom reggel. Tehát felületes az alvásom. Ma már inkább vicces, mint ijesztő. Egyszerűen az agy pár pillanattal előbb ébred, mint a test.
14. tien (válaszként erre: 11. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 24. 18:53

Valószínűleg ez alvásparalízis volt.

Csatlakozom az előttem szólóhoz a stressz is kiválthatja.


Mikor nem voltam jól lelkileg ,hetente jelentkezett .


Van rá tudományos magyarázat ,bajod nem eshet .

13. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. máj. 24. 18:49

Nem velem történt, de már hallottam hasonló dolgot. Katona koromban az egyik srác mesélte, hogy éjszaka valaki ott állt fölötte a sötét körletben, nagyon megijedt mikor felébredt, szeretett volna kiabálni, de megmozdulni sem tudott.

Majd ugyanez a srác egy későbbi időpontban megkérdezte tőlem, hogy láttam-e éjszaka, én is azt az alakot, aki az ágyam mellett állt. Mondtam neki, hogy én nem láthattam, mert éppen őrségben voltam és az őrszobán töltöttem a szóban forgó éjszakát.

Akkor még nem hallottam erről az alvás paralízisről, de szerintem ennek a srácnak is az volt a problémája.

12. Zaya86
2021. máj. 24. 18:49

Nekem többször volt alvásparalízises élményem és kivétel nélkül mindig csak akkor, ha véletlenül háton fekve aludtam el. Sztem nagy eséllyel ehhez lehetett "szerencséd".

Tudom h baromi félelmetes, (pedig nekem nem is volt ennyire durva az élmény mint neked) de gondolj arra, hogy csak az elméd játszott veled.

2021. máj. 24. 18:22

Szia!


Ha kórházban vagy a fokozott, stressz és szorongás is kiválthatja.

Célszerű háton aludni, "stresszmentes" alvásra törekedni. Kialakítani 1 elalvás előtti ritmust, mindig ugyanakkor elaludni, nyugtató-tea/tabletta.

Ha rendszeressé válik akkor nyilván orvos(ok) tud(nak) segíteni, annak függvényében, hogy honnan ered a probléma.

2021. máj. 24. 16:00

A dudor a hasamon, azt nem tudtak megmondani mivolt, de volt egy veres hasmeneses hanyasos problemam Chlostridium Difficile ha jol irtam CDI pozitiv..na arra szedtem gyogyszert amire kiderult hogy allergias vagyok es most ezt kezelik! De nem ez a lenyeg most!

Csak kivancsi voltam volt e mar valakivel hasonlo mint velem! Es meg osztana velem ezt az "elmenyet"! Egyszeru kerdes egyszeru kivancsisag!



Mellesleg addig en.is kinevettem az ilyent ameddig velem is meg nem történt! Koszonom a valaszokat

9. NomNom (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. máj. 24. 15:26

Mondjuk az alvási paralízis nem betegség, bárkivel előfordulhat. Nekem is volt, sz@r is volt, de nem csináltam belőle nagy ügyet. Ha valaki nincs tisztában vele, hogy milyen az, annak elég ijesztő lehet. Illetve azt gondolhatja rémet/ufót/szellemet lát.

Nem említeném egy napon azzal h "mindenki biszex és introvertált".

2021. máj. 24. 15:07
Miért piszkáljátok rögtön? Két hozzászólása van összesen, nem a huszonharmadik fórumot indítja a bajairól, amire aztán nem válaszol... Mindenkit el akartok ijeszteni a hoxáról? Ahány fórumba belenézek, mindenhol ez megy, hogy valaki kérdez valamit, valaki meg jön, és kigúnyolja meg kiröhögi. Illetve valakik... Nem lehetne normálisan társalogni végre újra, mint a kezdetekben?
2021. máj. 24. 15:05
Igen, lehetett alvási paralízis. Nekem is volt már. Sokszor jár halálfélelemmel és láthatunk furcsa alakokat. Azt, h csak az agyunk csinàlja-e vagy valóban ott van az a valami, azt nem tudom.
2021. máj. 24. 15:05
Mostanában nem olvastad véletlenül King-től a Bilincsben-t?
2021. máj. 24. 15:04

Ha kórházban vagy, akkor érdemes lenne ezt megkérdezni, beszélhetnél erről szakemberrel. Az alvásparalízis ijesztő élmény, ráadásul az ember sokszor nem tudja közben megkülönböztetni, ébren van-e vagy álmodik.

Szerintem lehetett köze a dologhoz a háton alvásnak. Olvastam róla, hogy az előhozhatja, úgyhogy szépen leszoktam a háton alvásról, bárhogy is hiányzik. A hátam mögé tűrtem a paplant mindig, hogy álmomban sem forduljak át. Azóta nem jelentkezett, kivéve néhányszor, mikor hirtelen aludtam el és épp hanyatt feküdtem.


Szóval majdnem biztos, hogy aludtál, csak úgy tűnt, hogy ébren vagy. Attól még ijesztő élmény, mikor az ember nem tud megmozdulni. Kérdezd meg azért, nincs-e valaki az egyik kórteremben, aki mászkálni szokott, de majdnem biztos, hogy álom volt.

2021. máj. 24. 15:02

Manapság trendi dolog lett intro-és extrovertáltak lenni, valamint biszexnek és még alvási paralízisesnek is....


Én azt gondolom, hogy túl sokat vagy közösségi oldalakon és emiatt vannak problémáid.


A hasadról eltűnt a dudor?


Gondolom igen, így jön ez a paralízis...


Ha ebből is kigyógyulsz mi jön?


Jobb lenne, ha inkább megpróbálnál élni;)


Ja, szerintem csak álmodtál.

Miért akarna neked valaki ártani? Ki akarna neked ártani?

Ha akarna bárki is ártani neked, akkor gondolod, hogy nem nyomott volna beléd egy kis levegőt? Vagy nem adott volna be valami gyilkos szert?

3. cc7a88f96d (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2021. máj. 24. 14:31
2 😅😅😅😅
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. máj. 24. 14:29

Két dolog lehet.

1, Vagy rosszat álmodtál.

2, A kaszás jött el, de eltévesztette a kórtermet.

2021. máj. 24. 14:16
Sziasztok. Sosem tapasztaltam még ilyent ami tegnap éjjel történt velem.Jelenleg kórházban vagyok,és csak háton tudok feküdni egy kicsit elaludtam,nem szeretek fénynél aludni,nyitva volt a kórtermem ajtaja így csak a kinti fény jött be.Egyszer csak lépteket hallok,mély levegővételt,susogást,és valami sötét alak jöttbe a szobámba,nem láttam hogy ki volt,azt sem tudom hogy férfi vagy nő csak egy alak!én már akkor ébren voltam vagyis csak az elmém,a szemgolyomat tudtam mozgatni es félig kinyitni a szemem,úgy láttam homályosan,akartam síkítani a nővérnek vagy valakinek vagy megmozdulni de nem ment. Eközbe ez az alak, körbejárta az ágyam közel hajolt hozzám és lassan sétált kifele.Tudtam vagyis éreztem ha megszólalnék megmozdulnék bántana,próbáltam az ujjam mozgatni de nem sikerült ekkor ő az ajtóból visszanézett rám! Éreztem a szìvem a torkomba dobogott,de még ekkor sem tudtam meg mozdulni se megszólalni! Majd ahogy kiment a szobából fel tudtam ulni és szó szerint tiszta víz voltam remegtem az ilyedtségtől! Fogalmam sincs mi vagy ki lehetett ez! De remélem több ilyenben soha nem lesz részem! Szerintetek ez alvási paralízis volt? Előválthatta hogy háton fekszem felfele nézve? Vagy hogy kórházi kezelés alatt állok? Nagyon félek,még most is bele gondolni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook