Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvási apnoe - Légzéskimaradás - A mi történetünk fórum

Alvási apnoe - Légzéskimaradás - A mi történetünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alvási apnoe - Légzéskimaradás - A mi történetünk

1 2 3
2010. jún. 14. 21:00

Szia Tita:)))


Gratula a cikkedhez... Már délelőtt elolvastam csak nem tudtam reagálni...


Bár talán jobb lett volna ha soha nem kellett volna ezt megírnod...


De minden jó ha jó a vége.


Puszillak titekt!

2010. jún. 14. 20:03

[link]


Ha valaki igenis szeretne a babájával aludni, de fél, hogy ezzel árthat neki, olvassa el ezt! Egy gyerekgyógyász, aki egyben 8 gyermekes apuka, írta. Az Éjszakai gondoskodás c. könyvéből való. Ami a jelenséget illeti, alá tudom támasztani , nálunk is pontosan így zajlik egy éjszaka, sokkal pihentebb vagyok, mint voltam a nagylányommal, aki külön szobában aludt kezdettől. Pedig most kettejükkel vagyok itthon.

2010. jún. 14. 17:53

És még a másik,én sem szerettem volna és nem is fogom a gyereket magunknál altatni


1.félő hogy apja is forgolódik ráfekszik

2.én sem tudnék aludni,mert folyton azon aggódnék melyikünk fekszik rá

3magamból kiindulva(anyuékkal aludtam teljesen úgymond tönkrement a szexuális életük)és amint másik szobába kerültem féltem magam lenni,sötétben ami máig igaz..

Én nem javaslom.

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Babszibobó)
2010. jún. 14. 16:43

Szia!

Örülök, hogy ezt leírtad!

Igen, sokminden jó,amit ma mondanak, meg hogy figyelnek a szoros anya-gyerek kapcsolatra, meg ilyenekre. Én azért mindig meghallgattam anyukámat meg nagymamámat is, és inkább a szeretetteljes, nem merev, de rendszeres dolgok mellett döntöttem, mert bizony ezeknek is megvan a hasznuk...

Az első babánknál kaptunk kölcsön a dokinénitől légzésfigyelő párnát, és bizony volt, hogy sípolt, mert mélyen aludt a baba... Jó dolog ez, meg én legalábbis nyugodtabb voltam.

Nálunk a max légzéskimaradási rekord 1,5 perc, sima hisztinél, bár már nagyobb korban: 1-1,5 évesen. Nagyon ilyesztő.

Még jó, hogy a dokinál voltatok....

Az alvásvizsgálat meg szintén nagyon hasznos lehet, nekem egy felnőtt ismerősöm életét mentették meg vele...

Jó egészséget!

2010. jún. 14. 16:26

Nagyon Szépen Köszönöm Mindenki Hozzászólását!

Örülök, hogy jó fogadtatást nyert!


Most már hét hónapos Bobó, a légzésfigyelő azóta nem riasztott, de sírás közben már fordult elő hasonló.Szeptemberben megyünk újra Alváslabor vizsgálatra!

37. babszibobó (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2010. jún. 14. 16:15

Szia!

Sajnos mi sem tudjuk van e a kettő között összefüggés, nem mondták, pedig kérdeztem!

36. babszibobó (válaszként erre: 13. - Manna74)
2010. jún. 14. 16:12

Szia!

3 hónapos volt akkor, mikor ez történt!

35. babszibobó (válaszként erre: 8. - Gne2)
2010. jún. 14. 16:08

Senkit nem beszéltem le a szoptatásról, eszembe sem jutna, nem tudom, hogy ez honnan jött neked!


A másik, az egy ágyban való együtt alvás ellen vagyok, mert én igenis fontosnak tartom a légzésfigyelő használatát, mert egy teljesen egészséges baba légzése is leállhat bármikor!Nem azt mondom, hogy állandóan rettegni kell, de amit meg lehet tenni az ellen, hogy baj legyen, azt meg kell tenni!

34. drnéni (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2010. jún. 14. 15:15

Nálunk biz' nem volt légzésfigyelő, a pici velünk is alszik.

A nagylányom születése tájékán sokat gondolkodtam rajta, hogy legyen, vagy ne legyen. Úgy döntöttem, mivel nem rendelkeztünk rizikófaktorral, és a gondozásból eredő kockázatot is odafigyeléssel a minimálisra csökkentettük, nincs több okunk légzésfigyelőt alkalmazni, mint pl. havonta labort csináltatni, hisz rengeteg más veszély is leselkedik egy újszülöttre, nemcsak a SIDS. Mégsem egészséges dolog egy makkegészséges baba mellett folyton aggódni a lehetséges betegségek miatt.


Az alvási apnoéról, a légzésfigyelő hasznáról és a SIDS megelőzéséről egyébként:


www.medicalonline.hu/download.php?id=1942


Az együttalvásról még egyetemista koromban olvastam egy német nyelvű cikket, amiben közelebbről is megvizsgálták a dolgot, és az USA-beli eredményekkel szemben azt találták, hogy a kedvező szociális körülmények között történő űn. "választott együttalvás" (amiről Sara beszél) szintén csökkenti a SIDS esélyét, ui. a co2-koncentráció nem magasabb a baba környezetében, viszont a szülők mozgása, hangja az alvás alatti arousal szintet emeli, sajnos ezt a cikket nem találom a neten, papíron volt meg.

33. trapiti (válaszként erre: 32. - Anett0731)
2010. jún. 14. 15:05

Van más módszer :) amit írsz a barátnődről, az hajmeresztő...


A légzésfigyelő mindenképp jó szerintem, és ha van módód rá, érdemes elmenni újraélesztési tanfolyamra is, pl. a léghajóhoz, hogy tudd, mit kell tenni riasztáskor.

2010. jún. 14. 14:54

Szia!

Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történetedet.

Szeretnék gratulálni és nagyon so egészséget kívánni a továbbiakban a babátokhoz.


Én a 17 hétben vagyok és épp namrég kezdtem elgondolkodni a légzésfigyelőn - meg kell mondjam meggyőztél, mostmár biztos veszek.

Egyébként én is úgy tervezem, hogy egy szobában ugyan, de külön fog aludni a pici babánk.

Én is elég mélyalvó vagyok - van, hogy a mellettem ébresztő telefont meg sem hallom - mondjuk ez akkor bizosan meg fog változni, de akko is meggyőztél.

Egyébként szerintem sem jó, ha állandóan a cicre téve nyugataják a babát. A barátnőm most tudta letenni (2 éves elmúlt a fia) aludni is csak úgy aludt, hogy a cici a szájában volt. Napközben így anyuka sem tudott míg a gyerek aludt semmit csinálni, mert ott kellett feküdni, mert ha elvette azonnal ordított.

Kell hogy legyen a megnyugtatásra más módszer is, mert ha olyan helyen vagy mit csinálsz, előkapod a cicit a bevásárló központ közepén pl?

31. trapiti (válaszként erre: 27. - Drnéni)
2010. jún. 14. 14:41

Szorongás? Hát ha valakinek az okoz szorongást, hogy a gyerek alatt ott a légzésfigyelő... számomra inkább megnyugtató, mert van esélyem tenni ha baj van.


"A pszichiáter is orvos azért..." - ezt a gyakorlatban tapasztalom... ;)

30. trapiti (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2010. jún. 14. 14:38
Hát éppen ez az... a légzésfigyelő riasztott éjszaka többször is, vagyis nem periodikus légzése volt, hanem apnoéja. És szerintem teljesen mindegy, hogy ez affektív apnoe vagy más kapcsán derült ki...
29. bettike2007 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. jún. 14. 14:38
Örülök hogy valaki ezt is leírta,sajnos én is sok beszólást kaptam mert nem szoptattam,inkább el sem mondtam,mert a reagálás rá...nem ettől függ milyen anya vagyok!
28. drnéni (válaszként erre: 27. - Drnéni)
2010. jún. 14. 14:37
Egyébként én is mindkét gyerekemet csak 3 hónapig tudtam szoptatni, addig is pótlással, születésüktől kb. 3 óránként ettek. De azért nem haragszom senkire, aki sűrűbben és tovább szoptat, tudom, hogy én is mindent megtettem és a gyerekeim nem lesznek kevesebbek.
27. drnéni (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. jún. 14. 14:34

Alvás alatt nem voltak, én legalábbis nem olvastam ilyet! Az affektív apnoe ártalmatlan jelenség egészséges gyereknél, és szinte mindig sápadással-kéküléssel jár.


Egyébként kösz a bizalmat, de a pszichiáter is orvos azért. Persze, ha valaki ragaszkodik a szorongáshoz, a világért se beszélem le róla, én jobb szeretem a dolgokat a helyükön kezelni. Egyébként is írtam, hogy nem szeretném bagatellizálni a dolgot, nekem is van két gyerekem, ebből a nagynak csecsemőként alvási myoclonusa volt, tudom, mit jelent megijedni.

Nem is értem ezt a támadó hangnemet, se téged, se mást nem bántott senki.

2010. jún. 14. 14:14
Hát mit is mondjak...Szerintem ezt nem lehet egy kaptafára venni. Mármint az igény szerinti szoptatást. Nem divatból szoptat az ember, hanem mert ez a legjobb a babának. És ha ő óránként cicizne, hát hagy tegye, legalább ezért ne sírjon szerintem. Az én lányom 20 hónapos, 17 hónapig szopizott, első félévben rendszertelenül, amikor jól esett neki én engedtem. Viszont mindig csak szigorúan a fotelban ülve.Köztünk sohasem aludt. Ezért mondom, hogy nem egyformák a helyzetek. Mindenesetre örülök, hogy nem lett nálatok nagyobb baj. Sok egészséget nektek!
2010. jún. 14. 14:11

Szia!


A lányom 1,5 éves volt,amikor az általad leírt jelenség lezajlott nála.Senkinek nem kívánom azt a néhány percet,amíg ez megtörtént,és a születésekor nem voltam annyira boldog a sírásától,mint akkor.

24. Molyka
2010. jún. 14. 13:55

Szia, ez kicsit ijesztő. 5 hetes a kisfiam, riasztott már a légzésfigyelő, de valószínű csak lemászott róla, mert mindig a kiságy szélén volt. Ilyenkor ráteszem a kezem, összerezzen és alszik tovább.

Nagyjából időre etetek, vagyis ahogy ébred a kisfiam, de pl. most is megebédelt, majd rá egy órára kérte a cicit, de csak azért, hogy el tudjon aludni. Párat szívott, most szundizik.

Örüllök hogy jól vagytok!

23. trapiti (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. jún. 14. 13:49

Jó hogy megírtad a történeteteket, tanulságos!

Örülök, hogy minden rendben Bobóval és hogy végül jó lett a történet vége :)

22. trapiti (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2010. jún. 14. 13:46

Voltak hypoxiás tünetek... kékült a szája pl.

Egyébként pedig én inkább hinnék egy alváslabor eredményének, mint a pszichiáternek...


A szoptatásról ill. különösen az igény szerinti szoptatásról pedig azt gondolom, hogy mostanában divat ezt "túldimenzionálni" - nem tudok jobb kifejezést rá... Igen, szerintem is fontos, és ha mód van rá, akkor szoptatni kell, de kár azt az érzetet kelteni bárkiben is, hogy ha nem szoptat, vagy ha nem szoptat az igény szerint úton-útfélen, akkor ettől a "kötődő nevelés" majd csorbát szenved. Én azt tapasztalom, hogy sokak számára a szoptatással be is fejeződik a gyerekkel való törődés, és ez sajnos még édes kevés bármilyen kötődő neveléshez. Azt pedig tapasztalatból tudom, örökbefogadó szülőként, hogy mennyire nem ettől függ a dolog. És sajnos azt is tudom, mennyi bántás-támadás ért olyanoktól, akik mitsem tudtak a dolgainkról azért, mert nem szoptattam.


A gyerekorvosok alaposságáról sajnos nekem rosszak a tapasztalataim... Viszont inkább keljen fel egy szülő 10x fölöslegesen a légzésfigyelő riasztására, mint egyszer halott gyereket találjon reggel maga mellett... persze én csak egy aneszteziológus vagyok...

2010. jún. 14. 13:43

Nagyon örülök, hogy rendeződött a helyzet, biztosan Fentről vigyáznak rátok, ezért a rendelőben történt az eset.

A légzésfigyelő az egyik legjobb dolog a világon.

2010. jún. 14. 13:39

Örülök hogy rendeződött a helyzet,nálunk is volt ilyen túlreagálás,3napja voltunk itthon mikor észrevettem hogy a kislányom végtagjai rángatóznak evés után,ügyletre mentünk mert nem volt háziorvos(aki ha lett volna nem kellett volna ezt végigcsinálni)bementünk ügyeletre,ahol a doktornő egy lekezelő,bunkó nő volt,azt mondta hogy nem nem mérem??Milyen hülye vagyok én,meg felelőtlen,mért nem mérem???Meg hogy nem fejek???Milyen dolog ez???És hogy lehet neurológiai tünet,komoly pszichikai betegség jele!A frászt hozta rám,beutalt a gyereko.ra,mindenféle vizsgálatok voltak,szurkálták 2óránként uh,stb..hazakéreckedtem a babával másnap hogy itthon is alhatunk,aztán eredményért mentünk be,semmit sem találtak,kiderült hogy csak a hasa görcsölt,amit a háziorvos is alátámasztott később.


Igaz tápszert kapott mert az idegességtől a maradék tejem is elment,de 3óránként evett,sőt volt hogy csak 4-5óránként kérte csak,de nem erőlettem ha hamarabb nem volt éhes.Kiságyában alszik mai napig,légzésével sem volt baj.


Viszont a bölcsiben volt egy kisfiu 1évesen pelenkázáskor elkékült és meredt maga elé,majd hogy felemelték újra levegőt vett,igazából az okát nem tudták,talán a savas reflux miatt-állítólag!

2010. jún. 14. 13:34

nem valószínű, hogy mellettetek is volt a picinek alvási légzéskimaradása, ugyanis mára bizonyított, hogy csak akkor fordul elő, amikor a baba egyedül alszik. Csak ezt az orvosok elfelejtik közölni. Azoknál a kultúráknál, ahol együtt alszik a család, nem ismerik a bölcsőhalált. Szerintem mindenkinek aludjon ott a gyermeke, ahol ő biztonságosnak érzi. A mi gyerekünk velünk alszik, nincs légzésfigyelőnk, feleslegesnek tartom. Igény szerint szopott, a gyerek nem hülye, ha csak nyugtatásnak kell a cici, akkor cumizik rajta, nem pedig szívja a tejet. Persze a ti esetetekben érthető, hogy nem javasolták a dokik, mert sokkal veszélyeztetettebb kategória voltatok. Én azt gondolom, hogy valamelyik oltás is kiválthatta ezt, főleg ha nem koraszülött és egyebek...

Ráerőltetni egy gyerekre a napirendet nem szabad. LÁnyunknak viszonylag hamar beállt magától, bár felénk a védőnők is ennek a pártján állnak. És érdekes minden kicsi kialakítja a helyes napirendet...

2010. jún. 14. 12:50

Valóban nagy szerencse, hogy épp egy rendelőben történt az eset, és nem otthon, de mégnagyobb ugye, hogy nem éjjel!

Hála Istennek!!! Nőjetek nagyra, jó egészséget és sok boldogságot ehhez a szépséghez!

17. csodapók (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2010. jún. 14. 12:28
Szia! Igazán távol áll tőlem, hogy vitatkozzak Veled és a szakmai rálátásodat sem kérdőjelezném meg! De több gyermekes gyakorló anyuka ként és sok ilyen témájú cikk és napló olvasóként azt gondolom, hogy valahol középen az igazság! Mert az igény szerintet kőbe vésett szabályként kezelő anyukákkal az a tapasztalatom, hogy elég hamar előjön a kialvatlanság miatt a "zombi" effektus, amikor összefolyik a nappal és az éjszaka. Ennek eredményeként kapunk egy kialvatlan és előbb utóbb , egy önmagát alul értékelő anyukát, akinek ez a pár hónap valószínűleg a házasságára sincs jó hatással. A másik oldal percre pontosan etetése sem jó módszer. Van egy kb.-i etetési idő, amitől el lehet térni, ha a baba éhes ill. még nem szeretne szopizni. Ebbe beleférhet az éjszakai szopi is. Gyakorlati tapasztalatom, hogy a későbbiek folyamán ezek a gyerekek sokkal jobban eljátszanak egyedül is, ami testvérek és háztartás szempontjából nem elhanyagolható dolog. Az én elvem a SZERETET, ezen a szemüvegen át minden természetes és működő képes!
16. erika84 (válaszként erre: 11. - Gne2)
2010. jún. 14. 12:17
Nem volt szándékomban ironikusan fogalmazni... kicsit máshogy értelmezzük. de nem baj
2010. jún. 14. 12:10

Nekem az nem derült ki a cikkből, hogy volt-e közvetlen összefüggés az alvási apnoe és rendelőben tapasztalt affektív apnoe között, számomra ez egyeltalán nem egyértelmű! Ezen kívül fiatal csecsemőnél az időnkénti periodikus légzés a hipoxia tünetei nélkül nem feltétlen kóros, ezért vannak a légzésfigyelők is 20 mp-es kimaradásra beállítva, ez alatt nem is jeleznek.

Nem szeretném bagatellizálni a dolgot, főként, hogy kétgyerekes anyukaként teljesen megértem, mekkora riadalmat okozott nektek az eset, de úgy érzem, talán túlságosan rátok ijesztettek. Gyakran előfordul gyerekosztályon, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítanak kisebb problémáknak is, csak hogy ne kelljen vállalniuk a legkisebb kockázatot sem, ezzel viszont halálra rémítik a szülőket. Valamint sajnos az is gyakori, hogy a régi rend hívei minden ürügyet felhasználnak arra, hogy a korszerűbb igény szerinti táplálás és a kötődő nevelés ellen hangolják a szülőket, noha az oksági viszony finoman szólva megkérdőjelezhető.

2010. jún. 14. 12:07

Szia!


Nagyon tetszett az írásod. Remélem, minél többen elolvassák. Tanulságos és megfontolandó.

Az én lányom első oerctől kezdve a kiságyban aludt és légzésfigyelő volt alatta. Sajnos itthonlétünk második éjszakáján riasztott. Szerencsére nem volt baj, csak a lányka túl kicsi volt és túl finoman lélegzett, ezért a 2-re beállított kütyü nem érzékelte. Feltekertem 5-re és azóta nem volt gond.

Én is annak vagyok a híve, hogy külön ágyban aludjon. Tudom, hogy nem illik ilyent mondani, de engem zavar ha ott van mellettem. Amíg kicsi volt, addig vigyázni kellett, hogy valamelyik végtagját nehogy megnyomja az ember, most már, hogy nagyobb, rengeteget forgolódik és állandóan felébredek. A fogzás alatt sajnos volt olyan időszak, hogy csak mellettünk tudott ő nyugodtan aludni, mi viszont szinte semmit nem aludtunk azokon az éjszakákon.

13. Manna74 (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. jún. 14. 12:05

Örülök, hogy leírtad a történetedet! Mindenképpen segítség az első babás anyukáknak!

Engem az érdekelne, hogy mennyi idős volt a babád, amikor ez a dolog történt???

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook