Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alvajáró a lányom fórum

Alvajáró a lányom (beszélgetős fórum)

19. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 24. 16:57
Kiskamaszkor...változások, iskolai feladatok , meg új dolgok kezdik el foglalkoztatni -valószínűleg ezért jött elő újra az alvajárás. Ne aggódj :)
18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 24. 16:53
Velem is előfordult ilyen többször, nem kell aggódni. Ha békés, nem riadt, nem rémálma van, akkor csak az ágyához kell kísérni.
17. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - 1fbc7619c9)
2013. febr. 24. 16:42
Néha. Sôt! Miután elaludtam, az álmom folytatódott tovább, ahol felébredtem :)
2013. febr. 24. 07:34
az én unokatesómnál cukorbetegség állt a háttérben - a kezdeti tünetek közé tartozott az éjjeli zavarodottság meg a megnövekedett vízivás.
15. pintyőke madárka (válaszként erre: 13. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 23. 15:22

Az nem lenne baj ha ő pisilni indulna. De volt már hogy felöltözött és el akart indulni "strandra".

Télen .

Szóval miután felébred séta közben ,csak azután(sokszor muszáj ébresztenem) végzi el a dolgát .

14. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 13. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 23. 15:07
Veled is?:DDDDDDDDD
13. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 23. 15:04
Így figyelmezteti a szervezet... felkel, pisil, vissza tud aludni. Megtörténik ez felnôttekkel is.
12. Lukkkrécia (válaszként erre: 1. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 23. 14:53

Szia!

Nekem most 4 éves a kisfiam és kb. fél,-1 éve nincs ilyen esetünk, de előtte kb. 1-2 hónapig volt. Volt úgy, hogy minden éjszaka ment álmában és sírt, beszélt,nagyon ijesztő volt. Abban az időszakban mégtöbbet próbáltam vele beszélgetni és este sokat meséltem neki( persze egyébként is szoktam),de akkor még többet..Aztán ez elmúlt hál"Istennek, szerintem Nálatok is elmúlik! Valami a tv-ből, vagy máshonnan pszihésen zavarja Őket, gondolkoznak vmin, amit mi nehezen fejtünk meg.Ezért a legfontosabb amit tehetünk, hogy maximálisan éreztessük velük a biztonságot és kellemes, jó családi légkört. Amennyiben több hónapig fennál a helyzet, akkor azért nem árt elvinni gyerekpszihológushoz.

11. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 10. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 23. 14:39
Állítólag én is kinőttem,anyám szerint!!
10. pintyőke madárka (válaszként erre: 7. - Bdioda)
2013. febr. 23. 14:33

Nekünk is volt egy év is hogy nem volt gond este .

De most újra előjött ...hát remélem teljesen kinövi és nem mard meg felnőtt korra is .

2013. febr. 23. 14:30

10 és fél éves .Egész kis kora óta csinálja ezt ,talán 2-3 évesen már elindult esténként. Volt időszak amikor sokáig nem volt gond. Mostanában viszont sűrűbben . De minden esetben amikor felébred pisilni kell neki .


A gyermekorvos azt mondta anno hogy kinövi . Azért ,megnyugtat hogy mások is tapasztalták már ezt és valóban elmúltak a mászkálások.

2013. febr. 23. 14:19
Persze jó lenne tudni mennyi idős a gyerkőc..Mert lelki eredetű is lehet...Tudod ? Sulis problémák...stb.. Feldolgozatlan helyzetek...Néha a gyerekek is kerülnek hasonló helyzetbe..megfelelési kényszer stb..
7. bdioda (válaszként erre: 1. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 23. 14:15
Szia! Az én fiamnál is hasonló van, bár mostanában szerencsére ritkábban. Októberben volt 4 éves és a 3-4 éves kor közötti időszak minden éjszakáján előfordult, hogy felébredt, sírt, járkált, morzsolta az alvókáját. Hiába beszéltem hozzá, kérdeztem, nem lehetett vele kommunikálni. Ilyenkor elvittem pisilni és azután szépen megnyugodott. Én is arra tippeltem, hogy a hólyagja ébresztette fel, de csak félig. Egyszer csak elkezdtek ritkulni ezek az alkalmak, pedig nem változott semmi körülmény. Mostanában inkább amiatt ébred, mert rosszat álmodott, de ez egészen más jelenség, máshogy viselkedik.
2013. febr. 23. 14:04
Az én lányom is járkált álmában, úgy 4-6 éves kora között. Minden éjjel egyazon időben kezdett hangosan üvölteni, sokszor meg járkált is. Olvastam valahol, hogy ez minden ok nélkül ekkora gyerekeknél előfordul, talán ötéves kori félelemnek hívták. Nem csináltam vele semmit, elmúlt. (én pedig megtanultam hamar visszaaludni, miután visszafektettem).
5. 973d9d6ecf (válaszként erre: 3. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 23. 13:50
Nem, nem vizsgáltattuk ki...csak megemlítettem a dokinak ..Ő meg kérdezte eszik e nehezet esténként...Mert ezzel kellene kezdeni..Megpróbáltuk, bevált...A legtöbbször akkor rohangált ha bundás kenyeret evett...jó sokat..Na akkor olyanokat csinált..Persze nyilván nem mindenkinél van ettől..De egy próbát megér...
2013. febr. 23. 13:48
Szerintem, ha nagy probléma, érdemes pszichológushoz vinni. Azért nem pszichiáter, mert az nem kezdi el nyugtatókkal tömni. (:
3. pintyőke madárka (válaszként erre: 2. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 23. 13:32

Olvasgattam ez ügyben sokat ,de azt elfelejtik említeni , hogy ilyen dolgok is kiválthatják.


Ti vizsgáltattátok vagy ennyivel megúszta ,hogy este már nem evett nehezet. ?

2. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 23. 13:25
Nekem a legnagyobb lányom csinálta ...de megfigyeltük csak akkor ha későn vacsizott és nehezet evett...Nos ezen változtatunk..Aztán már csak igen ritkán csinálta..Majd egyszer csak elmúlt...
2013. febr. 23. 13:22

A nagyobbik gyermekem rendszeresen járkál álmában .Bár a szakirodalom nem írja, de én azt vettem észre hogy általában vizelési inger ébreszti fel .De csak félig éber állapotba.


Jön megy ,sír, beszél , esetleg öltözködik.


Van hogy válaszol ha kérdezem mintha ébren lenne.

Van köztetek hasonló problémával küzdő ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook