Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aluszékonyság fórum

Aluszékonyság (beszélgetős fórum)


22. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Alvás doki Bp.)
2010. febr. 14. 16:13
Kedves "Alvásdoki"! Hónapok óta keresek valakit, aki tudna segíteni rajtam. Közel 15 évvel ezelőtt munkahelyi problémák miatt Dormicumot írtak fel, majd átváltottak Gerodormra. Sajnos abszolút nincs álmosságérzetem éjszakára. Minden elképzelhető trükköt kipróbáltam - eredménytelenül. Eljutottam odáig, hogy kb. 3-4 óra múlva szundítok csak el a Gerodormtól, de ezen már nem is csodálkozom ennyi idő után. Én szeretnék leszokni az altatóról véglegesen! Tudom, hogy gyógyszerfüggő vagyok lényegében, de a megoldás nem talált rám! És rettenetes érzés, hogy az ember se élő, sem holt, mert nem tud néhány órácskát aludni. Előre is köszönöm a fáradozását!
21. marikati (válaszként erre: 20. - Alvás doki Bp.)
2010. jan. 30. 19:24

Kedves Alvás doki!A fiam narkolepsziás és már 4éve szedi a Ritalint.Nagyon nehezen dolgozom fel a tényt,hogy beteg,de azt még nehezebben ,hogy ezt a gyógyszert kell szednie.Félek,hogy hosszútávon maradandó károsodásokat okozhat.Vannak ezzel kapcsolatosan kutatási eredmények?Kell aggódnom,vagy megnyugodhatom?Másik aggodalmam,hogy továbbörökítheti ezt a betgséget?

Még egy dolog,ami motoszkál bennem.A veszettség elleni oltássorozat hozzájárulhjatott-e a narkolepszia kialakulásához?

Az oltássorozat felvétele után fél évvel kezdődtek a narkolepsziás tünetek.

Köszönöm előre is válaszát!

2010. jan. 29. 21:29

Kedves Fórumozók!


Neurológus szakorvosként, és alvás szakértőként írok a fórumban, mivel közel 10 éve alvászavarokkal foglalkozom.


Írtam egy cikket a portálra ha esetleg nem jelenik meg, akkor, bemásolom ide. Addig is,ami fontos, a narkolepszia szindróma egy nagyon ritka betegség, kizárólag neurológiai profilú alvásközpontban lehet diagnosztizálni. Ezek elérhetőségét mindenki megtalálja az alvascentrum.hu portálunkon. Én az Országos kp-ban, Bp-en dolgozom. A betegség nem gyógyítható mai tudásunk alapján,de teljesen tünetmentesíthető, teljes értékű életet lehet így élni. Elérhetőek a nem amphetamin származékú gyógyszerek Mo-n., csak sajnos az Állam nem a modern szert, hanem az előbbit (Ritalin) támogatja, de jó esély van arra, hogy ez változni fog hiszen néhány évvel ezelőtt hazánkban már a modernebb szer évekig elérhető volt teljesen ingyen!!!. Ha bárkinek kérdése van hozzám időm fv-ben szívesen válaszolok.

19. marikati (válaszként erre: 18. - Anyuca66)
2009. aug. 18. 20:21
Állandó gyógyszeres kezelés mellett tünetmentes.Egyetemre jár és dolgozik mellette a tanszéken.Fáradékonyabb,mint aki egészséges.
18. anyuca66 (válaszként erre: 16. - Marikati)
2009. aug. 17. 20:43
Mi lett az eredméy?
2009. aug. 17. 20:20
Van köztetek akinek ez a problémája??????????
16. marikati (válaszként erre: 15. - Anyuca66)
2009. jan. 27. 18:18
Nagyon "egyszerűen",napi 2szem ritalin,ami valójában narkotikum.Ez élénkíti fel annyira,hogy nem kap alvásrohamot.Egyébként 1évig kisrohamos epilepsziásként kezelték,de a gyógyszer mellett is előfordúltak alvásrohamok.Nem nyugodtunk bele és neurológust váltottunk,aki alváscentrumban kivizsgáltatta.
2009. jan. 27. 18:03

Mit csinálnak, hogy kezelik a betegséget a dokik ?

Volt egyik éjjel a királyi m1 tv-n egy film. Narco narco volt a címe. Egy kisfiú képes volt evés közben elaludni, beleesett arccal a tányérba. Felnőtt lett udvarolt, megnősült. Az esküvő közepén összeesett. Munkahelyén képtelen volt dolgozni. Targonca vezetése közben elaludt, és letarolta az (ásványvizet raklapostul azt hiszem az volt). Látta valaki ??

14. marikati (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. jan. 27. 17:53
Nagyon köszönön az együttérzésedet!Még ez is gyógyítja a lelkemet!!!
13. MelisUK (válaszként erre: 9. - Marikati)
2009. jan. 27. 17:46
A legtöbb embernél a mozgáshiány az ok. A narkolepsziáról nem sokat hallottam még, de nagyon sajnálom a fiad. Nem gondoltam, hogy egy betegség iránt érdeklődsz, de úgy látom mások is így voltak vele. Remélem, h hamarosan találsz segítséget a fórumon belül.
12. marikati (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2009. jan. 27. 17:33
Én is a fiammal kapcsolatban vitaminhiányra,vérszegénységre gyanakodtam,de sajnos nem lett igazam.Több,mint 1évbe került mire diagnosztizálták.Nagyon kiborúltam.Ennek már 4éve.Nem tudok belenyugodni,próbálok minden lehetőséget megragadni,hátha van a gyógyszeren kívül más megoldás.
2009. jan. 27. 17:25

Már hallottam ilyen esetről, de engem még nem vizsgáltak ki, igaz nem is szorgalmaztam. Szombaton pl. annyira álmos voltam, hogy az asztal mellett elaludtam (ez mondjuk ritka nálam). Ez után kénytelen voltam lefeküdni, mert nem bírtam fent maradni.

Én az alacsony vérnyomással, és bizony a vashiánnyal kapcsolom össze. Az tény, hogy amikor nem alszom ki magam, akkor képtelen vagyok bírni magammal.

2009. jan. 27. 17:22
Lételemem a napi szundizás délután. 10-30 percet szoktam. Mikor melóztam reggel 04 kor keltem. Muszály volt aludni délután. Este 9 ig általába fennt voltam és az éjjelt is végigaludtam. Ha nem kívántam a délutáni alvást, előrordult néha, 9 körül elaludtam és éjjel 1 től sokszor semmit nem...
9. marikati (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. jan. 27. 17:15
Nem feltétlen a mozgáshiány az ok.Van egy alvászavar,aminek narkolepszia a neve.Bármennyit alszol,mindíg fáradt vagy.A legborzasztóbb,hogy lehetetlen helyzetekben is elalszol.A fiam egy ilyen betegséggel küzd.Próbálok kapcsolatot teremteni olyan emberekkel akik hasonló helyzetben vannak,de ez eddig nem sikerült.Talán azért,mert ritka betegség,vagy szégyellik akik benne vannak.
2009. jan. 27. 17:09
Szerintem vitaminhiány is lehet az oka.
7. bnedora (válaszként erre: 4. - Marikati)
2009. jan. 27. 17:09

Éjjel aludtam 4 órát, és ez nekem kevés, így délután muszáj voltam ledőlni.


Sajnos, az utóbbi időben (a Hoxa miatt), nagyon kevesett alszom egyhuzamban. Evés után is nagyon elálmosodom, hiába iszom a kávét, nem ér semmit. Igaz, valóban kevesett mozgok, de én már gyerekkoromban is ilyen voltam. Napi 8-10 óra az alvásigényem.

2009. jan. 27. 17:01
Egyszerűen megoldható a probléma, mozogni kell. Aki nem lustul, az nem lesz aluszékony. Tapasztalom magamon is, ha aerobikozom, akkor kevesebbet elég éjjel is aludnom és napközben is sokkal több energiám van mindenre, ha lustulok, akkor én is tudnék délután is aludni és éjjel is, reggel is nehezebben ébredek.
2009. jan. 27. 16:59
Én tegnap és ma is nagyon fáradt voltam.. Nem tudom, hogy mitől. Mert nem szoktam délután aludni.
4. marikati (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2009. jan. 27. 16:59
Ez mit jelent?Mennyit alszol éjszaka?
2009. jan. 27. 16:58
Ééééén is! Olyan jót aludtam délután! Majdnem minden délután alszom. De éjjel is! Igaz, hogy éjfél felé oltom el a lámpát.
2009. jan. 27. 16:57

Ééééénnnn!!!


Van úgy, hogy egész nap csak aludnék. Szörnyű állapot!

2009. jan. 27. 16:54
Ki küzd nappali aluszékonysággal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook