Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aluminiummentes dezodorok fórum

Aluminiummentes dezodorok (beszélgetős fórum)


2011. nov. 3. 14:32
Sziasztok! Nekem alapvetően mindegy, ki mit használ, azt viszont fontosnak tartom, hogy nem a bőr szabad, vagy nem szabad légzésétől alakul ki a melldaganat, hanem attól, hogy a hónaljunkat akadályozzuk a méregtelenítésben (izzadás!!), és ha a méreg kifele nem tud jönni, akkor befelé fordul, a lágy részeknél becsomósodik, daganat alakul ki. Amikor bio dezodort keresünk, ne azt várjuk el tőle, hogy izzadást gátoljon, hanem hogy a szagosodást okozó fertőzést, bacikat megölje!
2011. okt. 28. 13:42
almaecet ezt probald/ne budos egyentalan/es egeszseges.
2011. szept. 9. 21:11
a legjobb:bionsen kristálydarabos pumpás flakonba víz+szódabikarbóna+teafaolaj!Dúlnak bennem a hormonok(kisbabát várunk)tehát baromira izzadok, és ez lett a csodadeom!
20. korteforma (válaszként erre: 3. - 0bc15d9cef)
2011. aug. 7. 20:59
Van belőle alu mentes? De jóó!
19. maszatt (válaszként erre: 18. - D034fd74e6)
2011. aug. 7. 20:56
ez az új nivea nature tényleg jó, mi a jázmin illatút használjuk, egyetlen, de pici problémája, hogy csíp!
2011. ápr. 9. 10:49
Több féle Alumíniumsó-mentes dezodort kipróbáltam már,az eredmény pedig az volt mintha nem használtam volna semmit..:)Csupán pénz kidobás volt..A biosen terméktől a bio-ig..Ilyenkor természetesen felmerül a kérdés,h.vagy izzadt leszel?Vagy használsz,olyat ami tényleg hatékony,(de káros?! az alumíniumsó miatt,mert eltömíti a pólusokat)a drogériákban roskadozik a polc a jobbnál-jobb minőségűektől.Most a Nivea dobott a piacra,egy pure&natural action dezodort,amit szintén alumíniumsó-mentes,és engedi a bőrt szabadon lélegezni,tapasztalatom szerint,tényleg nagyon jó..Edzés,és még szoli után is,kiváló,és nem izzadsz..Csak ajánlani tudom..:))
17. a9e1c02a7b (válaszként erre: 16. - Scossia)
2010. aug. 18. 10:42
Alverde zsályás (pumpás), vagy Dr. Hauschka zsályás (golyós). Mindkettő unisex.
2010. aug. 17. 17:18
Látom, régi a topik, de valaki tudna alumentes deót ajánlani férfinak? Mármint amit hajlandóak is használni az urak... Nem kristályosat, mert az alumíniumos szokott lenni. És nem kell, hogy ne izzadjon, csak legyen illatos. :)))
15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2009. jún. 16. 10:12
Akkor lehet, hogy te hívtad fel rá a figyelmem régebben, egy másik fórumban, azért néztem meg én is. És tényleg...
2009. jún. 16. 08:51
Na erről írtam én is, hogy megnéztem a sókristályos golyós dezodort, és ott virított rajta, hogy ALUMÍNIUM!
13. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - Reddyke)
2009. jún. 16. 07:01
Megnézted azért milyen kristály az a kristály? Mert van úgy, hogy a kristálydeo tiszta alumíniumból van, pont abból, amit szeretnénk elkerülni... Engem már megszívattak vele egyszer, csak azért írom..
2009. jún. 15. 22:48
Én kb egy hónapja vettem egy un.kristálykövet vagy mit.. Be kell vizezni és mint egy siftet kell használni. A hatás 100%, és semmi káros anyag tartalma nincs. 3000 ft-ért vettem, de ahogy elnézem 1-2 évig bizti elég lesz. Nekem ez nagyon bevált.
11. gatto4 (válaszként erre: 10. - Minerva223)
2009. jún. 15. 11:08
Hűha, beleolvasgattam, kitartást és sok sikert a továbbiakhoz is!
10. minerva223 (válaszként erre: 9. - Gatto4)
2009. jún. 15. 10:50
:-)Itt nem szeretném közzétenni,de az adatlapomon vagy a naplómban leírtam.
9. gatto4 (válaszként erre: 8. - Minerva223)
2009. jún. 15. 09:59

Hű, köszönöm a sok hasznos infot!!!

Az mit jelent, hogy sajnos tapasztalatból beszélsz? Nem akarok indiszkrét lenni, nem kell elmondani, ha nem akarod!

8. minerva223 (válaszként erre: 1. - Gatto4)
2009. jún. 15. 09:36

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat.

Nem csak arra kell figyelni,hogy mit tartalmaz,hanem arra is,hogy pumpás, kenős,vagy fújós.

A hajtógázos(fújós) dezodorok,a levegőbe kerülve károsítják az ózon réteget,ugyanúgy,mint a hajlakkok és egyéb vegyi anyagok,valamint be is lélegezzük őket. A kenős deók,eltömítik a hónaljmirigyeket, nem csak az izzadságot,hanem a méreg anyagokat sem engedik kiürülni. Ezálltal a felgyülemlett mérgező anyagok a mirigyekben tárolódnak és ugye nem kell tovább részleteznem ez mivel jár.

Sajnos tapasztalatból beszélek.

Ma már nem használok deót. Helyette kizárólag antibakteriális szappant,valamint csökkentettem a fűszer bevitelt is.Így a verejtékkel a méreg anyag is távozik,de nincs szaga.Inkább többször zuhanyozz,mint beteg legyél.

7. a9e1c02a7b (válaszként erre: 1. - Gatto4)
2009. jún. 15. 09:02

Csak kár, hogy van benne triclosan... Az Aloe-s deo-ban.


DM-es Alverde dezodorokban nincs alumínium, amúgy szinte mindegyikben van. Meg vannak még a drágább natúrkozmetikumok pl. Dr. Hauschka. Nekem az nem volt hatékony, büdi voltam tőle.

2009. jún. 15. 08:56

Azonal megnéztem nagyítóval.

Nincs egyikben sem:)

2009. jún. 15. 08:49
Én is aloe verás deot használok, még nem láttam mást, amibe ne lenne alu-só. (Az is igaz, hogy nem használtam túl sok márkát, ált. hűséges vagyok, de a régit lecseréltem, mert tartalmazott fémeket.)
2009. jún. 15. 08:36
DM-ben vettem, emlékeim szerint elég régi márka:)
2009. jún. 15. 08:36
Ugyanezen okból én CD golyós deot használok.
2009. jún. 15. 08:34
Engem is érdekelne. Amit leveszek a polcról, mindre rá van írva, hogy alumíniumot tartalmaz. Még a sódezodor is, amit itt többen ajánlottak. Az is érdekelne, hol lehet ilyen dezodorokat venni.
2009. jún. 15. 08:31

Sziasztok!

Nem tudom, ki figyeli és ki nem, hogy milyen dezodort használ... Arra gondolok, hogy például nekem az az első, hogy megnézem tartalmaz-e aluminium clorohydrate-ot a deo. Azért vagyok ilyen "elvont", mert tudtommal ha aluminiumot, azaz fémet kenek/fújok magamra, az nem igazán szerencsés, pláne a mellrák kialakulásáért is felelős (ha nem jól tudom, nyugodtan megcáfolhattok!), szóval szerintem ilyen szinten nem mindegy, hogy figyelünk-e ilyen apróságokra, hogy mit tartalmaz a dezodorunk.

Remélem hasznos fórumot indítok, ha bármi tapasztalatod van, kérlek írj bátran!

Én egy aloe termékes deo-t használok (nem akarok reklámozni semmit), de esetleg tudtok segíteni, hogy milyen aluminiummentes deo-k vannak még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook