Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alufóliában való sütés egészségtelen lehet? fórum

Alufóliában való sütés egészségtelen lehet? (tudásbázis kérdés)


2018. jún. 12. 10:04
nem egeszseges!
27. syria (válaszként erre: 24. - Zizabella)
2017. aug. 2. 12:57
Ekkora könnyelműséget! :)
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Zizabella)
2017. aug. 1. 14:28
:DD
25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Zizabella)
2017. aug. 1. 14:24
:D
24. zizabella (válaszként erre: 23. - Syria)
2017. aug. 1. 14:23

A fenébe! és én kidobáltam minden alumínium edényemet.

Előbb tájékozódnom kellett volna, hogy Pest megyében engedélyezett-e :DDD

23. syria (válaszként erre: 8. - Zizabella)
2017. aug. 1. 12:58
A KÖJÁL annak idején országos hatalmú úr volt, azt írt elő, amit akart. A mostani helyzet az, hogy az ÁNTSZ jogutódjai az egyik megyében tiltják, a másik megyében engedélyezik a közétkeztetésben az alumínium edények használatát (kizárólag főzni lehet bennük, tárolni nem), annak függvényében, hol, hogyan értelmezik a jogszabályt.
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2017. aug. 1. 12:41
Igen, benne maradnak. Csakhogy fehérje nélkül nem tudják bizonyítani, hogy génmanipulált kukoricából jött, de a toxin benne marad. Szóval max abból tudnak következtetni, hogy ez bizony onnan való
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. aug. 1. 12:38
Csak kérdés, hogy ezek a toxinok további feldolgozásnál is benne maradnak-e. Lehet, hogy olyan jellegű vegyület, ami mondjuk a cukorhoz kapcsolódik, így a fruktóz szirupban nagy mennyiségben jelen van, de az olajban nincs. Persze ez nem is igazán fontos, csak kíváncsi vagyok. Ha én végeznék ilyen kísérleteket, biztosan ezeket is megnézném.
2017. aug. 1. 12:19

Prof. Darvas.


De azóta már sokan mások megismételték a kísérletet és mindenkinek az lett a véleménye, hogy káros. Főleg a májra és vesékre.

19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2017. aug. 1. 12:12

Igen, mindaddig, amíg csak keresztezésről van szó, gondolom, biztonságos minden.


A monsanto esetében, lehet, hogy rosszul emlékszem,nem akarok hülyeséget mondani,egy toxint "építettek" bele. Ami eredetileg csak a bogarakra nézve kellett volna, hogy toxinként viselkedjen, de aztán kimutatták, hogy emberre sem biztonságos vagy valami ilyesmi. De megnézem neked, hogy ki csinálta ezta kutatást.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. aug. 1. 11:37
Én személy szerint sosem végeztem egyetlen ilyen irányú kísérletet sem, tehát csak arra tudok alapozni, amit az egyetemen tanítottak, de az alapján nem lesz bajunk tőle. Mármint biztosan nem optimális emészthetetlen dolgokat lenyelni, mert megakadhat, stb., de ha nem lép reakcióba a szervezettel, nem jut be a véráramba, nem tudja befolyásolni a szervezetet. Persze biztosan előfordulhat, hogy egy-két molekula mégis eltéved, de ahhoz, hogy bármilyen károsító hatása legyen, kilószámra kellene fogyasztani. Ennél még az is egészségkárosítóbb, ha elsétálsz egy dohányzó ember mellett.
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. aug. 1. 11:30

Ha az egyik fajtával gond van, akkor a többivel is előfordulhat. Nem tudom, mennyire ellenőrzik az újabbnál újabb fajtákat.


Azért a nemesítés nem génsebészet :D Még akkor sem, ha tényleg új génállományú faj jön létre.

16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2017. aug. 1. 10:46
Hát passz. Ha lenyeljük,semmi bajunk nem lesz?:)))
15. gribedli*** (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2017. aug. 1. 10:45

De, kimondottan a kukoricával kapcsolatban volt valami baj. Vagyis azok közül is egy, a Monsanto. Ez a fajta a legelterjedtebb. Persze, a szója is lehet génmanipulált, csak nekem visszás,ha valaki szidja a génmanipulált szóját de a kukorica az rendben.


Nem is maga a génmanipulálás mint módszer a baj,hiszen nagyapáink is génmanipuláltak, jellegzetes pèlda a ringló, és semmi bajunk nem lesz a ringlótól.


De a Monsanto kukoricával volt/van valami más gond.

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2017. júl. 31. 15:46
Nekem azt tanították az egyetemen, hogy a teflon azért jó, mert olyan erős a szén-fluor kötés benne, hogy a kémiai és a hőmérsékleti hatásoknak is nagyon ellenáll. Vagyis nem lép reakcióba a szervezetel sem, mert ott egyszerűen semmi sem képes megbontani a molekulaláncot. Tehát ha lenyelek egy darab teflont, az egyszerűen egy darab teflon formájában távozik a testemből. Igaz, hogy a monomerje erősen rákkeltő, de feldolgozás után nem marad benne monomer.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. júl. 31. 15:33

Szerintem nem az egészségre gyakorolt hatása miatt tiltották be, hanem a termesztését övező kockázatok miatt. Vagyis nem az érdekli őket, hogy fogyasztod-e.

Nem tudom hogyan káros az egészségre. Lehet, hogy bizonyos részei feldolgozva nem jelentenek veszélyt, mint pl. az olaj.

2017. júl. 31. 15:20

Ez olyan mint az ogm kukorica. Magyarország aláírt egy olyan törvényt, hogy tilos génmanipulált kukoricát termelni. Viszont egy sorral lejjebb meg hozzátette, hogy importálni nem tilos. És így kerül az asztalodra a génmanipulált kukorica csakazértis. Olaj és fruktóz formában is, mert a fruktózból, glukózszirupból és kukoricaolajból már nem tudják kimutatnix hogy génmanipulált-e, hszen nincs benne fehérje vagyis nincs vizsgálható dns.


De a magyarok nagy fruktóz és kukoricaszirupból kèszült glukózfogyasztók, így annyit tehetsz, hogy nem veszel terméket, amiben van, de betiltani nem fogják.

11. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Zizabella)
2017. júl. 31. 15:16
De a csomagolás nem ugyanaz mint az edény. Még a színe sem. Sőt, nem használjuk annyi ideig, hogy oxidálódjon, mint az edény. Akkor meg nem oldódik ki belőle semmi. Az edény kavarod, kaparod, dörzsölöd, de a csomagolást nem.
10. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Zizabella)
2017. júl. 31. 15:13

Az új teflon még nem az, szóval árulják csak, az a teflon káros, ami már egy kicsit kopott. Mert kopás közben már belemennek kis darabok az ételbe.


De attól még, hogy árulják, nem kötelező megvenni valamit. Az alkohol sem egészséges, mégse lesz betiltva, ahogy a cigi sem. Ezért ha ódzkodsz az alumíniumtól, max nem veszel olyat, de ismétlem, bármilyen edényben süthetsz te, ami sülve van, abban mindig keletkezik káros anyag.

9. zizabella (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2017. júl. 31. 13:11
Igen a teflon is egészségtelen, mégis árulják még sok helyen:((
8. zizabella (válaszként erre: 6. - Syria)
2017. júl. 31. 13:08

Kicsit vitatkoznék veled, ugyanis az alumínium edényeket szigorúan betiltották, anno a KÖJÁL annak idején állandóan ellenőrizte a közétkeztetésben.

Már akkor tudták, hogy kioldódik belőle az alu., ami mérgező. Csak zománcosat vagy rozsdamenteset lehetett használni, bár az utóbbi később került forgalomba.

Most meg mindent alufóliába csomagolnak, sütnek.

Nekem is voltak alu edényeim, szerettem, mert praktikusak voltak, és elnyűhetetlen:)))

7. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Zizabella)
2017. júl. 31. 10:21

Szerintem nem, de használhatsz jénait vagy porcelânt.


A teflon pl sokkal gázabb. Ráadásul a 150fok fölé hevített, sütött dolgokban mindig keletkezik akrilamid, ezért teljesen mindegy, hogy milyen edényben sütötted,maga a sütés az, ami káros. Vagy főzni, vagy gőzölni kell ahhoz, hogy kizárd ezt, mert főzés,gőzölés és párolás közben képtelenség, hogy 100fok fölé menjen a hőmérséklet, hiszen ott már párolog is el.


Bár az én tűzhelyem indukciós, ezért csak acélt használhatok.

6. syria (válaszként erre: 2. - Zizabella)
2017. júl. 31. 08:11

Az alumínium edények azért voltak elterjedve, mert olcsók és strapabírók voltak, pl. nem törtek össze, nem pattogott le róluk a zománc, stb. Nem az egészségtelenek voltuk miatt kerültek ki a forgalomból, hanem mert megváltoztak a piaci viszonyok.

Nézz meg most, bármilyen alumíniumból készült tárgyat: iszonyú drága. Ezért helyettesítik műanyaggal bevont vassal, mindenféle ötvözettel, akármivel, ami olcsóbb (bár kevésbé jó), mint az alumínium.

Az alumínium edényt használó elődeim többsége minimum 80 évet élt, de nem ritka, aki 85-90 év fölötti kort ért meg.

Viszont nem szívtak annyi benzingőzt, elégetett műanyagból levegőbe kerülő káros anyagot, mint mi.


Érdekelne az a kimutatás, ami hitelesen leírja, miért, hogyan káros a szervezetre, ha az étel alumíniummal érintkezve készül.

(30 éve használok alumíniumból készült remoskát csirke elkészítéséhez. Semmi bajunk.)

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2017. júl. 30. 22:30

A legutóbbi kutatások kimutatták, hogy káros a szervezetre a fóliában való sütés-főzés.

Ahogy a grillezés is, ha naponta azt eszi az ember.


De ebben igaza van a hozzszólónak, mi nem egészségtelen ma már? ne egyél minden nap fóliában készült ételt és akkor kibírod.

2017. júl. 30. 19:12

Igazad van, még a levegő is mérgező.

De az alumíniumról már régóta tudják, hogy káros, és mégis használják sokan. Olyan sok ellentmondás van már:(((

3. streamline:) (válaszként erre: 2. - Zizabella)
2017. júl. 30. 19:08
Szerintem elenyésző azoknak a dolgoknak a száma,amik manapság nem egészségtelenek. Ha ezen rugóznék, egész nap járhatna az agyam, de mindenben van szinte "valami", ami káros. Bőven elég pl. ha a fővárosban élsz :(
2017. júl. 30. 19:03

Régen az alumínium edények, evőeszközök károsak voltak, betiltották, ki is vonták a forgalomból.

Nos azt nem értem, hogy az alufóliában való sütés nem egészségtelen?

Szerintetek?

2017. júl. 30. 19:00
Alufóliában való sütés egészségtelen lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook