Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Aludj jól gyermekem" módszer alkalmazása fórum

"Aludj jól gyermekem" módszer alkalmazása (beszélgetős fórum)


23. Karyka
2014. nov. 16. 10:42

az én fiam a cumit elég sokára rakta be magának alvás közben. 4 hósig éjjel nettó 2 órát ordított pontosan 1 és 3 között aztán reggelig még 2szer kelt, Biogaia, stb. Semmi nem volt rá nagy hatással így 3 hónaposan nem adtam semmit.

Átaludt éjszaka a 17 hő alatt ha összeadom kb 3 hét volt :)

arra kellene rávenni magam,hogy leszoktassam a cumiról bár csak alvásra használja meg ha olyan helyen vagyunk és nem bírok vele :)

22. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Sz84)
2014. nov. 16. 10:02

Jo, megnyugodtam :)))

Figyi, ilyen pici babat meg nem tudsz "elrontani"! Mondom ezt en, aki nem vagyok veranya, nagyon nem :D

Valoszinuleg nem kell 2 eves korig varni egy ataludt ejszakara, de addigra lesznek gyakoribbak. Bar lehet, hogy nalatok elobb is.


Tudom, hogy nagyon nehez nektek most, de probaljatok meg valahogy kibirni. Az anyasag-apasag sajna ezzel jar.

A fiam koraszulott volt, ket honapon at orankent-masfel orankent ebredt enni ejjel-nappal. Mi felosztottuk az ejszakat a ferjemmel, ejjel haromig en keltem, utana o. Hetvegenkent meg neha atjott anyosom babazni, mi meg aludtunk 2-3 orat. Csak igy lehetett kibirni. De idovel javultak a dolgok, nalatok is fognak ;) Addig is talaljatok ki, hogy lenne nektek a legjobb ugy, hogy egyikotok se zakkanjon meg :D


En BioGaiat adok a gyereknek, megnezem, lehet-e nalunk kapni ezt a babycalmot. Koszi a tippet!

21. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Karyka)
2014. nov. 16. 09:56
Hat, remelem, hogy tenyleg :D A te szadbol Isten fuleibe :p
20. Sz84
2014. nov. 16. 08:52
Egyebkent mar azon is gondolkodtam, hogy a hasfajas miatti sok ringatassal "rontottuk" el a dolgot. Bar neha ringatassal is csak siras aran tudom elaltatni... Meg ejszaka nem igenyli a ringatast (szerencsere), csak cumi vissza, egy kis simi es kesz... Szoval nalunk szerintem a cumi a gond. Ha megebred es nincs a szajaban, akkor hiv. ez valoszinuleg akkor lesz jobb, ha mar maganak vissza tudja tenni a cumit :) hat az meg jopar honap :)
19. Sz84
2014. nov. 16. 08:47
Szia Moncsa! En sem akarom 4 honaposan elkezdeni, irtam is h majd kesobb, csak erdeklodtem kinek valt be ez a modszer es ki hogy csinalta...hat remelem nem kell a baba 2 eves koraig varnunk egy ataludt ejszakara :) egyebkent mi is hasfajosak voltunk, de szerencsere mar tul vagyunk rajta. Nekunk nem valtak be a szokasos cseppek (espu..., infa...), viszont ratalaltunk egy babycalm nevezetu 100%ban termeszetes cseppre, amitol sokkal konnyebben pukizott a kisfiam. Nem tudom ti mit hasznaltok, de ha nem valik be, probaljatok ki ezt, csak ajanlani tudom.... Persze minden gyerek mas, lehet nem lesz annyira jo nektek mint nekunk, de egy probat meger
18. Karyka
2014. nov. 16. 08:14
nyugi az átlag azért 3-4 hónál elmúlik. De figy szerintem 5 hósan a fogzás is közrejátszott nálunk. A hasfájás már enyhült,jobb lesz nyugi! :)
17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Karyka)
2014. nov. 16. 07:43

:))

5 honap hasfajas?! Neeee :(( Most 3,5 honapos a kiscsaj, meg mindig faj a hasa, minden nap varom, mikor lesz jobb... ez nem tul biztato :D


Egyebkent mi is 10 honapos korban alkalmaztuk a modszert, 4 honaposan eszembe nem jutott volna, pedig nem volt egy leanyalom...

16. Karyka
2014. nov. 15. 20:46

hűűű Moncsa nagyon jót írt,ez eszembe sem jutott. igaza van.

Mi 8 honap körül csináltuk. 5 hónapos koráig hasfájás miatt kelt,aztán jött a fogzás :)

15. M0ncsa
2014. nov. 15. 20:07

Szia!


En olvastam a konyvet, alkalmaztam is, sikertelenul, de mint kiderult, gluten okozta hasfajas volt az ebredesek oka. Azt elhagytuk, javult a helyzet.

Viszont! En ugy emlekszem, hogy feleves kortol lehet a modszert alkalmazni, egy 4 honapos meg tul pici, es sosem sir manipulacio miatt, hanem, mert baja van.


Szerintem mielott belevagsz a modszerbe, probald meg eloszor megtalalni a siras okat, hatha sikerul.


Egyutterzek egyebkent, a fiam ket eves, most kezdi lassan ataludni az ejszakakat (nem mindet, kb. fele-fele aranyban).

14. Karyka
2014. nov. 15. 08:37
asszem egy éves kora körül hagytuk el az éjszakai cicit.. Utána kis ritkulás következett a felkelések számában. A módszer kipróbálása alatt evett éjszaka.
13. Cippora (válaszként erre: 12. - Sz84)
2014. nov. 15. 08:23
Nem,én csak azt akartam,hogy aludjon rendesen,és ne az legyen,hogy ha lerakom ordít megállás nélkül és nem tudom lerakni sehogy sem.Nekem 5 hónapos koráig evett,onnantól voltak átaludt éjszakák,de még volt,hogy felkelt,viszont amikor kezdtem azt érezni,hogy igazán nem is az éhség miatt kel fel,hanem a megszokás miatt,akkor adtam neki pár korty vizet,kicsit simiztem és vissza aludt.De ki kell tapasztalni,mert amíg valóban éhes,addig adni kell neki,de amikor már csak megszokásból kel,akkor nem kell etetni.
12. Sz84
2014. nov. 15. 08:11
Aki ezt a módszert kipróbálta, annak a babája már éjszaka nem evett? Vagy pont hogy annyiszor kelt enni/szopizni, hogy azt elégeltétek meg? Csak azért kérdezem, mert a kisfiam még 2x eszik, gondolom pár hónap múlva már elég lesz neki 1x. A módszerrel tulajdonképpen az éjszakai evésről is leszokott a babátok?
11. spinneli (válaszként erre: 6. - Borsi :-))
2014. nov. 14. 21:31
Ez nem az a módszer, nem hagyja magára a babát.
10. Cippora (válaszként erre: 9. - Sz84)
2014. nov. 14. 21:18
Mig nem forgott addig haton de ugy is kiesett a cumi.volt hogy tartottam neki mig el nem aludt :) az enyem az agyat nem birta szerintem mert csak rajtam akart aludni de sikeres volt az atszoktatas :) utana mar máshol nem is aludt csak az agyaban.
9. Sz84
2014. nov. 14. 21:10
Kedves Cippora! A te modszeredet lehet kiprobalom, ezt mar most elkezdhetem mivel nem eletkorhoz kotott:) aztan lehet bevalik nalunk is es nem is kell majd az aludj jol modszer. Ugy latom ennel is eleg kitartonak kell lenni.... A te babad hason vagy haton aludt? Ha hason, nem emelgette allandoan a fejecskejet? Ugy persze a cumi is mindig kiesik a szajabol....
8. Sz84
2014. nov. 14. 21:06
Koszonom a hozzaszolasokat. En is ugy gondoltam h finomitok a technikan, nem hagyom egyaltalan magara, marad a hatsimi, meg gyakrabban is megyunk be hozza, ha kell. Kivancsi leszek, mert mikor a kisagyban probalom altatni (hason, mert csak ugy szeret) mindig kinyomja magat es nezelodik, vagy ugy sirdogal, de le nem tenne a fejet :) hat majd megprobaljuk, addig is csinalok mindent ugy mint eddig es remelem hogy javul a helyzet
2014. nov. 14. 20:33
azért nem annyira drasztikus mint a Spock féle módszer
2014. nov. 14. 19:04

Szia,Nekem van 3 gyerkőcöm és az elsőnél alkalmaztam ezt a módszert,mert azt hittem,hogy milyen rossz alvó..Azóta van lelkiismeret furdalásom..A második is nagyon rossz alvó volt,ő 13hónaposan aludta át az éjjelt,de főleg a harmadik babám,aki 22hónaposan aludta át először.Keltünk rengetegszer,aztán inkább éjjel helyet cseréltek apával,Babu mellém jött,Apa ment a szobájába a földre,egy matracra.Most 24hónapos és alszik,max 1x kel fel inni.Azt hittem soha nem jön el ez az idő.. :)

Sokat olvastam aztán később is erről a módszerről,és pszichológusok nem ajánlják,mert elveszti a baba a bizalmát az anya felé.Hiába sír,Te nem leszel Vele,aztán beletörődik és abbahagyja..

Ha lehet vedd magadhoz,vagy simogatással maradj mellette,de ne hagyd ott.Képzeld bele magadat az Ő helyébe,hogy megrémülhet.

Nem okoskodni akarok,csak ellenzem ezt a módszert.

2014. nov. 14. 18:38
Kedves forumiroo az en babam is mar 10 napja tapos mi 4.5 honaposak vagyunk a lanyom 2 eves egy szobaba alszunk 4-en es a 4.5 honapos fiam minimum egy ejjel 40x kell es igen nem irtam el a 0 es eszik is sajnos vannak ilyen gyerekek szerintem ezt ki kell noni mindenel probalkoztam en is de nem valtozot semmi a lanyom az 2 hetes koratol at aludta az ejjelt es mindent ugyanigy csinaltam, vannak ilyen babak. Szoval kitartast lesz ez jobb is neha en is kivagyok a sok kellestol de ha megtalalod a megfelelo modszert ird meg nekem is :D
2014. nov. 14. 16:34

Szia. Mi egy hónapja próbáltuk ki. Egyszer bírtuk végig csinálni a könyv szerint. Akkor 1 óra 35 percet sìrt :( de aznap végig aludta az éjszakát. Többet nem ment nekem lelkileg. Így elaltattam magam mellett. Be az ágyába ha kelt akkor közénk. Én már csak teát adok neki éjszaka. Aztán kb. 2 hete elkezdtem megpróbálni vissza altatni a szobájába. Ráraktam a kezem gyengéden és oda adtam a cumisüvegét. Elöször csak éjfélig aludt így kb. Aztán nem volt hajlandó vissza aludni csak közöttünk. 1 hete megtört a jég. Nem volt hajlandó elaludni este mellettem így beraktam a kiságyba simagattam és 3 perc múlva aludt. Először 3ig, másnap már 4ig utána pedig már végig alussza az éjszakát. :)

De ami jó a könyvbe az a napi rutin fontossága.

Lánykám most lesz 10 hónapos.

2014. nov. 14. 15:58

Szia!


Mi annyiban tértünk el a könyvtől, hogy nem tartottuk be a megadott percenkénti bejárást a babához. Hamarabb bementünk mert nem volt szívünk hallgatni hogy sír. Én bele a lecsóba egyik nap nappal elkezdtem, onnantól este is.

Kb ugyanúgy ki voltam mint te az én gyerekem is rossz alvó volt, egyrészt mert hasfájós volt másrészt meg ki tudja :) talán anyatejes és cicit várt éjszaka is sokszor vagy hát feltételtezni lehetne hosszasan de egy biztos a módszer nem vált be.

Annyit értem el vele, hogy a szeparációs szorongás felerősödött hónapokig üvöltött ha kimentem a szobából ha 10en voltak körülötte akkor is.

ahogy cippora írta kb ahhoz hasonlóan jártam el és járok el most is. A suttogó módszerével kezdtem újból neki, felvettem ha sírt, míg megnyugodott ringattam, visszatettem, simi dúdolás, ha nem sírt egy iső után elaludt, ha sírt megint kivettem megnyugtattam vissza. kb 3 hét és rövidültek az elalvási idők.

Az én fiam alvásnál cumizik, tettem neki 2 cumit az ágyba, bár nyilván 4 hósan még nem tudja megkeresni.

2. Cippora (válaszként erre: 1. - Sz84)
2014. nov. 14. 15:44
Hallottam erről a módszerről,sok ismerősöm ki is próbálta,én nem,de az én lányom is rosszul aludt illetve vele inkább az volt a baj,hogy fürdetéstől kezdve hiába akartam letenni aludni nem ment mert üvöltött,volt hogy éjfélig,aztán beájult.Én úgy csináltam,hogy beraktam a kiságyba,cumi a szájba,persze sírt,de nem vettem ki.Ott voltam vele,simogattam,susogtam,dúdoltam,ráztam a popóját,mikor mi vált be,de a lényeg,hogy fogtam,simogattam ,érintettem,de nem vettem ki egy pillanatra se.Kb 1 hónap kellett,hogy eljussunk oda,hogy beraktam a kiságyba,és elaludt.Mindig egyre kevesebbet és kevesebbet sírt.Nagyon jó alvó baba lett belőle ezután,soha nem volt gondunk ezek után vele (persze leszámítva egy kis fogzási nyűgösséget vagy betegségnél,de ez normális) ma már 3,5 éves,a mai napig nagyon jó alvó.
1. Sz84
2014. nov. 14. 15:22

Sziasztok!


Van egy 4 hónapos kisfiam, aki nagyon rossz alvó. Éjszakánként 9-10 alkalommal is megébred (ebből 2x eszik is). Tápszeres baba. Gondolhatjátok mennyit alszom. Mire én visszaaludnék, ő már kel is. Lassan eljutok arra a szintre, hogy ez így nem mehet tovább. Nekem is rossz, de neki is, nem hinném, hogy így ki tudja pihenni magát éjszaka... Olvastam az Aludj jól gyermekem című könyvet. Szeretném alkalmazni, ha egy kicsit nagyobb lesz a fiam (6 hónapos) ha addigra nem oldódnának meg a gondok. Szeretném kérdezni azokat, akik OLVASTÁK A KÖNYVET ÉS SIKERESEN ALKALMAZTÁK, mit hogyan csináltak? Úgy értem ragaszkodtak a könyvben leírtakhoz, vagy rugalmasabbak voltak (pl. síráskor mikor bementetek volt simi?). Nappal kezdtétek a módszer alkalmazását, vagy éjszaka? Kinek meddig tartott? Cumizott-e a gyermeketek? Ha igen, hogyan oldottátok meg (elvileg a könyv szerint nem érintheted meg a gyereket, mindent be kell pakolni neki az ágyba, de valószínűleg ebben a korban a baba még nem tudja visszatenni magának a cumit, hogy azzal aludjon el)? Hát röviden ennyi. Előre is köszönöm a tanácsokat/hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook