Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Alternatív" állapotfelmérő módszerek. Melyik a leghitelesebb? fórum

"Alternatív" állapotfelmérő módszerek. Melyik a leghitelesebb? (beszélgetős fórum)


29. 3265084553 (válaszként erre: 4. - Szamy36)
2010. júl. 12. 11:23
A szcientológus Dr. Lenkei nem praktizáló orvos, hanem vitaminkereskedő, aki a méregdrága, és felesleges megadózisú vitaminjait jóval nagyobb haszonnal árusítja mint amennyi bármelyik gyógyszeren van. A könyve a marketing része. Összeesküvés elméletekkel jó sok ostoba embert le lehet húzni.
2010. júl. 12. 11:02
2010. júl. 12. 11:01

Biorezonanciáról kritikusan (tudományosan)


[link]

26. Krisz 18 (válaszként erre: 24. - 73cdbfbb2c)
2010. júl. 4. 23:09
Köszönöm. Látod, a kínai orvoslásra nem is gondoltam, de most ahogy írod, eszembe jut, h sok jót hallottam felőle.
25. mamcili (válaszként erre: 23. - Böbe83)
2010. júl. 3. 19:26

Azért, ha hallgatsz rám kicsit, ne zárkozz el ennyire attól, hogy a gyógynövények, gyógyhatású dolgok, amiket a hagyományos orvoslás még nem igazán fogad el itt Magyarországon az rossz lehet...

sose lehet tudni mi változtatja meg a véleményed...

Légy nyitott a világban előforduló gyógyító módszerek felé...

Munkádhoz kitartást és töretlen lelkesedést kívánok.

Tanulj sokat, mert jó orvosokra nagy szüksége van a mai világnak.

Sajnos tudom, ogy hatalmas odafigyelést kíván egy orvos munkája, és ő is csak ember.



És ez most nem neked szól, de ki fizeti meg nekem (egyedülálló anyának), azt amikor a félrekezelt gyerekkel rendszeresen vagyunk itthon hosszabb ideig betegállományba (pl: mandulagyulladáskor)


És hol van a megelőzés???

Sok orvos aki lelkiismeretes már csak azt kapja meg, minden orvos megbizhatatlan, de ez mind a rossz tapasztalatból eredő félelem az emberekben.

Én dolgoztam hihetetlen jó és olyan orvossal is akire nem bíztam volna az életem...


Így én a bajok ellenére, még mindig bizom abban, hogy helyreáll az egészségügy és megszűnik a betegségügy...

2010. júl. 3. 19:25

Nem olvastam el minden hozzászólást, de egy-két hozzászólás alapján az Én véleményem: a természetgyógyászat ( amely körébe a kérdés lényege is tartozik )egyénközpontúbb a hagyományos orvoslásnál. Nem kétlem hogy vannak a szakmákban olyanok, akiknek nem éppen ezt a foglalkozást kellett volna választani, de azt hiszem hagyományos orvos több van ilyen. Az orvosok elég felületesek ( tisztelet a kivételnek ). A természetgyógyászatban ( bármelyik területén ) az egyént magát kell nézni, rá kell koncentrálni, a testére, lelkére, szellemére. A természetgyógyász és páciense között nincs az a szakadék, amely orvos-beteg kapcsolat esetén az esetek 99%-ban fenáll. A betegek szinte azért is bocsánatot kérnek az orvosoktól hogy betegek és ezzel zargatják szegény orvosokat, akik állandóan a pénztelenségüket hangoztattják, közben 10 milliós autókkal járkálnak. Olyan szintű tiszteleltet követelnek meg maguknak, ami nem járna nekik, hiszen Ők vannak a betegért! ( elnézést a kitérőmért )A lényeg az, hogy az alternatív gyógyászat inkább króünikus betegségek esetén sikeres. Az acut betegségek esetén elsőbbséget élveznek az orvosok. Viszont aki olyan életmódot gyakorol, amelyet a természetgyógyászok próbálnak elterjeszteni, annak nem lesz szüksége orvosra. Nézzük csak meg a kínaiakat: A gyomorfekély, agyvérzés, szívinfartus ...stb. milyen arányban van náluk, ahol a természetgyógyászat élvez előnyt, és milyen arányban nálunk, ahol az európai orvoslás. Érdemes lenne elgondolkozni ezen.

A fórumindítónak a válaszom: szerintem a hagyományos kínai orvoslás módszerei a leghatékonyabbak, akár állapotfelmérésre, akár diagnosztizálásra, akár gyógyításra. ( szerintem )

Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült.:)

23. böbe83 (válaszként erre: 22. - Szamy36)
2010. júl. 3. 18:19
akkor is ez a véleményem az alternatív medicináról, és ennek semmi köze a koromhoz. azért voltam cinikus, mert sztem Magyarországon túlburjánzik ez a fajta alternatív orvoslásnak nevezett kuruzslás. Orvosilag elfogadhatatlan számomra, ha egy orvos ilyen vizsgálatokat , terápiákat alkalmaz. De az is lehet, hogy csak itt vezetem le a munkámból adódó feszültséget.
2010. júl. 3. 18:05

Nem vagyok orvos ellenes. Nevetségesnek tartom, hogy valaki akinek épp megszáradt a diplomáján a pecsét ilyen határozottsággal elítéljen valamit amit ki sem próbált!!!

Ja, igen én csak egy diplomás asszisztens vagyok, de sok orvos aki "lealacsonyodik" az asszisztens szintjére sok-sok tapasztalatot, tudást szerezhet.

Nyilván nem az a fajta aki az első hozzászólásánál, cinikusan: Én csak egy orvos vagyok:)))

És az más ember:))

Azt hiszem sokat kell itt még tanulni. Egyetem, professzor ide vagy oda.

Azt azért ne felejtsük el, ha már ilyen "agyon" iskolázottak vagyunk :), hogy Magyarországon a rendszerváltásig üldözték, még a gyógyfüvekkel való gyógyítást is. Azért el telt 20 év. Fel kéne nőni a feladathoz!

21. böbe83 (válaszként erre: 19. - Mamcili)
2010. júl. 3. 17:57

hogy miért... hát szerintem (bár nem akarok megbántani senkit) egyrészt ez önigazolás, mert,, ha már valamire pénzt áldozok, akkor annak jónak kéne lennie, másrészt, ha van idejük rendesen kikérdezni egy beteget, akkor sokmindent megtudhatnak :)

Nem gondolom, hogy nincsenek ember feletti dolgok, és valami megfoghatatlan a világban, de szerintem ezek nem ilyen egyszerűek, ahogy az alternatív gyógyászok állítják...

20. böbe83 (válaszként erre: 19. - Mamcili)
2010. júl. 3. 17:53

nem költöttem rá, és nem is fogok, de olvastam könyveket, milyen kísérleteket végeznek mi működik, mi nem.

Az a baj, hogy legtöbb diagnosztikus módszer működésének az elméletében is van hiba. Fizikailag és kémiailag lehetetlen dolgokat állítanak, és ezért nem érzem értelmét kipróbálni...

2010. júl. 3. 17:35

Te már körbejártad az alternatív dolgokat, azon kívül, hogy sok pénzt kérnek egy ilyen vizsgálatért?

Mert én bár még egyiken sem voltam, amiket a fórumindító itt elindított, de több ismerősöm volt már valamelyiken, de egyik sem mondta, hogy nagyon rossz tapasztalata lenne.

Sőt olyan is volt, aki nem volt hajlandó semmit mondani a vizsgálat elött és utána minden baját felsorolták...És azt mondta

ÉS AZ IDEJE IS JÓVAL KEVESEBB VOLT, MINT HA A HAGYOMÁNYOS RENDSZERT VÉGIGJÁRJA, (AMI PERSZE NEM AZ ORVOS, HANEM A RENDSZER HIBÁJA) IDŐPONT SORÁLLÁS, STB...

Miért van ez?

18. böbe83 (válaszként erre: 16. - Szamy36)
2010. júl. 3. 17:24

ja, tuti rossz helyen dolgozom, de nálunk senkisem kap parát.

De szerintem a te hozzászólásaid kifejezetten orvosellenesek. De Te aztán mindent tudsz, hiszen TE diplomás asszisztens vagy én meg csak egy "orvos"

De annak örülök, hogy nem te osztod a diplomákat, hanem valami professzorok, akik valamilyen oknál fogva nem engedik az alternatív medicinát az egyetemünkön oktatni.

17. mamcili (válaszként erre: 16. - Szamy36)
2010. júl. 3. 17:17

Én is láttam, elég sokat, de azt soha senki nem, ismeri el, hogy még ma is vannak olyan dokik, akik nem a paráért dolgoznak. SŐT!


És igen is, ha rendes fizetést kapnának, akkor nem arról szólna az emberek szája, hogy vajon mennyit tegyen az orvos zsebébe, hogy rendesen ellássa..., mert attól fél különben nem kapja meg a megfelelő ellátást, pedig igen.


Én ápolónőként utáltam a parát, és a betegeimnek meg is mondtam, hogy költsék magukra a gyermekükre, mindenkinek van hova költeni.

Akinek meg nincs az támogassa a kórház alapítványát...

Egy idő után megszokták a betegek, hogy csak megköszönhetik,hogy ápoltam őket :)

És erre a mai napig büszke vagyok, de ehhez olyan tanári kar is kellett.

16. Szamy36 (válaszként erre: 11. - Böbe83)
2010. júl. 3. 16:31

Pont ez a baj, hogy így gondoljátok ORVOSOK! 6+5 év tanulás! Szakvizsga után meg áll az élet???? Legtöbbnél meg. Pedig folyamatosan kellene képezni magukat. Az alternatív gyógyászat semmivel se kerül többe, mint a paraszolvencia a zsebetekbe.

Esetleg még gyógyulási esély is van.

Nem azért mennek el az orvosok, mert szapulják őket, az róluk lepereg. Az megy el aki, tehetséges, okos. Itt marad a selejt! De ez más szakmákban is így van.

Nem is adnék olyan orvos jelöltnek diplomát akinek ilyen nézetei vannak.

Az orvos nem isten, még ha úgy is érzi, főleg a diploma megszerzését követő években! Nincs joga a beteg hitét elvenni, ha az épp másban hisz!!!!

Ne sajnáljátok a közalkalmazotti fizetés miatt őket. Pontosan látom mennyi a plusz pénzük egy rendelési időben.Ja, TB rendelésen! Sírnak-rínak, de semmi okuk rá!

15. böbe83 (válaszként erre: 14. - Krisz 18)
2010. júl. 3. 15:29
Nehéz így, mert kell tudni mennyi ideig, mikor, lehet allergia miatt, de lehet, hogy a könnycsatorna (ami a szemből az orrba vezeti a könnyet) nyálkahártyája duzzadt meg, vagy szűkebb.
14. Krisz 18 (válaszként erre: 11. - Böbe83)
2010. júl. 3. 15:23
Böbe83, írod, hogy a szem könnytermelő képességét is lehet vizsgálni, és abból következtetéseket levonni. Abból lehet valamire következtetni, ha valakinek időnként, időszakosan látszólag ok nélkül könnyezik a szeme?
13. böbe83 (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2010. júl. 3. 14:14

Szerintem az egészségmegőrzés nem drága vizsgálómódszereken múlik. Az egészséges életmód kezdete leginkább a sport, és a normális táplálkozás. (dohányzás, alkohol elhagyása sok esetben), nem drága ez, ha belegondol az ember.

Sok esetben, pedig a szűrés nem kerül sok pénzbe, elég lenne, ha a háziorvosok évente megvizsgálnák rendesen az egészséges embereket, vérnyomás, vércukor mérés, BMI számolás. Belenéznének a torkába gégetükörrel. Esetleg belenyúlnának a páciens fenekébe. egy csomó így kiszűrhető dolog van.

De nem kell agyonvizsgálni valakit, aki viszont egészséges, mert az beteggé tesz bárkit is. Szóval szerintem veszélyes mindenféle vizsgálatot végezni, ami nem hitelesített...

12. mamcili (válaszként erre: 11. - Böbe83)
2010. júl. 3. 13:55

Bocsi, én nem az orvost szapulom, hanem az egészségügy katasztrófába illő helyzetét...

és az orvosok, rengeteget tanulnak a szakmájukért, de az nem jelenti, hogy jó szakember is...

Én ismerek nagyon jó szakembereket minden területen, magyarországon, méltán kaphatnák meg a magyarországi orvosok a betegápolásért díjat...

mert hihetetlen odaadással és közalkalmazotti bértáblával dolgozik, vagy még pluszban másodállásként maszek rendelőt indít, de a kettőt nem keveri, a betegei vagy ebbe vagy abba a kategóriába tartoznak...

nagyon jól tudja vannak, akik nemtudják megfizetni, a "különleges" bánásmódot, neki gazdag szegény egyenlő, nem kap külön bánásmódot egyik sem, de ezt nem lehet tanítani ehhez olyan empátia és szociális érzés kell, mint sokakban nincs meg.

Ugyhogy a hagyományos és az alternatív orvoslásban is vannak egyaránt mindenféle orvosok, jobbak és rosszabbak egyaránt...


és ahogy a hagyományos módszereknek, az alternatív módszereknek is nagy hasznuk van.


és ha a TB nem szórakázna, mindkettő elérhető lenne mindenki számára, hogy szabadon döntsön, melyik felé fordul.

Maszek világot élünk sajnos, és a jó dolgok, amik segítenék a hagyományos orvboslást kiszorulnak...


Nézd csak meg a magyar orvosok külföldi sikereit...kiviszik ott meg tudják valósítani...

uitána viaszont már itthon drága pénzen lehet beszerezni, legyen az hagyományos vagy alternatív...

vagy bármi más ami az egészségmmegőrzést szolgálja...


Ja és én anno még megelőzésről tanultunk,

most meg mindenki a gyógyításról...

nem furcsa és kétélű ez a helyzet?


és igen is ha tehetném vannak alternatív módszerek amivel, úgy érzem, hogy könnyebb lenne sok minden az egészségem megörzése érdekében és nem a betegségeim kezelésével kéne foglalkoznom...

2010. júl. 3. 12:54

Szerintem egy jó szakvizsgálat is képet tud adni az emberről.

Az íriszből meg lehet mondani, bizonyos vas és rézanyagcserezavarokat, esetleg szívgyógyszertúladagolást. Ha hozzávesszük a pupillák méretét, akkor más gyszertúladagolást ... vagy eszméletlen betegnél az agynyomásfokozódás jeleit, a fehér részen opedig lehet látni a magasvérnyomésbetegség tüneteit, vagy pedig a májbetegséget, További vizsgálatokkal a szemen : szemfenékvizsgálat, képet lehet kapni a cukorbetegség és magasvérnyomásbetegség okozta érkárosodások mértékéről.

Autoimmun betegségekben , és idegrendszeri betegségekben, szintén ehet vizsgálni a szem könnytermelő képességét és ebből következtetéseket levonni... ez körülbelül, amit a szem elárul :)

Nagyon egyszerű módszerrel lehet mérni a vér oxigéntelítettségét, egy ujjat átvilágító eszközzel.

nagyon sok vizsgálómódszer létezik a hagyományos orvoslás terén, ami bizonyítottan hatásos, és a betegnek nem kell külön fizetni érte.


Szerintem egyébként az alternatív módszerek sokkal nagyobb üzlet. Én amúgy az orvoslátogatókat sem kedvelem... na de ez egy más történet, szapuljátok csak az orvosokat, majd csak nem marad itt egy normális sem.

Mi az a hat+ öt év tanulás...

10. böbe83 (válaszként erre: 4. - Szamy36)
2010. júl. 3. 12:39
hidd el, hogy ismerem, semmi értelme az egésznek, semmi fizikai, kémiai , biológiai alapjuk, féligazságokra épül a legtöbb.
9. Krisz 18 (válaszként erre: 7. - Zzzsch)
2010. júl. 3. 10:21

Igazán azt gondolom magam is, hogy sok olyan módszer működhet/működik, amivel hiteles képet lehet kapni a szervezetünk állapotáról, és lehet, h ezek a módszerek nem a hagyományos orvoslás "nyomvonalát követik", egészen másfajta módon közelítik meg az embert, de attól még hiteles infót adhatnak magunkról, mint az nagyon sokszor be is bizonyosodik. És nem az orvosi vizsgálatok/kezelések kiváltására szeretném én sem használni a megtudott eredményt, hanem arra, h utána célirányosabban kereshessek, ha szükséges, orvost. Ugyanis olyan hosszabb ideje fennálló problémáim vannak, amit az orvosaim vagy elbagatellizálnak, vagy ha mégis továbbküldtek kivizsgálásra, nem derült ki semmi. Engem pedig borzasztóan zavar, h részükről a negatív eredménnyel az ügy lezárva, nekem viszont nem oldódott meg a gondom.

Egyébként viszont a különböző állapotfelmérésekkel - amik egyébként manapság gombamód szaporodnak - az a problémám, h valahogy egyre jobban érződik, h ebben is egyesek kiszagolták a nagyon jó üzletet, s az ember a bőség zavarában bizonytalan, h melyik volna a jó.

Mindenesetre én nagyobb bizalommal fordulok azok felé a lehetőségek felé, ahol ezeket az egyébként alternatív állapotfelmérő vizsgálatokat orvosok végzik.

Köszi az eddigi hozzászólásokat, és szívesen olvasnám még, ha másnak is van tapasztalata!

2010. júl. 3. 07:16
Sziasztok Énis voltam évekkel 20 éve irisz diagnosztikán az Ormos intézetben Orosz term gyógy vizsgált elöször anyukámat,majd apukámat,végül engem.MIkor azén szememet kezdte nézni,a tolmácson keresztül kérdezte milyen rokoni szálak füznek ehez az emberhezmert minden betegség ami az apámnál volt az nálamis megtalálható./kivétel a prosztatám nem nött még ki/Aztis kérdezte kivolt tüdöbeteg az apai ágon,mert mindakettönknek gyenge az alsó felsö légzörendszere.Minden igaz volt amit mondottÉn ugygondolom hogy egy ilxen nagyobb intézetben azért csak értenek hozzá.Sajnos az egészségügy ma egy rakás sz..r,kivétel nagyon kevés.Ajándékok amit az orvos kap azt megkapja a CBA üzletben a fönök is hogy attol a cégtöl rendeljen,inkább az a borzasztó hogy az orvos ezért egy jólbevált gyógyszert lecserél.Azis borzasztó hogy a gyógyszermintákat lenyulja az aszisztens és pénzért árulja holott rajtavan ingyenes minta.
2010. júl. 3. 04:24

Egyszer nyertem egy íriszdiagnosztika állapotfelmérést. Nem nagyon hittem benne, annál kíváncsibb voltam, hogy megy ez, mit mondanak.

Elhatároztam, hogy ha előtte beszélgetés van, vagy bármi ilyesmi, nem mondok semmit magamról.


Aztán egy szót sem kérdeztek és megdöbbentő pontossággal felsorolták az addigi betegségeimet, de mondtak egyet, ami nem stimmelt. Felemás állásponton voltam, hogy hát egész jól elmondták, de az az egy nem talált. Aztán évekkel később kiderült, hogy valóban van olyan problémám, amit mondtak (már bőven megvolt akkor is, mikor az íriszdiagnosztikán voltam), csak még kevés tünete volt, és ezért az orvosok nem vették észre.


Szóval szerintem sokkal több dolog létezik, mint amit pontosan meg tudunk magyarázni, ami működik, azt érdemes használni. Azért - valószínűleg, mert nem értem - azóta is kicsit kételkedve állok az íriszdiagnosztikához. De! Ami biztos: nem árt, csak segíthet!


És amire érdemes még odafigyelni, mostanában ezek az alternatív állapotfelmérési módok is kezdenek nagyon divatosak lenni, már ez is "jó biznisz", úgyhogy ezzel is vigyázni kell. Sokan egy-két hét alatt kiképzik magukat és máris osztják az észt, így nem csoda, ha nem működik.

6. Tempest (válaszként erre: 4. - Szamy36)
2010. júl. 3. 02:01
Végtelenül egyet értek! Nyilván az egészségügynek nem üzlet ha nem vagyunk betegek. Ahányszor véletlenül a körzetihez megyek, szinte mindig belefutok a kis ügynökbe. Aztán mikor bejutok, "kivárom a kis ügynököt" látom az asztalon a kis reklám cuccokat, irószereket, papírtömböket, poharakat, ilyen olyan szatyrokat, kis ajándékokat, bizonyos gyógyszerek neveivel logózva, és természetesen a doki melyik gyógyszert fogja felírni, és ajánlani, na melyiket...?? Nem is érdekli, hogy gyógyszer nélkül, esetleg természetes módon is meg lehet gyógyulni, az neki nem üzlet...
5. mamcili (válaszként erre: 4. - Szamy36)
2010. júl. 2. 22:42

Igen egyet értek veled, sajnos az alternatív gyógyászat nagy hasznára lenne a magyar egészségügynek is. Kevés olyan orvost ismerek, aki mindezt felismerte, és hajlik felé.

Én ezért köszönhetem kislányom életét egy orvosnak, aki nem egyből a sebészkéshez nyúlt, hanem kezelt éveken át csak azért, hogy egyszer majd ha oda kerül a sor, hogy szülni szeretnék, ne legyen gond, hogy már több műtéten estem át...


A mai napig hálás vagyok, mert hitt az alternatív és sokszor fájdalom és gyógyszermentes dolgokban.

2010. júl. 2. 21:18

Pont ez a baj az orvosokkal. Igen is az alternatív gyógyászatot is kelleni használni. Bocsánat először ismerni. A gyógyszergyártók fizetik az orvosok dolgait. Persze nem hisznek másban. Ha valaki beteg, meg állnak széttárt kézzel. Amíg ilyen orvosok vannak addig nem is lesz változás.

dr. Lenkei: Cenzúrázott egészség! Minden benne van.

Ja,én csak egy diplomás asszisztens vagyok! Minden nap látom az "ORVOSOKAT"!

2010. júl. 2. 20:29
Szerintem egyik sem hiteles :P, de én csak egy orvos vagyok...
2010. júl. 2. 18:49

Szia!

Én épp tegnap voltam vitális tér terápia állapot felmérésen. Nekem nagyon profinak tűnt.

Csak ajánlani tudom.

2010. júl. 2. 16:22
Sziasztok. Élő vércseppanalízis, biorezonanciás állapotfelmérés, ESG, íriszdiagnosztika, hőtérképes módszer, és biztosan van még pár más módszer is, amik alkalmasak a szervezet aktuális állapotáról, problémáiról képet adni. Kinek mi a tapasztalata, melyik módszer a leghitelesebb, legpontosabb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook