Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatás cumi nélkül 3 hónaposan fórum

Altatás cumi nélkül 3 hónaposan (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 8. 11:07

Betti, ugyanezt csináljuk mi is. Megetetjük még a mi elalvásunk előtt, hallod... Álmában betolt most is 160-at...... És így reggel kb. 7 ig aludt, de volt, amikor evett és éjjel kelt...... Nem tudom meddig megy ez így.... Napközben meg képtelen többet enni......

Azt mondják, fejlődési ugrás, amikor többet enne, mert nő... De az orvosom szerint ne etessük éjjel

41. betti125 (válaszként erre: 40. - 67c772efc3)
2011. okt. 8. 08:33
huu Andi az éjszakai ébredésekről ne is beszéljünk!!! Az utóbbi időben mi is így vagyunk. Eddig olyan szépen aludt este fél8-tól kb reggel 6ig. Most meg óramű pontossággal megébred 4kor. Nem értem mi lehet a baj. pár napja azt csinálom, hogy 10-fél 11-kor megetetem még este. Nem ébred fel közben, csak álmában eszik. Azt gondoltam, hogy így jobban kibírja, de nem, mert így is megébred. Igaz ma csak 5-kor kelt, de mégsem 6-7-kor. Nem értem mi lehet.... :(
2011. okt. 7. 07:53

Betti, érdekes, az én lányom ha hason van, csak emelgeti a fejét, de lerakni nem tudja, így elaludni sem.... Régen pedig sokat aludt pocakon.... De amióta aktív, azóta....

Én most éppen az éjszakai ébredéseivel szenvedek.... Eddig simán aludt 10 órákat, most meg?!?! Minden éjjel kel és semmi sem segít.....

2011. okt. 4. 10:38

Sziasztok!

Az én kislányom is most lesz 1hét múlva 4 hónapos. Ugyanúgy vagyunk , mint Ti. Csak alváshoz kell a cumi egyébként kiköpi. Hason alszik. Épp az előbb gondolkodtam azon, amikor lefektettem, hasra fektettem és emeli a fejét, akkor kiesik a cumi a szájából.Amikor már elfárad, akkor nyüszög, már lent van a fejecskéje és akkor tudom beadni a cumit és már alszik is. Ha fogom sem marad meg a szájában. Ha felveszem,már esik is ki. Szóval éppen azon gondolkodtam, hogy ez normális-e, amikor is rátaláltam a kérdésedre :) Nálunk is csak addig kell amíg elalszik és utána kiköpi és már nem is kell.

A leszoktatásról annyit, hogy a nagylányom anno nagyon könnyen leszokott. Kezdtük először, hogy csak alváshoz volt cumi, utána már csak az esti alváshoz és végül elvitte a kutyus és nem is kellett már neki.

2011. okt. 1. 15:29
:D!
2011. okt. 1. 15:20

Sziasztok! BEJÖTT A NAGYOBB CUMI!!!! Nem esik ki, még ha el is bambul :)Juhéjjj. Mivel csak alváshoz használja, rajta, de most örülök, mert idegrohamot kapott néha a textilpelustól, mint támasztéktól. Most meg alszik, csak cumival :)

Köszönöm a tippet!

36. youlcsi (válaszként erre: 34. - D550c57e19)
2011. szept. 30. 20:04

:)))


nálunk is csinálja... ilyenkor gyorsan dugok a szájába másikat... "jajj, de jó, 2 cumi, ezeket össze lehet ütni!" :) még a 3. cumit is beügyeskedi a 2 markába... de a 4.kel már nem bír... igaz, ha nagyon nem akar aludni, akkor tök mindegy, mit csinálok, mert üvölt már a vízszintesbe helyezéskor is :)

de most pl cicin úgy bealudt, hogy azt sem vette észre, hogy leteszem, és nincs estimese. cucó mellette... majd nyekereg, ha kell...

35. youlcsi (válaszként erre: 33. - Gera175)
2011. szept. 30. 20:01

ha megkérdezi, megmondod, hogy csinálja... ha meg akarja nézni, megmondod, hogy nem vásári majom, hogy utasításra forogjon :)


de egyébként nálunk azt mondták, hogy a "6hós koráig kell tudni"-ba még simán belefér plusz 1-2 hónap, ha más téren nincs elmaradva a mozgása...

de én pl úgy voltam vele, hogy megmondtam, mi van, mert legfeljebb beutaltak volna gyógytornára, ahol megtanították volna forogni (mert azt csinálják!)

2011. szept. 30. 16:44

a védőnő max elküld tornára dévényre stb.mi is járunk az utóbbira én pici fiam is feszes de ezen nem kell idegeskedni. Minden babának más a tempoja de az is lehet h a tied azért nem tartja úgy mert kell egy kis masszázs pl.ezzel nincs gond:) a védőnő max szól emiatt:)

sírás ügyben meg második gyereknél kicsit keményebb az ember de én sem hagytam sírni cumi hiánya miatt. Nálunk sokszor most már ő veszi ki ezzel sztrájkol az alvás ellen:)

33. gera175 (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2011. szept. 30. 16:34

Megnyugodtam egy picit... Csak hát a védőnő ha megkérdezi, vagyis inkább megnézi, akkor bajban leszünk ha még a hason fekvés fejemeléssel sem megy.

Azt mondák, hogy később nem fog tudni mászni, merev lesz a teste és stb.


Cumitémában nem vagyunk tapasztaltak, én nem erőltetem, pedig még a kórházba is vittem mikor megszületett. Már akkor sem kellett neki.

32. youlcsi (válaszként erre: 31. - 67c772efc3)
2011. szept. 30. 15:12
nem rosszból... de ha az a kaki akkor nem jön i, akkor úgysem aludt volna jól, hiszen bántotta volna a pocót... ha az már ott volt, hogy az idegességtől kijött, akkor csak bajt okozott volna éjjel :))
2011. szept. 30. 15:07
Nem a kaki a baj, hanem az, hogy idegességében volt és nem azért, mert jött magától. Annyira, de annyira felhergelte magát, hogy izzadt, bukott és bekakilt.... :(
30. youlcsi (válaszként erre: 17. - 67c772efc3)
2011. szept. 30. 15:05

miért baj, hogy bekakilt?

a kisfiam 3 hónaposan még ahányszor evett, annyiszor kakilt is... éjjel is 2x legalább... még most is 5-6x kakil simán (van, hogy este fürdés után lefekvéskor is), pedig már 4-5x eszik szilárdat.

29. youlcsi (válaszként erre: 11. - Gera175)
2011. szept. 30. 15:03
nekünk is ez volt... ha már 3 percet el volt hason, totál büszke voltam rá (ja, igen... van ez a fajta ébredés is: már hasra tudok fordulni álmomban, de vissza még nem, úgyhogy VALAKI!!! FORDÍTS MEG!)
28. youlcsi (válaszként erre: 9. - Gera175)
2011. szept. 30. 15:02
gera! nálunk 6 hó előtt 2 nappal volt meg az első hasra-fordulás... igaz, rögtön vissza is fordult (borult :)), de ez utóbbit, csak most pár napja (9hós) csinálja...
27. youlcsi (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 30. 15:00

mi anno a gumipókra szavaztunk :)


de ez egy ilyen bicikli... ha kell, 10percenként adja anya vissza... erre való az anya :)

ha már bent tudja tartani, majd jön az, hogy nem tudja betenni... majd ha már egyedül be tudja tenni a szájába, jön az, hogy de még nem tudja megkeresni...


nagy cumi-ellenség voltam, amíg nem olvastam a cumi vs sids-ről... azóta inkább "majd valahogy leszokunk"...

2011. szept. 30. 14:29
ÉN úgy tudtam, már bent kéne tartania a cumit. Más babákon ezt látom.... Sajnos már kétlem, hogy megtanulná....
2011. szept. 30. 13:29
igen ha így megy neki az alvás és nincs szíved sírni hagyni (nekem sem volt) akkor ne ess kétségbe pár hónap és bent tartja ... Nekem a nagyfiam fixen éjszakazott akár volt cumi akár nem az rosszabba volt:)
24. debju (válaszként erre: 23. - 67c772efc3)
2011. szept. 30. 13:05
akkor szerintem próbálkozz másik fajtával. Amit említettek már itt az tényleg jó, mi is azt használjuk (először a latex fajta, később mikor már mindent evett áttértünk a szilikonra). Kezdésnek viszont a patikai (kiscseresznye) jött be
2011. szept. 30. 12:22

Vegyesen eszik a lányom, de most szokott le a ciciről, így üvegből eszik anyatejet és tápot is.

Ő nem használja fentlétekkor a cumit, csak amikor eleve álmos kezd lenni, de mivel kipotyog, így nem is szokott hozzá a folyamatos cumizáshoz. Csak elalváshoz kell. Napközbeni alváskor végig a szájában van, napközben nem alszik el olyan mélyen, így ha óvatoan kiveszem, felkel rá. Este, a nagy alváskor sokszor cumi nélkül elalszik (annyira kiüti magát a kajával), de ha nem, akkor megy a cumi, támasztás és 10 perc után kiköpi magától úgy, hogy nem kell neki. Viszont, ha éjjel felébred, cumival tud csak visszaaludni.


Nem tudom, annyira talán így nem gáz, de tény, ez a támasztásosdi, nehéz.... :(

2011. szept. 30. 11:59
szia.nálunk is ez volt.van a kicsivel.most 6 hós.én textilpelussal támasztottam ki neki.csak alváshoz adom viszont,de akkor is csak az elalváshoz kell.a leszoktatás tényleg kemény a nagy nekem 2.5 éves és alváshoz cumizik utána alig akarja lerakni.de muszáj.nincs jászás cumival.viszont ami miatt jó hogy ha pl beteg v valami megnyugszik tőle.szerintem egyáltalán nem gáz ha cumizik max én a helyedben nem adnám oda ébren neki.éjszaka az itatás is jó ötlet bár arra is ugyanúgy rá tud szokni mit a cumira.szerintem. Sok sikert:)
21. debju (válaszként erre: 20. - Kacsa mama)
2011. szept. 30. 11:53

pontosan ugyanez a véleményem nekem is :-)

de amíg nem volt saját tapasztalatom addig engem is meg tudtak arról győzni, hogy a cumi ördög és hálát adtam Istennek, hogy az elős nem is akart cumizni (egy-két nehéz nap próbálkoztam). A másodiknál viszont "rákényszerültem" (ő is akarta :-) ) és rájöttem, hogy nem rossz találmány csak ésszel kell használni

2011. szept. 30. 11:44

Sok féle hozzá szólást olvastam itt,van amin ki akadtam,van ami elfogadhatónak tünik számomra is.

Szerintem én dugdostam legtöbb cumit babák szájába közületek a szakmámból kifolyólag,de az nagy hülyeség,hogy nem lehet könnyen leszoktatni a babákat cumiról.

Először is,kizárólag alvásnál adjuk oda a cumt,ez sok babát meg nyugtat.

A utcán,játék közben soha nem adok cumit,mert nincsen szükség rá,szépen meg szokják a gyerekek,hogy mire kapják.

Ha nagyobbacska a gyermek lehet meséhez kötni 2 mese ha nincsen cumi alváshoz,vagy 2 mese és 2 ének ha nincs cumi,ezek nagyon jól beváltak nálunk és 2 év körül minden gyerekem elhagyta a cumiját.

Nagyon sokszor az a baj,hogy a szülök nyomják a cumit,cumisüveget a gyerek/kek kezébe,pedig el lenne nélküle már régen,de a szülőnek könnyebb igy.

Most is van nálam egy 11 hónapos kislány,aki pohárból iszik ,csak reggel kap tejcsit üvegben.


Ha megnyugszik a babád a cumitól nyugodtan add neki alváshoz,semmi baja nem lesz tőle.

19. debju (válaszként erre: 17. - 67c772efc3)
2011. szept. 30. 11:20
tápszeres vagy cicizik a kisbabád?
18. debju (válaszként erre: 15. - Sitecom)
2011. szept. 30. 11:18
szerintem a cumi sokkal többet könnyíthet a dolgokon mint amennyi nehézséget okoz a leszoktatás.
17. 67c772efc3 (válaszként erre: 15. - Sitecom)
2011. szept. 30. 10:44
Csinálnám, de nem tudom hogyan.... Mondom, tegnap tűrtem, tűrtem, de onnantól, hogy bekakilt... Nem látom, nem érzem, hogyha húznám az egész ordítást még akár újabb egy órán át, elaludna..... Biztos bennem van a hiba..... Csak nem tudok mibe kapaszkodni...
16. sitecom (válaszként erre: 9. - Gera175)
2011. szept. 30. 09:44

minden babánál más más a fejlödési idö...még testvérek között is hatalmas eltérések vannak!!

ne aggod túl!!!!majd bele jön,az is lehet,hogy elöbb fog kuszni hason,mint forogni,vagy mászni....:)nálunk is igy volt!!!:)

2011. szept. 30. 09:40

az hogy jár keze lába...hát hál isten!!!ez teljesen normális:)

a cumira visszatérve,de persze te tudod.....majd 3 éves kora körül azt fogod kérdezni,hogy vegyem el töle....szerintem sokkal nehezebb dolgod lesz majd akkor...mint most!!!-de tényleg csupán jó indulatból...:)

2011. szept. 30. 09:33

Cippora, ROHANOK!!!!! Ezen gondolkoztam, mekkora galibát okozok, ha nagyobb cumi veszek.... Próba, szerencse.... Ma kipróbálom, az tuti. Köszi a tippet.


Este megpróbáltam altatni cumi nélkül, egy órán át jártam ki be, ott ültem, simiztem, felvettem, de egy pillanatra sem nyugodott meg, cumit követelt. Annyira, hogy be is kakilt. Úgy megsajnáltam, hogy cumi bement és aludt is......... Remélem bejön Cippora tippje.......

2011. szept. 29. 21:54
Csak is kizárólag a mam 6+-os cumi marad bent a lányom szájában aki most 4 hónapos.Próbáld ki,én is tanácsként kaptam,mert annak nagyobb a cucli része.Nekünk életet mentett :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook