Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általános iskola választás Budapest VIII. kerületében fórum

Általános iskola választás Budapest VIII. kerületében (beszélgetős fórum)


1 2
15. trapiti (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. jún. 15. 23:57
Az Alsóerdősor előnye hogy gimi is van tehát akár maradhat is ott érettségiig.
2014. jún. 15. 23:55
Még amin én gondolkodtam amikor úgy nézett ki hogy otthon iratjuk suliba a lányomat, az a Bajza. VI. Kerület ugyan de nincs nsgyon messze. Érdemes rákérdezni.
2014. jún. 15. 23:23
Nézegetem a lapokat,mindenütt csak angolt látni...Elképzelhető,hogy csak egy nyelvet tanítanak?Nálunk választani lehetett 2.-ban,hogy angol vagy német.Köszönöm,köszönöm....még írjatok jó iskolákat,kedden tud menni a férjem leghamarabb,holnap összeszedem amit ajánlottatok!
2014. jún. 15. 21:51

Ha eddig németet tanult, esetleg próbáljátok meg a Terézvárosi két tanítási nyelvűt, igaz az másik kerület de nyolcadikra általában vannak szabad helyek mindenhol. Ott van magyar-német osztály is és nagyon jó iskola.

Eseteleg a VII. kerületben az Alsóerdősor, szintén jó és feltehetősen van szabad hely és ha jól tudom ott is van német. Ezek sincsenek messze, de minden szempontból jobbak.

A Fazekas egy versenyistáló, utolsó évre nem hiszem hogy felveszik, de annak sincs értelme hogy nyolcadikban rontson, ha eddig nem ilyen iskolába járt.

Még most intézd gyorsan, mert nyáron semmit nem lehet.

11. megi04 (válaszként erre: 10. - Babuci08)
2014. jún. 15. 21:42
Ha négye-ötös tanuló,akkor az elég ok arra,hogy elkerüljétek a nyolckeri iskolákat.Annak idején,én is főleg a gyerekek miatt jöttem el.Nekem nem volt ott bajom,hiszen születésem óta mindenkit ismertem,el voltam mindenkivel.De aki nem ott született...:( Hát...annak nem javasolnám,még az ottlakást sem..:(
10. Babuci08 (válaszként erre: 9. - Megi04)
2014. jún. 15. 21:37
Anyósom pedagógus és Ő is ezt a sulit mondta nekünk,ráolvastam és nekem is az jött le,hogy nagyon elit hely lehet.A gyerek jó tanuló,nem csillagos ötös,de egy négyes-ötös.Köszönöm a tippet!Minden tanácsot szivesen veszek!
9. megi04 (válaszként erre: 5. - Babuci08)
2014. jún. 15. 21:25
1000éve,amikor ott laktam(és jártam iskolába)akkor a Fazekas volt a legjobb.Csak protekciósok kerültek be,vagy csillagos ötös tanulók!Lehet,hogy már nincs meg..:( Ha teheted,írasd a IX.kerületbe,a Bakács utcaiba..Nincs annyira messze,de sokkal jobb suli.Én,a nyóckerben nőttem fel...Ha szeret tanulni a fiad,kerüld el az összes nyóckeri sulit..:(
8. Babuci08 (válaszként erre: 7. - Sabomian)
2014. jún. 15. 21:15

Köszi...akkor a Losonczit kilőttük!Magyarok vagyunk,ráéreztél a kérdésem lényegére nagyon!Nem tudtam hogyan fogalmazzam meg,hogy ne legyen sértő senki számára.A gyerek a nyarakat az apjával tölti,mikor dolgozik egyedül mozog az utcákban.Itt Én vagyok aki nagyon tart az egésztől.Nem tudtam megnézni a honlapját a sulinak,csak azt láttam,hogy Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű ....személyesen megnézzük.Köszönöm az információt!

Ugye erre gondoltál?Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Budapest, Somogyi Béla u. 9-15

2014. jún. 15. 20:14

Szia!Kicsit messzebb lenne az utcátoktól, de megérné megnézni a Somogyit!!!!A Losoncziba csak akkor vidd,ha abszolút semmi bajotok az etnikummal,mert itt koncentráltan vannak jelen!!!!

Ha magyarok vagytok ne nagyon engedd egyedül haza a Diószeghy utcába!!!!!!!Ebben semmi túlzás!Ott éltünk mellette!Készítsd fel a gyerkőcöt alaposan,mert az egyik legkeményebb környék!

2014. jún. 15. 17:46
Vajda Péter utcai
2014. jún. 15. 16:54
Sziasztok!Köszönöm az eddigi válaszokat.A körzetes iskolánkat megtaláltam és egy oldalt is ahol fel van sorolva az összes 8.kerületi iskola.A jövő héten szeretnénk személyesen utána járni hogy s mint van ez az átjelentkezés.Nézegettem a honlapokat és egy kicsit megrémített mert nem láttam egyik iskolába sem kiírva,hogy német nyelvet tanulnának.Az Én fiam a régi iskolánkban emelt szinten tanult németet.Elhiszem,hogy zűrös a 8.kerület,ezért is gondoltam hátha kapok itt jó tippeket hova vigyük,vagy ne vigyük a gyereket.Jelenleg Nyíregyházán élünk és rettegek Budapesttől,a férjem már 6 éve ott él mert itt nem talált munkát és lakást csak a 8.kerületben tudtunk neki venni.Gimnázium után terveztük,hogy elköltözünk mi is a gyerekkel mert nekem itt volt viszonylag jó munkahelyem,de most megszünt.Nem terveztük,nem akarunk,de muszáj lépnünk.Nem örülök mert 8.-os lesz a gyerek és pályaválasztás előtt áll,de reméljük,hogy hamarabb találok munkát ott mert itt Szabolcsban szinte semmi lehetőség.
2014. jún. 15. 16:37

Az utcához tartozó körzetes sulikat itt megtalálod:

[link]


Én egyébként a Deák Diákról hallottam viszonylag jókat. Amúgy a 8. kerület elég zűrös :(

2014. jún. 15. 16:28

Vajda Péter Ének-zenei Általános és Sportiskola


Szerintem jó!

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Babuci08)
2014. jún. 15. 16:19

A fiam a Losonczi téri suliba jár 3. végéig.

Akkor még nem volt rossz, de mostanság nem tudom milyen lehet.

2014. jún. 15. 16:01
Vidékről költözünk Budapestre a jövő hónapban,gyermekem 8.osztályos lesz.Tudnátok-e ajánlani nekem jó Általános Iskolát?Mivel nem igazán van olyan ismerősünk aki ebben a témában segíteni tudna,ezért kérek tőletek segítséget.Előre is köszönöm a válaszokat.A Diószeghy Sámuel utca ahol lakni fogunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook