Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általános iskola, probléma a tanárral fórum

Általános iskola, probléma a tanárral (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
56. jucusmucus (válaszként erre: 55. - Noarashi)
2013. okt. 16. 15:07
Nem tőled kérdeztem. Bocs.
55. Noarashi (válaszként erre: 54. - Jucusmucus)
2013. okt. 16. 15:06
Miért fontos, hogy van-e gyereke? Tehát teszem azt, ha egy gyerekpszichológus neked mint anyának olyat mondana, ami nem tetszik, akkor el sem fogadnád, ha megtudnád, hogy neki nincs gyereke?
54. jucusmucus (válaszként erre: 53. - Mazsinka)
2013. okt. 16. 14:59
Van gyereked? Harmadszorra kérdezem......
53. Mazsinka (válaszként erre: 45. - Jucusmucus)
2013. okt. 16. 14:17
Majd te megmondod...
52. Noarashi (válaszként erre: 51. - 17aadc1082)
2013. okt. 16. 14:11
No ebben teljesen egyetértek veled.
51. 17aadc1082 (válaszként erre: 49. - Noarashi)
2013. okt. 16. 14:08

"Ha a gyerek otthon érzelmi biztonságban van, akkor elmondja otthon, hogy mi a gond." vagy nem. ugyanis van olyan gyerek, aki a legnagyobb otthoni érzelmi biztonság ellenére is bezárkózik, és csendben van, viszont mondjuk pszichoszomatikus tünetei lesznek, mint az itt említett esetben.

Úgyhogy itt sem kell általánosítani, hogy azért nem beszél, mert nincs érzelmi biztonság.

És igen, van jó, és rossz tanár. A pedagógus az attól az, mert jó. Viszont nem minden tanár pedagógus. És aki elsőben tanít, az vagy azért tegye, mert pedagógus, vagy ne tegye, mert örök életre kárt tesz a kölökben.

50. Krisz42 (válaszként erre: 36. - Noarashi)
2013. okt. 16. 14:02
Biztos,h nem az óra alatt akarnak integetni,hanem mikor már benn vannak,de 7.45-re benn kell lennie a gyereknek.Nekem pl.a kisfiam mindent elmesél otthon az oviròl,de a barátnője anyukája engem kérdezget,h mit csinâltak znap,mert az ő lânya ritkán mesél-együtt játszanak.Azzal sincs semmi gond otthon,ismerem őket,csak ő ilyen tìpus.Ha rossz vmi,akkor az ilyen gyerekeknél mèg nehezebb megtudni.Lányom is belebetegedett,mikor iskolába kellett mennie,de nem tudta úgy előadni,h a tanár az ő padját veri,mikor üvólt az osztállyal,mert ő ül az első padbande mikor át volt szakadva a könyvében egy lap,akkor derült ki,h mi megy,ugyanis a tanár üvöltözés közben a ceruzát vágta bele a könyvbe párszor,de akkor se a lânyommal volt baja,viszont az ő tankönyvét szúrta,szakította át.Én azt kifizettem egyrészt,másrészt a lányom volt kitéve a stressznek,pedig pont ő nem csinált semmit,pici volt,ezért ült az első padban.De ha mâr itt tartunk,ő balkezes.Ahelyett,h azzal foglalkozik a tanár,h neki se legyen probléma az írás tanulása,inkább üvöltözik.Gondolom ha nem vele lett volna gond,akkor nem lett volna utána csak napközis tanár.
49. Noarashi (válaszként erre: 44. - 17aadc1082)
2013. okt. 16. 14:02

Jaj már...

Sok mindenben igaza van. Ha a gyerek otthon érzelmi biztonságban van, akkor elmondja otthon, hogy mi a gond. Persze a legjobb az lenne, ha oviban és iskolában is a pedagógus próbálna egy szeretetteljes légkört teremteni. Sajnos mindenféle pedagógus van. Jó is, rossz is.

A gyerek szorongása arról is szólhat hogy anyunak apunak akarok megfelelni stb...Nem lehet kategorikusan kijelenteni semmit sem.

48. amcsika83 (válaszként erre: 44. - 17aadc1082)
2013. okt. 16. 14:01
Köszönöm, hogy leírtad, én is ezt írtam volna most!
47. 17aadc1082 (válaszként erre: 45. - Jucusmucus)
2013. okt. 16. 14:01
Egyet gondoltunk....
46. amcsika83 (válaszként erre: 42. - Mazsinka)
2013. okt. 16. 14:00

"Ha nem mesél semmit, akkor honnan lehet tudni, hogy mi zajlik az iskolában?"


Egy korábbi hozzászólásomban már leírtam a választ.

45. jucusmucus (válaszként erre: 42. - Mazsinka)
2013. okt. 16. 13:59

Már tegnap is kérdeztem, de ma is megkérdezem: van gyereked? netán 2?

Szerintem a legjobb lenne, ha ebbe a fórumba már nem írnál. Mert ez nem segítség, amiket te írsz.....


Ne adja isten, hogy valamikor a te gyerekednek hasonló problémája legyen.


Üdv.

44. 17aadc1082 (válaszként erre: 42. - Mazsinka)
2013. okt. 16. 13:58
Olvass egy kis gyerekpszichológiáról szóló könyvet szerintem. Jót tenne.
2013. okt. 16. 13:58
A fegyelmezéssel nincs gond. Én is azt mondom, hogy igenis legyen rend. De az, hogy óra alatt ordítozik egy tanár, meg csapkod, azt gondolom nem erre a pályára való. Pláne ilyen kicsikkel. És úgy viselkedik, mintha egy kiképzőtiszt lenne.
42. Mazsinka (válaszként erre: 40. - Amcsika83)
2013. okt. 16. 13:56

"Itthon minden rendben van, köszönöm. A gyerekek félnek, nem csak az enyém, mások gyermekei sem mernek a suliban töltött időről mesélni."


Számomra ez azért furcsa, mert úgy képzelem el, ha egy gyerek terrorban van tartva az iskolában, akkor otthon ki kellene, hogy öntse a szívét anya óvó ölelésében, panaszáradatban, sírásban... így képzelem el ezt a szituációt, nem úgy, hogy magába fordul, nem beszél róla. Talán akkor párosul ehhez egy kis szégyenérzet is, ami meggátolja ebben. Szégyent meg az érez, aki belátja, hogy valahol hibázott, és ezért kapott dorgálást, nem?

Ha nem mesél semmit, akkor honnan lehet tudni, hogy mi zajlik az iskolában?

41. Noarashi (válaszként erre: 40. - Amcsika83)
2013. okt. 16. 13:54
Akkor szerintem ez a legjobb, amit tehettél.
2013. okt. 16. 13:51

Eldőlt közben, jövő héttől másik iskolába fog járni.

Én kértem a szülőket, beszéltünk erről, azokkal akiknek szintén ez vagy hasonló gondja van, üljünk össze, s beszéljünk a tanárral mindenféle rosszindulat nélkül, de alig volt egy-két szülő aki hajlandó lett volna rá.

Integetés... Nem az óráról integetnek ki (nem látom, hol is írtam ezt?), hanem tanítás előtt 15-20 perccel, a kettő nem ugyanaz azt hiszem.


Itthon minden rendben van, köszönöm. A gyerekek félnek, nem csak az enyém, mások gyermekei sem mernek a suliban töltött időről mesélni.

39. 17aadc1082 (válaszként erre: 36. - Noarashi)
2013. okt. 16. 13:50
Volt szó róla, hogy óra alatt tilos?
38. 17aadc1082 (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2013. okt. 16. 13:49
Honnan veszed, hogy óra alatt csinálták??? Ugyanis ez nem volt írva.
37. Mazsinka (válaszként erre: 32. - Amcsika83)
2013. okt. 16. 13:48

Lehet, hogy a mai gyerekek kissé mimózák, nebántsvirágok. Nem védem ezzel a tanárokat, mert én is belefutottam pár furába-bár olyanba nem, aki ok nélkül terroziált volna.


Régebben könnyen elfogadták, hogy az iskolában van egy rend (nem integetünk az ablakon, nem eszünk, iszunk órán, nem beszélgetünk, cirkuszolunk), manapság divat lázadozni, nem beilleszkedni, belebetegedni a katonás rendbe, vagy abba, ha a tanár felemeli a hangját.


Neki is lehet rossz napja, mint az orvosnak, aki csak hálapénzért hajlandó rendesen végezni a dolgát, vagy a bolti eladónak, aki egy jó reggeltet sem tud kinyögni, mert citromba harapott, esetleg a tolóabláknál dolgozó kisasszonynak, aki direkt táncol az idegeinken, mert tudja, hogy rá vagyunk szorulva, mégis sűrűn a tanár van előkapva, hogy tegye félre az otthoni gondjait, meg ne menjen tanárnak, ha nem tud a gyerekekkel bánni. Ez minden szakmára igaz!


Ha az én gyerekemről lenne szó, akkor először leülnék vele megbeszélni, mi volt, hogy volt. Ha bebizonyosodik, hogy neki van igaza, akkor beszélnék a tanárnővel, hogy mi a gondja. Ha folytatódna a dolog, akkor az igazgató elé mennék, miközben nem borítanám rá senkire sem az asztalt, mert az a bunkóság netovábbja. Közben figyelném, hogy csak az én gyerekemmel van-e a gond, vagy mással is. Ha semmi sem használ, akkor átíratnám a gyereket egy másik iskolába, ahol lenne más olyan tanár, aki az én gyerekemnek nem felelne meg, mivel tökéletes ember nincs. A katonás rend tartásánál nagyobb baj, ha szakmailag nem állja meg a helyét, így a gyerek nem tanul meg semmit.

36. Noarashi (válaszként erre: 31. - Amcsika83)
2013. okt. 16. 13:35

"A legújabb trend, hogy tilos integetni az ablakból. Hogy miért? Azt a gyerekek sem tudják. "


Miért is kellene integetni? Óra alatt figyelni kell. Ez már iskola, nem óvoda.

35. Noarashi (válaszként erre: 31. - Amcsika83)
2013. okt. 16. 13:33

Javaslom, hogy vedd ki innen a gyereked, és vidd máshova. Tök mindegy, mi a helyzet, ahogy írsz a tanárról, ebből jó viszony úgy sem lesz, akárkinek is van igaza.

Szeretem mikor a szülők rögtön támadják a tanárt, óvodapedagógust, és sokszor magukba sem néznek.

Minden rendben van vajon otthon? Miért nem meri elmondani a gyerek otthon, ha baj van? Tán ekkora terrorban tartja a tanár? Ezt nem akarom elhinni. De ha igen, akkor nincs mit várni. Ki kell venni onnan a gyereket és keresni megfelelő tanítót.

34. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Amcsika83)
2013. okt. 16. 13:31

"A legújabb trend, hogy tilos integetni az ablakból. Hogy miért? Azt a gyerekek sem tudják."


Én kb. húsz éve voltam kisiskolás, de akkor sem volt szabad integetni az ablakból, se kifelé bámészkodni az óráról, lesni a járókelőket, akik kizökkentenek az óra menetéből.

33. loch ness (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2013. okt. 16. 13:08

"Szerintem aki igyekszik az iskolában jól tanulni, viselkedni, azt csakazértis nem veszik elő, hogy terrorban tartsák."


Akkor nagyon idillikus képed van a tanárokról, akik pedig szintén emberek. Méghogy nincs ilyen tanár? Engem három évig terrorizált egy ilyen alak a semmiért, és több mint 30 év telt bele, amíg azt mondhattam, hogy nagyjából kihevertem. De még most is elkapott az indulat.


A fórumindítónak azt ajánlom, ha nincs remény a változásra, sürgősen vigye el onnan a gyereket, mielőtt tönkremegy!

32. amcsika83 (válaszként erre: 29. - 8967aa9679)
2013. okt. 16. 06:06

1-2 gyerek van, akinek rosszabb a magatartása. Erre mondták, hogy ezt nem tanították meg nekik a főiskolán, hogy hogyan kezeljék az ilyen gyerekeket. Kérem, akkor képezze magát, vagy adja vissza a tanulópénzt!

A másik gyerekemet is tanították, ő más stílusú, sőt visszafogottabb. A kisebb sokkal nyíltabb, közvetlenebb az emberekhez. Volt gond a másiknál is, de nem ennyire. Most felsős, imád suliba menni. Nem tudom kiben van a nagyobb hiba?

Én nem mondom, hogy tökéletes szülő vagyok. Olyan talán nincs is. Nem is várom a fórumtól a megoldást, csak egyszerűen tanácsot kértem, mások mit tennének egy ilyen helyzetben. Nekem kell megoldanom ezt, de sürgősen. Csak aggódom, és nem akarok fejest ugrani semmibe sem.

2013. okt. 16. 05:58

A gyerekek nem hülyék, a volt óvónéni is sírva fakadt a hallottaktól. Imádta őket, tudta fegyelmezni őket. Ő sosem kiabált, ő megvárta amíg elcsendesedik a csoport. Ez kb egy percig, vagy addig sem tartott.

Az én lányom sem hülye, de tudom, hogy mire képes. Többet nem is várok el tőle. De az, hogy itthon megoldja a feladatokat, hibátlanul ír stb., az iskolában meg leblokkol, na én nem hinném, hogy ez a gyerek hibája lenne. Elsőben volt 1-2 alkalommal bepisilés is októberben. Előtte soha nem fordult elő. A gyerek nem mert mesélni. Tudtam, hogy valami nincs rendben, a tanítók csak álltak értelmetlenül... Aztán tél végén kezdődött a fejfájás, hasfájás. Kivizsgáltattuk, minden negatív lett. Év végén járunk szinte, mikor megint előjött ez, na akkor csak mesélt a gyerek és mesélt. Megbeszéltük, hogy ezt a két hetet kibírjuk, nem foglalkozik a tanítónénivel, nem vele kiabál, aztán ősszel meglátjuk, hogy mi lesz. Hát nem lett jobb, sőt!

Lehet megpróbálok a tanító nénivel beszélni, de nem sok reményt fűzök hozzá. Érzi, tudja is szerintem, hogy valami nincs rendben. Elég távolságtartó mostanában.

Az én gyerekemmel konkrétan nem kiabál, de megviseli ez a katonastílus ami ott zajlik. A legújabb trend, hogy tilos integetni az ablakból. Hogy miért? Azt a gyerekek sem tudják.

Szívesen betenném ide a facebook bejegyzéseit, azt hiszem abból sok minden lejönne nektek is.

Mert tudjátok üzenőfüzet nincsen, a facebook-on van egy zárt csoport, ahol leírják a közlendőket. No kérem, nekem nincs időm mindig gép elé ülni, aztán, ha lemaradok valamiről? Még én vagyok a rossz. Dolgozó ember vagyok, aztán itthon édesanya... Nekem van egyéb más jobb dolgom is itthon, mint gép előtt ülni, s az ő hülyeségeiket olvasni, mert többnyire sületlenségeket írnak...

30. anya4005 (válaszként erre: 29. - 8967aa9679)
2013. okt. 16. 01:17
Szerintem egy jól működő családi háttér nem sokat ér,ha a gyerek az iskolában csak a rosszat kapja. Hiába próbálnék én szülőként mindent megtenni a gyerekem lelki egyensúlyáért,ha napi 8 órában egy elfuserált tanárnéni van vele. Maximum elmegyek a megfelelő helyekre panaszkodni,vagy átiratom a gyereket máshova. Ezzel azonban a probléma nincs megoldva,ahogy a fórumindító is írta: a többi gyerekkel mi lesz? Minden szülő rossz szülő,és minden gyerek kiszinezi a történteket? Nem hinném.
29. 8967aa9679 (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2013. okt. 15. 21:48
Talán a szülőkkel is.?
28. licsi (válaszként erre: 1. - Amcsika83)
2013. okt. 15. 20:14
Nem sok mindent tudsz tenni, ha elviszed a gyerekedet másik iskolába, attól még emelhetsz hivatalosan panaszt a tanárok ellen. Ha nem is sok, de ha több panasz is érkezik (pl. az orvostól), talán odafigyelnek és tesznek valamit.
27. Idhikai (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2013. okt. 15. 20:13
Ha a gyerek gyomorfájással, remegve megy iskolába, az nincs felfújva. Én is borítanék... asztalt is meg mindent.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook