Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! fórum

Alszanak a gyerekek? Unatkozol? Anyukák! Gyertek dumcsizni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
639. wanita77 (válaszként erre: 638. - Bmwkraft)
2011. júl. 31. 12:25

Igen, bár volt olyan is,hogy egyedül aludt el, mégis átjött. Szóval reménytelen az ügy.

Én megpróbálnám, hogy egyedül aludjon el, csak férjem és apósom nem hagyná. Mert biztos kiszaladna, sírna, tombolna egy ideig, és azt nem engedik. Pedig meg kéne próbálni, mert lehet, hogy segítene.

638. bmwkraft (válaszként erre: 632. - Wanita77)
2011. júl. 31. 12:22

Akkor ez a nagy helyzet már rá is világítottál:)

A Jelek a mai napig úgy alszik el, hogy simizem a hátát, én vagyok a bűnös mert rászoktattam , de még szívesen simizem:D

637. wanita77 (válaszként erre: 635. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 12:20

Próbáltam ilyesmit is már, bár nem egészen így. Az a baj, hogy ilyenkor inkább ő beszél, kérdezget, mostanában főleg a kis tesóról. Hogy mekkora most, mikor lesz nagyobb, mit csinál a hasamban, mit mond, stb. :)

De lehet, hogy megpróbálom a mesét. Bár minden este elmondom neki, hogy a nagyfiúk már szépen alszanak, mások nem ébrednek fel és a kis tesó is milyen büszke lenne, ha szépen aludna. És ilyenkor meg is igéri, hogy nem jön át, de persze mégis átjön.

Meg szoktuk kérdezni, miért jön át, de nem tud rá válaszolni.

Azért köszi a tippeket.

636. bmwkraft (válaszként erre: 628. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 12:18

tényleg úgy van szó szerint ahogy Wanita mondja az elsőnél én is mindent akartam de nem szabad erőltetni élvezd ki az időt. Nálunk is úgy elrohant az idő, hogy az én egyetlen pelusos kislányom szeptemberben ötödikes lesz:)


Addig ne hintáztasd amíg nem ül magabiztosan, járni meg úgyis gyorsan meg akar majd ő tanulni segítség nélkül mert mi felnőttek nem is értjük, hogy milyen sok érdekes felfedezni való van a lakásban:DD

Nálunk a Jázminnál és a Jácintnál volt bébikomp de nem sokáig mert akkor raktam bele mikor már álltak és elakartak kezdeni járni aztán nem is sokára azt vettem észre, hogy a küszöbnél és egyre több helyen felemelik a kompot és úgy mennek:)

Így el is raktuk és bútor mellett folytatták az utat aztán nem sokára meg már egyedül:)


A Jelek meg nem akart kompozni hanem tolni akarta és azt meg tényleg veszélyesnek tartottam mert arcra esik úgy hogy őnála gyorsan vissza is raktuk.


Először én azt hiszem mindegyiket 5 hónaposan raktam etetőszékbe de az enyém dönthető volt és így akkor is ott voltak az asztalnál amikor mi ettünk, a hordozós etetést csak azért nem csináltam mert először mindig leetettem őket és féltettem a hordozót, béna voltam:DD


Az enyémek csak a mászást hagyták ki, vagyis a Jácint egy kicsit kúszott de hátrafelé:)

635. Kolli1987 (válaszként erre: 634. - Wanita77)
2011. júl. 31. 12:09

Akkor még egy tipp.

Akkor találjátok ti ki meséket és az az alvásról szóljon, hogy milyen nagy gyerekhez méltó elaludni milyen szépeket álmodjon. Az én anyukám mindig ezt csinálta.

Illetve megkérdezni tőle, hogy van ami zavarja az éjjel és ha igen akkor mi az? :)

634. wanita77 (válaszként erre: 633. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 12:05

Azt is próbáltuk. Mindig ő mondja meg, kivel akar aludni. sokáig apával akart, de akkor is felébredt éjjel, szóval semmi különbség nem volt. Sajnos mi már mindent kipróbáltunk, csak a sírni hagyást nem. Mostanában később is rakjuk le, hátha nem annyira fáradt, de az sem jött be.

Születése óta megvan az esti rituálé, esetleg annyit lehetne változtatni, hogy fürdés után lenne meseolvasás, mert azt előtte szoktuk. Csak félek, hogy akkor felélénkülne és még nehezebben aludna el és kérne több száz mesét még. :)

633. Kolli1987 (válaszként erre: 632. - Wanita77)
2011. júl. 31. 12:01

Nem tudom ez mennyire megoldás, de ne egy helyen olvastam arról, hogy ne az anya fektesse le ilyenkor, hanem az apa.

Esetleg ezt már én találtam ki, hogy mit csinálnék valami más rituálét kitalálni, mese olvasás, éneklés ilyenek amit csak lefekvéskor csinálnánk.

632. wanita77 (válaszként erre: 631. - Bmwkraft)
2011. júl. 31. 11:57

Nagyon remélem, hogy fog még egyedül aludni.

Este odafekszem mellé, míg elalszik. Gondolom éjszaka ha felébred, nem talál ott, akkor megijed és átjön. Csak az a baj, hogy egyedül nem alszik el. Vagyis lehet, hogy elaludna nagy szenvedés, sírás árán, de azt főleg férjem nem engedné.

631. bmwkraft (válaszként erre: 629. - Wanita77)
2011. júl. 31. 11:54

Sajnos valószínű, hogy akkor nálatok is ez a gond és ez is mint a hasfájás egyszer csak elmúlik:)


Vagy nem lehet, hogy nagyon megszerette, hogy vele aludtál és muszáj neki anyucihoz átmenni éjjel mert az nagyon jó:DD

630. wanita77 (válaszként erre: 628. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 11:53

Szerintem semmit se erőltess, se a járást, se az ülést! Jobb lenne, ha előbb ülne, kúszna, mászna és csak utána járna. Minél később indul el, annál jobb a gerincének, nehogy baja legyen. persze mindenki büszke, ha a gyerek korán elindul, de nem tesz jót neki! Próbálkozni lehet, de ne hagyd sokáig állni.

Mi is sokáig hordozóban etettük vagy kézben, ez nem baj. És ne hintáztasd, amíg nem tud ülni, semmiképp!

Remélem nem sértődsz meg, de tényleg nem szabad semmit siettetni, várd ki, míg eljut odáig, még ha lassan is. Hidd el, olyan gyorsan elmúlik ez az időszak, még visszasírod később.

629. wanita77 (válaszként erre: 627. - Bmwkraft)
2011. júl. 31. 11:48
Az sem használt, már többször átrendeztük a szobáját. És mindig külön szobája volt, de 10 hónapos koráig vele aludtam egy szobában, amíg még evett éjjel. Sajnos vannak rosszabb alvó gyerekek, sokat nem lehet csinálni.
2011. júl. 31. 11:47

Igen és szerintem nem is olyan sokára. Annyira próbálkozik, mert már próbálkozik azzal, hogy átfog a másik bútorra és topog. Igaz érdekesen tartja magát.

Teljesen megvagyok lepődve annyira egyik napról a másikra fejlődik. Már én szemmel láthatóan látom, mennyit változik.

Lányok ti milyen járás segítő játékokat vettetek amit esetleg érdemes lenne neki beszerezni?

Én nem vagyok bébi komp párti. Annyi rosszat hallottam róla.

Vagy ez még korai?

Még egy kérdés.

Mikor hintáztathatom szerintetek úgy Csengét, hogy egyedül ő ül benne a hintába?

Azért mert az a bajom azért nem mertem idáig, mert nem ül egyedül csak kapaszkodva és félek, hogy nehogy ártsak vele neki.

Alig várom, hogy már tudjon ülni hogy etető székbe is bele tudjam ültetni. Sokkal jobb lenne úgy etetni. :(

Másnak a babája is előbb tanult meg állni mint ülni?

2011. júl. 31. 10:58

Sziasztok!

Bocs a 665-ös hsz-ért csak az én Humor Herold férjem idétlenkedett:DD


wanita77. A rossz alvós témához sok okosságot nem tudok mondani mert az enyémek mindig aludtak mint a bunda.

de hallottam már olyat is hogy valaki átrendezte a gyerek szobáját vagyis máshova rakta az ágyat és onnantól aludt a gyerek.

Mindig is külön szobába volt?


Kolli:Akkor most nálatok nagy az öröm egyszer csak azt fogod észre venni, hogy elindul:D

626. Kolli1987 (válaszként erre: 625. - Wanita77)
2011. júl. 31. 10:28
Igaz én csak egyszer kellek de ez is megszokott viselni. Másnap már nyűgösebb vagyok.
625. wanita77 (válaszként erre: 624. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 10:03

Nem, mindig is rossz alvó volt sajnos. Felkel éjjel, átjön hozzánk és mellé kell feküdni, míg elalszik. Csak nagyon fárasztó, mikor egy éjjel 2-3-szor is felkel. :(

Gratula Csengének, cuki lehet, ez nagyon szép időszak!

624. Kolli1987 (válaszként erre: 623. - Wanita77)
2011. júl. 31. 09:32

Szia!


Szegény! De miért kell csak hozzád szeretne bújni?

Lehet, hogy érzi a változást.


Képzeljétek Csenge a fotel mellett álldogáll. :)

Most is felállni készül éppen. :)

Olyan aranyos.

623. wanita77 (válaszként erre: 622. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 09:04

Jó reggelt!

Nekünk megint rosszul, Bence kétszer is fent volt. :(

Nem tudom, mit kéne csinálni, már mindjárt 3 éves és ilyen rossz alvó. És nemsokára érkezik a tesó, nem lenne jó két gyerekkel éjszakázni. :(

eléggé el vagyok keseredve emiatt.

2011. júl. 31. 09:00

Jó reggelt Anyukák!


Hogyan telt az éjszakátok?

2011. júl. 30. 21:51

Válasz a topik címre.

Igen, alszanak a gyerekek és a Kati is, viszont bejelentkezve hagyta a gépet és most tudok helyette írni. :)

Üdv: Norbi

2011. júl. 30. 19:48
Nálunk is mai napig ki van kötözve minimum 3 helyre:))
619. Kolli1987 (válaszként erre: 618. - Bmwkraft)
2011. júl. 30. 19:33

Annyit tudok, hogy ki fogjuk kötözni a fát valahová. :)

Testvérem magára rántotta a fát és össze is tört az összes dísz egy kivételével. :D

618. bmwkraft (válaszként erre: 617. - Kolli1987)
2011. júl. 30. 19:26
Nálunk egy évben volt egy asztalon de nem volt jó mert féltünk, hogy magára borítja. Inkább a földre raktuk és meg mutattuk nekik, hogy oltárian szúr hát egyszer kétszer próbálkoztak de aztán hagyták a fát:)))
617. Kolli1987 (válaszként erre: 616. - Bmwkraft)
2011. júl. 30. 17:52

Tudod ez mát látszik nálunk is. :)

Amit kicsi manó felér na onnan pakolunk. Már a dohányzóasztalunk üres.

Bár, hogy a fát hova fogjuk állítani az számomra rejtély. :D

Ahol tavaly volt oda tuti nem mert csak a földön volt. :)

616. bmwkraft (válaszként erre: 614. - Kolli1987)
2011. júl. 30. 17:42

Így van nem gond majd máskor ,csak sajna ma azt hallottam a tv-ben, hogy igazi meleg kánikula már nem lesz a nyáron.

Bár nem is akarok kánikulát csak normális meleget. Hogy sétálhassunk.

Én is annyira imádtam amikor felálltak olyan édesek olyankor, mondjuk az már kicsit furán nézett ki, hogy az ő álló magasságában minden polcot üresre pakoltam és már a karácsonyfa is csak felül volt feldíszítve:DD

615. Nanda (válaszként erre: 614. - Kolli1987)
2011. júl. 30. 17:38
Nagyon ügyes már Csenge!Egyre jobban oda kell rá figyelnetek!:)
614. Kolli1987 (válaszként erre: 613. - Bmwkraft)
2011. júl. 30. 17:31

Tök jó hogy van aki ilyeneket szervez. :)

Kár, hogy nem jött össze majd máskor amikor az időjárás is engedi. :(

De már egy kicsit unom ezt a borús derengős időszakot.

Kicsi lányom meg a bútorokat hódítja egész nap. :D

Amiben talál egy kis kapaszkodót már áll is fel. :)

2011. júl. 30. 16:16

Sziasztok!

Nálunk reggel és délelőtt sütött a nap most meg esik az eső de legalább délelőtt a gyógyszertárba és a boltba gyalog tudtunk menni:)


Köszi a Jeleknek azon kívül, hogy lázas nincs semmi baja csak remélem a Kolos nem lesz lázas :S


Nagycsaládos egyesületet alapítottunk itt nálunk a városban és alapító tag vagyok én is és ma lett volna az alapító tagok családjainak egy piknik de az idő ebbe is beleszólt:((

2011. júl. 30. 08:50

Jó reggelt!


Hogyan telt az éjszakátok?

A miénk jól. :)

Csenge ugyan egyszer felsírt nem tudom miért de mire elindultam volna hozzá vissza is aludt. Szerintem valami rosszat álmodhatott. :(

Képzeljétek el most is épp fen van sikítozik és megakar mindent hódítani. :)

Ahol talál egy kis kapaszkodót már próbálkozik a felállással. :D


Bmwkraft: Hogy van Jelek? Remélem már jobban.

Van valami tervetek mára?

611. Nanda
2011. júl. 30. 08:02
Szép napot,és szép hétvégét mindenkinek!:)
610. bmwkraft (válaszként erre: 607. - Wanita77)
2011. júl. 29. 21:44

Szia!

Tuti nem lesz gond, az tényleg jó ha te is pozitívan állsz hozzá, meg mi is küldünk egy kis egészséges energiát is minden simán fog menni:DD

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook