Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alsós tanár/iskola probléma! Ti mit tennétek ebben a helyzetben? fórum

Alsós tanár/iskola probléma! Ti mit tennétek ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2017. máj. 17. 07:31
Amúgy miket válaszolt az üzenő füzetbe írt kéréseiddel kapcsolatban?
2017. máj. 17. 07:31

Továbbra is azt gondolom: hanyagul kezelted.

Olyan nincs, hogy szeptembertől májusig nincs alkalom a tanárral vagy igazgatóval beszélni. Eleve mikor ebédet mész pl. befizetni vagy rögtön az első szülői értekezleten átadni a papírt.

Sőt: mivel évismétlést akarnak, ezért csodálom, hogy előtte nem jeleztek semmiféle problémát év közben. Továbbá lehet e-mailt írni tanárnak, igazgatónak állásfoglalását kérve a fejlesztés elmaradásáról. Egy iskola sincs hermetikusan lezárva. Vannak szabályok a szülő bent-tartózkodásdának, de olyan nem lézetik, hogy az orrát sem dughatja be.

Postázhattad volna a szakvéleményt, a postást biztosan beengedik az iskolába! Sőt: iktatják a levelet kötelezően.


Továbbá a Nevtanba is visszamehettél volna mondjuk októberben, hogy érdeklődj. Ők rögtön tudták volna , mit tegyenek. Az iskola logopédusával is felvehetted volna a kapcsolatot, akár egy nevére címzett levéllel.


Annyi lehetőséged lett volna, de nem csináltál semmit, csak a végén hőbörögtél.

13. plavalaguna (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2017. máj. 17. 07:10

Eloszor is nyugodj meg. Sajnos az idegbaj mar nem segit.


En tudom hogy igy megy..


Szerintem is keress masik sulit.


Ha megse akarsz evet ismetelni akkor keress egy fejlesztot aki most vallalja es nyaron is .3- 4 honap kb csodakrs kepes egyeni foglalkozasokkal.


Nekem kb ezek jutottak eszembe. Sajnos vannak ilyen rendszeru sulik mint a tietek. Ilyen helyeken a szemelyesen beviszed es megvarod mig iktatjak hi atalosan modszer mukodik barmifele kerelem eseten. Illetve a magan utom fejlesztes.

2017. máj. 17. 06:32

Miutan az igazgatonovel akartam beszelni akkor lett ez a nagy botrany es hivtak be megbeszelesre!En nem kezeltem hanyag modon!Folyamatosan a nyakara jartam a tanarnak!De azt se akartam h a lanyommal kicsesszen azert mert en osszeveszek vele.

Ugy gondolom 4x-i irasos keres!(Amire mar masnap valaszolt is )es uggyanennyi szemelyes keres nem erzem h hanyagsag lenne reszemrol.

11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2017. máj. 17. 06:28
Nekem azt mondtak h eljuttatjak az iskolanak a papirt!Emiatt is irogattam es beszeltem vele errol tobbszor is h a papir meg van e!De errol szo se esett!
10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Imisz)
2017. máj. 17. 06:26
Látni?Ez olyan uzeno h a tanar egybol valaszol is!Ebbe az osztalyba igy megy a kommunikacio illetve a kulon fogadooran es szuloin amiken szinten beszeltem vele!A lepcson fel nem tehetem a labam ezeken kivul ha szemelyesen akarok vele beszelni mert vagy az igazgatohelyettes vagy a portas szalad utanam es "szed" le onnan!
2017. máj. 17. 06:25
Egyebkent a gyerekem nem all rosszul nem azert kell osztalyt ismetelnie!Szovegertesi problemai vannak emiatt a fejleszto hiany miatt es ezert akarjak az ismetlest.
8. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Levarosbukta)
2017. máj. 17. 06:24

Na előszőr is nemtudod h ez milyen iskola!Itt konkretan csak igy lehet beszelni a tanarral h uzeno es fogado ora es en mind 2 esetben tobbszor is megtettem!!

A fejlesztot pedig soha be nem mutattak hanem azt a valaszt kaptam h sokan vannak nala ezert nemtud a lanyommal foglalkozni!

2017. máj. 17. 06:12
Én is egyetértek a 2. hozzászólóval. Lazán kezelted nagyon.
6. 9c485f67e8 (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2017. máj. 17. 06:10
Milyen jó mindig másokat hibáztatni, másokra mutogatni, okolni; a saját felelôsséget másra hárítani.
2017. máj. 17. 05:35

Először sem az üzenőben kellett volna jelezni, hogy fejlesztésre szorul a gyerkőc, hanem megkeresni a tanítót a szakvéleménnyel. Akkor elkezdődik időben a fejlesztés.

Ha nincs papír (vagy nem kap papírt) sem a tanító, sem a fejlesztő pedagógus, hogyan és mit fejlesszen? Csapjon a hasára?

2017. máj. 16. 22:41

hanyag módon kezelted a lányod ügyét, egyetértek a 2. hozzászólóval.


a nevelési tanácsadó szakvéleményét pedig oda kellett volna adnod a tanév elején a tanítónőnek és iktatásra a vezetőség felé


fogadó órát kellett volna kérned a fejlesztő pedagógustól


És kizárt, hogy csak ez az egy fejlesztendó terület lenne kiemelve a szakvéleményben


Sajnálom, hogy így alakult.

3. Imisz (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2017. máj. 16. 22:03

Szerintem ne másik osztályt hanem másik iskolát keress a lányodnak.

Egyetértek az előttem szólóval, előbb kellett volna verned az asztalt. Viszont azt az üzenőt a tanító is használja, ő is üzen benne a szülőnek. Így látnia kellett volna a bejegyzést. Bár én anno elsőben nem üzengettem, amikor mentem a gyerekér pár mondatban megbeszéltük a tanítókkal ha volt valami, így "naprakészek" voltunk oda-vissza.

2017. máj. 16. 21:46

Először is jól seggbe rúgnám saját magamat, mert szeptembertől képtelen voltam elintézni hogy a gyereket fogadja a fejlesztő tanár. Másodszor szintén jól seggbe rúgnám magamat mert az ilyet nem üzenő füzetben - amit jó esetben megmutat a gyerek a tanárnak vagy sem - kell intézni. Harmadszor meg azért kapnék a pofámra mert személyesen kellett volna megkeresnem a fejlesztő tanárt és beszélni vele. Aztán meg azért mert márciusban eszembe jutott hogy mindjárt vége a tanévnek és a gyerek szarul áll az iskolában, ennek lehet hogy bukás vagy évismétlés lesz a vége rá kell az egészet kennem az iskolára.


Meg kell tanulnod hogy senki nem fog helyetted ebben a büdös életben elintézni semmit.

2017. máj. 16. 19:02

Sziasztok!


Van egy elsős kislányom akit iskola kezdés előtt elvittem a netvanba,hogy megnézzék biztos iskolaérett e.Nagyon fáradékony volt és igen kis súllyú.

Azt állapították meg,hogy mehet iskolába de a hallás utáni felismerése rossz és ennek a fejlesztését elkell kezdeni iskola kezdéskor.

Amint kezdődött az iskola én ezt jeleztem.

Üzenő füzetben!Szóban!

4x! Miután húzták még mindig az időd,márciusban olyan levelet írtam,hogy ennek hatására vegre elkezdődött a fejlesztes.

Kiderült a fejlesztőtöl nem is tudott a lányomról ès mar szeptembertol tudta volna fogadni.

Behivott minket az iskolahelyettes a minosithetetlen levelem miatt es meg ő tamadtak nekem,mondvan az iskolaba én nem jutattam el a papirt és a tanar többször szólt nekem,hogy jutassam el??!!!Na ilyen nem volt és sajnos ugyan oda nem vittem az üzenőt de abban vilagosan latszik,hogy szó esett ilyenről csak a hiába való kérlelesemrol a tanar fele.

Közölték még a beszélgetésen,hogy a gyereknek egyébként semmi baja.De a nevtan újra megnézi,hogy megnyugodjak.

A nevtan megnezte megint:

Eredmény:ugyanugy a hallas utani felismerese rossz és javasolt az első osztály ismetlese!

Ha szeptemberben elkezdtek volna a fejlesztest ez nem tortent volna meg(nevtan mondta)

Erre az iskolaba mossa kezet az igazgato helyettes és allitja ez nem az ő hibajuk.

Nem is erdekelne ez az egesz viszont megkertem,ha mar ismetelni fog a gyerek akkor keruljon az A osztalyba.

Erre kozolte az nem lehet mert az tele van!

Na itt elszallt az agyam!

Az ő hanyagsaguk miatt ismetel a gyerek es nem kerulhet abba az osztalyba amirol tudom,hogy jo a tanar??!!

Na itt kerek tanacsot toletek:

Arra gondoltam,holnap eljuttatom az üzenő levelezes masolatat az iskolanak es megkerem őket kerüljön a lanyom az A osztalyba.Ellenkezo esetben bejelentest teszek a KLIK-nel aki belso vizsgalatot folytatnak az iskola ellen.(Beszeltem veluk azt mondtak nyugodtan hivjam őket es inditjak a vizsgalatot)

Szerintetek?

Elkeserito ez a helyzet:-(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook