Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alsóban álló vagy felmenő rendszert? 1-4. osztályig ugyanaz a pedagógus tanítson vagy az is elfogadható, ha évente váltakoznak? fórum

Alsóban álló vagy felmenő rendszert? 1-4. osztályig ugyanaz a pedagógus tanítson vagy az is elfogadható, ha évente váltakoznak? (beszélgetős fórum)


5. misz
2009. aug. 12. 22:26

Én tanítónő vagyok. A nagyfelmenő rendszer híve vagyok, vagyis, hogy 4 évig ugyanazok a pedagógusok tanítsák az osztályt. aZ alsós korosztálynak még szüksége van a kötődésre, biztonságot jelent nekik az állandóság. A 4 év alatt oszzeszoknak a gyerekek a tanítóval, ismerik egymás rezdüléseit, tudják mire számíthatnak a másikkal kapcsolatban. A kisfelmenőben van az, hogy 1.-2. osztályos és 3-4. osztályos tanítónénik váltják egymást. Mire összeszoknak és igazán hatékony lehetne a munka, jön a csere és kezdődhet előlről az ismerkedés, alkalmazkodás. Ennek is van kis előnye, könnyebb átállni a gyerekeknek a felső tagozat sok tanáros világára.

De hogy évente más tanítsa az osztályt, az nem normális dolog. Biztos vagyok benne, hogy csak kárt okoz a gyerkőcöknek.

2009. júl. 10. 12:57
Szerintem a gyerekeknek sokkal jobb, ha négy évig ugyanaz a tanító nénijük. Őket még megviseli a változás. Így nagyobb lesz a bizalom is.
2009. jan. 30. 15:06
Gyerekeimnek a suliban 2 évente váltanak tanítót,így mind a kettőt ugyanaz a tanítónő tanította,szerették.A tanítónőnek is könnyebb visszaszokni 2-ból az elsősökhöz, mint 4. osztályból. Ezt a pedagógus mondta.
2009. jan. 30. 14:03

Nekem 3 évig volt ugyanaz a tanárom, negyediktől pedig egy másik. Nagyon összeszokott mindenki a tanárral, ismerte már kiből mit tud kihozni, közvetlen kapcsolat alakult ki. Szerintem fontos volt ez a fajta "változatlanság".

Tesómnál változtak a tanárok, egyiknek sem volt ideje hogy igazán megismerje, felmérje a dolgokat, a jobbakkal haladt, a rosszabbak pedig lemaradtak.

1. reza
2009. jan. 30. 13:35
Sürgősen várom a hozzászólásokat, tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy szerintetek alsó tagozaton 1-4. osztályig ugyanaz a pedagógus tanítson vagy az is elfogadható, ha évente váltakoznak.Kösz és legyen szép napotok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook