Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alsó szomszéd nem bírja elviselni a gyerekemet, mit tegyek? bővebben lent fórum

Alsó szomszéd nem bírja elviselni a gyerekemet, mit tegyek? bővebben lent (tudásbázis kérdés)


69. Macskanita (válaszként erre: 34. - Sivilla)
2011. máj. 5. 21:03

ma jelentettem a házkezelőségnek az esetet, onnan jutott tudomásomnra, hogy az előttem lakót is ugyanígy jelentgették:-(

szóval, a szitu a következő. a gyerek általában este 7-kor alszik, max 8-kor...

Az öregek meg túlságosan "ráérnek"

szóval, az illetékes szerv azt mondta ne törődjek velük, mivel ez náluk megszokott, ha nem fejezik be aszükségtelen áskálódást, hozzájuk fognak kimenni, elbeszélgetni...ennyi

68. Macskanita (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2011. máj. 5. 21:00
nem dübörög.sokat sír...
67. Macskanita (válaszként erre: 53. - F303be5590)
2011. máj. 5. 20:56
tuxy, szívesen veszem a tanácsaidat, ha vannak elfogadhatóak:-)nem hiszem...aki ilyeneket ír
66. Macskanita (válaszként erre: 54. - F303be5590)
2011. máj. 5. 20:55

az időseknek semmi bajuk, ezt mondom neked, annyi a bajuk, hogy ráérnek mással foglalkozni...

az előttem lakóval is ezt csinálták, mint ma kiderült:-)

65. Macskanita (válaszként erre: 61. - 2d8287fe22)
2011. máj. 5. 20:53

ne haragudj mikulás, te amikor kisgyerek voltál, igen kicsi, akár egészséges, akár nem, kuka csendben voltál egész nap, a szüleid nem hagytak játszani, egész nap az ágyon ültél, vagy esetleg ha sírtál, beragasztották a szádat???

csak egy kérdés volt a hozzászólásodhoz:-)

Másképp nem tudom elképzelni, hogyan írhatsz ilyeneket???

Ebben a házban 330 lakás van, hihetetlen, ugye?

Hifink nincs, egy kis magnónk csak, amit nem is használok, nálunk az egyetlen zajforrás a "gyerek"

64. Gavrilo1 (válaszként erre: 58. - Sivilla)
2011. máj. 5. 18:40
Ez a természetes és elfogadó hozzáállás!!!
63. Gavrilo1 (válaszként erre: 61. - 2d8287fe22)
2011. máj. 5. 18:39

Kicsit más a fűnyírás és a gyereksírás! Talán nem kellene hasonlítgatni a két dolgot egymáshoz!

Én valahogy egyáltalán nem gondolom, hogy a topiknyitó szánt szándékkal ordíttatja a gyerekét, ezt feltételezni nagyon negatív!

30-40 évvel ezelőtt még többet buliztak otthon az emberek, nem igaz hogy bezzeg régebben mennyivel jobb volt- akkor nem volt annyi szórakozóhely szinte mindenki házibulikat tartott- most a fiatalok inkább elmennek valahova bulizni.

62. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2011. máj. 5. 17:35
Mindenkeppen megprobalnek csendesebben viselkedni a gyerekkel egyutt ! Tudom hogy , nem könnyu ,de a szomszed nem köteles naprol,napra halgatni a vircsaftot.
2011. máj. 5. 16:48
Én 28 évig lakótelepen laktam, meg sok ilyen házban mászkáltam, és midnenütt láttam, a földszinten ki volt rakva még a HÁZIREND című tábla, ott le volt írva részletesen, mit hogy kellene. De ott mindig kuka csend volt, megfigyeltem, a lakótelepeken sokkal nagyobb csend van, mint vidéken. Ma már ez lehet, nem divat, én amondó vagyok, ha a gyerekeket nem tanítjuk meg alkalmazkodni a közösséghez, később se fognak tudni, és ha mi nem neveljük meg őket, hát megneveli az élet majd felnőtt korban, sokkal nagyobb traumákkal, csapásokkal. Lehet, abban a házban csupa idős ember lakik, ha tudom, van egy beteg gyermekem, nem hagyom, hogy lármázzon csak azért is. Egy beteg gyerek miatt egy egész lakóépület ne legyen nyugalomban? Hogy a fenébe? Ilyen hozzállással ha valakinek van hifitornya, dobfelszerelése, gépműhelye, akkor nyugodtan zajongjon vele, mert avval ugye csendben nem lehet...a jogszabály kerek perec kimondja, hogy aki egy megadott decibel feletti életvitelt folytat, korlátozható benne, mert avval birtokháborítást követ el. Tehát nyugodtan tehet feljelentést a megfelelő bizonyítékokkal alátámasztva. Sajnos egyre jobban tolódik afele a mai világ, hogy aki zajong, annak van igaza, aki meg nyugodtan akar élni, az menjen a fenébe. A zajongó embereknek kívánom, költözzenek olyan helyre, ahol csupa zörgés van, idővel megtanulnak csendben élni. Mi lenne ha mindenki kedvére zajonghatna, káosz lenne mindenütt. Manapság divat már erdőben motorozni hatalmas zajjal, lakótelepen éjjelig bulizni, hétvégén zörögni. Svájcban aki hétvégén füvet nyír, azt több száz frankra büntetik. Figyeljünk egymásra, egyre többen vagyunk ezen a kis bolygón....
60. sivilla (válaszként erre: 59. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 16:05

Hát sajna nem..nem mondom néha én is morgok magamban de ennyi a max...

Panelba meg még durvábbak az emberek sajnos.....

Faterom elküldte 1x az alattunk lakókat, mert mikor odaköltöztünk jöttek azok is minden szarért.

Aztán egy alkalommal apámba futottak bele.....elővette a legrosszabb formáját és olyan cifrán küldte el nőt, hogy azóta se jött semmiért.

Néha csak ez a járható út.......persze csak ha már a szép szó nem használ

59. szakalyadri (válaszként erre: 58. - Sivilla)
2011. máj. 5. 15:50
Ezt nem képesek sajnos sokan tudomásul venni.
2011. máj. 5. 15:47

Nekem van egy fiam.

Szembe szomszédomnak pedig 5 gyereke.

Családi házban lakunk falun.

Nyáron itt vannak a szomszédnál a rokon gyerekek is.

Mikor éjszakás vagyok, nappal csukott ablaknál alszom, de nem megyek háborogni....gyerekek....hangosak...ilyenek...ennyi

57. Nika35
2011. máj. 5. 14:58

Van neked gyereked?????

Főleg beteg???Persze meg kötözze is meg,hogy ne tudjon menni!!!!

Gratulálok neked!!!

56. Lili74
2011. máj. 5. 14:57

Pórázra mégsem kötheti. Tudod milyen egy beteg gyerekkel?

Mesmeg ha pórázra köti akkor is ordítani fog, ha jól emlékszem a hangoskodás zavarta őket. Akkor kösse be a száját?

2011. máj. 5. 14:56

nyilván nem is érdekel


csakhogy a gyerekednek máshova is be kell majd illeszkednie és nem árt idejében elkezdeni

2011. máj. 5. 14:55

felsoroltad milyen baja van a gyerekednek. azt tudod, hogy az időseknek milyen betegsége van?


??

2011. máj. 5. 14:55
fékezd meg a gyereket, mégiscsak te vagy a felelős érte
52. Lili74
2011. máj. 5. 14:47

Ilyen helyzetben nincs sok jó megoldás. Türelem, beszélni kell velük ezredszer is.

A kertes ház, meg nem biztos, hogy jó megoldás lenne, lásd alant. A kertes házas szomszéd is ugyanúgy tud morgolódni, ha nem teszik neki a szomszédban állandóan motorozó, visitozó gyerek. Jó, hogy nem már a Holdra kell elköltözni, mert gyereke van az embernek.


Én anno peremkerületben nőttem fel, ott akkoriban egy kis utcában volt 15 gyerek, aki nyáron mind az utcán játszott. A szemben lakó öreg meg kijött ordíbálni, hogy menjünk a temetőbe játszani, ne az utcán az ő ablaka alatt játszunk.

51. Nika35
2011. máj. 5. 14:42
Szia!Én megkérdezném az öregeket,h volt-e gyerekük!Ha nem akkor nem tudhatják,h milyenek a gyerekek.Ha volt akkor viszont elküldeném őket melegebb éghajlatra!Mert egy gyereket nem lehet egész nap lefoglalni ugyanis az anyukának is van otthon bőven dolga!Az öregek meg a saját maguk gondjait ne a kisgyerekes anyukán vezessék le hanem menjenek sétálni!Oszt jó napot!
50. szakalyadri (válaszként erre: 49. - Dobronyitimi)
2011. máj. 5. 14:18
Nem kivitelezném,de jót nevettem.Baj?
49. dobronyitimi (válaszként erre: 48. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 14:13
Azt sejtettem hogy neked tetszeni fog!! :-))
48. szakalyadri (válaszként erre: 47. - 06bfdda89d)
2011. máj. 5. 14:03
:O))
47. 06bfdda89d (válaszként erre: 46. - Dobronyitimi)
2011. máj. 5. 14:01

De feltétlenül hatásos!!!Csak a kivitelezéssel van némi probléma...talán mikor elfordul az ajtóból épp akkor a fenekébe...Talán visszaér a lakásáig a nyanya!Hm...Lehet,hogy visszaééééér...Lehet hogy neeeeeem...:P


:DDD

46. dobronyitimi (válaszként erre: 45. - 06bfdda89d)
2011. máj. 5. 13:26
EZ nem volt szép!!
45. 06bfdda89d (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2011. máj. 5. 13:15
2011. máj. 5. 12:20

Nekem is volt olyan szomszédom, akit az is zavart hogy egyáltalán létezünk.

Aztán nekem is volt olyan aki folyton bömböltette a zenét a másik meg folyton fúrt faragott vésett kalapált. Megmondom őszintén nem érdekeltek....egy tárasasházban ez van és ezt el kell fogadni....

Kompromisszumhoz meg kell mind a két fél. Ha az öregeknek semmi sem jó akkor minden hiába....el kell küldeni a zivatarosba és kész......sajnos sokszor előfordul hogy aki régóta lakik egy társasházba és az utána költözőknél az hiszi ő a ház főnöke és ura....

43. emagdi (válaszként erre: 41. - Dobronyitimi)
2011. máj. 5. 11:37

úgy gondolom, hogy már annyira rá van kattanva az alsó szomszéd a zajokra, hogy a legapróbb dolog is idegesíti, még az is, amit normális idegállapotban (értsd: körülmények között) észre sem venne.


az olvasottak alapján azt hiszem, itt már annyira elmérgesedett a helyzet, hogy mindenki idegei szinte a maximumig feszültek, egy nagyon kis inger is elég ahhoz, hogy robbanjon a 'bomba'.

viszont tuti, hogy lehetett oka annak, hogy ez a helyzet kialakult.


mindig minden konfliktusban legalább két fél van, és minden fél legalább annyira okozója a kialakult helyzetnek. pont ezért gondolom úgy, hogy a megoldást is közösen kell kitalálni, és a legjobb az, ha mindkét fél kicsit toleránsabb próbál lenni, és a másik szemszögéből nézni a problémát.

persze nem mondom, hogy ez egyszerű, mert nagyon nem az. de érdemes próbálkozni, mert annál rosszabb, mint konfliktusban és állandó idegfeszültségben élni, nincs. :(

2011. máj. 5. 11:35
A társasházi együttélésnek vannak szabályai,ha azt mindenki betartja,nem lehet gond.
41. dobronyitimi (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2011. máj. 5. 11:32
Hát erről beszélek, nappal nekem se szóljon senki ha hangosabb vagyok vagy, zenét hallgatok, vagy ha lenne gyerekem és ugrálna!!!Igen, az idő korlát az kell!De ha elolvastad náluk akkor is kihívta a szomszéd a zsarukat amikor a gyerek aludt!!!És ez már kötözködés!!!!
40. emagdi (válaszként erre: 39. - Dobronyitimi)
2011. máj. 5. 11:25

nem mondtam, hogy a költözés a jó megoldás, csupán felsoroltam mint lehetséges alternatíva:)

úgy gondolom, hogy bármilyen konfliktusnak a legjobb megoldása valamilyen kompromisszum árán születik meg, a második legjobb csak az, ha az ember elmenekül belőle. (a legrosszabb pedig ha nem oldódik meg és az ember ezen őrli magát:((


azt is megértem, hogy nem mindig lehet a játszótérre menni (vagy a gyereket valamilyen tornára v edzésre vinni), és néha otthon kell kitombolnia magát. szerintem ha ez tényleg csak ritkán fordulna elő, akkor a szomszédok sem kattantak volna rá erre, és nem ez lenne a vesszőparipájuk, nem alakult volna ki ez a helyzet.

az is teljesen jó, ha van valami időkorlát, mint ahogy írtad, hogy pl 8 után már nincs zörgés.


anno én is társasházban nőttem fel, és emlékszem a szüleim soha nem engedték, hogy a lakásban ugráljak, labdázzak (akkor baromira nem értettem, hogy miért), mindig mondták, hogy vagy valami csendeset játsszak vagy menjek le. úgyhogy azért valahogy csak meg lehet oldani ilyen helyen is a dolgot:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook