Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alsó szomszéd nem bírja elviselni a gyerekemet, mit tegyek? bővebben lent fórum

Alsó szomszéd nem bírja elviselni a gyerekemet, mit tegyek? bővebben lent (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
39. dobronyitimi (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2011. máj. 5. 11:16
Már megint ez a költözés, mert az olyan egyszerű!!!!!Na meg hogy a játszótéren, ha fúj a szél és rohadt hideg van!?Játszóház, nem mindenkinek van a közelében!!!!Igen is ugráljon ha kedve van, de max 8-fél 9-ig!!Mi hárman voltunk gyerekek, de 8-kor ágyban voltunk és nem zavartuk így a szomszédokat, na meg időben feltudtunk kelni!
38. emagdi
2011. máj. 5. 10:44

nem lehetne a gyereket a játszótéren/játszóházban vagy hasonló helyen lefárasztani, hogy otthon viszonylag nyugodtan legyen?

gondolom nem adta ki a felesleges energiáit, azért ugrál a lakásban.

engem is baromira zavarna, ha állandó dübörgést és visítást hallgatnék a lakásomban :(

megértem én, hogy a gyereket nem lehet megkötni, de nem muszáj 4 fal közé zárni szerencsétlent, nem?


ennek a problémának megoldása csak úgy lesz, ha:

1. valamelyikőtök elköltözik

2. mindketten törekedtek a kompromisszumra, a szomszédok arra, hogy próbálnak toleránsabbak lenni, te meg arra, hogy megfegyelmezd (v a játszótéren lefáraszd) a gyereked.

37. dobronyitimi (válaszként erre: 36. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 10:21
EZ így van, így is szar az élet, ne tegyük még szarabbá!!!
2011. máj. 5. 10:18
Abban azért azt hiszem egyetértünk,hogy harcolni,egymás mindennapjait megkeseríteni nincs értelme.Azon mindkét fél csak veszít.
35. dobronyitimi (válaszként erre: 33. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 10:13
Azt már látom hogy nem értünk egyet!!De ezt nem baj, különböző emberek vagyunk! Mint olvashattad előbb, nekem is gondom volt a fentiekkel!Sőt a közvetlen szomszédomból is kitettek egy kisgyerekes anyukát mert a gyermeke kicsit hangosabb volt ( bár megjegyzem engem soha nem zavartak! ) mint azt ahogy az alsó két ' néni' mondotta!Igaz Ők albérlők voltak, de két ' kedves ' néni miatt felmondták a szerződését!Tudom hogy vannak nem megy olyan könnyen, de van aki hidd el mindent elkövet hogy kitegye! Befejeztem! Köszi!
2011. máj. 5. 10:08

Jelents fel a öreget zaklatásért.....aztán majd ráér gondolkodni......adnék én neki...hát még is hol élünk?

Hihetetlen....költözzön el az aki nem bír társas házban élni..mennyen tanyára

33. szakalyadri (válaszként erre: 32. - Dobronyitimi)
2011. máj. 5. 10:01
Egyáltalán nem kell bunkónak lenni,ugyanolyan normálisan kell viselkedni mint eddig.De legyen tartása!Amúgy figyeljen oda a hangoskodásra,ha meg tiszta a lelkiismerete ne foglalkozzon velük.Azért meg ne kérjen bocsánatot hogy a nyakára hívták a rendőrt mikor a hangoskodó gyerek aludt!Senkit nem tesznek ki olyan könnyen egy rigolyás miatt,ez nem így működik.Jegyzőkönyv van az indokolatlan feljelentésről elvégre.De nem kell indokot szolgáltatni arra,hogy ez mégegyszer előforduljon.Ha szolgáltatott rá egyáltalán.
2011. máj. 5. 09:50
Tudni kell az önkontrolt tartani tudom hogy vannak olyan emberek akiket minden , még a csend is zavar!De Te nem figyelsz a részletekre!!!Szerinted akkor kezdjen el Ő is bunkózni?? Annak az lesz a vége hogy kiteszik!!!ÉPP EZÉRT NEM TEHET MÁST!!!!
31. szakalyadri (válaszként erre: 30. - Dobronyitimi)
2011. máj. 5. 09:36

Etől szertintem úgy fogják érezni felette állnak és nekik minden megengedett.Még jobban rátelepednek.

Persze ha az anyuka úgy érzi jogos a felháborodásuk kérjen bocsánatot.Akkor én is ezt tenném.De a kedves nyugdíjasok alvó gyerekhez hívtak rendőrt,ezt azért ne felejtsd el!Akkor ki kérjen elnézést?

30. dobronyitimi (válaszként erre: 29. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 09:29
Sajnos nem mindenki teheti meg hogy elköltözzön, épp ezért a békesség kedvéért lehet elnézést kérni!Én a nyugdíjasokra gondoltam, mert ők már öregek, ingerlékenyebbek, de viszont a legtöbb könnyen bocsájt meg és szeretik ha elnézést kérnek tőlük!!!Ő mást nem tehet most!!!
2011. máj. 5. 09:20

Ha vki betartja a normákat annak nem hiszem hogy bocsánatot kéne kérni.Ugyanolyan jogon lakik ott mint bárki más.

Sajnos vannak olyan emberek akiket a másik létezése is zavar.És én nem a nyugdíjasok méltán kiérdemelt nyugalmát kérdőjelezem meg.Csak társasházban alkalmazkodni kell,vkinek gyerekhez,másnak kutyához,bulikhoz.Aki erre nem képes semmilyen szinten se az tanyára költözzön!

Mi elköltöztünk,kiadtuk albérletbe a lakást.Egy hét múlva telefonált az albérlő hogy délután 3-kor!porszívózott.Felment az alsó lakó és elmondta mindennek.

Ilyenektől kéne elnézést kérni?!Pláne egy rendőrségi feljelentés után?!

28. dobronyitimi (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2011. máj. 5. 08:07
Szia, én is hasonlóan vagyok csak én az alsó szomszéd lennék!!!Nálunk az a baj a fentiekkel hogy 22.30-kor is azt hallgattuk hogy a két gyermek a másfél és kb. 3 éves gyerek még tologatja a műanyag motort!!Na, szerintem ez már felháborító!!Ha este mondjuk 8-ig fél 9-ig teszik ezt az nem zavart volna ( mert azóta felmentünk és megkértük őket hogy ha lehet ezt már ilyenkor ne),mint ahogy az sem zavar ha dübörögnek és trappolnak mert hát nem lehet össze kötni két kisgyermek lábát hogy ne futkozzanak, ezt megértem!!De minket a tologatás zavart a parkettán, gondolhatod milyen hangja volt!!!!Sajna mi elég korán kelünk, és épp ezért korán fekszünk!!!Nekem úgy tűnik hogy nálatok az egész nap folyamán zavarja őket, azt is meglehet érteni, de én inkább neked adok igazat!!!De az biztos hogy az öregeket már minden zavarja, ezzel nem tudsz mit tenni, mint hogy újra és újra elnézést kérsz, főleg ha az a félelmed hogy kiraknak onnan!! Kitartás, előbb-utóbb megoldódik!! :-))
27. Mari20
2011. máj. 5. 07:51

szerintem

a gyerköcnek semmi baja, csak igényli a vele való törödést, szeretetet, olvass neki, játsz vele, együtt főzzetek, beszélgessetek,


dicsérgesd, minden pici neked tetsző dologért

meséld el neki, hogy a szomszédokat zavarja, ha hisztizel

és már fel is jelentettek bennünket

és ha folytatod, baj lesz....


és ha találkoztok a lakókkal kérjetek elnézést....

2011. máj. 5. 07:28
Ahol gyerek van ott hangzavar is! Nem lehet minden gyrekes családot elüldözni a házból!!!!!!
25. 9f98008a3b (válaszként erre: 19. - Macskanita)
2011. máj. 5. 05:39

Amit, itt.

Hogy oxigénhiánnyal született, ebből kifolyólag....


Ha van bennük értelem, tudomásul veszik.

Amennyiben fafejek, hát nézd őket levegőnek.

24. Macskanita (válaszként erre: 23. - Szakalyadri)
2011. máj. 4. 23:04
remélem:-)
23. szakalyadri (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2011. máj. 4. 22:59
Ne hunyászkodj meg,csak még jobban rádkészülnek!Jó hangosan köszönj neki reggel,és kérdezd meg jól aludt-e.:o)Ennél jobban nem tudod felbosszantani,látja hogy nem fog rajtad és befejezi.
22. Macskanita (válaszként erre: 21. - Szakalyadri)
2011. máj. 4. 22:45
jól tetted!:-))))))))))))))))))
2011. máj. 4. 22:37

Én nem foglalkoznék velük,pláne azok után hogy rendőrt hívott.Az ilyen embernek amúgy sem lehet semmit sem megmagyarázni.Aljas volt hogy feljelentett,elvégre van csengő,már beszéltél velük.

A gyerek az ilyen,már gyanítom elfelejtették,de gondolom nincs nekik.Ezért nem kell mentegetőznöd,majd megunják.Nálunk is leszokott róla alsó szomszéd miután a férjem nyitott neki ajtót.A gond az volt hogy szerinte hangosan sír a gyerek.Pedig nem hagytuk sírni,ritkán fordult elő.Dühítés képp vettem bébikompot!

2011. máj. 4. 22:08
hm?
19. Macskanita (válaszként erre: 18. - 9f98008a3b)
2011. máj. 4. 21:32

mégis mit mondjak nekik?

hogy kedves szomszédaim, holnaptól pórázon tartom a gyereket, szájkosárral???amit elmondtam nekik, azt már elmondtam...normálisan, kulturáltan...

18. 9f98008a3b (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2011. máj. 4. 21:27

Légy türelemmel!

Tegyél még egy próbát!


Emberek vagyunk, ebben az országban élünk, egy nyelvet beszélünk...


Végy erőt magadon, gondold ki a buksiddal, hogyan lehetne indulatok nélkül odamenni, elhívni őket, beszélni velük.


Holnap idenézek.

Kíváncsi vagyok, mire jutottál!

Fel a fejjel!

Az a bizonyos Róma sem... :)

2011. máj. 4. 21:27
Probáljon meg egy ilyen lurkóval élni az aki feljelentget......és utána ,megemelem a kalapom előtte!!!!!!!
16. Macskanita (válaszként erre: 15. - 9f98008a3b)
2011. máj. 4. 21:22
már elmondtam nekik:-((((
15. 9f98008a3b (válaszként erre: 14. - Macskanita)
2011. máj. 4. 21:16

Ó jaj!


És mi lenne, ha tennél még egy próbát csendes beszélgetés alkalmával idős embertársainknál?

Pl.: meghívod őt/őket egy frissen sült kalácsra, meg egy pohár tejre.

Hm?

Elmondod ezt nekik szépen, mait itt nekünk.

Ők is emberből vannak! ;)

14. Macskanita (válaszként erre: 13. - 9f98008a3b)
2011. máj. 4. 21:13
idegrendszeri károsodása van, oxigénhiányos volt születésekor, ebből adódóan, féloldali spacticus bénulás, megkésett beszédfejlődés, és a gyerekkori autizmust is odacsapták egy éve hozzá, mint diagnózis, de mostanra már inkább a viselkedészavart támogatják az orvosok szerencsére...
13. 9f98008a3b (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2011. máj. 4. 21:11
Mi a baj a gyerekkel amúgy?
12. Annamary85 (válaszként erre: 10. - Andyka888)
2011. máj. 4. 21:03
Egyetértek!!)!
11. Macskanita (válaszként erre: 8. - Andyka888)
2011. máj. 4. 21:03
csak az a baj, hogy félek, kiteszik a szűrünket, ha sűrűn van feljelentgetés...igaz a jegyzőkönyvben benne van, hogy semmi olyat nem tapasztalt a hapsi, mármint arendőr. hallod, pont aludt a gyerek amikor érkezett a rendőr. állítólag tíz perccel előtte riasztották!vicces, de egyben elszomorító is
10. Andyka888 (válaszként erre: 5. - 9f98008a3b)
2011. máj. 4. 21:03
Szerintem költözzön el az akinek problémája van! :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook