Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Almaecet gyorsít az anyagcserén? fórum

Almaecet gyorsít az anyagcserén? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. syria (válaszként erre: 2. - Orsiborsi2)
2010. júl. 18. 06:46

"Az ecetek közül egyedül az almaecetnek van pozitív élettani hatása, másfajta ecetet inni kifejezetten káros, és semmiképp sem fogyaszt. Az ecet ugyanis savasítja a szervezetet, így még éhesebbek lehetünk tőle. Az almaecet sem a fogyasztó hatása miatt lehet hasznos, inkább azért, mert sok aminosavat (kalcium, fluor, magnézium, nátrium, szilícium, foszfor és kálium), vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Béta karotin tartalmának köszönhető antioxidáns, vagyis regeneráló hatása."

Csökkenti az éhségérzetet, a koleszterinszintet, serkenti az emésztést; tisztítja a szervezetet.


"A citromlé ... lúgosítja a szervezetet, így nem termelődik gyomorsav. A citrom C-vitamin tartalma is sokat segít a fogyókúrás időszakban, ezen kívül ez a gyümölcs vértisztító munkát is végez."


Tehát a lényeg: a fogyás elősegítése érdekében méregteleníteni, savtalanítani kell, előállítani a sav-bázis egyensúlyt.


Ez mindenképpen hosszabb folyamat, pár nap alatt nem következik be a csoda. És persze meg kell válogatni, hogy mit és mennyit eszünk.

2010. júl. 17. 22:18

hat en abszolut nem eszek zsiros kajakat es szinte minimalis szenhidratot, ezzel es sporttal sikerult leadnom 18 kg/t, meg szeretnek fogyni kb 5/ot, ami konnyebben menne ha minden nap tudnek "uriteni" . ezert gondoltam talan az almaecet segitene ebben...

persze nem ettol varom hogy meg fogyjak , tovabbra is sportolok es odafigyelek a kajara , napi ket liter vizet iszok meg zold teazok

8. pampers (válaszként erre: 3. - 4c07880d46)
2010. júl. 17. 22:11
Mindkettő,csak reggel üres gyomorra kell inni,az almaecetet 1 ek méz és 1 dl víz társaságában,a citromot,meg csak vizzel,de gyomorsavasoknak nem ajánlott.
2010. júl. 17. 22:08
a savas dolgok mindenképp reakcióba lépnek a zsíros dolgokkal, de nem lenne jobb egyszerűen nem megenni a pörköltöt, mint megenni a pörköltöt, és aztán ráönteni az ecetet?
2010. júl. 17. 22:07
melyik? az almaecet?
5. babszibobó (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2010. júl. 17. 22:04
hat
2010. júl. 17. 22:04
nálam hol ha hol nem :-(
2010. júl. 17. 22:02
Erre én is kíváncsi lennék! Volt, aki a citromos vizet javasolta. Valamelyiket el kéne kezdenem. Kinek melyik "olvasztotta a kilókat"? :-)))
2010. júl. 17. 22:02
Kell egy par nap mig reagal a szervezet, vagy egybol kellene hogy hasson? Ket napja kezdtem el inni de meg nem erzek semmi hatasat....
2010. júl. 17. 22:00

Sziasztok!

olvastam mar par regebbi forumot az almaecetrol, de arrol nagyon nem irt senki hogy segiti e az emesztest, es ha igen akkor kb mennyi ido utan erezheto a valtozas.

Ha van tapasztalat ezzel kapcsolatban legyszi irjatok!Koszi:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook