Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergiás szemviszketésre mit lehet használni? fórum

Allergiás szemviszketésre mit lehet használni? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 26. 21:30
Taleum csepp. Szinte azonnal hat, amennyiben allergiás eredetű.
8. Nessa (válaszként erre: 7. - Zsofi_876)
2023. aug. 26. 21:27
Szia. Mi találtál, javult a helyzet? Most én szenvedek ugyanettől, valószinűleg parlagfű miatt, szezon van, idén tört rám először és nagyonszenvedek a szemviszketéstől. Ezerféle szemcseppből próbáltam 7-8at, egy sem az igazi...
2020. szept. 25. 23:47

Újra itt. (közben átírták a címet is :)


Hát megőrülök.

Dokit azóta nem sikerült elérni, de beszereztem ezt-azt, valamint gyakran átmosom a szemeim.

Mennyi idő alatt hatnak ezek a szemcseppek?

Egyelőre elenyésző a javulás.

Továbbra is van naponta 2-4 olyan fél órám, amikor a falat kaparom kínomban. Pedig nem vagyok egy kényeskedő típus.

Olyankor mint 5 emberes szúnyogcsípés, egyenesen a kötőhártyámra célozva. Próbálom nem piszkálni, de őrjítő. Nektek is ilyen szokott lenni? Ez borzalmas.

Már arra is gondoltam, hogy tuti allergia-e, de az, mert az orrom is viszket (és folyik), meg a torkom, szájpadlásom.

Kicsit elkeseredtem, mert nem söpörte el a tüneteket egyből a szemcsepp (pedig hogy vártam :D). Adok neki időt, de muszáj lesz visszatérni a tablettához is.

Valami alternatív tapasztalat esetleg lenne még valakinek? Kamilla, szemvidítófű - ilyeneket olvastam, de nem merek teát adagolni a szememre/be.

Rendesen, még a szem környéke is viszket, az arcom teteje is.

Köszi szépen ismét!

2020. szept. 20. 17:36

Örök hála és köszönet nektek!

Akkor elkezdem próbálgatni, ami nem vényköteles.

Dokit egyelőre nem merem megkockáztatni emiatt a covid-mizéria miatt. Mert gondolom nem egy alkalom lenne. Bár egy próbát megér a háziorvos is, hátha.


Channa, nekem is viszket hajmosás után is. :/

Pussycat, ezt még nem próbáltam, csak kintről lemosni. Tök jó ötlet!

5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Zsofi_876)
2020. szept. 20. 11:43

Emadine szemcsepp.


Háziorvos is felírhatja, nekem szemész szakorvos ajánlotta.

2020. szept. 20. 11:35
Nekem nem a portól van és nem társul hozzá orrfolyás és tüsszögés, hanem a sampontól szokott viszketni a szemem, ilyenkor hajat mosok és visint csepegtetek a szemembe.
3. timycat (válaszként erre: 1. - Zsofi_876)
2020. szept. 20. 06:31
Spersallerg szemcsepp, sajnos vényköteles.
2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Zsofi_876)
2020. szept. 20. 05:43

Van szemmoso folyadék. Kb. ugyanaz, mint a mukonny, de van hozzá egy kis műanyag edény, amivel egyszerűbb kimosni a szemed, mint kézzel-labbal.


Ha meg nincs a szemed kimosasara alkalmas hely, de tudsz magadnak a szemedbe csepegtetni, akkor már az is segít, ha mukonnyet csepegtetsz, és csak atfolyik a szemeden.

2020. szept. 20. 01:42

Sziasztok, tapasztalt allergiások, segítenétek?

Nem lett kivizsgálva, de nagyon egyértelműnek tűnik: nagyobb mennyiségű porral való "találkozás" után orrfolyás, tüsszögés, égő szem érzése jön elő, jó pár éve.

Társul hozzá más légúti tünet is, de amiért most el vagyok veszve, az a szemviszketés.

Iszonyat erejű viszketés, mindkét szememben, valamint kívül is, a szemem körül (ez viszonylag új tünet). Naponta 1-2-szer rámtör és olyankor majd megőrülök, alig tudom megállni, hogy ne essek neki. :)

Vettem allergiára gyógyszert, az enyhíti. Viszont nem tökéletes. Eddig egyet próbáltam, de nem vált be teljesen.

Aki hasonló gonddal küzd, megírná, hogy mi használ neki?

Házi praktika, szemcsepp, bogyó, minden érdekel!

Egyedül az ilyen "vakard meg vasvillával" vagy "takaríts szkafanderben" típusú poén nem, mert marhára szenvedek. :)


Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook