Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Allergiás kisgyermekek - Mi áll a háttérben? Hogyan kezeljük? fórum

Allergiás kisgyermekek - Mi áll a háttérben? Hogyan kezeljük? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 6. 23:09

Sziasztok!


Elnézést, ha olyat írok, ami többek szerint hülyeség, de a saját pozitív tapasztalatomat úgy gondolom, jó megosztani, hátha Nektek is segítek vele. A nagyobbik fiam májusban lesz 5 éves, jó másfél éve vettük észre, hogy mennyit köhög, szinte fulladozott éjszaka. Egy allergiavizsgálaton kiderült, hogy egy rakás dologra allergiás, amit nem is tudunk teljesen kizárni az életünkből: poratka, házi por, fűfélék... stb Gyógyszert kapott rá, de a helyzet nem sokat javult. Már ott tartottunk, hogy a manduláját, orrmanduláját is ki akarták venni, de úgy gondoltuk, várunk egy kicsit, hátha javul a helyzet. Egy ismerősünk javaslatára bemérettük a házunkat, hogy hol futnak nálunk úgynevezett vízerek és Hartmann vonalak. Kiderült, hogy ahol Bálintom ágya volt, épp egy vízér ment keresztül az egész testén függőlegesen. Már fél éve, hogy eltettük onnan az ágyát (az egyéb körülmények ugyanúgy maradtak), és érdekes módon pár hét múlva teljesen elmúlt minden baja, azóta nem köhög, nem fulladozik, és gyógyszert sem szed. Ez nem valami hókuszpókusz, nem kell benne hinni, mert működő dolog, tény, hogy ezek a földsugárzások óriási hatással vannak az egészségünkre. Én nagyon, de nagyon ajánlom mindenkinek, hogy ha teheti, méresse be a házát, lehet, hogy csak ennyin múlik az egész. Akit bővebben érdekel a téma, találtam róla egy jó videót a youtube-on: [link]


Jobbulást kívánok Nektek, Ági!!!

12. egypt
2012. febr. 6. 22:29
Nekünk egyszer volt ehhez kicsit hasonló csalánkiütés, vörös, duzzadt foltok. Pont kórházban voltunk akkor, és Fenistil cseppeket adtak (belsőleg), Esetleg rákérdezhetnél erre is.
11. KEND (válaszként erre: 8. - 9e7be62190)
2012. febr. 6. 21:08
Szia! Nekem a fiam akkor nézett így ki amikor kiderült a gyógyszerallergiája.De nálunk bedagadt az összes ízülete és nem bírt lábra állni. Azóta kb 2 féle gyógyszert tud beszedni, mert a többitől( vitaminoktól is) így néz ki:(Nekünk ilyenkor a szteroidos kúp segít, különben terjed az ödéma testszerte. De kezelhető a dolog kb 3 éve nem fordult elő , de kerülünk minden vegyi pancsot már amennyire lehet persze.
10. egypt (válaszként erre: 8. - 9e7be62190)
2012. febr. 6. 21:05
Hű, szegényem... Én ilyet még nem is láttam. Amúgy nagyon cuki.:)
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - 9e7be62190)
2012. febr. 6. 20:09

Igen. Sajnos ez tipikus urticaria.

Én nagyon remélem, hogy ha elkerülöd amennyire csak tudod a színezékeket és adalékanyagokat, akkor nem fognak kijönni.

Már volt, hogy a kenyeret is itthon sütöttem (barnát, teljes kiőrlésű lisztből, simán tepsiben, nem kenyérsütő géppel, pikk-pakk meg van az is).

2012. febr. 6. 20:04

Köszönöm, hogy írtatok.

Lányomnak a hasán, combján szokott kezdődni és van, hogy az egész testét beborítja (kivétel a hajas fejbőr), aztán fokozatosan a végtagok felé húzódik vissza. Aztán kezdődik az egész előlről...

Megpróbálok radikálisan változtatni az étrendünkön és majd folyamatosan beszámolok a fejleményekről.

Töltöttem fel fotókat az adatlapomra. Kicsit halvány lett, de azért remélem látszik miről van szó.

2012. febr. 6. 13:45

[link]


Olvassatok bele a könyvbe :)

6. skuki (válaszként erre: 1. - 9e7be62190)
2012. febr. 6. 13:02
Hol vannak rajta a kiütések? Arcán? Indítottam én is egy fórumot de nem írtak rá sokan. Nekem is hasonló a problémám. Nálunk csak az arcán van. Voltunk bőrgyógyásznál azt mondta a nyál. Hát nem tudom. Aztán elvittem vérvételre ételallergia vizsgálatra de az mind negatív. Az arca viszont mindig piros pöttyös. Nem tudok nagyon mire gondolni.
2012. febr. 6. 12:52

Lehet, hogy mondta a bőrgyógyász is, hogy mindenféle bolti fürdetőt meg krémet hanyagolj, fürdéshez a gyógyszertári babafürdetőt használjátok.

Sajnos a bőrgyógyászokkal nagyon kell vigyázni, kevés köztük a jó szakember. Az én fiamnak a gyerekbőrgyógyász olyan krémet írt, amitől az egész arcán allergiás bőrgyulladás alakult ki, és 4-5 hónap alatt sikerült csak rendbe hozni. Azóta ha bőrgyógyász kell, akkor Heim Pál. Az ottani orvosokon kívül senkiben nem bízom.

2012. febr. 6. 12:17

Ami még eszembe jutott, Ági, az az, hogy nem tudom miként főzöl otthon, de az ételízesítőket (Veg.ta, Del.kat), valamint a fűszersókat, és az ilyen-olyan por állagú kaja alapokat egy életre felejtsd el, ha használtad is őket eddig.

Helyettük zöldfűszerek.

2012. febr. 6. 12:07
Szia! Éppen másfél hete történt velünk hasonló! 23 hónapos kislányomon egyik reggelre tenyérnyi nagyságú "karéjos foltok" lettek. A gyermekorvos persze délutános volt, így adtam neki kalciumot és délre teljesen elmúltak. Mikor felkelt az alvásból akkor meg kb. 10 Ft-os nagyságú piros kiütések lettek rajt de csak a végtagjain, törzsén, arcán nem. Orvos szerint csalánkiütés, ami bizonyos ízfokozóktól, színezőanyagoktól van. Ami nagyjából mindenben megtalálható (gyermekeknek készült gyümölcslé, csoki, rágcsálnivaló stb.) Na ezeket próbáljuk most elkerülni, nem mintha eddig ilyenekkel tömtük volna, csak néha kapott. Azóta semmi gond nincs. Szóval nem értem. Ja meg még azt is mondta, az orvos hogy amilyen gyorsan jönnek olyan lassan múlnak ezek a bőrtünetek. Hozzáteszem, hogy kislányomról még aznap estig elmúlt minden.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 9e7be62190)
2012. febr. 6. 12:00

Szia!

Nos, én nem vagyok kisgyermek, de holnap lesz 2 hete, hogy hazaengedtek a kórházból. 1 hétig szenvedtem urticariáktól. Hiába a szteroidok, suprastin, kalcium, és csak főtt krumplit, valamint kétszersültet, cukormentes háztartási kekszet ettem.


Ez nem én vagyok, de legsúlyosabb esetben ennél csúnyább voltam:


[link]


Néha csak kis helyeken tűntek fel, máskor elleptek csaknem teljesen, és egyszer befulladtam.

Először étele gondoltam, de hiába a nem evés, ugyanúgy jöttek hirtelen, és 1-2 óra múlva el is múltak, ahogy legyógyszereztek.

2 hete semmi.


Beszéltem egy valag orvossal, köztük 3 bőrgyógyász-allergológussal. Lövésük sincs. Rejtélyes dolog a csalánkiütés. Nekem is tej-tojásmentes diétát írtak elő először, ezt ki kellene tapasztalnod. Ha ezektől független, akkor következő lépcső.

Ugyanazt mondták nekem is, mint Neked: Otthoni kotyvasztás! Amennyire lehet, kerülni a színezékes és tartósítószeres dolgokat. Sajnos a mai orvostudomány kevés allergénre vizsgál, például adalékanyagra csak 5 félére.

A sógornőm is orvos, szerinte 50-50%, hogy meg lenne az oki tényező.

Valóban lehet lelki tényező is az ok.

2012. febr. 6. 11:48

27 hónapos lányom bőrén legalább 2 hónapja allergiás kiütések láthatóak. (Van, hogy csak apró csalánkiütések, de ezek gyakran érme, akár gyermek tenyérnyi nagyságú karéjos foltokká nőhetnek.) Bőrgyógyász látt. Diagnózis: Atopiás dermatitis, allergiás urticaria. Valamint közölte, hogy a gyermek étrendjéből ezentúl mellőzzük a bolti ételeket, inkább kínáljuk otthon készített ételekkel. Gyermekorvos látta, szerinte első körben próbáljuk kizárni étrendjébőla a tojást, tejet és mézet és próbáljuk meg kitapasztalni, hogy mi okozhatja.

Kislányom nagyon érzékeny és értelmes gyermek, a kiütések megjelenése nála időben egybeesik a kistestvér érkezésével, ezért úgy gondolom, hogy lelki tényezők is szerepet játszhatnak a bőrtüneteknél.

Jó volna megtudni, hogy milyen anyag válthatta ki az allergiát, mert nem szeretnék eljutni a légzőszervi tünetekig, ami már tényleg veszélyes lehet.

Hasonló helyzetben lévő szülőket várok a fórumra, beszélgetni, tapasztalatokat cserélni.

(Hamarosan töltök fel fényképet is a kiütésekről, a "saját menümben" megnézhetitek. Ha valaki tapasztalt hasonlót és kiderült a pontos okozója, írjátok meg kérlek.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook