Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Allergiás babák anyukái! fórum

Allergiás babák anyukái! (beszélgetős fórum)


17. Sicike
2010. máj. 28. 11:03

Csak nem.

Neki az apja is válogatós,és sok hülyeséget töm bele a fejébe a mai naoig,pl.h.sokat ne egyen,mert kövér lesz.Csakhogy a fiam rendesen sportol is a suliban és a fizikumnak szüksége van a helyes étkezésre......

Nem volt vizsgálat.

Az immunreősítő kúra után apránként visszaterheltem.Persze orvos tudtával,gasztróssal.

Jól viselte,jobban mint gondoltam.

Semmi tünete nem volt,így azt javasolta a dr. ehet mindent,ha nincs panasz.

Most meg nem eszik.

A zöldségek az ellenségei,pedig azokat korábban is fogyaszthatta.Húst enne hússal.

De ehhez a kiskamaszkor is rátesz,most 10 éves lesz......

16. terek (válaszként erre: 15. - Sicike)
2010. máj. 27. 23:43

de jó :) arra egyébként hogy jöttetek rá, hogy kinőtte? időnként újra próbálkoztatok vagy allergia vizsgálatot csináltak?


remélem babám nem fogja megutálni azokat amiket még nem fog kapni egy ideig, már most elég válogatós :)

15. Sicike
2010. máj. 27. 21:11

Ki,szerencsére.

Viszont eléggé válogatós.

Jobban mint bárki gondolná.

Az étvágya katasztrófa.

Elég volt az a bő két év tiltás azoktól a bizonyos ételektől.....most bármit ehet és most küzdünk vele.

Időnként étvágy javítót adok neki.

A tanács nem rossz.

14. terek (válaszként erre: 12. - Sicike)
2010. máj. 27. 10:30
minden allergiát kinőtt? :)
13. terek (válaszként erre: 10. - Babyjuly)
2010. máj. 27. 10:28
azt a tanácsot kaptam, hogy minél később vezessem be neki azokat az ételeket amikre én allergiás vagyok :S ezek zöldségek, gyümölcsök :S
12. Sicike (válaszként erre: 2. - Terek)
2010. máj. 27. 08:37

Immunrendszer erősítése + allergén anyag kerülése + némi kitartás.

(nekem a fiam volt az kb. 1-másfél éves korától oviig.Kajára.:Liszt,zöldborsó,mandula,tej,szója,nemes penész-szalámik,tojás.)

11. Sicike
2010. máj. 27. 08:34

Én minden anyukának a helyzetét átélem,akik gyermeküket diétáztatják,igaz nálunk az allergiák eltűntek szerencsére,de pokoli másfél- 2 évünk volt.

Csak kitartást kívánok és jobbulást.

(mert az allergia csecsemő-gyermekkorban ugye elnőhető,az érzékenység nem-intolerancia.)

10. babyjuly (válaszként erre: 9. - Terek)
2010. máj. 26. 19:56
Hogy érted azt, hogy te sem vagy allergiás rá? Elővigyázatosságból nem kapja azokat a pici? (úgy mint nálam az epres bébiételt)
9. terek (válaszként erre: 8. - Babyjuly)
2010. máj. 26. 12:38
3 kiskanállal kapott, így is tele lett pici piros pöttyökkel. de nehéz találni olyan kaját ami ízlik is neki és én se vagyok allergiás rá
2010. máj. 26. 12:31
Állítólag úgy csinálják ezeket a bébiételeket, hogy az allergén anyag (mag) ne kerülhessen bele. Áfonyát óvatosan én is adtam már, de epret így sem mertem. A tejdesszerteket meg főleg nem, a gyümölcshöz HA tejpépet kap (gyerekorvos fel tudja írni receptre).
7. terek (válaszként erre: 5. - Tamianyu)
2010. máj. 26. 12:23
5 hónapos kortól lehet adni üveges áfonya desszertet
6. terek (válaszként erre: 4. - Babyjuly)
2010. máj. 26. 12:22
szegény :( nekem propilene glykoltól van ekcémám, az is van minden gyógyszertári krémben...
5. Tamianyu (válaszként erre: 2. - Terek)
2010. máj. 26. 12:19
Fél évesen miért adsz neki áfonyát?Egy éves korig annak sem ajánlott apró magvasat adni,aki nem allergiás.
2010. máj. 26. 12:14

És úgy derült ki, hogy ekcémás lett a kislányom kb. 3 hónaposan. A gyerekorvos egy olyan krémet írt fel, amit nem lehet kisbabáknak adni, úgyhogy elvittük bőrgyógyászhoz. Az írt egy másik krémet, amitől nem teljesen múlt el, de javult. Aztán kaptunk másik krémet is. Mire felvetettem, mi a közös a gyógyszertári cuccokban, merthogy szerintem attól van. És így jött ki a paraben.


És az előbb nem írtam, de 9 hónapos koráig tisztított vízben fürdettük (vettünk víztisztítót a csapra). Meg mikor elkezdett kijönni az ekcémája, nem raktunk a fürdetővízbe fürdetőkrémet, csak olívaolajat. És mivel nagyon száraz volt a bőre, a gyerekorvos (a jó kis krémje mellé...) írt zsírosító krémet, amitől még rosszabb lett a kis bőre, úgyhogy azt én önhatalmúlag azonnal abbahagytam.

2010. máj. 26. 12:08
Az én majdnem 10 hónapos kislányom a parabenre (ez egy kőolajszármazék) allergiás. Ez nagyon sok kozmetikumban van, és sajnos a gyógyszertári popsikrémben/fürdetőben/sbt. is. Én a D.-ben veszek babakrémet és fürdetőt, amiben csak természetes anyagok vannak, semmi kőolajszármazék. Ételallergiát még eddig nem vettünk észre, de sajnos nagy az esélye, hogy esetleg az is lesz. Plusz még nekem volt tojásallergiám is, és csalánkiütéses lettem az epertől, pollenallergiám, kutya- és macskaszőrallergiám és porallergiám is van. Úgyhogy szegénykémnek elég nagy esélye van az ilyesmire. Mi úgy próbálunk védekezni, hogy természetes anyagokat használunk, illetve szigorúan betartjuk az ételek bevezetésének a sorrendjét. És minél tovább próbálok szoptatni.
2010. máj. 26. 12:05

Sziasztok! Babám fél éves, az áfonyára allergiás. Mivel én is nagyon sok ételre vagyok az, nagy meglepetés nem ért :( szerintetek mivel lehet csökkenteni az allergia kialakulását?

Ti babátok mire allergiás, hogy vettétek észre?

2010. máj. 26. 12:04
allergiás babák anyukái, segítenétek nekem tapasztalataitokkal, észrevételeitekkel, tanácsaitokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook