Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergiára mit ajánlotok? fórum

Allergiára mit ajánlotok? (beszélgetős fórum)


25. *lime* (válaszként erre: 21. - Katt2)
2022. szept. 9. 08:25
Igen, szerintem is ez az, köszi.
24. *lime* (válaszként erre: 20. - Gigi>)
2022. szept. 9. 08:24
Ez nagyon jól hangzik, köszi.
23. gigi> (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. szept. 7. 16:40
Szegény cirmos. Mennyit szenvedett. Örülök,hogy helyre jött a kis drága. Legyen hosszú boldog élete veled!
22. timycat (válaszként erre: 20. - Gigi>)
2022. szept. 7. 16:20

Köszönöm. Igen ez volt a macskámnál is csak nyilván "bátrabban" alkalmazva. A macska glutén és pollen allergiás volt és 1,5 kilóra fogyott, levakarta a bundát, szétrágta a mancsait, és iszonyatosan begyulladtak a szemei és a belei. Bónuszként felülfertőződtek a sebei.

A cicánál 2 hónap volt a terápia, minden nap szurival és azóta lekopogom de időszakosan, inkább preventív jelleggel alkalmazott cetirizinnel abszolút kordában tartható a probléma (a covid fertőzése rontott csak átmenetileg a helyzeten). Nem kell csak és kizárólag hipoallergén tápot adni neki, utálja azt a tápot így 2-3 naponta vannak csaló napok, de ha bele is bakizunk a diétába akkor is minimális tünetekkel jár csak a nyavalyája. Ez ahhoz képest hogy 7-8 éve el akarták altatni a macskát az akkori állapota miatt óriási eredmény. Az állatorvos minden évben oltásnál megjegyzi, hogy hihetetlen hogy macska lett belőle és milyen gyönyörű állapotban van főleg hogy már matróna korban van.

21. katt2 (válaszként erre: 17. - *lime*)
2022. szept. 7. 15:45
Ha megtudom pontosan, megírom. De valószínű az lesz amit Gigi is ír.
20. gigi> (válaszként erre: 19. - Timycat)
2022. szept. 7. 11:43

Igen embereknél is. Pár napja hallottam láttam a tv_ben,hogy egy ismert magyar énekes _színész kapott ilyen kezelést. Utána is néztem. Itt egy link. Ugye Hoxa maradhat? Köszönöm 😊



[link]

19. timycat (válaszként erre: 16. - Gigi>)
2022. szept. 6. 22:51
Embereknél is? Mert macskát 7-8 éve gyógyítattam ki allergiából, de akkor emberek részére még nem volt elérhető. Vicc volt a kezelés ára ahhoz képest mekkora problémát old meg.
18. *lime* (válaszként erre: 16. - Gigi>)
2022. szept. 6. 20:57
Ez mit takar pontosan?
17. *lime* (válaszként erre: 14. - Katt2)
2022. szept. 6. 20:56
Ez jól hangzik. Lehet tudni a szer nevét?
16. gigi>
2022. szept. 6. 20:25
Létezik már immunterápia is allergiás betegek részére.
15. bozsu55 (válaszként erre: 1. - *lime*)
2022. szept. 6. 19:40
Az ismerősöd kérjen allergia vizsgálatot,ahol az orvos ellátja neki való gyógyszerrel .
14. katt2
2022. szept. 6. 18:38
Ma hallottam a fiamtól, aki 28 éve allergiás a parlagfűre. Sok mindent kipróbált, nagyjából semmi nem használt. Most az egyik doki mondta, hogy van valami, amit a nyelv alá kell tenni, ez valami parlagfű kivonat. ( ? ) Már az első évben erősen csökkenti a tüneteket és a harmadik év végére teljesen elmúlik az allergia. Jövőre kipróbálja.
13. f6e17c1dbe (válaszként erre: 12. - *lime*)
2022. szept. 6. 18:22
Szívesen. :) Csak az allergén időszakban.
12. *lime* (válaszként erre: 10. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 18:20
Köszi. CSak az allergén időszakban szeded vagy állandóan?
11. *lime* (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 18:19
Na pont ilyen kell, köszi.
10. f6e17c1dbe (válaszként erre: 1. - *lime*)
2022. szept. 6. 18:06
Szia! Szőlőmag őrleményt szedek, nekem bevált. 😊
9. Epresturmix (válaszként erre: 6. - *lime*)
2022. szept. 6. 17:58
A cetirizin után ez nekem azért jobb, mert nem üt ki! Tudok mellette dolgozni, nem álmosít. Szinte rögtön hat!
8. Alessandro (válaszként erre: 1. - *lime*)
2022. szept. 6. 17:45

Sok mindenre lehetsz allergiás. Ezt ki kell vizsgálni előbb és utána majd az orvos felír valamilyen gyógyszert rá.

Nem érdemes kivizsgálás nélküli öngyógyításba kezdeni, mert lehet hogy árt neked az a szer, ami másnak jó. A gyógyszer nem játék. Fordulj orvoshoz!

7. Bichi (válaszként erre: 1. - *lime*)
2022. szept. 6. 17:35
Kérdés, hogy mire allergiás. Ha pl parlagfűre, arra semmi nem hat rögtön, mi több az összes csak enyhíti a tünetet. De persze allergia ezer dologra lehet, így csak találgatni lehet mi lenne neki a jó...
6. *lime* (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 17:25
Köszi. És jónak találod? Emlékszem, hogy nekem is felÍrták évekkel ezelőtt és szedtem is, de már nem tudom, hogy mennyire volt hatásos. Úgy rémlik, hogy nem igazán de lehet, hogy tévedek.
2022. szept. 6. 16:50
Allergiavizsgálatot.
4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Lufthansi)
2022. szept. 6. 16:14
😀😀😀
3. Lufthansi (válaszként erre: 1. - *lime*)
2022. szept. 6. 16:12

Csak a magam nevében beszélhetek.


Én Junájkumot használok szinte mindenre, nálam percek alatt azonnal hat.

Bízom a címkén lévő nagy piros keresztben, ez a gyógyszer, nem a Kalmopyrin..-))

2022. szept. 6. 16:10
Én a Lordestint szedem.
2022. szept. 6. 15:53

Sziasztok! EGy ismerősömnek nagyon erős allergiás tünetei vannak. Folyik az orra és a könnye, ezért kipróbált 1-2 gyógyszert és 1 orrspray-t. Azt mondja, hogy egyik sem használ. Tudtok olyan szerről/gyógyszerről ami hatásos? A patikában állÍtólag azt mondták, hogy mivel az összes gyógyszer az immunrendszert gyengÍti, 2-3 nap amÍg a szervezet reagál. Én korábban szedtem allergia elleni gyógyszert ami rögtön hatott csak nem emlékszem a nevére, úgyhogy nem hiszem hogy nincs olyan, ami azonnal hatna. Tudtok tehát olyan szerről ami nem álmosÍt és kipróbáltan hatásos?

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook