Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia/klimax/szorongás? fórum

Allergia/klimax/szorongás? (beszélgetős fórum)


2020. ápr. 17. 18:12
Sziasztok! Nekem is hasonló tüneteim voltak, indokolatlan torokkaparás, kimelegedés és persze stressz, szorongás. Nálam a full spectrum CBD olaj 1 hónap alatt megszüntette az összes tünetemet:-) Pár nap szedés után végre ki tudtam magam aludni, nem vagyok fáradt, semmi szorongás, szóval mintha kicseréltek volna. Szerintem lelki okok miatt voltam ilyen vacakul. Ha bővebben érdekel van egy csoport a fb.-on a Légy Jól Kenderrel! Csatlakozzatok és ott lehet olvasni bővebben erről!
2020. ápr. 17. 18:04

Az allergia mellett, ami biztos, én inkább pajzsmirigy alulműködésre gyanakodnék a hőhullámok és éjszakai alvásproblémák miatt. A klimax szerintem még korai.

Magánlaborban most is tudsz pajzsmirigy hormonokat nézetni, a Synlab sok városban nyitva van.

2020. ápr. 17. 13:25

Szia. Nekem hisztamin intoleranciám van, az is okoz hasonló tüneteket. Nézz utána az ételek hisztamin tartalmának, próbáld meg néhány hétig kihagyni őket, hátha változik valami. Amúgy igazad van, ezt sok minden okozhatja.

Talán ez a legjobb táblázat:

[link]

Sajnos szemét dolog, sok bajt, változatos tüneteket okoz. Azt már ne is mondjam, hogy csak magánban foglalkoznak vele. Jó pénzért.

2020. ápr. 17. 11:41

Sziasztok, érdekelne a véleményetek!

Bocsi, hosszú, de hátha van kedve valakinek dr.Houset játszani velem. :)


Furcsa dolgot vettem észre magamon, ami egyre jobban zavar.

Három dolog van a pakliban, amire gondolok, de persze sokkal több oka is lehet, a banálistól a súlyosig. Orvos sajnos most nem elérhető ilyen tünetekkel.


Először is: valószínűleg poratka allergiám van. Évek óta jelentkezik, ha tömény, poros környezetben vagyok. Szemviszketés, orrfolyás, torokkaparás, tüsszögés. Nem lett kivizsgálva, vagyis a háziorvos adott anno egy antihisztamint, ami megszüntette a tüneteket.


Aztán: 43 éves vagyok, eddig nem vettem észre a klimax bevezető tüneteit, de most akár annak számlájára is írhatnám.


És hát - főleg az utóbbi időben - sokat szorongok, idegeskedek.

Úgy tudom, ez is kiválthatja a tüneteimet.


Leírom, de még nekem sem egyértelmű, hogy minden tünet összefügg, lehet, hogy külön kellene értékelni őket. De Ti, kívülről hátha jobban ráláttok és hátha valaki járt már ilyen cipőben.


Szóval január óta tűnt fel, hogy a torkom pár nap kihagyással szinte állandóan kapar, ég. Ilyenkor az orrüregem is, mintha hideg lenne, hátul kicsit kapar.

Akkor még tanítottam és arra gondoltam, hogy a szálló kréta porát nem bírom. Bár ebben az időben sokszor szaladtam át a fagyos udvaron sapka/sál nélkül, ki a kocsiból-be a suliba. Úgyhogy eleinte meghűlés/krétapor-ra gondoltam. Ilyenkor sokszor lázat is mértem, mert égett a homlokom, olyan volt, mintha lázas lennék.

De nem, max. 37-re ment föl a hőmérő.

Aztán ahogy teltek a hetek, szinte állandósult ez a homlok égés érzése, olyankor 36.9 a hőm, fél óra múlva melegem lesz és lemegy 36.6-36-7 re.

Na most a nagykönyv szerint 37-ig (újabban 37.2-ig) normális a hő, tehát elvileg nálam is az. Viszont minden nap ugyanaz: reggel még tűrhető (36.5 általában) aztán hamarosan 36.8-36.9, néha 37.1. Ilyenkor ég az arcom is. Majd melegem lesz és lentebb megy magától, aztán estére beáll a 36.5-ös szintre.

Pár hete nézegetem csak, bele kalkuláltam a női ciklust is, amit eddig hőmérővel nem követtem. De érdekes, hogy az ébredési hőm sem úgy alakul, ahogy a ciklusban kellene, szinte mindig 36.5, 1-2-3 napon át megy csak lentebb, de akkor is utána felszökik.


Szóval, azon agyalok, hogy ha allergia, attól éghet-e az arcom, lehet-e enyhén emelkedett alaphőm, hőhullámaim. Ami ellene szól, az, hogy nincs orrfolyás.

Viszont van torokkaparás, szemviszketés/szárazság, krákogás, légszomj néha, mindig ilyen sorrendben. Ja és viszket a mellkasom. :)


Ha klimax közeleg, akkor a hőhullám oké, de a torokkaparás stb. nem. Viszont éjjelente sem alszom jól, hat óra alvás után ébredek, sokszor leizzadok kicsit, napközben is.

Ciklusaim eddig majdnem mindig hajszál pontosak.


Ha szorongás miatt van - mert sokszor pont olyan érzés, mint amikor mondjuk zavarba jön az ember, vagy felhúzza magát és ég az arca - akkor sem illik a képbe a légúti tünet.

Már immungyengeségre is gondoltam, hogy esetleg nem tudok vmit leküzdeni, de aztán kizártam, mert egy másik típusú fertőzést két nap alatt letudtam.

Sokszor fáj a hátam is, de elég sokszor emelgetek.

Esetleg még reflux játszik, mert kriminális, ahogy étkezem.


Ha valakinek van kedve leírni, érzett-e már ilyet, vagy mik nála az allergia/klimax/szorongás tünetei, illetve mire tippelne nálam, azt megköszönném!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook