Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia, Anafilaxia fórum

Allergia, Anafilaxia (beszélgetős fórum)


2017. nov. 10. 22:27
Az a legszomorúbb hogy mi is méhészek vagyunk. De a baj nem nálunk történt meg, hanem a hugom udvarán, a méheinktől 60 kilométerre.
17. lolita2112 (válaszként erre: 15. - Rencsi77)
2017. nov. 10. 05:11
oszinte reszvetem!en is hallottam ilyen esetrol,hogy mehcsipestol vki meghalt/a fiunak mehesz volt az apja/.
16. Piroska52 (válaszként erre: 15. - Rencsi77)
2017. nov. 9. 21:18
nagyon sajnálom részvétem
2017. nov. 9. 17:53
Azért írom ezt hogy aki allergiás bármire az nagyon óvatos legyen. Ne becsülje alá az allergiát. A hugom 37 éves volt és most nyáron megcsípte őt a méhecske és belehalt pár percen belül, az injekció ami talán megmenthette volna az életét a kezénen volt. Nem volt ideje beadni magának. Egy éves kisfiát hagyta itt nekünk. Nagyon fáj. Kérem senki se becsülje alá az allergiát.
2017. nov. 9. 09:04
én allergiás vagyok a szulfonamidokra,és érdekes az egyik gyerekem is
2017. nov. 9. 09:01

ez tényleg nagyon komoly,mert én ráadásul nem is feltétlen a hatóanyagra vagyok allergiás ,hanem a vivőanyagra,és azt senki nemtudja megmondani hogy mi,szerencsére van egy-egy olyan amit bevehetek,de azt is csak akkor veszem be ha minden kötél szakad,

mikor eltört a csuklóm,hát az ne tudjátok meg, a fél ambulancia összeült hogy most mi legyen,

végül kiokoskodták hogy van egy olyan érzéstelenítő,amit az is kaphat aki allergiás, a biztonság kedvéért oda hoztak minden kütyüt,ha baj lenne de szerencsére ezt birtam,

de azért izgult mindenki rendesen,félpercenként kérdezték hogy vagyok, nem játék ez

2017. nov. 9. 08:52
es valoszinu lanyom meg vmi etelre allergias.
2017. nov. 9. 08:47
amugy en 1 gyogyszerre es 1 injekciora vagyok allergias,de mikor kiderult azt hittem ott nyulok ki,borzaszto egy erzes volt!a szivem kalimpalt million szamra!
2017. nov. 9. 08:45
kislanyok nem akarlak elkeseriteni benneteket,de egy baratom ismerose meghalt,mert nem tudta hogy x gyogyszerre allergias.tenyleg nagyon komoly dolog ez!
2017. nov. 9. 08:37
Alkergiásak=allergiásak
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Rencsi77)
2017. nov. 9. 08:37
Igen. Kórház is lett már belőle, rohanni kell ilyenkor. Tartok mindig antihisztamint, az kitart, amíg beérünk a kórházba. És amiről kiderül, hogy alkergiásak, azt kerüljük.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2017. nov. 9. 07:45

Na igen, ezért bírom, amikor a dokik megkérdezik, hogy van e gyógyszer allergiája valakinek. Honnan tudnánk? Főleg, ha még nem szedtünk olyat....

A férjem a legtöbb fájdalom és lázcsillapítóra allergiás (kiütések). Algopyrin, rubophen, aspirin. nem rég kiderült, hogy bizonyos reumás (izomlazító, fájdalomcsökkentő) is. Már alig merek valamit adni neki...

2017. nov. 9. 07:34

nekem súlyos gyógyszerallargiám van,van amitől ,,csak ,,kiütéseim lesznek, volt már amitől bedagadt a szemem, a szulfonamidtól az egész fejem bedagadt, de a legijesztőbb, pedig tudták hogy allergis vagyok,! amikor egy érzéstelenítő küldött át a túlvilágra,és szerencse hogy volt aki tudta mit kell csinálni, és így visszatudtak hozni, de ha ez nem kórházban történik, nem biztos hogy sikerül, nem kívánom senkinek, és aki nem hiszi el hogy milyen egy allergiás roham ,az olyan ostoba hogy annak úgyis hiába mondanak bármit,

a háziorvosunk tiszta pánikban van ha beteg vagyok,inkább tovább küld valahova csak ne neki kelljen kitalálni mi legyen

2017. nov. 9. 07:23

Méhcsípés allergiám van!

Anafilaxiás sokkot kapok a csípés után 1 perccel.

Azonnali rohammentő...

2017. nov. 9. 07:14

Én allergiás vagyok sok dologra. Kontakt alergiáim vannak, így szerencsére főként kiütésekkel megúszom és csak ritkán dagad be a szemem, arcom. Sajnos a szem és arcdagadás okára nem sikerült rájönni. Az is szerencse, hogy az allergiára való gyógyszerek segítenek.

Van viszont ismerősöm, aki életmentő injekciót hord a táskájába. Ő a méhcsípésre allergiás. És van egy ismerősöm, akinek egyszer nagyon súlyos allergiás rohama lett egy hasmenésre való gyógyszertől. Ha nem a saját szememmel látom, akkor el sem hiszem, ugyan is szemmel látható volt, ahogy deformálódik a feje. Kórházba került.



Tényleg nem szabad elbagatelizálni. Én is úgy vásárolok új terméket, ruhát, stb., hogy mindent elolvasok, nehogy legyen benne olyan anyag, amitől kijön az allergiám, mert sosem lehet tudni, hogy most is megúszom e a kiütéseimmel.

2017. nov. 9. 04:41

Nálunk csak súlyos allergiás reakció volt. Mindenkinél mindig van szteroidos kúp, ami addig kitart, míg odaérünk az első orvoshoz..

Nagyon sokan lebecsülik az allergiát. Úgy tartják, hogy csak divatból nem adok ezt vagy azt a gyereknek. Divatból..? Hülyék ezek..?

Sokszor megkapom szemtől szembe is, mikor bújom az összetevőket és a pultnál feltartom a sort, mert az eladót kérdezgetem és nem hagyom magam lerázni.. hogy jaj, attól hogy ekcémás a bőre, nyugodtam adjam neki, mert majd úgy erősdödik a szervezete.

Már szóra se méltatom ezeket, nem fecsérlem az időt arra, hogy felvilágosítsam, pont olyan lenne, mintha mérget adnék neki.

Örüljön az, aki nincs ebben benne és nem tudja, hogy mivel jár..

2017. nov. 9. 00:16

Utánanéztem sajnos igen.

2 alkalommal fordult elő, mindkét esetben a gyors beavatkozásnak köszönhettem, hogy jól vagyok.

2017. nov. 8. 23:04
Találkozott már valaki generalizált allergiás reakcióval? Sajnos mi most augusztusban igen. Senki sem becsülje alá az allergiát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook