Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatmentőkről mi a véleményed.Helyesen járnak el? fórum

Állatmentőkről mi a véleményed.Helyesen járnak el? (beszélgetős fórum)


28. badonyimariaeva (válaszként erre: 25. - Dandika70)
2010. febr. 26. 20:08

Az biztos, hogy nem olcsó mulatság kutyákat tartani.

De nem csak a pénzről van szó, ez egy nagyon nagy felelősség is.

27. Kamillka (válaszként erre: 26. - Kamillka)
2010. febr. 1. 11:21
az ilyen emberektől vagyok rosszul. bocsi az ilyen kimaradt.
26. Kamillka (válaszként erre: 25. - Dandika70)
2010. febr. 1. 11:19

Ez komolyan hihetetlen! Minek vesz az ilyen ember kutyát magának?? És még megveszi a következőt is:S:S:S Komolyan mondom rosszul vagyok az emberektől, de az olyantól is, akit ennyire nem érdekel hová adja el a kutyáját, ha már szegény állatokból akar plussz keresethez jutni.


Teljesen igazad van! Nem kellene hobbytenyésztésbe fognia senkinek.

25. dandika70 (válaszként erre: 23. - Kamillka)
2010. febr. 1. 09:51

Kamillka sok mindenben igazad van.

De nagyon furcsák az emberek. Sok hasonló esetet láttam, de ez egy konkrét példa: városunk egyik menő üzletembere, kislánya kisírt egy drága kutyát. A kutyust elütötte egy autó, mert folyton kint rohangált az utcán (nem értek rá figyelni rá). Csonttörése lett. A műtét 60.000 ft. Nem kérték a műtétet inkább elaltatták a kutyát. A kutya még kamasz volt, tehát teljesen meggyógyult volna. Ez történt nyáron, most ismét van egy ugyanolyan kutya és meglepő, de kint rohangál az utcán.

A lényeg tényleg az lenne, hogy ne szaporítsa otthon senki az állatokat. Sokan úgy vannak vele, hogy lesz egy-két kiskutya, majd jó lesz a sógornak meg a szomszédnak. De nem 2 fog születni, hanem 8. Azokat hova teszi?

Szóval a kulcsszó IVARTALANÍTÁS! (ha már nem lehet iq-hoz és eq-hoz kötni az állattartást)

:)

24. reba30
2010. jan. 30. 09:25
Én kötelezővé tenném,hogy minden család pár száz forinttal havonta hozzájáruljon ezeknek a szerencsétlen sorsú kóbor állatok támogatásához.Sokszor ezt a pár száz forintot olyan hülyeségekre költjük.Normálisabb menhelyek lennének,ahol jobb körülmények között élnének az állatok.Nekem minden tiszteletem az állatvédőké.Nem tudom ki járt már menhelyen(én párszor),de összeszorul az ember szíve.Karácsonyra én azt kértem a páromtól,hogy amennyit egymásra költenénk abból inkább menhelyen lévő kutyáknak vegyünk valamit,így 12000 ft-ért bevásároltunk nekik.Sajnos ez sem sok,de gondoltunk rájuk és gondolunk minden nap,ahogy bírjuk segítsük őket.Reméljük egyszer mi is elérjük,hogy itt is,mint Houstonban,Miamiben állatrendőrség fog működni.
23. Kamillka (válaszként erre: 17. - Dandika70)
2010. jan. 30. 00:48

Hello!


Szerintem meg pont abból van kevesebb, aki megengedheti megának, hogy sok pénzért vesz magának kutyust! Inkább 20E-ért vesznek egy akármilyet, mondván azért csak ennyi, mert nincs törzskönyve és elhoznak egy túl fiatal kutyust, akinek egy oltása sincs:( Nem is az ár a lényeg! Inkább az, hogy nem gondolnak bele a vásárlók, hogy a vételár a legelenyészőbb és tök mind1, hogy ingyen befogadták, 20 vagy 200E-ért vették, de a kutya (normális) tartása soha nincs ingyen... Azért aki meg tudja engedni, hogy vegyen egy drága kutyát( és tisztelet azoknak akik megengedhetnék, mégis befogadnak egyet, vagy akár többet is), ott azért nem lesz kérdés, hogy orvoshoz kerüljön a kutyus, ha bármi baja lesz, mert a gazdi ki tudja fizetni a soha nem olcsó orvosi kezelést. Ezért gondolkozzon mindenki, melőtt hazavisz egy kutyát. Így később nem kell menhelyre vinnie, vagy ami rosszabb (és elterjedtebb) kilökni az útszélére szegényt!


Én nagyon tisztelem az állatvédőket, nem bírnám végigcsinálni napról napra, amit ők megtesznek. Egy 7 alatt kikészülnék azoknak a hányatott sorsú állatoknak a látványától:( A lelketlen beteg embereknek egyáltalán miért van joguk akármilyen állatot tartani, rosszabb esetben még szaporítani is????

22. kattyus (válaszként erre: 17. - Dandika70)
2010. jan. 29. 20:03
Én írtam. Az én családom mindíg is tartott állatokat. Fogadunk be állatokat. Apukámék még ma is tanyán laknak. Volt olyan, hogy egy nylon szatyorban 5 kis macskát akasztottak a kerítésére. Megtartottuk. Ahol van tehén, ott jut a cicáknak tej. Most is van befogadott kutyájuk. De 8-10 kóborkutyát hogy fogadjak be:( Éhesek az ártatlanok és én sem tudnék mindnek enni adni.
21. H.Ancsi (válaszként erre: 20. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 25. 19:27

igen, a kutyák a szerelmeim:DD


azért mert alkut kötöttek, akkor hozhatták el a 11-et ha négyet otthagynak. Sajnos ez volt a legtöbb amit el tudtak érni,.

Hogy miért született meg ez a döntés? talán azt gondolták, hogy ennyit el tud látni normálisan. -bár ezt kötve hiszem-.


ők elhozták volna mindet, de egyenlőre ennyit engedtek.

20. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - H.Ancsi)
2010. jan. 25. 17:12

Látom Te is nagy kutya párti vagy, majd ha lesz több időm beleolvasok a kutyás naplódba.

Persze azért még most sem értem, hogy miért nem vitték el az összes kutyát, ha olyan rosszak voltak a körülmények.

Valahogy itt nagyon elakadtam és kiakadtam!!

2010. jan. 25. 16:26

marhaság? hát most felolvastam a gyerekeimnek, teljesen érthető amit irtam, de mindegy szerintem tulragozzuk.

nem hinném ,hogy furán gondolkozom, kicsit elvetemült kutyás vagyok, nagyon feldühit ha nem jól bánnak velük, ha tudok kereteimen belül segitek, de hogy fura???

18. badonyimariaeva (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2010. jan. 25. 16:09

Hát Ancsi Te is elég furán gondolkozol!


Mi ez a marhaság, hogy nem azért hagytak ott négy kutyák....most idézek a hozzászólásodból!


"Többször leirták, hogy nem azért hagyták ott akiket otthagytak, mert nem annyira rosszak a körülmények, hanem azért mert muszáj volt."


Ezt a fórumot azért nyitottam, hogy mindenki elmondja a saját véleményét, mert mint mindent, mindenki másképp lát, gondol!

2010. jan. 25. 11:17

Legkönnyebb bírálni az állatvédőket.

Azzal mindenki "tisztában van" mi a kötelességük. De ki segíti őket? Sokan az Amimal Police műsorát nézve, követelné meg a magyar állatvédők munkáját. Ez nagyon jó lenne, de sajnos itt nincs állami támogatás, nincs rendőri háttér, és nincs annyi és olyan önkéntes, aki el tud menni bármikor egy kutyáért, utána magánál tudja tartani amíg nem lesz gazdája. Kevés az állatmenhely, ahol van, ott teltházzal működnek. Magyarországon nagyon kevés az örökbefogadás, mert itt még divat a márkás kutya. Nem egyszer hallottam már, hogy "nekem százezres kutyám, nekem csak hatvanezres."

Az ivartalanítás sajnos nem olyan elterjedt, mint kellene. Sokan nem tudnak róla, még többen sajnálják rá a pénzt, de inkább azt mondják, hogy jajj én úgy sajnálom az kiskutyusomat.

A gazdánál hagyott kutyákról annyit, hogy senkinek sem jó ott hagyni. De egy állatvédőnek nincs elkobzási joga.

Szerintem az állatvédőket nem kritizálni kellene, hanem meg kell próbálni segíteni őket. Aki írta, hogy a környékükön kóborolnak kutyák, próbálkozott azzal, hogy megfog egyet és utána szól egy menhelynek, hogy fogadják be?

Most engem lehet dobálni mindenfélével, de mindenkinek meg kellene tapasztalni egy kicsit ezt a szélmalomharcot amit az állatvédők vívnak az emberi ostobaság, felelőtlenség és közöny ellen, egy olyan állatvédelmi törvénnyel a hátuk mögött, ami az unio szégyene.

16. H.Ancsi (válaszként erre: 13. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 25. 07:49

ne haragudj, de elolvasva amiket irtál, elég furán gondolkodsz. Többször leirták, hogy nem azért hagyták ott akiket otthagytak, mert nem annyira rosszak a körülmények, hanem azért mert muszáj volt. Pont. Vagy inkább hagyni kellett volna a 11-et is szerinted???

A másik azért mert vannak rosszabb körülmények között lévő kutyák is, azért ezeket hagyjuk inkább???


A fórumkérdésre pedig, én jól ismerem Budapest legnagyobb menhelyét és csupa nagybetüvel tudok róluk beszélni, nem keverendő össze a sintértelepekkel! A fajtamentők közül a vizslásokat és a boxereseket ismerem, az ő munkájuk előtt is le a kalappal.


Szóval nem nagyon értem, mit nem értesz

15. badonyimariaeva (válaszként erre: 14. - 3b816157ed)
2010. jan. 24. 21:57
Pontosan!
2010. jan. 24. 21:26

én csak azt mondom, hogy hasonló képpen tartanám azokat az embereket akik így bánnak egy másik lénnyel

ezt úgy hívják, hogy ember sovinizmus, amit ők művelnek

senkinek nincs joga olyan viselkedéshez szerintem

sok állat sokkal okosabb mint sok ember

13. badonyimariaeva (válaszként erre: 12. - Gabriellaxp)
2010. jan. 24. 20:43

Na és a másik kutyatartóról mi a véleményed, aki megrugdosta a kutyáját?

500000ft!

És milyen körülmények közt tartja a kutyáját?

Sokkal soványabb volt az a kiskutya mint ezek a német juhász kutyák.

12. Gabriellaxp (válaszként erre: 11. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 24. 20:40
Mert az állatorvos nem egyezett bele az elkobzásukba. így kényeszrből alkut kötöttek az állatvédők ezzel a barommal. Mást nem tudtak tenni. Ott kellett hagyni pár kutyát. Ilyen állatorvoshoz be nem tenném a lábam. Biztos valami tehén orvos lehet.
11. badonyimariaeva (válaszként erre: 9. - Gabriellaxp)
2010. jan. 24. 20:34
Én csak azt nem értem, hogy akkor miért hagytak ott nála négy kutyát?
10. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2010. jan. 24. 20:33

Szerintem is!

Nálunk két kutyánál többet nem lehet tartani.

De azt gondolom, hogy ez bőven elég!

Tudom mennyibe kerülnek a konzervek, száraz kutyakaja, ha normális körülmények közt akarjuk tartani a kutyánkat, ez nélkülözhetetlen számukra.

9. Gabriellaxp (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 24. 20:31
Ha neked van kutyád, és megteszel érte mindent. Akkor hogy kérdezhetsz ilyet. Vagy nem láttad mi van ott. A pedáns németjuhászok az ürülékükben feküdtek , bolhák, férgek, mozgáshiány, heti kétszri etetés, a szeretet hiányról már nem is beszélve. Nekem is njuhászaim vannak. Tudom milyen kényesek a tisztaságra.
8. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - Gabriellaxp)
2010. jan. 24. 20:27

Nem értem, ha olyan borzasztó lett volna az ottani körülmény, akkor miért nem vitték el az összeset?

Különben van kutyám, nyugi!

Mindent megadok és megteszek értük, imádom őket!

7. Gabriellaxp (válaszként erre: 1. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 24. 20:22

Megdöbbent a véleményed. Nem láttad mi volt ott. Borzasztó körülmények között vegtáltak az állatok. Ez az állatorvos jól lejáratta magát. Vagy valamilyen ismerőse lehetett ennek az "embernek". Ezeket a szerencsétlen állatokat így tartani. Lecsukatnám az biztos.

Akik mentettek a Németjuhász Fajtamentők. Csodálatos emberek!!! Holnap viszek a kutyáknak konzerveket, tápot stb amiben tudok sekitek. Mint megtudam itt van nem messze a telephelyük. Le a kalappal előttük.

Neked szerintem, soha nem volt kutyád. Mert nem tudtad volna leírni, hogy nem lehetett olyan nagy a probléma.

2010. jan. 24. 20:14

Megoldást sajnos én sem tudok, de szerintem az állatvédők nem mindíg járnak el helyesen. Pl a Négy mancs alapítvány. De tudom hogy sokszor igazuk van.

Ahol én élek sok a kóbor kutya. Mikor beszóltunk telefonon az állatvédő egyesületnek, azt mondták hívjuk a helyieket. Nálunk meg csak sintértelep van.Azok a fülük botját sem mozdították. A kutyák azóta is ott rohangálnak. Mégcsak ki sem jött senki. Pedig mikor munkába megyünk a sötétben és a kutya a gatyaszárat fogja, nem valami kellemes élmény.

5. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 24. 20:11
Szia. Nekem az a véleményem, hogy eleve korlátozni kellene a kutyatartás szabályait. Hogy ilyen ember ne tarthasson és legfőképp ne tenyészthessen kutyát. Semmifélét, nem hogy fajtatisztát! Egyébként az ilyen kutyák kölykeiért igen sok pénzt szednek össze, ebből vígan lehetne fedezni a tartásukat!:-(
2010. jan. 24. 20:11
11 kutyát elvittek-bocsi
3. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 24. 20:10

Szerintem Te is láthattad,hogy milyen körülmények közt voltak a kutyák,és mivel az orvosnak a véleményének az alapján nem vihették volna el a kutyákat.És ezért mentek bele az állatvédők abba az alkuba amit az állat tartó ajánlott 11 kutyát és 3 maradt ott.Többet nem tudtak.

Amúgy meg az állatvédőknél jobb helyen vannak,ez nem is kérdéses.

2010. jan. 24. 20:09
A gazdát tenném a kutyák helyébe, lehet hogy nem tetszik a véleményem de ez van ...:((((
2010. jan. 24. 20:05

Most volt a naplóban, hogy állatvédők elvittek több törzskönyvezett kutyát a tenyésztőtől, mert nem tudta a gazda a nevüket, na persze voltak azért gondok is.

De nem lehetett olyan nagy probléma, ha 4 kutyát mégis megtarthatott!

Ezt én nem értem!?

A menhelyeket nem tudják üzemeltetni, fogalmuk sincs, hogy mi lesz az oda vitt kutyákkal.

Szerinted mi lenne a helyes megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook