Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Állati eredetű ételek nélkül fórum

Állati eredetű ételek nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. ápr. 30. 08:16
A tej csontvèdő mítosza nálam megdőlni látszik. Kb. 1,5 ève vagyok tej-tojás mentes diètán intolerancia miatt. Amíg ettem-ittam bőven tejtermèket, ha pl az üvegpohár hozzákoccant a fogamhoz, rgyből letört belőle, mostanában meg egyszer sem ,mèg csak nem is reped vagy karcolódik. A ca+k2+d3 - t tartalmazó kèszítmènyt szedek fèl adagban. A vèrleletemen a vasszint is teljesen jó tojás nèlkül. Húst eszek.
2017. dec. 9. 18:46
Köszönöm szépen! Megnézem ezeket az oldalakat. :)
2017. dec. 9. 16:03
Az arckonyv nevu oldalon rengeteg infot talalsz a vegan es vegetarianus etkezessel kapcsolatban. Valamelyik csak recepteket oszt meg. Nezz meg egy parat. Ok mar tudjak melyik uzletben milyen vegan termekek vannak. Nagyon jot tesz a testnek a vegansag, bar en jelen pillanatban. Em vagyok se vegan, se vegetarianus.
2017. dec. 9. 15:49
Porcica, ihlet nyeréshez guglizd be, hogy What I eat in a day vegan, nagyon sok videót találsz, komplett egész napos menükkel.
59. gribedli*** (válaszként erre: 57. - Porcica)
2017. dec. 9. 15:33

Én valsoia majonézt és tejszínt használok, ha okvetlenül azt akarok enni, mondjuk ritkán eszem ilyeneket mert azért zsíros ez is, de a valsoia az vegán (szójás, nem tudom, mindennap azért nem enném, de ha kell valami ilyen, amit semmi mással nem lehet, pl majonézes kukorica, hát ezeket használom).


Aztán van pl kókusztejszín is, ha édességekhez kell.


Megmondom őszintén, tejfölt előtte se nagyon ettem vagy tejszínt, mert alapvetően zsírszegényen eszem. Azt, ami belefèr, inkább viszem be olajos magokkal minthogy elpazaroljam üres zsiradékokra, úgy èrtem, az olajos magokban vannak ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok, de ha pl helyettesítesz állati zsírt növényivel, vègülis üres kalóriák, csak zsír semmi más.


Aztán a tojás. Tapasztalatom az, hogy eleve a növényi tèsztákhoz nem kell tojás, pl a tortákba nem kell, mert össze fog állni így is. A kekszekbe sem kell mert van valamilyen liszt,de magát a tèsztát kicsit hagyom összeázni, palacsintába sem kell.


A fasírtok szétesősebbek de nem bő olajban sütöm ki, így nem probléma.


Gondolj a falafelre, abban egyáltalán nincs tojás és gondolom, szereted, hummusz szószt szoktak hozzá adni, abban sincs tejföl.


Ha nem akarsz főzőcskézni, van kész falafel por is sok helyen, vizet adsz hozzá és kész. Ahogy hummuszt is találsz készen. És ugye ezek nem szója de fehérjében, rostban gazdag, lehet egy gyors szendvics, vagy salátához feltét.

58. barbus0501 (válaszként erre: 55. - Porcica)
2017. dec. 9. 15:19
Szia. Meg all a forum. Tudok neked adni par nagyon jo kis otletet. Rengeteget tudsz talalni. Csak nem tudom, ide le szabad-e irni, hol lehet talalni
57. Porcica (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2017. dec. 9. 15:05

Köszönöm, hogy írtál!

Igen, pont ilyesmi érdekelne elsősorban, hogy ki honnan veszi a "recepteket" (nem tudom hogy fogalmazzam ezt meg másképp). Persze én is sok ételt el tudok készíteni, amit alapvetően is állati eredetű fehérje nélkül készítek és eszem meg.

Van azonban pár dolog, amit nehezen hagynék el, így inkább megpróbálnám alkalomadtán helyettesíteni. Az egyik ilyen a tej, de ezt megoldom. A másik a majonéz, erre már találtam receptet, azt a bab alapút, igaz még nem próbáltam ki. A harmadik a tejföl. Na ez már nehezebb kérdés, én ugyanis rengeteg ételhez használom (főzelékek, krémlevesek, rakott ételek). Erre nagyon szeretnék megoldást, receptet találni, mert én még boltban nem találtam növényit...

Amúgy semmi más nincs, amit ne tudnék könnyű szívvel kiiktatni.

Ja egy van még, a tojás a süteményekbe, tésztákba. Alapvetően nem igazán szeretem a bolti édességeket, így ha valami édesre vágyom, inkább sütök. Azt hiszem ez lesz az egyik legnehezebb pontja az egésznek. A tojás helyettesítése. Olvastam, hogy kukoricakeményítővel helyettesítik. Majd kipróbálom, de egyéb ötleteket is szívesen fogadok.

A szója kérdés. Szóját kizárólag szójaszósz formájában használok, igaz az is annyira ritka, hogy több havonta fordul csak elő.

Ezen felül nem sok extra alapanyagot tervezek bevonni az étrendembe, egyrészt mert nem érek rá bonyolítani (munka + iskola), másrészt mert amúgy sem táplálkozom egysíkúan. Szóval lazán és egyszerűen próbálnám megoldani.

Ezekben tudnál nekem segíteni?

56. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Porcica)
2017. dec. 7. 13:39

Most hogy írtál bele, igen, meglátogattam:DDD


Mi érdekel konkrètabban? Receptek, nem sokat változtattam a recepteken, a mediterrán konyhában már eredeti állapotában is sok recept teljesen âllati eredetű alapanyagok nélkül van hagyományban, ezért kutyulás, receptek nagyon megváltoztatása helyett inkább választok olyan ételt, ami már eredetileg is ilyen, jó az, valamiért kitalálták, finom is, hât maradjon is úgy:)

2017. dec. 6. 20:33

Látogatja még valaki néha ezt a fórumot?

Csevegnék a témáról, ugyanis ki szeretném próbálni az állati eredetű fehérje mentes életet.

Praktikák és receptek (is) érdekelnének. :)

54. barbus0501 (válaszként erre: 53. - MZsanett)
2017. júl. 15. 13:35
Jol erzem magam a borombe. Meg puffadas van, mert a gyomromnak hozza kell szokni a sok huvelyes meg uj dologhoz. En buta az elejen vettem soya tejet. De az mar elfogyott, igy azt soha tobbet nem fogok venni, mert utana olvastam es iszonyat sok kart tud csinalni. Igy amennyire csak lehet, hanyagolom
53. MZsanett (válaszként erre: 50. - Barbus0501)
2017. júl. 15. 12:26
Ez jó:) Ilyenkor sok méreganyag kitisztul a szervezetedből és sokkal jobb lesz a közérzeted is, mintha nehéz húsos ételeket ennél.
52. barbus0501 (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. júl. 14. 22:49
Hat itt most a kulso az nagyon megvaltozott. Nem erdekel mennyi a sullyom, ha jol nezek ki. Eleg jol elvagyok ezzel az etkezessel :)
51. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Barbus0501)
2017. júl. 14. 22:08

Kérdezni is akartam, hogy hogy haladsz?:)


Áttérni növényi étrendre, ez változó, hogy meglátszik-e azonnal a súlyodon. Van, aki azonnal is fogy valamennyit de szerintem ez abból is ered, hogy hirtelen megszabadul salakanyagoktól, víztől stb. Úgy kb 6 hónap alatt áll ât a szervezet maradéktalanul, pl edzést is ugyanúgy bírod, sőt jobban, hamarabb regenerálódsz edzések után, ezek több hónapba telnek, és a tapasztalat a gyümölcs/nyers étrendnél is ez,hogy kell az az átállás. Akkor kialakul a súlyod, bár szerintem a mérvadó a külső is, nemcsak az a szám, amit a mérlegn látsz. Persze az emésztès része az azonnal érezhető, hogy javul, meg laposodik a has meg minden. Mert hirtelen tehermentesítetted. Plusz nagyon szépen megfér a vegánnal a gluténmentesség is, ha valakinél az is problémát okoz.

50. barbus0501 (válaszként erre: 49. - MZsanett)
2017. júl. 14. 21:06
Mar lassan egy hete nem eszek, iszok allati eredetu dolgokat. Jol erzem magam. Nem hianyzik. Talalok helyete sok mast. Sose ehezek. Nincs edesseg utani vagyam. Es hihetetlen, de annyit laposodott a hasam is, mintha -3 kg lement volna, holott a merleg meg 1 kg-ot se mutat. :)
49. MZsanett (válaszként erre: 48. - Barbus0501)
2017. júl. 14. 18:33
Egyáltalán nem üres, nemcsak füvet esznek.
48. barbus0501 (válaszként erre: 47. - MZsanett)
2017. júl. 8. 16:26
En valahogy az erzem, hogy ez kell is. Mar ismerkedtem ezzel az etkezesi formaval, csak sose kezdtem bele, mert olyan uresnek tunt az egesz. De talaltam egy receptet, ma is az csinalom meg.
2017. júl. 8. 14:37
Vannak vegán oldalak facebookon, ott találsz egy csomó jó receptet. Amúgy én nem érezném magam rosszul ezért a helyedben. Egészségesen élhetsz, sok gyümölcsöt és zöldséget fogsz enni, mert rá vagy kényszerülve...Nekem egyszer kandidám volt, és egy hónapig kemény diétára voltam fogva. De utána olyan jól éreztem magam, mint soha életemben előtte. Mármint közérzetileg. De lelkileg is.
46. 124637ff9b (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 13:26
Hát ezt IS benézted és nagyon rosszul gondolod 😁
45. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Barbus0501)
2017. júl. 8. 13:08
:)
44. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Globus)
2017. júl. 8. 13:06
Igen tudom, hogy nem rám értetted, csak îrtam, hogy én is úgy vagyok vele, hogy nem szeretem, amikor egy dolgot hasmenésig magasztalnak (a mittudomén milyen dél amerikai növény gyökerének a hajnali harmatcsepp kivonata, ami MINDEN betegséget gyógyít) vagy akár fordìtva:D
43. barbus0501 (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 13:06
Akkor most kiszurtam magammal, mert egy nap tobb kavet is iszok es en bogre tejbe szoktam keverni a kavet. Es most azert vettem egy soya tejet..... mostmar azt elfogyasztom
42. barbus0501 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2017. júl. 8. 13:04
Augusztusra van idopontom a borgyogyaszhoz. Ugy dontottem, addig mellozom ezeket a dolgokat. Ha latok javulast, akkor folytatatom tovabbra is. Ha nem lesz szebb a borom akkor nem ezek okozzak
41. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Barbus0501)
2017. júl. 8. 13:03

Értem, ha a többi nem ízlik, én a szójatejet heti 2-3 alkalomra korlátoznám vagy úgy, hogy ha volt egy nap szójatej, akkor is aznap ne egyél más szójás cuccot és összesen heti 2-3. Ennyitől nem lesz semmi bajod. Készételeket minimálisra csökkenteném, ez alap. Így nyáron meg minél több nyers gyümölcs, zöldség képezze inkább a napodat.


Nagyon jó liszt/tejmentes édessègeket is tudsz csinálni, guglizd be, hogy vegan brownie vagy hogy raw vegan brownie. A raw vegan (nyers vegán) az lisztet sem tartalmaz, vagy reszelt sárgarépából, peanutbutter (mogyivaj), kókuszreszelékből kókuszgolyókat csinálhatsz, egyszóval nagyon sokszínű lehet az étrended akkor is, ha nem fogyasztasz semmi állati eredetű dolgot. Megmondom őszintén, én nem szeretek sokat kutyulni ezért az egyszerű dolgokat részesítem előnyben, ezért egy gyümölcs is édesség nekem, de ha csokira vágyom, akkor meg 2 kocka csoki megkenve mogyoróvajjal, megszórom kókusszal, az is egy gyors édesség, nem szoktam túl sokat lacafacázni ezzel sem. Megértem, ha valaki sütikölteményeken olvad el, nekem meg inkább az egyszerű, gyors dolgok a kedvenceim.

40. Channa* (válaszként erre: 37. - Barbus0501)
2017. júl. 8. 13:00

Nem arról van szó, hogy működik e, tartható e, stb., mert miért ne lehetne tartani, miért ne működne. Nekem az a gondom, hogy miért kellene ezek nélkül étkezned, ha nem vizsgált semmit?


Ha tudsz valamilyen étel intoleraniciáról, akkor azt kerüld, illetve lehet kiiktatni egyes dolgokat, hátha az a ludas, de mindent egyszerre? Így nem fog kiderülni, hogy mi okozza a problémádat.

39. globus (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 12:58
Jajj, nem rád értettem, hanem úgy általában, a neten jönnek szembe ellentmondó értekezések.
38. barbus0501 (válaszként erre: 30. - 5c6ba4ad4c)
2017. júl. 8. 12:56
Probalok nem soyas eteleket enni. Most vettem tejet de ennyi.
37. barbus0501 (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2017. júl. 8. 12:53
Nem nagyon van mas valasztasom orvos szempontjabol. Itana olvastam magyar oldalakon is. Van egy nem tul kozeli ismerosom aki teljesen kihagy minden hus es tejtermeket az eletebol. Szoval mukodik csak meg nekem zavarja meg a vilagomat
36. barbus0501 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. júl. 8. 12:50
Nekem is ugyan ezt mondtak.
35. barbus0501 (válaszként erre: 19. - 5c6ba4ad4c)
2017. júl. 8. 12:49
En meg a dietam miatt csak csirket ettem. Reggel tojast es egy nagy bogre tejbe tettem instant kavet.
34. barbus0501 (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2017. júl. 8. 12:47
Nem csak soya tejet ihatok. Barmit ihatok, ami nem igazi trj. De mar tobbszor probaltam peldaul a kokusztejet, mandulatejet es nem izlik. A soya tejjel vagyok el a legjobban
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook