Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állástalanul...Munkaügyi központban dolgozik valaki? Vagy esetleg... fórum

Állástalanul...Munkaügyi központban dolgozik valaki? Vagy esetleg... (beszélgetős fórum)


20. Serry (válaszként erre: 19. - F303be5590)
2011. okt. 5. 10:55
Nem készült ilyen csak egyszerűen nem kap pénzt a münkaügyi ilyen tanfolyamokra.... ez az utolsó infom... Itt ahol élek csak azért van néhány hegesztő, targoncás meg ilyen tanfolyxam... mert a merci finanszirozza.. semmi más nincs egyébként.
19. f303be5590 (válaszként erre: 7. - Serry)
2011. okt. 4. 21:01

hát nyilván készült felmérés, hogy mennyien tudtak elhelyezkedni abban a szakmában, amit tanultak.


hát ez szerintem 10 % alatt van

2011. okt. 4. 20:58
nem ingatlan
17. f303be5590 (válaszként erre: 11. - Rencccsi)
2011. okt. 4. 20:58
ja, és ehhez kell 10 milla saját tőke
16. rencccsi (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2011. okt. 4. 18:53

:(

Én tegnap jelentettem be, hogy találtam állást, és velem is végtelen lekezelően bántak... Pedig udvarias, jól-öltözött, mosolygós ember vagyok (lehet, ez fájt neki!).

Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy nekik mégis hogy van munkájuk, annak pedig miért nincs, aki tényleg alkalmas arra, hogy napi 8 órában emberekkel dolgozzon...

15. Serry (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2011. okt. 4. 13:01
A szept-i váltzottatásokkal megszüntették a képzési támogatásokat. Ezért vesztette el a munkáját az egyik nyelvtanár ismerősöm, mert ahol dolgozott ott ilyen képzéseket csináltak.
2011. okt. 4. 12:50
egyet kihagytam...a megváltozott munkaképességet... Hál Istennek az sem vagyok..
2011. okt. 4. 12:30

nos lányok asszonyok.... elég rossz híreket kaptam... beszéltem az illetékessel...

amennyiben nem vagyok rom@, nincs csak 8 általánosom, nem vagyok 50 és fölött, gyakorlatilag semmi esélyem...

arról már nem is beszélek milyen hangnemben beszéltek velem....

12. Pahet a vadász (válaszként erre: 11. - Rencccsi)
2011. okt. 4. 12:03
Nagyon köszönöm!!! :)
2011. okt. 4. 11:59

Én annak idején megérdeklődtem (Vác), és bizony van ilyen támogatás, de attól tartok a napokban van vége az igénylésnek.


Az a lényege, hogy bármilyen vállalkozásra kaphatsz hitelt, de elbírálják, hogy van-e igény az adott területen erre, hogy elég talpraesett vagy-e, stb... Egy amolyan üzleti tervet kell készítened, hogyan indulnál, milyen költségekkel számolsz, milyen bevétellel kalkulálsz... Ha alkalmazottad is lenne, még jobban támogatják. Erre van egy keret, mennyiből gazdálkodhatnak és megpályáztatják. Idén ha jól emlékszem áprilisban indult... talán októberig...


Bár ez nem feltétlen az amit keresel, de gondoltam, jó ha leírom, hátha valakinek segít!

2011. okt. 4. 11:53

Én egyszer megkérdeztem, azt mondták, hogy kell egy kérelmet írni nekik és eldöntik, hogy támogatnak e vagy sem. Akivel beszéltem azt mondta nem lehet tudni, hogy mi alapján döntenek. Azt hiszem függ a munkaügyiközpont pénzétől (van e rá keret).

Próba szerencse!!!!

9. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - Serry)
2011. okt. 4. 11:11

szerencsére ennél olcsóbb könyvelőm nem lehetne, hisz az édesanyám az.

De pl azt sem nagyon tudom, hogy mi kell ahhoz hogy egyéni vállalkozó legyek.

2011. okt. 4. 11:10

Mikor járok jobban szerintetek?

Ha mint munkanélküli hátrányosan érintett területen vagyon bejelentett regisztrált munkanélküli, vagy itt Pesten?

2011. okt. 4. 11:09
Sajnos idén már nincsenek munkaügyi által támogatott képzések.. ezt is elvették tőlünk. De azért kérdezd meg a sulit is és a munkaügyit is mik a lehetőségeid. A vállalkozóvá válaási támogatáast azt hiszem nem lehet erre fordítani.. de érdeklődd meg ezt is illetve keress egy olcsó és megbízhartó könyvelőt.
2011. okt. 4. 11:07
Szerintem nem lehet. A testvérem volt munkanélküli még az év elején, gondolta átképzi magát. Megkérdezte, hogy ha elmenne egy CNC forgácsoló képzésre fizetnék e neki, de nem. Csak arra lehet elmenni, amit a központ hirdet. És mivel csak pedikűrös meg dajka képzés volt férfiként úgy gondolta hanyagolja...De azért kérdezd meg hátha....
2011. okt. 4. 11:04

Szia!

Úgy tudom csak az általuk nyilvántartott képzésekre lehet támogatást kapni. Időnként megjelenik a képzési jegyzék, de még így sem egyenes az út a tanuláshoz. Az ügyintéződ ill. a kirendeltség vez. dönti el, hogy van-e még keretük a képzésedre. Bizonyos esetekben a képzés mellé képzési támogatás is jár.

2011. okt. 4. 10:58
Hát érdeklődj utána!Úgy tudom, hogy meg van mekkora kell,hogy legyen az óraszám amit egy héten letöltesz és alá kell íratnod egy papírt egy munkaadóval aki garantálja,hogy felvesz ha elvégezted a sulit.Én így tudom,de én vidéken voltam munkanélküli lehet Pesten ez másként van.
3. Pahet a vadász (válaszként erre: 2. - 04e95f637a)
2011. okt. 4. 10:55

nekem is :) Már nagyon rég óta szerettem volna valami ilyesmit csinálni, de ehelyett inkább főiskolára mentem, azt gondolván h mennyivel könnyebb lesz így...de nem..sajnos nem...

most viszont ez új energiát adott, hogy lelkileg ne adjam fel, de mondom, nagyon drága... viszont nemzetközi, nagy múltú, és leinformálható suli... és szinte velük dolgoztatnak, minden itt készült filmben, videoklipben, bemutatóra, stb... így nem kételkedem bennük.

csak nagyon nem mindegy, hogy esetleg ehhez van támogatás vagy sem...

2. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. okt. 4. 10:52
fúúú de nagy mákod van!Itt Zalában ilyenre nincs lehetőség,pedig minden álmom :(
2011. okt. 4. 10:49

tudna nekem választ adni a kérdésemre?


Természetesen elmegyek majd személyesen is, de előre kíváncsi vagyok, hogy mire számíthatok, ha esetleg valaki már végigjárta ezt az utat.

A lényeg hogy munkanélküli vagyok már egy ideje, és sajnos akár mennyit próbálkozom, egyszerűen nem jeleznek még vissza sem az önéletrajzomra...

Éppen ezért kitaláltam, hogy elmegyek tanulni, átképzem magam. Találtam egy sminkmester sulit, ami nagyon tetszene, de van egy apró probléma vele... borzasztóan drága! viszont, már a második hónap után munkát biztosítanak, és ez a nem mindegy.

Tehát, az lenne a kérdésem, hogy van-e arra esély, hogy esetleg valamiféle támogatást kapjak a tandíjhoz, vagy hogy mint egyéni vállalkozó megkapjam a támogatást a kezdéshez.

Van-e egyáltalán olyan hogy átképzést támogatnak.

Az egyéni vállalkozós dolog van, de azt nem tudom, hogy ezt tanulásra is fordíthatom-e vagy csak eszközbeszerzésre?

Esetleg valaki végigjárta már ezt az utat? Volt már megkérdezni ezeket?

Örülnék neki, ha valaki tudna így előre néhány jó tanácsot adni nekem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook