Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Álláskeresők, ti hogy viselitek ezt lelkileg? fórum

Álláskeresők, ti hogy viselitek ezt lelkileg? (beszélgetős fórum)


20. Ami.
2011. dec. 19. 17:58
Német alapod van,bébiszitternek kimehetnél,csak a barátod a bubi..így nehéz külföldre menni,ha van valakid itthon.Egyébként az 1 hónap még olyan tragédia.Ezt mi is átéltünk,férjem suli után nem tudott elhelyezkedni,vagy fél évig,szörnyű volt,ő depis lett,egész nap bújta a hirdetéseket,de semmi...alig válaszoltak önéletrajtra.Mosogatónak is jelentkezett,és kérdezték h van e gyakorlata?:D Szerintetek milyen gyakorlat kell a mosogatáshoz?Válaszolta h 2 éve ő mosogat otthon,ez kevésnek bizonyult.Önbizalom hiányos lett,én egyre ingerültebb h mindent egyedül kell megoldanom,és 1 fizetésből élünk.Nagyon rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra,nehéz idők voltak,szerencsére ahogy sikerült elhelyezkednie,mi is szépen helyrejöttünk.De senkinek nem kívánom,és egyre többen vannak így,hiába tanulnak,hiába van szakmájuk sehova nem kellenek,még minimálbérért sem.
2011. dec. 19. 12:22

Szia!


25 vagyok, és 1 hónapja vagyok munkanélküli.

Eljöttem táppénzre, és aznap kirúgtak.

Próbálom úgy felfogni, hogy ezután valami jó fog történni.

Az elején sokat sírtam napközben, most már jobb.

Napközben igyekszem lefoglalni magam, takarítok, főzök, nyelvet tanulok.

Szerencsére a férjem is tudja, milyen a helyzetem, és sosem szólt egy rossz szót sem.

A délelőttjeim pedig az álláskeresésre mennek el.

18. fc62868258 (válaszként erre: 16. - Detty1983)
2011. dec. 19. 11:04
Nem tudom, hogy MO-n ez hogy mukodik, de nálunk SVK-ban úgy idul, hogy fuggetlenul attól hogy milyen iskolai végzettséged van, el kell végezned egy kb. 2 hóapos tanfolyampt, kifejezetten erre a munkára -a sógornom is elvégezte, volt gyakorlati része is, egy idosek otthonában kellett letudni X órát/ azt már nem tudom, hogy mennyit.../ Amikor megkapta az oklevelet, azzal beregisztrálódott egy irodába, akik konkrétan ezzel foglalkoznak, mármint kozvetítenek kulfoldre ápolókat, olyan 1 hónap múlva hívták hogy találtak neki egy 91 éves nénit. Ja, még kellett a kozvetíto irodában egy szóbeli mini-vizsgát tenni németbol. Azóta jár dolgozni. Nálunk SVK-ban ez most nagy "divat". Ja, és hozzák viszik oket autóval. Azért azt hiszem 40 eurót fizet.
17. detty1983 (válaszként erre: 13. - Fc62868258)
2011. dec. 19. 10:57
Tudom, de engem most más nem foglalkoztat. Egy kis falucskában lakom, barátnőim többsége Pesten van. Így inkább nem találkozom velük, mert az útiköltségre sok pénz elmenne. Egyébként otthon lakom még, de van párom, aki szintén velünk lakik. Egyenlőre sajnos még nem tudtunk elköltözni.
16. detty1983 (válaszként erre: 15. - Fc62868258)
2011. dec. 19. 10:56
Ehhez nem kell egészségügyi végzettség? Mert ilyen munkát én is szívesen elvállalnék. Hol bukkant az ismerősöd erre a munkára, ha megkérdezhetem?
15. fc62868258 (válaszként erre: 11. - Detty1983)
2011. dec. 19. 10:49
Végezz el egy tanfolyamot, német alapszint megvan, próbáld ki hivatalosan Ausztriában idosek gondozását, kozeli rokon jár ki, már egy fél éve, két hétig ott van, két hétig itthon, és kap tisztán 600 eurót.
14. 5674644b5d (válaszként erre: 11. - Detty1983)
2011. dec. 19. 10:47

Köszönöm, de sajnos még ez se biztos... csak reménykedem, igen halovány egy reménysugár ez sajnos, de legalább van végre valami miatt reménykedhetek és nem süllyedek vissza a teljes depresszióba, ami sokszor megkörnyékez és szinte fojtogat.

Tudod ha nyáron megkérdezték volna tőlem, hogy kimernék e menni külföldre, nekem is az lett volna a válaszom, ami neked. De mára elértem azt a szintet, hogy semmit nem veszthetek. Én szeretnék dolgozni, de itthon nem adnak esélyt, így kénytelen leszek tovább állni.

13. fc62868258 (válaszként erre: 10. - Detty1983)
2011. dec. 19. 10:46
Nem csak a hivatalos munkahely tudja megtolteni értelemmel a hétkoznapokat - akadj le errol a gondolatról. Nem tudom, hogy otthon laksz -e, vagy onnáló életet élsz? Ha minden nap készítesz valami finomat a konyhában, meg osszepakolod a házat, már az is értelemes és hasznos munka volt. Barátnok? Rokonok? Nagyszulo, akinek besegíthetnél? Ki kell mozdulni minden délután otthonról .Kezdj el tornázni /endorfinra szukséged van :-)/ ....
2011. dec. 19. 10:44

Engem azért annyira nem visel meg, mint téged, de tény, hogy minél tovább van itthon az ember annál rosszabb. Könnyű így bedepizni.

Szerintem addig is, amíg nem sikerül munkát találnod, keress olyan elfoglaltságot, ami által hasznosnak érezheted magad. Mindenféle házimunkák például...vagy sportolj. Az is feldobja az embert.

Ettől ugyan nem lesz munkád, de ebben az átmeneti időszakban jobban érezheted magad.

11. detty1983 (válaszként erre: 9. - 5674644b5d)
2011. dec. 19. 10:41
Ez nagyon jó, gratulálok, hogy összejött valami, még ha nem is belföldön. Én is kimennék külföldre, de így beleugrani a nagy bizonytalanba nem igazán merek. Németül beszélek alapszinten, angolul nem igazán. Így nehéz kimenni.
10. detty1983 (válaszként erre: 7. - Fc62868258)
2011. dec. 19. 10:37
Mindkettő. Van valamennyi félretett pénzem, de azt nem szeretném felélni. Viszont az az érzés, hogy semmi értelme a hétköznapjaimnak, minden nap ugyanolyan, nagyon rossz. Már azt veszem észre magamon, hogy még felkelni sincs kedvem reggelente, semmihez sincs kedvem, még elmosogatni sincs. Pedig azelőtt életvidám, tettre kész ember voltam. Mindig is tudtam, ha egyszer munkanélküli leszek, belesüllyedek az önsajnálatba és a depresszióba. Már voltam ilyen szituációban régen és nagyon rossz volt.
2011. dec. 19. 10:36

Én június óta keresek állást. Eddig több, mint 50 helyre adtam be a takarítótól a bolti eladón át a recepciósig minden hova, de még egy interjún se voltam!

Én akkor borultam ki teljesen, mikor kaptam egy levelet, hogy nem megfelelő végzettség miatt elutasítanak. Végül is "csak" 4 évig tanultam a főiskolán. Rá kellett döbbennem, hogy valószínűleg el se olvassák az önéletrajzaimat, amit mostanság nem túl nagy lelkesedéssel küldözgetek.

Remény sugár: egy régi ismerősöm kérdezte, ha tudna Dublinba állást szerezni, akkor kimennék e? Természetesen igent mondtam. Így idén a Jézuskától ezt a dublini állást kérem...

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Detty1983)
2011. dec. 19. 10:34
... hát Te tudod, mire van szükséged. ... jobban bele tudjátok húzni egymást az önsajnálatba és világutálatba hasonló helyzetben lévőkkel, ez tény. Tuti, hogy ez kell?
2011. dec. 19. 10:32

én 2 hónap múlva leszek hivatalosan munkanélkul, hát, már most szervezkedek, hogy bejussak valahová, mert nem szeretnék sokáig otthon lenni /max.1-2 hónap/

az is benne van a pakliban hogy nem sikerul hamar elhelyezkedni, attól bevalom oszintén hogy félek.


Már az is mefordult a fejembe, hogy már épp "ideje lenne" osszehozni egy kis "életkét" !! :-)


Mi akaszt ki ennyire- jobban az, hogy hiányzik a bevétel a mindennapokhoz, vagy az hogy nem érzed magad hasznosnak?

6. detty1983 (válaszként erre: 4. - 9536810fa1)
2011. dec. 19. 10:30
Én pedig úgy érzem, hogy pont arra van szükségem, hogy olyan emberekkel beszélgessek, akik hasonló helyzetben vannak, mint én. Ők értenek csak meg. Hiába mondogatom a családomnak, hogy milyen rossz ez az érzés, nem értik meg, mert nincsenek benne ebben a helyzetben. Azt mondják, ne bánkódjak, előbb-utóbb úgyis összejön valami. De nem értik milyen rossz is ez.
5. detty1983 (válaszként erre: 2. - De Luca)
2011. dec. 19. 10:28
Nem sajnos az sem jött össze.
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Detty1983)
2011. dec. 19. 10:24

... ha szerencséd van, akkor a kötelező önsajnálat után jön az "ide nekem az oroszlánt" is érzés!

Olvass megfelelő irodalmat, amik kicsit fejlesztik a személyiségedet, és megfelelő önbizalmat adnak a továbblépéshez. Ne beszélgess régóta munkanélküliekkel, ne hallgasd meg, hogy mennyire reménytelen és xar az élet, mert NEM AZZZZZZZ!

2011. dec. 19. 10:22
22 évesen én is álláskereső vagyok, és az hogy semmi nincs... nem csak engem a szüleimet is kiborítja, amit persze rajtam töltenek ki...
2011. dec. 19. 10:20
Ezek szerint az ingyenmunka sem jött össze?
2011. dec. 19. 10:16
Egy hónapja, hogy nincs állásom. Nagyon nehezen viselem. Sokszor sírok egész nap. Egyébként sem vagyok egy magabiztos ember, de ez a helyzet teljesen a földbe döngöl. Semmi máson nem jár az eszem, csak azon, hogy munkanélküli vagyok. Semminek nem tudok már örülni és a családom is ki van már tőlem. Ingerlékeny vagyok, letört. Ti hogy viselitek ezt a helyzetet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook