Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskereső fórum

Álláskereső (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Álláskereső

1 2 3 4
2010. szept. 29. 12:22
nagy P-vel akartam.)
73. Cilumiluci (válaszként erre: 70. - 480b578442)
2010. szept. 29. 12:20
Nincs ám pesten sem sok állás,mert a legtöbb sajnos éjjel-nappali közért meg tesco,Én meg oda nem megyek.És divat még a részmunkaidő amivel én szintén nem tudok mit kezdeni.nekem csak a bérlet 10 ezer mit érek én 30-40 ezer ft.fizuval?
72. Cilumiluci (válaszként erre: 70. - 480b578442)
2010. szept. 29. 12:16
Nekem sincs felsőfokúm és angol is csak alap,de megvan a végzettségem ahová írogatok,más lehet a baj.De nem tudom mi.A tegnapi is maga kérte hogy küldjek önéletrajzot,most meg nem jelentkezik.
71. Cilumiluci (válaszként erre: 69. - Cilumiluci)
2010. szept. 29. 12:15
Tehát ezek szerint ha lejár a munkanélkülim,nem kaphatok majd szoc.segélyt mivel 25.650 ft-ban határozták meg az egy főre jutó összeghatárt.
70. 480b578442 (válaszként erre: 68. - Cilumiluci)
2010. szept. 29. 12:15

Én drukkolok neked azért Pesten biztos lesz hisz mindenki oda menekül.Na igen a vésztartalék mindig jó ha van ilyen esetekre nekem is van.

Én most is böngészem az álláshírdetéseket de semmit nem találok.Amik vannak oda felsőfokú vagy nyelvtudás kell.

2010. szept. 29. 12:14
Ha munka nélkül maradtál: ezt nem árt tudnod!Napról napra csak nő az állástalanok tábora, elhelyezkedni nagyon nehéz, így egyre többen kényszerülnek arra, hogy igénybe vegyék a hosszabb, rövidebb ideig járó állami támogatásokat, az álláskeresési járadékot. De vajon mire számíthatnak a szorult helyzetben lévők, ha ennek az ideje is lejár? Elmondjuk.Aki eddig szerencsés volt és mindig is dolgozott valahol, annak az anyagi gondokon túl komoly lelki problémát is jelenthet, a ki tudja mennyi ideig tartó állástalanság. Ilyen bizonytalan helyzetben viszont, kénytelen az ember felkeresni az illetékes munkaügyi központot, illetve annak helyi kirendeltségét és regisztráltatni magát. Mivel köztudottan kevés álláslehetőséget tudnak kínálni és az azonnali elhelyezkedésre szinte semmi esély, állami támogatásért kell tehát folyamodni.Álláskeresési járadékElsőként általában az úgynevezett álláskeresési járadékot állapítják meg a munka nélkül maradottaknak. Ezt az ellátást azok kaphatják meg, akik az elbocsátásukat - hivatalosan az álláskeresővé válásukat - megelőző négy éven belül legalább 365 nap munkaviszonnyal rendelkeznek, persze csak akkor, ha sem nyugdíjat (öregségi, rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjat), sem táppénzt nem kapnak. A táppénzen lévők annak megszűnése után viszont már kérhetnek álláskeresési járadékot. A nappali tagozatos tanulók, hallgatók szintén kiesnek a járadékra jogosultak köréből. A pénz folyósításának alapvető feltétele ezen felül, hogy a munkaügyi központ nem tud az állás nélküli számára megfelelő munkahelyet felajánlani. Fontos kérdés az is, hogy mennyi lesz a járadék összege. Ezt fő szabályként az elbocsátást megelőző négy naptári negyedév keresete alapján, pontosabban a keresetből fizetendő munkaerő-piaci járulék alapjának az összegéből számítják ki havi átlagban. Ez az úgynevezett járadékalap. Hogy pontosan mekkora összegről van szó, azt az elbocsátáskor kiállított munkáltatói igazolásból lehet a fentiek alapján kibogarászni. Ha valaki a négy naptári negyedéven belül pl. táppénzen volt, így nincs a teljes időszakra figyelembe vehető keresete (járadékalapja), akkor nála az ennél rövidebb időszakban elért összegek havi átlagát veszik alapul. Az első szakaszban (legfeljebb 91 napig) napokra lebontva a járadékalap 60 százalékát fizetik ki, ami azonban nem lehet kevesebb a minimálbér 60 százalékánál, viszont nem lehet több, annak 120 százalékánál sem. A második szakaszban ellenben mindenki egységesen a minimálbér 60 százalékát kapja meg napokra lebontva. Kivételt képez az, akinek keresete átlagos szinten a minimálbért sem érte el, nála a járadékalap 60 százalékát fizetik a második szakaszban is. Három hónap türelmi időHa valaki úgy vált munkanélkülivé, hogy ő maga mondott fel, vagy a munkáltató rendkívüli, azonnali hatályú felmondással küldte el (amit általában kirúgásnak szoktunk a köznyelvben nevezni), akkor a járadék folyósítására csak a munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével kerülhet sor. "Büntetésként" tehát közel három hónapot várni kell. Utána viszont az ilyen helyzetben lévőknek is az általános szabályok szerint fizetik a kért járadékot. Most már csak azt kell tisztázni, hogy meddig tart az első és a második szakasz, azzal mennyi ideig jár az álláskeresési járadék? Ezt a megelőző négy évben munkaviszonyban töltött idő alapján számítják ki, azzal, hogy öt nap "munkaviszony" egy járadékos napnak tekintendő, de a támogatás még így is csak 270 napig folyósítható legtovább. Ebből az első szakasz a teljes időtartam fele, de legfeljebb 91 nap. Járadék után jön a segélyHa az álláskereső legalább 180 napig kapott járadékot, akkor ennek lejárta után úgynevezett álláskeresési segélyt kérhet, feltéve, ha még mindig nem tudott elhelyezkedni. Ezt a járadék megszűnésétől számított 30 napon belül kell a munkaügyi központnál kérni. Az ellátást fő szabályként már csak 90 napig jár. Kivételt képeznek az ötven év felettiek, ők dupla ennyi ideig kaphatnak álláskeresési segélyt. (Jó tudni, hogy annak, aki járadékot egyáltalán nem kaphat, a munkanélkülivé válását követően azonnal segélyt állapítanak meg, persze, ha az erre előírt feltételekkel rendelkezik.) A segély összege egységesen a minimálbér 40 százalékának megfelelő összeg, amely jelenleg 29 400 forint. Ha valakinél ennél alacsonyabb volt az álláskeresési járadék alapja, akkor ő ezt az összeget kapja meg segélyként is. Alkalmi munka és a járadék, illetve a segélyHa a járadékon lévő munkanélkülinek sikerül alkalmi munkát találnia, ettől még a járadéktól nem esik el, csupán azokra a napokra nem kap pénzt, amelyeken az AM-könyv szerint munkát végzett. Éppen ezért az álláskereső köteles az AM-könyvét havonta a munkaügyi központnál bemutatni. Az álláskeresési segélyen lévőkkel szemben ellenben ilyen korlátozás nem érvényesül, ők szabadon vállalhatnak alkalmi munkát.Szociális segély, rendelkezésre állási támogatásAbban a szerencsétlen esetben, ha az álláskeresési járadék és az álláskeresési segély is lejárt, az önkormányzattól úgynevezett rendelkezésre állási támogatást, vagy szociális segélyt lehet igényelni. Ezeket az ellátásokat az "aktív korúak ellátásának" nevezik, amelyet akkor kérhetnek a munkanélküliek, ha a család egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg a 25 650 forintot. (A fogyasztási egység ellenben nem az egy főre jutó jövedelmet jelenti, mivel a családtagokhoz bizonyos arányszámokat rendel a törvény).Az aktív korúak ellátására vonatkozó jogosultság megállapítását követően a jegyző dönt arról, hogy a kérelmező rendszeres szociális segélyt, avagy úgynevezett rendelkezésre állási támogatást (RÁT) kap. A rendszeres szociális segély alapvetően az egészségkárosodottaknak, az 55 év felettieknek, vagy, további feltételek fennállása esetén, a 14 éven aluli gyereket nevelőknek adnak. A jogosultak körét azonban az adott önkormányzat rendelete tovább bővítheti.A rendelkezésre állási támogatás havi 28 500 forintos ellátást jelent. A RÁT-on lévőknek azonban kötelező a munkaügyi központnál bejelentkezniük és a nekik felajánlott közfoglalkoztatásban (közmunka) részt venniük. A szociális segély kiszámítása eléggé bonyolult rendszer alapján történik. Erről az adott önkormányzatnál tudnak az érintetteknek pontos tájékoztatást adni. Jogszabály rögzíti ellenben, hogy a segély 60 236 forintnál több semmiképpen sem lehet.
68. Cilumiluci (válaszként erre: 67. - 480b578442)
2010. szept. 29. 12:06

4 hónapot kaptam végül is.Folyamatos volt mindig ,persze.Az összeget tekintve nem nagy veszteség lesz,mivel keveset kapok,mert kevés volt a bejelentett fizum.

Szerencsére van egy kis megtakarított pénzünk amiből tudok pótolni.Eladtunk a múlt hónapban egy ingatlant,örökségemet,abból is lett egy kicsi pénzem.(nem több millió,de biztonságot ad,igaz 1 évre lekötöttem a bankban).

Bízom benne hogy lesz meló,nagyon várom hogy ez a tegnapi jelentkezzen,nagyon feszült is vagyok miatta,hogy miért nem reagál.

2010. szept. 29. 12:02
Engem is májusban és én is juniusban mentem a munkaügyibe mert 1 hónapot passzív táppénzen voltam.Szóval 1 év 4 hónapra akkor nem kaptál csak 3 hónap álláskeresésit? Na az nem sok idő valóban.És akkor ha nem találsz mi lesz? Gondolom eddig folyamatos volt a munkaviszonyod.
2010. szept. 29. 11:50
De állományban maradtam még egy hónapig,így június végén mentem csak a munkanélkülibe.Ha bejelentkezel a központba,mindenképpen folyamatos a munkaviszonyod akkor is ha már nem jár pénz én úgy tudom.
2010. szept. 29. 11:48
Jaj,elírtam májusban bocsátottak el.
64. Cilumiluci (válaszként erre: 63. - 480b578442)
2010. szept. 29. 11:47

Én 1 év 4 hónapot dolgoztam egy helyen.Márciusban elbocsátottak,akkor megadták a segélyt szept.végéig.

Júliusban elhelyezkedtem,dolgoztam egy hónapot,bezárták a boltot.Visszamentem a munkanélkülibe,most megadták okt.végéig,tehát annyival meghosszabbodott az idő amennyit közben dolgoztam.

Tehát nekem egy hónap múlva lassan lejár és nincs kilátásban munka.

2010. szept. 29. 11:43

Aha.Akkor fél év után 1 hónap? Na csak ennyi idő után találjon valaki munkát!

Csak azért kérdezem mert nem akarok 2 szék közzül a földre esni és pénz nélkül maradni azonkívül a folyamatos munkaviszonyom is megszakadna.

62. Cilumiluci (válaszként erre: 61. - 480b578442)
2010. szept. 29. 11:34
Legalább fél évet azt hiszem.Úgy van hogy a ledolgozott napjaid számát elosztják öttel és annyi napra jár a segély.
2010. szept. 29. 11:32
Értem.És mi van ha már kimerítettem akkor mennyi időt kell megint dolgozni, h kapjam?
60. Cilumiluci (válaszként erre: 59. - 480b578442)
2010. szept. 29. 11:24
Igen,kapod ha még maradt fenn idő.Én is így vagyok most,hiszen júliusban dolgoztam 1 hónapot.Csak bezárták a boltot,így visszamentem munkanélkülire.
2010. szept. 29. 11:23

Cilu!

Nem tudod véletlenül ha a munkanélküli közben találok állást, pár hónapot dolgozom és elküldenek vagy eljövök kapom utána megint a munkanélkülit? Vagy mennyi ideig kell dolgoznom, h újra járjon?

58. Cilumiluci (válaszként erre: 57. - 480b578442)
2010. szept. 26. 16:51
Állítólag ez is egy hatékony módszer,mert nem mindenki hirdet,ezek az úgynevezett rejtett állások.
2010. szept. 26. 16:50
Na igen.Én az interjuig el sem jutok mert nincs hova beadni.Már azt latolgattam elindulok és bekopogok mindenhová van-e munka.De az a baj már annyira belefáradtam.
56. Cilumiluci (válaszként erre: 55. - 480b578442)
2010. szept. 26. 16:44
Igen,elég szemetek a munkáltatók,de persze ők diktálnak.
2010. szept. 26. 16:38

Na nálunk válogatni nem lehet.

Én is egy olyan munkát fogok elfogadni, h örülök ha a szabimat majd kifizetik nemhogy esetleg lebetegedésben gondolkozzak.És remélem tényleg azzal az óraszámmal fognak bejelenteni amit mondtak.De mivel jobbat nem találok sajnos el kell fogadnom:(( Ja fizetés persze minimálbér.

2010. szept. 25. 18:28
Én eddig 7 helyen voltam interjún,de borzalmas volt mind.
53. Cilumiluci (válaszként erre: 51. - 480b578442)
2010. szept. 25. 18:28
Nem,de nem is tetszett egyik sem.Hülyének nézik az embert olyan nevetséges pénzt ajánlanak.Ja és nevetséges körülmények is voltak néhánynál,üzletnek nevezett a pasas egy pultot a tesco-soron.
2010. szept. 25. 18:18
Én konkrétan 2 helyre adtam be önéletrajzot.Mindkettőre ismerős vitte be mivel mint mondtam egy kunya álláshírdetést nem találok.Az egyik az amire várok, a másik pedig egy oviba lett volna dadus de szólt a szomszédasszonyom, h valaki megelőzte és bevitte az ismerősét.
51. 480b578442 (válaszként erre: 50. - Cilumiluci)
2010. szept. 25. 18:14

És az interjun sem választottak ki? Pedig ha behívnak az már fél siker.


Na igen de unalmas egyoldalú gagyi munka viszont bejelentenek 8 órába (csak azt nem tudom, h fogom kibírni)és én már ott tartok, h bármit elvállalok csak be legyek jelentve, h a munkaviszonyom peregjen és a folyamatosság ne szakadjon meg.

50. Cilumiluci (válaszként erre: 49. - 480b578442)
2010. szept. 25. 18:09
Legalább ez biztosnak tűnik.Én néha már reménytelennek látom a dolgot.Pedig azért elég sok helyre adtam be önéletrajzot,voltam interjún is.
49. 480b578442 (válaszként erre: 48. - Cilumiluci)
2010. szept. 25. 18:07

De gondold el nekem milyen szar.

Egy cégnél dolgoztam 21 évig irodában.Nekem még más munkahelyem nem volt.Vajon hol fognak rajtam kapkodni? Irodai munkára fiatalokat keresnek diplomával.

Bár igaz ami talonba van is irodai munka:)Itt gyes alatt dolgoztam és a főnök már többszőr hívott de nem valami jó viszont ha nem találok mást januártól elvállalom.

48. Cilumiluci (válaszként erre: 47. - 480b578442)
2010. szept. 25. 18:03

Na,ez jó kérdés!

A nyugdíj még messze van,meló viszont nincs.

47. 480b578442 (válaszként erre: 46. - Cilumiluci)
2010. szept. 25. 18:02

Értem.

Na a korunk az baj viszont a nyugdíj meg még messze van.Csak tudnám a mi korosztályunk mit fog csinálni az elkövetkezendő 15 évben!

46. Cilumiluci (válaszként erre: 45. - 480b578442)
2010. szept. 25. 17:58

Ott lakom,igen.De van,de a zöme élelmiszeres én meg oda nem megyek.És nagyon sok a 4 órás állás amivel én nem tudok mit kezdeni.

Talán az is baj hogy 41 éves vagyok,és a fiatalokat keresik.

45. 480b578442 (válaszként erre: 44. - Cilumiluci)
2010. szept. 25. 17:56
Ó értem. Ez nem jó.Pedig te Pesten laksz nem? És ott sincs?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook