Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési járadék S.O.S. fórum

Álláskeresési járadék S.O.S. (beszélgetős fórum)


2019. szept. 24. 11:23
Channa, ha lemond a fellebbezési jogáról, már 15-én jogerőre emelkedett, és kézhez is kapta a határozatot. Mindig hónap végén számfejtenek, és a következő hónap első napjaiban utalják is a járadékot.
2019. szept. 23. 20:28
Amúgy köszönöm, hogy ilyen gyorsan tudtatok segíteni!;)
2019. szept. 23. 20:25
Aug.1 vagy 2-vel rajta volt a pénz. Én meg mondom majd kb. 10 én utalnak szóval ráérek szólni elsejével. Hát nem jól sült el. Nem baj visszafizetem. Munka lesz úgy néz ki szóval nem para. Igazából pihenni szerettem volna 1et, azért mentem álláskeresésire. Jobban kell legközelebb tájékozódnom.:/:)
2019. szept. 23. 20:10

Ha valaki elheleyezkedik, akkor 15 napon belül kell jelenteni, te bőven benne voltál ebbe.

Hogy lehet, hogy már el is utalták ennyi idő alatt? Nem szokott az ilyen gyors lenni! Itt valami nem stimmel. Még a határozatot sem postázták ki ennyi idő alatt, nemhogy számfejtsék és elutalják....

2019. szept. 23. 19:44
Egy ismerősöm járt így. Amíg nem fizette vissza a tartozását, addig nem folyósították neki újra a járadékot.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Felhasználó1991)
2019. szept. 23. 19:10
Én azt mondom, mielőtt fizesd vissza amit követelnek tőled, mert ez a nyilvántartásba vétel, stb. procedúra egy dolog, a következő járandóság utalása, fizetése a nagy "vízfej" körén belül egy másik osztály, másik asztal, másik kéz... csak bonyodalom származhat abból, ha lezáratlan, tisztázatlan ügyed van velük.
2019. szept. 23. 17:46
Tudom, és vissza is fogom fizetni, csak aki intézte az ügyemet szabadságon volt, és holnap lesz megint. Akihez meg vittem a szerződést, csak fénymásolt egyet, és útnak eresztett. Holnap hívni fogom, csak hátha tudtok csepegteni 1-2 információt, ha esetleg járt már valaki hasonló cipőben.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Felhasználó1991)
2019. szept. 23. 17:38

Valószínű az ügyintéződnek kötelessége válaszolni a kérdésedre. Írj neki email címre, vagy ajánlott tértivevényes levélben, arra muszáj reagálniuk.

Egyébként meg ha visszakérik a 3 napot, akkor azt vissza kell fizetned, ez logikus , ne agyalj azon mikor. Minél előbb fizesd vissza, hogy lássák korrekt emberrel van dolguk.

2019. szept. 23. 16:45
Sziasztok!Álláskeresési járadékra vagyok jogosult július 15.-től. Július 29- én munkába léptem, de az ügyintézőnek nem szóltam, csak augusztus 1-vel. Ők már elutalták a pénzt, így 3 napra jogtalanul kaptam meg a járadékot, így azt követelik vissza. Aug. 8-al leszámoltam, mert nem tetszett a munkahely. Bevittem a szerződést meg mindent, és kértem az újbóli folyósítást. Ezt csak akkor fogják utalni megint, ha visszafizettem a követelésére került összeget, vagy ezt Ők vonják majd le az aktuális összegből, ami a 8-ika utáni időszakra jár? Nem kaptam sehol normális választ.. Az ügyintézőm meg semmi konkrétat nem mondott.:/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook