Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés gondok fórum

Álláskeresés gondok (beszélgetős fórum)


2011. szept. 25. 22:18

sziasztok..

Nagyon el vagyok keseredve...

Nem találok munkát egyszerűen..Ha van valakinek valami jó tippje álláskereséshez kérlek írjatok:(

16. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - HelpMe85)
2011. aug. 29. 22:37

igen én is úgy gondolom egyébként hogy bármilyen lehetőséget meg kell ragadni ha jön..Engem még eddig egy nyomorult állásinterjúra sem hívtak be...

Bár lenne akármilyen lehetőségem..de sajnos már a papír sem számít semmit...

15. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - HelpMe85)
2011. aug. 29. 22:35

Mármint miben is lenne anyósnak igaza?

Anyós azt szajkózza hogy nem kell papír az eladó munkához mert akik nem szakképzettek azoknak kevesebb fizetést kell fizetni...és hogy biztos felvesznek eladónak..Na ehhez képest még arra sem képesek hogy legalább válaszoljanak..

Elvállalnék én már szinte bármit de sehonnan nem szólnak...úgyhogy még lehetőségem sincs arra hogy pincérként dolgozzak legalább egy ideig ugyanis nem kapok még csak választ sem:(

14. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - HelpMe85)
2011. aug. 29. 22:31
Igen van róla papírom és nézelődtem is a szakmámon belül azóta..de sajnos nem az érdekli őket hogy papírom van róla hanem hogy hány év gyakorlatom van a szakmában:S kezdőket" nem igen keresnek sehová:(papír ide vagy oda:(
2011. aug. 29. 12:20
jav. gimnázium helyett, nem mellett. bocsi
12. Kutyaimádólány (válaszként erre: 10. - HelpMe85)
2011. aug. 29. 12:20
Én is ugyanebben a cipőben járok. Anyukám szajkózta folyton gyerekkoromban, hogy én majd elvégzem főiskolát, hogy nekem jobb életem legyen, ha már ő nem tanult. Így is lett, elvégeztem, de minek!? Itt a polcomon a diploma és semmire sem megyek vele. Inkább jártam volna szakközépbe gimnázium mellett és inkább végeztem volna el két tanfolyamot főiskola helyett. Most meg nyakamon a diákhitel, amit nyöghetek életem végéig, ráadásul nem is a főiskolával helyezkedtem el és olyan munkahelyem van, amit utálok. De örülök, hogy legalább ez van!
2011. aug. 29. 12:03
Én januárban végeztem szociálpedagógia szakon... annyira mondták, hogy ezzel könnyebb elhelyezkedni, mert szükség van rá, meg mert nagyon sok területen alkalmazható. Egy nagy ló****...már elnézést. Azóta nem találok munkát, pedig megszámolni nem tudom, hogy hány helyre adtam be. Vagy arra sem méltatnak, hogy válaszoljanak, vagy visszaírják, hogy nem vehetnek fel, mert nincs pénzük, hogy kifizessék havonta a fizetésem. Szóval a diplomával is ki lehet törölni, ha nincsenek kapcsolati az embernek...
10. HelpMe85 (válaszként erre: 6. - Nikike1988)
2011. aug. 29. 11:41
Üdv. De legalább van róla papírod, az eladóhoz meg nincs... ez már előny egy olyannal szemben, aki meg pincérnek jelentkezik papír nélkül... nehogy anyósnak igaza legyen... valamit vállalj el! a semminél jobb. annak is örülni kell. én fél évig voltam olyan helyen, amit utáltam, olyan emberektől kellett tűrnöm, akiket az utcán le se ....nék. Most pedig bőven visszasírom, mert legalább minden hónapban ott volt a számlámon x ezer ft... szóval akinek bármilyen lehetősége van, tegye meg, hogy nem siránkozik. lediplomáztam azért, mert a családban mindenki szakmunkás végzettségű, majd én leszek a kivétel, mindig diplomát akartam... inkább lettem volna eladó (nem a munka miatt, mert az is egy iszonyú megerőltető munka) de legalább lehetőségem lenne. TALÁN. persze semmire nem megyek a diplomámmal :) elpocsékoltam rá 5 évet, két félresikerült évkezdéssel.........................
2011. aug. 3. 14:29
Írtam Neked privát üzit!
8. Nikike1988 (válaszként erre: 7. - Melindike)
2011. aug. 3. 13:27
Dunaújvárostól 18 km-re lakok
7. melindike (válaszként erre: 6. - Nikike1988)
2011. aug. 3. 13:12

De attól még próbálkozni lehet! ;)

Az ország melyik részén élsz?

6. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Melindike)
2011. aug. 3. 12:40

igen ez is igaz...

de ebben sem lesz elsőbbségem csak azért mert van papírom róla hiszen nincs gyakorlatom benne...

5. melindike (válaszként erre: 4. - Nikike1988)
2011. aug. 3. 12:39
Hát, akkor azt mondanám, bármennyire is nem akarsz pincérkedni, mégis csak próbálj meg ebben a szakmában is keresgélni. Amíg nem lesz más, a semminél mégis csak jobb lenne nem? ;)
4. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - Melindike)
2011. aug. 3. 12:30

az a baj hogy a legtöbb boltba pl bolti eladó végzettséggel és gyakorlattal rendelkező eladót keresnek...Beadtam rengeteg helyre de mindenhol ugyan azt mondták..(most semmi nincs de majd szólnak)

Egyszerűen azt sem tudom már hogy milyen munka jöhet szóba.

A pincérkedés mindenféleképpen kilőve mert azt semmiféleképpen nem akarok..

Regisztrálva vagyok a munkaügyi központba de semmi tanfolyam nincs jelenleg és nem is valószínű hogy a közeljövőben lesz....

Az érettségivel sem megyek semmire és ezzel a szakmával sem de amég nincs munkám addig nem tudok tanfolyamot sem végezni mert nem szeretném ha párom fizetné azt is ......

Olyan kilátástalan ez az egész

3. melindike (válaszként erre: 2. - Nikike1988)
2011. aug. 3. 12:23

Ahova lehet add be az önéletrajzod, azzal nem veszíthetsz semmit.

A munkaügyi hivatal esetleg nem tud segíteni? Amíg nem találsz állást, talán tudnak neked ajánlani valami ingyenes tanfolyamot, hátha utána azzal jobban boldogulsz.

Egyébként pedig, nagyon nehéz ma munkát találni, ezt biztosan tudja az anyósod is!

2011. aug. 3. 12:09
egyszerűen nem tudom merre induljak..Anyósnál lakunk ő meg azt hiszi nem akarok dolgozni:(
2011. aug. 3. 12:07

sziasztok.


Idén érettségiztem és előtte felszolgáló szakmát végeztem...


A helyzet az hogy nem igazán szeretnék felszolgálóként dolgozni(bizonyos okok miatt)..


Viszont nagyon szeretnék már munkát és egyszerűen nem találok semmit. Eléggé el is vagyok keseredve:( Beadtam boltokba az önéletrajzom (igaz nincs bolti eladó végzettségem) de állítólag nem mindenhová kell..

nem tudom mihez kezdjek:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook