Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés: érdemes személyesen bemenni a boltba? fórum

Álláskeresés: érdemes személyesen bemenni a boltba? (tudásbázis kérdés)


19. Marcsykaa (válaszként erre: 17. - Bc8bec3b9b)
2011. szept. 12. 19:20
egyenlőre most én sem számítok másra, ugysem fogják azt mondani egyik helyen sem, hogy holnap már mehetek is próbanapra (bár ígylenne:)) De muszáj a munka! Sajnos már nem dobják az ember után...
18. Marcsykaa (válaszként erre: 15. - Bc8bec3b9b)
2011. szept. 12. 19:19
Igen.. és ez elkeserítő! Hogy jelentkezem, várom hogy visszajelezzenek bízom benne, hogy hívjanak vagy valami, és semmi, mert csak megkellet hirdetni az állást, pedig már megvan rá az ember....
17. bc8bec3b9b (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 12. 19:19
Persze,csak a x-ik kilincselés után....,majd keressük,küldünk emailt,hívjuk....,kicsit elmegy az ember kedve,én is ebben a cipőben járok:-)
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - Bc8bec3b9b)
2011. szept. 12. 18:42
Sok helyen igaz ez.Tudom,mert én is munkakeresésben vagyok,estem már be az utcáról én is így.De az esélyt hadd adjuk már meg magunknak!Soha nem lehet tudni,hogy.... :))))
15. bc8bec3b9b (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 18:33
Nem szeretnélek elkeseríteni,de a legritkább esetben vesznek fel az "utcáról" alkalmazottat .A hirdetett állások is általában már be vannak töltve...,csak meg kell hirdetni nyilvánosan ...:(
2011. szept. 12. 14:57
Hát igen, inkább próbálkozom, minthogy itthon üljek, veszíteni valóm nincsen! Siófokon próbálkozom!:)
2011. szept. 12. 14:49

Szerintem teljesen korrekt hozzáállás,valóban ebből fogják látni,hogy neked tényleg munkára van szügséged!! :)

Melyik nagy városban fogsz keresgélni? Hátha valaki oda valósi és tudna segíteni!

12. c3f39fd03b (válaszként erre: 9. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 14:47
Inkább próbáld meg,mint hogy benned maradjon az az érzés,hogy "mi lett volna,ha....".Annál rosszabb nincs.Nem veszítesz vele semmit.
11. nemmaci (válaszként erre: 9. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 14:40
Persze, próbáld az üzletvezetőt kérni, mert egy sima alkalmazott nem foglalkozhat ilyesmivel, nem ő az illetékes. Ha megkérdezik, miért keresed, mondhatod hogy önéletrajzot szeretnél leadni.
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 14:34

A 3. boltba már rutinosan fogsz bemenni. :O)

Mondd azt, hogy munka ügyben jöttél, és az illetékest keresed akivel ezzel kapcsolatban beszélhetnél.

Aztán elirányítanak, vagy odahívják a vezetőt, hacsak esetleg nem pont vele találkozol először, vagy ha nincs bent, akkor az alkalmazott el szokta venni az önéletrajzot.

2011. szept. 12. 14:29
Köszönöm szépen a sok tanácsot, így már bátrabban indulok neki a keresésnek, és reménykedem benne, hogy sikerül valahol elhelyezkednem! Még egy kérdés:) Az üzletekbe ha bemegyek, akkor egyből az üzletvezetőt kell keresnem, vagy mondjam el a mondanivalóm az alkalmazottnak, és ha véletlenül nem ő lenne az üzletvezető is egy személyben, akkor úgyis szól a főnökének? Ilyen dolgokban nagyon parás vagyok, de ha már ott vagyok, akkor nincs gond:) Hál istennek többen is mondták már rám, hogy nagyon talpraesett vagyok (noha én nem így érzem sokszor:):)
2011. szept. 12. 14:27
Szerintem nem gáz: láthatják,hogy elszánt vagy,TÉNYLEG keresed a munkát,és nem csak egy papír leszel a halmaz alján,hanem már társítanak az önéletrajzodhoz egy arcot és egy benyomást is.
2011. szept. 12. 14:24
Én is csináltam ezt mostanában többször is.Igaz,munkám nem lett,de az Önéletrajzot eltették,aztán hátha... De úgy gondolom,látják,hogy valóban dolgozni szeretnék,szóval menj csak bátran!És sok sikert Neked!!!!
6. Brad (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 14:24

anno en is igy vettem fel embereket.

behoztak az öneletrajzukat, gyült a fiokomban es amikor felsöbb utasitasra kellett munkaeröt felvenni, akkor belölük valogattam.

Szerintem jarhato ut!


Es anno en is igy kerestem munkat, habar nem igy vettek fel.

2011. szept. 12. 14:24
Én ma házhoz megyek!Nem viccelek!Munkáért megyek puncsolni!Engem nem érdekel már!A nyakára fogok járni az illetőnek...
4. nemmaci (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 14:22

szerintem nem gáz! sőt...manapság szinte csak így lehet állást találni. Próba szerencse!!!

Aki otthon ül és várja a sült galambot, annak tuti nem lesz munkahelye.

Hajrá!!!

2011. szept. 12. 14:21

Szia.

Én is csinálta így anno, és sok helyről vissza is hívtak.Egyáltalán nem gáz.A multiknál szokott lenni egy postaláda, amibe be kell dobni az önéletrajzokat, én így találtam munkát.

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. szept. 12. 14:21
Így kell csinálni, ugyanis így látják rajtad, hogy szeretnél dolgozni. Ha nincs is felvétel, a legtöbb helyen elteszik az önéletrajzod, és esetleges üresedés esetén onnan válogatnak. Egyébként az állásoknak a döntő többségét nem is hirdetik meg!
2011. szept. 12. 14:18
Sziasztok! 2 hete sajnos nincs munkám, az internetet természetesen böngésztem állás ügyben, de nem sokra jutottam, nagyon kevés az ajánlat. Arra gondoltam, hogy a közeli nagyvárosba felmegyek, és a nekem szimpatikus boltokba bemegyek az önéletrajzommal, és megkérdezem nem e keresnek esetleg embert! Szerintetek ez a módszer nem gáz? Sajnos más ötletem nincs!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook