Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt! fórum

Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt!

1 2 3
2013. máj. 11. 15:36

Gratulálok ügyes vagy bár szerencse is kellett ehhez.Nekem nemrég járt le a gyedem,dolgozni akartam,méghozzá gyorsan,és lett is helyem,igaz magam keresem meg a pénzem,nincsen fix,de belevágtam,mert ha nem akkor itt Szabolcsban ülhetnék akár évekig a fenekemen otthon,mivel állás is kevés,és kisgyerekesként nagyon minimális segítséggel mindenhol hátrányban indulok.


Anyukám viszont majd egy éve nem talál.Menne takarítani is,gyereket vigyázni is,még egy laptopra is összedobtunk családilag,hogy tudjon gyakorolni,mert nem volt erőssége a számítógép kezelés és az internet.Két nagyon jó szakmája van,és mégse...most tanfolyamra jár a munkaügyi központ révén.Nagyon szeretném,ha befejezné és lenne állása,de szerencse is kell hozzá,nem csak akarat...

2013. máj. 11. 14:36

Úgy érzem a mások sikerének is örülök. Még akkor is ha csöppnyi hasznom nem származik belőle. Habár ha örülünk, az se semmi a léleknek...

( " Mások sikere " teljesen más terület jutott eszembe. Mentünk haza a kertből. Megcsodáltam egy kajszi barackfát. Szép a fa koronája, épp annyi és oda adja az árnyékot ahol van egy kis pihenő kialakítva. És látszanak a kis barackok. Rácsodálkoztam hangosan. Ránéztem a férjemre : Miért örülék én ennek? Nem is a mienk. Remélem nem akarják kivágni ).

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Elbb)
2013. máj. 11. 14:28
Természetesen, nem mondtam, hogy ne vállalja el, hanem azt mondtam, hogy szerintem nem azért nem talál valaki állást, mert nem akar, hanem azt, hogy hiába helyezkedik el valaki pl. pincérként negyed pénzért, ettől még nincs "igazi" munkája, csak kényszer pályán van.
16. Ayna
2013. máj. 11. 14:20

Gratulálok!

És teljesen egyetértek!

Köszönöm a cikket!

2013. máj. 11. 14:19
Te drága, gratuálok! DE vidéken abszolút máshogy van ez, mint Bp-en. Először is, nincs napi 5-10, sőt napi 2-3 ajánlat sem. Másodszor, itt mindegy, hogy van 3 szakmám, meg nyelvvizsgám, akkor is a főnök feleségének az unokatestvérének a barátnőjét fogják felvenni, akinek még az érettségije sincs meg. Érted ugye? Nem számít az ész, az alkalmasság, csak a kapcsolatok. Harmadszor: MINDIG, MIDENHOL megkérdezik, hogy van-e családom vagy tervezek-e a közeljövőben családot alapítani. Kivétel nélkül.
2013. máj. 11. 14:03

Az a szemölcs a szerencse csillagod. Orvosi ajánlatra szedesd csak le.

Nálunk a férjem nem talál. Van szakmája nem egy...

Fővárost nem ismerem csak a vidéket.

Nagyon sokszor 2 helység közötti X km nem térítik. Vagy egyszerűen közlik : Vidékit nem.. ( ismerősnél volt így, egy ottani lakos, és egy vidéki között nem Ő nyert, a bérlet miatt )

Mi esetünkbe ha elvállana egyet így is, 960 Ft / nap a busz, ami elveszne a bevételből... De akkor legalább 110.000 ft kellene kézhez kapni.

2013. máj. 11. 12:54
Azért a szemölccsel mielőbb menj orvoshoz...
12. Aville
2013. máj. 11. 12:53

Köszönöm a véleményeket és a jeleket, meg is lepődtem, h miért jött ilyen sok, nem tudtam, h ma jelenik meg a cikkem.

Néhány észrevétel.

Mesélj magadról: én annyit mondok, h a párommal élek Bp-n és el szoktam mondani, h eredetileg melyik vidéki városból jöttem fel Bp-re 20 évesen és slussz. Innen a volt munkahelyeimről mesélek, h mit szerettem, miért, milyen szakmai sikerekre vagyok büszke stb.

Az ismerősök állásajánlatait beleírtam a cikkbe. Szóval nem előny.

Az elején nem véletlenül írtam, h Bp-n történt, és arra is céloztam, h igen, kevesebb pénzért mentem el dolgozni, mert a 0-nál még ez is több, és még nekünk ez a 3 hét kiesés is egyenlő lesz a katasztrófával ebben a hónapban.

A cikket bátorításnak szántam, és ha vki megkeres priviben, értelmes, és van érettségije, és nem esik kétségbe ha idegen emberekkel kell beszélnie, akkor konkrétan ötleteket is tudok adni, h milyen területen érdemes pályázgatni.

És bátorításnak azoknak, akik vidéken régóta nem találnak munkát, és fontolgatják, h a fővárosba költöznek.

És még mindig az a véleményem, h fél év alatt aki nem talál munkát, az nem is akar dolgozni. Nyilván akinek van munkahelye, olyan helyre nem megy el, ahol kevesebbet fizetnek.

Amúgy azóta másodállást is találtam :)))

11. elbb (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. máj. 11. 12:27
Szerintem mikor az embernek nincs munkája, de lenne egy bármilyen ajánlat akár negyed pénzért, akkor fogadja el átmenetileg. Mert az a negyedpénz is jól jön mint a semmi, és még a tb-d is fizetve van. Amellett a munka mellett is lehet másikat keresni.
2013. máj. 11. 12:02

Budapesten sem egyszerű munkát találni. Gondolom ezt olyan állítja, aki Pesten még sosem keresett állást.

Persze, ha lejjebb adunk anyagilag pl. mert megtehetjük, akkor lehet könnyebb vagy egy jó szakmában nagy gyakorlattal is, de egyébként nem könnyű. Szerintem ha valaki 3 hét alatt talál munkát, akkor az nagy-nagy mázli és sok-sok lemondás.


Én pl. sosem mennék el 4-6 órás munkakörbe, hacsak nem fizetnének annyit mint 8 órában.


Egy cukrász pl. csak akkor kell bárhol, ha annak van gyakorlata, ne de, hogyan gyakoroljon a pályakezdő? Igen, valóban nem a gyerek miatt nem veszik fel a nőket sokszor, hiszen én is dolgoztam úgy, hogy volt kisgyerekem, de volt már úgy, hogy nem dolgoztam 2 évet, amikor már nemhogy kis gyerekem nem volt, de hatalmas tapasztalattal is rendelkeztem.


Tehát kell szerencse, ismeretség és persze sok esetben lemondás is, ahhoz, hogy nagyon hamar találjon állást az ember. A 2 év munkanélküliségem alatt én is találtam pl. pincér munkát, na de ez a szokásos fizetésem negyede volt, tehát nem volt elég semmire.


Ilyen áron nem akarok hamar munkát találni.

Egyébként most gondoltam egy váltásra és elküldtem 4 helyre az önéletrajzomat és már egy fel is hívott, de nem biztos, hogy jó lenne, mert ha nem fizetnek a jelenleginél többet, akkor inkább nem váltok.

9. SDitti (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 12:02
Ezt akartam én is írni. Még mindig könnyebb Budapesten állást találni. Hiába nagyobb ott a merítés, de legalább van állásajánlat. Nincs az, ha vidéken élsz, nincs is esélyed a beutazás miatt. Innen hiába regisztrálsz állásportálokra, mert nincs a megyében szinte semmi ajánlat, a Munkaügyi Központok már ezelőtt tíz évvel se állást közvetítettek ("csak" papíroztak, segélyt folyósítottak vagy éppen pecsételtek a kiskönyvbe).
8. timycat (válaszként erre: 4. - Körömvirág)
2013. máj. 11. 11:39

"mesélj magadról, mit mondasz?! Én mondjam pl azt, hogy egyedül élek a kutyámmal. holott kutyám nincs, ellenben van férjem és kisgyerekem... "


magadról beszélj, ne a férjedről, gyerekedről; rád kíváncsiak... mondd el milyen iskolákat végeztél (hiába írtad le az önéletrajzba, én mikor interjún voltam, simán meglepődtek hogy még azt is, noha előttük volt az önéletrajzom) mik a céljaid, milyen ember vagy és mit vársz az adott állástól, lássák rajtad hogy akarod, kész vagy tanulni, fejlődni és nem csak az határoz meg téged hogy van egy gyereked, meg egy férjed. Én pl hónapokig "tudtam titkolni" hogy családom van, noha kérték meséljek magamról, mik a 10 éves munka-magánéleti(!) terveim. Majd egy hétvégi bulin "buktam le" (az egyik főnök is ott volt, onnan meg már szállt a pletyka és "döbbenet") ha az nincs esélyes hogy a mai napig nem tudják, hogy mit-kit tartok otthon

2013. máj. 11. 11:07

Ügyes vagy :-). Én is azt vallom, főleg Budapesten, hogy csak az van munka nélkül, aki nem akar dolgozni...

Engem egy nap után elküldtek, hogy még sem tudnak munkát adni, miután a gyereket beszoktattam a bölcsibe. Itt voltam, anyagilag legatyásodva, a férjem dolgozott, de azt a hajunkra is kenhettük, a gyerek bölcsis, nekem meg nincs munkám - még a gyes járt - na azzal meg kitörölhettük.

2 HÉT alatt találtam állást. Napi több órás procedúra volt, rengeteg helyre mentem a két hét alatt, a gyereket nem titkoltam el sehol.


Itthon külön mappákba gyűjtöttem az elküldött önéletrajzaimat, hogy hova melyiket küldtem. Mindegyik helyre módosítottam, a hirdetésnek megfelelően.


Mondjuk azóta otthagytam azt az állást, mert kretén volt a főnök, a mostani helyemre meg úgy kerültem, hogy megtetszett a hirdetés, beadtam az önéletrajzomat (csak erre az egy helyre), és már lassan két éve itt dolgozom :-).

2013. máj. 11. 11:05
Azért más Budapesten állást találni, meg egy kis lélekszámú faluban, ezért elhamarkodott azt mondani, hogy az nem talál munkát, aki nem is akar.
2013. máj. 11. 10:45

Gratulálok és csúcs szuper a cikked, remélem még olvasok mást tőled!

Hajrá és csak így tovább mindenben! Ment is neked a jelecske, ami minimum nálam! Pláne ilyen cikknél! Tetszett, nah, szuper vagy!

2013. máj. 11. 10:02

Gratulálok! Ügyes vagy. Mondjuk tény, hogy nem kérdezhetik meg a családi állapotodat, hogy van e vagy tervezel e gyereket. de amikor megkérnek, hogy mesélj magadról, mit mondasz?! Én mondjam pl azt, hogy egyedül élek a kutyámmal. holott kutyám nincs, ellenben van férjem és kisgyerekem...

Én vidéken élek, sajnos sok ismerősöm maradt az utóbbi években állás nélkül, sajnos egyik sem tud/tudott beszámolni ilyen gyors sikerről. Itt kb 1 év, amíg akármilyen bejelentett állásod lesz, ha szerencséd van. Persze feketén, időszakosan akad...

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Aville)
2013. máj. 11. 10:02
Ügyes voltál! Én is az utóbbi pár évben kétszer voltam már ilyen helyzetben! Kb. ugyanígy intéztem, ahogy Te! Csak Te nálam jóval fiatalabb vagy! Remélem, erőt adsz azoknak, akiknek eddig nem sikerült!
2013. máj. 11. 09:56

Gratulálok! :)

én is épp álláskeresésben vagyok. tőlem sem kérdezték sose, hogy van-e gyerekem, de muszáj volt megmondanom, hogy miért nem tudok, reggel 6-kor kezdeni...

2013. máj. 11. 09:08
Ne szépítsünk, kirúgtak. Az elmúlt 2-3 évben már másodszor, hirtelen, egyik napról a másikra (felmondási időt betartva). 35 éves nőként, párom betegsége miatt, családfenntartóként nem engedhettem meg magamnak, hogy hosszú ideig állás nélkül maradjak. Remélem tudok segíteni sokatoknak néhány ötlettel, bár a spanyolviaszt nem én találtam fel, de működik!

Ugrás a teljes írásra: Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook