Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt! fórum

Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Álláskeresés diploma nélkül - siker 3 hét alatt!

1 2 3
49. moonlight13 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. máj. 12. 12:11
A fiatalos csapaton én is mindig mosolygok. De az azért van így megfogalmazva, mert hivatalosan nem lehet azt írni, hogy csak fiatalokat veszünk fel. Egyébként ez a megjeyzés engem nem nagyon érdekelt, oda is mindig elküldtem az önéletrajzomat. (Persze, hogy nem vettek oda fel!:))
48. Derya (válaszként erre: 29. - Mese habbal)
2013. máj. 12. 12:02
ne írd bele a diplomát vagy a szakot ne írd be.
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Moonlight13)
2013. máj. 12. 11:13

Amit érdekesnek találok a hirdetésekben az az, hogy fiatalos csapat:)

Ezen mindig jót mosolygok, hiszen ez csak egy fiatalnak "előny" ez középkorúnak nem biztos.

Nálunk az átlag életkor 42 és megkérdeztem a fiatal fiú kollégáimtól, hogy nem zavarja e őket, hogy idősebbekkel kell dolgozniuk.


Igen, elképzelhető, hogy állásból állásba menni egyszerűbb, mint munkanélküliről.

46. ivi79 (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2013. máj. 12. 10:48

azé átlagban a te korodban már nagyobb gyereke van vkinek(az sem mindegy hol van lyuk a cvdben, nekem 32 és 35 éves koromnál). egy barátnőm veled egy idős és 17 a lánya..

nekem mikor hivtak, nem tesztelték nyelvtudásom, még hres akart rábeszélni h gyakoroljak kicsit és menni fog..


szurikáta,

az autószerelő hiányszakma(ez olyan mondta aki oktatja, nincs utánpótlás), mint a jó viz-gáz szerelő is, ezzel azé mindig lehet találni.

míg varrtam, én is mindig magamtól váltottam(már allergiás vagyok rá), de mindegyik cég minimálra jelentett be, nemvolt fizetett szabi, meg betegácsi, örülj h itt dolgozhatsz tipusu kisvállakozás..

45. moonlight13 (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2013. máj. 12. 10:18
na úgy látszik, még nem tudok írni... munkanélküliből állásba...
44. moonlight13 (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2013. máj. 12. 10:17
akikkel
2013. máj. 12. 10:17
Azt mondják a fiatalok, akikket mostanában beszéltem, hogy állásból állásba könnyebb kerülni, mint munnaknéküliből állásba.
42. moonlight13 (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2013. máj. 12. 10:15
Van ahol nagyjából már eldöntik, hogy csak fiatalt v. tapasztaltabbat keresnek. Lehet, hogy Rajtad még gondolkodnak, és épp nincs bent az, aki kiválasztja a pár embert.
2013. máj. 12. 09:55

A férjem autószerelő végzettséggel eddig mindig 1-2 héten belül talált állást, és még általában válogathatott is.

Igaz, nem volt azért komolyabb - pláne olyan helyeken, ahol azért az autószerelésen kívül illett érteni a villamossághoz és a diagnosztikához, netán illett beszélni angolul - hátrány, hogy azért 3 évet elvégzett a közlekkarból, meg hogy folyékonyan beszél angolul. De végülis akkor is sima autószerelő papírral vették fel. Ha munkahelyet váltott, azt szinte mindig szabad akaratából.. (Egyszer azért rúgták ki, mert nem volt hajlnadó tákolt, használt alkatrészt betenni a kocsikba, amikor se nem volt biztonságos, ráadásul a vevőnek újként számlázták ki.)


És többet keresett, mint egy orvos (már hivatalos fizetéssel), vagy tanár, bár azért meg nem gazdagodtunk.



Alapvetően egyetértek abban, hogy az nem dolgozik, aki nem akar, szüleim is mindig, még 50 felett is megoldották, bár sokszor olyan helyeket is be kellett vállalni, amit azért régen nem tettek volna. De be kell látni, ma ez van.


De azért az ország "nagyon keleti" részén, meg bárhol kisgyerekekkel segítség nélkül tud az ember olyan helyzetbe kerülni, amit maga se hitt volna soha. Mert ha fizikailag nem érsz oda zárásra az oviba, akkor sok mese nincs. Meg ha az első betegségnél kirúgnak, mert egyszerűen NINCS más, aki beugorjon.. De ekkor is keresni kell a továbbot, nem lehet az "úgyse" indok, mert a leeresztésnél, leépülésnél veszélyesebb nincs..

40. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2013. máj. 12. 09:24

Hát a fene tudja.

Volt egy állás amire én is és a fiam is jelentkezett. A fiamnak rögtön visszaküldték a választ, hogy nem rá gondoltak, nekem meg semmit nem reagáltak. Vagy öreg vagyok vagy még gondolkoznak?

39. moonlight13 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2013. máj. 12. 09:18
Azért Neked nagyon jó végzettséged van! Gratulálok! És igen, manapság ma már az egyrészt előny, hogy nagy a gyerek, van ahol pedig ránéznek az ember korára, és már ki is dobják az önéletrajzát, mert fiatalokat keresnek!
38. Sirga
2013. máj. 12. 08:57

Gratulálok, örülök, hogy sikerült munkát találnod! :)

De azt, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar", csak olyan mondja, akinek VAN munkahelye! Ha eredménytelenül keresnél, nem így állnál hozzá! :P

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Ivi79)
2013. máj. 12. 07:57

Igen, emlékszem az álom melóra:(

Nekem már a telefonban tesztelték a nyelvtudásomat. Érdekesnek is találtam...

A korom miatt épp kis gyerekes lehetnék:)

Ahonnan hívtak meg is kérdezték, hogy a munkaidő beosztás megfelel e nekem. Mondtam, hogy nekem bármi tökéletes, mert férjem és felnőtt gyerekem van. Majd mondták a helyet, hogy az nagyon kint van. Mondtam hogy nekem az sem gond. Na, persze, lehet, hogy majd a pénz lesz gond.

Természetesen onnan nem hívtak fel ahová legszívesebben mennék...

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Mese habbal)
2013. máj. 12. 07:52

De kihagytam sokszor, sőt!

Amikor 2 évig munkanélküli voltam, akkor 3 féle önéletrajzom volt. Volt amiben benne volt minden, volt, ahol csak érettségim volt és volt olyan is amiben varrónő voltam és persze olyan is volt, amibe azért beírtam az érettségit és az OKJ-s végzettségeimet. Különböző módon írtam az előző munkahelyekről. A diplomás önéletrajzba maradt minden, de pl. az érettségisben már kicsit átírtam, hiszen elvileg érettségivel nem dolgozhatok ilyen kvalitású munkát.

Azt el kell árulnom, hogy nem segített a trükközés. Fogalmam sincs, hogy akkor miért nem hívtak be szinte sehová.

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Mazsinka)
2013. máj. 12. 07:47

Lehet, de 4 évvel ezelőtt nem hívtak fel sehonnan pedig akkor 2 évig kerestem munkát.

Ja a végzettségem akkor is ott volt...

34. ivi79 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2013. máj. 11. 23:44

rendszerint nem kérnek mot levelet...

cvmet egy nagy bank hresével raktuk össze, és ott többen látták kisfőnökök is, szerintük tök jó. ott mongyuk a csaj tökre leszarja ha vki szülőkorban van(családbarát multi), de ő is mondta h ez kevés helyen van így.

még nyelvtudást is belehazudtam, h emiatt ne dobják ki azonnal..ez már kb olyan szürő mint az érettségi..ha kell akkor interjún úgyis tesztelik.

nemrég be is hivtak ide, de személyes okokból nem mentem be, pedig álmom volt h itt melózzak.

amit most megkaptam(biztos helyről, tehát nem kifogás), h túlképzett vagyok:D pedig nincs is diplomám. rokonom menőegyetem diplomával dolgozik ott pályakezdő kora óta és duplaannyit keres mint és eddig..


Irisz, neked azért nem számit már, mert korod miatt 99% ha van is gyereked már nem kell minden egyes köhögés miatt hazarohanj, meg cipelni oviba, isibe és nem veszélyeztet h újra gyesre menj.


Mazsinka,

én informatikus vagyok, de voltam már kiadványszerkesztő grafikus 5évig és varrónő az eredeti szakmám.

1év alatt 2 interjú..és minden szarra elküldöm amiről úgy látom h el tudnám végezni.

33. mese habbal (válaszként erre: 32. - Mese habbal)
2013. máj. 11. 21:42
az hogy kihagyom meg még viccesebb, akkor mit csináltam abban az 5 évben? meg utána 7 évig mit dolgoztam? akkor kb 2001 óta üres lenne az önéletrajzom :D
32. mese habbal (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2013. máj. 11. 21:39

és akkor a kb 7 évnyi munkámat is kihagyjam? vagy mit írjak be, hogy mit dolgoztam akkor? :-O

épp ez az, hogy informatikus és közgazdász, az manapság sokkal jobban hangzik, nagyjából bárhova mehetsz ezzel... te is csak variálod, de nem kihagyod... :) azért az elég fura egy önéletrajzban, hogy mondjuk "2000-2005 egyetem", és nincs beírva semmi szak... :D

2013. máj. 11. 21:36
Irisz, azért hívtak vissza, mert van egy jó kis végzettséged, ha gimid lenne vagy pedagógus lennél, szociológus vagy egyéb rettentően keresett szakos, akkor rád se bagóznának, ez nem attól függ, milyen az önéletrajzod, vagyis csak részben függ ettől. Gyakorlat és a mai világban klassznak számító végzettség: informatikus, gépész, elektrós, egyéb műszaki terület.
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Mese habbal)
2013. máj. 11. 21:32

A siker érdekében annyit megtennék, hogy nem írnám bele a szakomat, hanem csak az egyetem nevét vagy kihagynám az egyetemet. Ez nem hazugság, ez taktika.

Én közgazdász informatikus vagyok, de akár lehetek informatikus közgazdász is. A sorrend attól függ, hogy hova jelentkezek. Ha bankba, akkor az elsőt használom, ha informatikai területre, akkor a másodikat.

2013. máj. 11. 21:23

Gratulálok a cikkírónak, az álláshoz is, meg a cikkhez is...

az tény, hogy valami munkát biztosan lehet találni, ha az ember akarja... de sajnos tényleg nem egyszerű, és nem mindegy milyen szakmában próbálkozol... tudom, hülyén hangzik, de talán még jobb helyzetben vannak manapság azok, akiknek nincs diplomájuk, vagy spéci képesítésük... rengeteg ügyintéző és hasonló állást hirdetnek, amire így lehet jelentkezni... tényleg tudsz napi 5-10 helyre jelentkezni ilyen állásokra... de én például a biológus diplomámmal hiába jelentkezek ezekre, SOHA nem hívnak be, mert túlképzett vagyok.. biológus állás meg alig akad, és azok meg nagyon ismeretségen alapulnak, vagy más okból nem hívnak be.. más olyanra, amihez szakképesítés kéne, nem tudok jelentkezni, mert nincs más szakképesítésem, még ha érdekelne, vagy jó lennék be, megtanulnám, akkor sem...


a lényeg, amit mondani akarok, hogy sokkal több lehetőség van szakképesítés nélkül, vagy okj-s végzettségekkel... de biztosan jobbak az esélyek gazdasági, kereskedelmi, műszaki vonalon is, akár egyetemi végzettséggel... szóval szakmától baromira függ, hogy mennyire lehet találni melót...

nekem szerencsére van munkám,é s úgy szeretnék váltani, úgy keresek, de én is napi 1-2 órát töltök így is a munkakereséssel a neten, és önéletrajzok küldözgetésével.... az arány kb az, hogy 10 ügyintéző/asszisztens stb állásra küldöm be, míg egy biológus állásra... 5 hónap alatt egyetlen ügyintézősre hívtak be interjúra, ahol ki is derült, hogy csak kíváncsiak voltak, hogy ezzel a végzettséggel miért jelentkeztem oda, de persze nem vettek fel...

több interjún azóta sem voltam... az önéletrajzom nem rossz, de a tényeket nem tudom megváltoztatni, hazudni nem fogok benne.... a motivációs levelem sem rossz...


(tény, hogy nekem sem jó minden, amit hirdetnek, mert egyedül nevelem a 3 éves gyerekem, így csak olyan jó, ami egy műszak, 8-16, és nincs a világ végén.. de még így is rengeteget küldök be, és mégsem jön visszajelzés)

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Ivi79)
2013. máj. 11. 19:41

Ivi, majdnem 10 évvel idősebb vagyok nálad. Elküldtem 4 helyre az önéletrajzomat és már fel is hívtak. Nekem is van lyuk az önéletrajzomban, de senkit nem érdekel. Úgy tűnik a korom sem:)


A tartalma nem jó az önéletrajzodnak, illetve lehet, hogy nem jó a motivációs leveled, ha kérnek. Érdekessé kell tenni magad.

2013. máj. 11. 19:40

gratulálok a munkádhoz:)


egyszer én is dolgoztam bejelentett állásban kerek 2 hónapot. elküldtek mert felvették egy ott dolgozó ismerősét akinek volt tapasztalata. én betanítás alatt voltam . az egész fél év lett volna míg a betanítás tart. már egész jól ment, egyszerűen imádtam! mégis a kapcsolat győzött.


egyébként én is pesten keresek munkát. vidéken esély sincs rá. küldök önéletrajzokat, jelenleg nem tudok telefonálni mert nincs miből telefont feltölteni.


van olyan hogy kevesebb helyre tudok önéletrajzot küldeni, mert ha behívnak, nem tudok elmenni az interjúra, mert nem jut pénz az utazásra. Na ilyenkor mit csináljon az ember? erre tudnál valami tanácsot adni?


ecdl-el, érettségivel, 4 szakmával nem találok bejelentett helyet, mert egy tapasztalatlan ember senkinek nem kell! irodai munkát keresek, de mentem már cipőboltba , könyvesboltba- ott úgy néztek rám mint egy űrlényre, hogy én mit képzelek magamról...tapasztalat nélkül...mert az a két hónap nem ér semmit.

26. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Ivi79)
2013. máj. 11. 19:22
Azt az 1 év hiányosságot egyszerűen átugrod, és folytatod a következővel. Nem kell hangsúlyozni, csak beírod az időpontokat. Próbáld meg jól megírni az önéletrajzodat, rövid, tömör, lényegretörő.. Más ötletem most nincs. Tényleg egy nagy adag szerencse is kell hozzá!
2013. máj. 11. 18:15
Abszolút egyetértek.
2013. máj. 11. 15:55

Ancsika, Cippora, köszi az infót.

Amikor még én olvastam, egész kulturált volt, aztán kimentem főzni, és cseszhettem, pedig akkor még értelmes vélemények voltak. Gondolom, átment személyeskedő hangnembe:(

23. ivi79
2013. máj. 11. 15:46

azt ti hogy oldanátok meg, h ne szórjanak ki első körben, tehát csak beküldött cv alapján, amiatt mert 36évesek vagytok és van 1év lyuk(nem találtam munkát) a cvmben, és még véletlen se gondolják h szültem.

sajna emiatt erősen szelektálnak, ami vhol érthető is a részükről..

22. ancsika688 (válaszként erre: 20. - Mosolyka1111)
2013. máj. 11. 15:46
Törölték,nem is csodálom...
21. Cippora (válaszként erre: 20. - Mosolyka1111)
2013. máj. 11. 15:45
Kerestem én is,szerintem Hoxa törölte,ami nem is csoda...
2013. máj. 11. 15:38

Sziasztok.

Bocs, lehet, hogy nem ide kéne írnom, de:

Nemrég még volt egy olyan fórum, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar", vagy valami ilyesmi.


Nem tudjátok, mi lett vele, levették???

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook