Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok fórum

Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

60. lamoni (válaszként erre: 57. - Bernuska)
2007. jún. 4. 21:43
Szia. Mindenhol ez a helyzet. Protekció nélkül szinte lehetetlen jó helyre bejutni, és ha nem vagy szimpi az önéletrajzon mellékelt képen be se hívnak, bár ha behívtak se szólnak viszza hogy nem kellesz. Én 7 hónap keresgélés után találtam valami elfogadhatót, ami bár távol áll az elképzeléseimtől, és elég kevés a pénz is elfogadtam. Aztán ha lesz jobb majd lépek. Az a helyzet, hogy szerintem sok helyen a munkahellyel rendelkezőknek nagyobb az esélye, hiába ad a munkanélküli támogatást.
59. 4c35511f0b (válaszként erre: 57. - Bernuska)
2007. jún. 4. 17:08

NE add fel, sokakkal előfordul ez, az pedig

-szinte- mindennapos, hogy vissza sem szólnak önéletrajzra.

Fel a fejjel!

58. tina68 (válaszként erre: 57. - Bernuska)
2007. jún. 4. 16:56

Rá se ránts! :-)

Biztos, hogy jön majd valami, mondom én, aki másfél hónapja küldözgetem, a pályázatokat.Egy nem leges válaszlevelet kaptam, és sehonnan még csak egy mailt se. Még sem hívtak, még be sehova. 38 éves vagyok, ( én sem vagyok szép, de eddig mindig el tudtam magamn adni)a gyermekeim már nem kicsik, tudok, és szeretek is dolgozni. Most csütörtöktől járok egy intenzív német nyelvtanfolyamra ami 5 hónap alatt 510 órás lesz. Ettől most sokat remélek. Mást nem tudok, csak várni, nézni a fejvadász cégek álláshirdetéseit, önéletrajzokat feltölteni, egész nap szinte a gép elött ülhetnék.

2007. jún. 4. 15:07
Sziasztok! Nem tudom, jár-e még valaki ebbe a fórumba.... de azért leírom az én történetem: Két kislányom van (4 és 6 évesek), most járok egyetemre pénzügy és számvitel szakon. Mellette üzletkötőként dolgozom egy cégnél (férjem nevén van a vállalkozás, a sok járulék miatt :(), így nincs munkaviszonyom. Úgy gondoltam, mostmár teljes emberként tudok dolgozni, mert ovisok a lányok.. stb. Kb. másfél éve keresek munkát, 40-50 pályázatot adtam be (egyáltalán állás is alig akad... én adminisztrátorit kerestem)... Ennyi idő után 2 hónapja voltam állásinterjún először, utána még kétszer...és ennyi. Nem szóltak vissza, semmi. 27 éves vagyok és nagyon elkeseredett. Nem vagyok szép, nem tudok szépen beszélni, de a rám bízott feladatot el tudom végezni... :( de ez kevés. Nagyon ciki, hogy semmit nem érek, senkinek nem kellek :(
2007. máj. 31. 19:53
Menj el dolgozni, ha nem akarsz éhen halni, szülj gyereket hogy ne öregedjen el az ország és legyen kire támaszkodnom idősebb korodban, de ha gyereket szeretnél vagy terhes vagy, nem kellessz sehova. Pff....
55. Loni
2007. máj. 31. 16:54
Néha azt vízionálom, hogy egyszer majd be kell mutatni egy orvosi igazolást arról, hogy nem lehet gyermeked. És akkor mehetsz dolgozni, és örülhetsz, ha nagy kegyesen átutalják a minimálbért. És légy hálás, hogy dolgozhatsz....
54. f124753f33 (válaszként erre: 51. - D9d8721118)
2007. máj. 31. 16:49
Tudom, ez a szörnyű itt ebben az országban :(
53. 4726e582cf (válaszként erre: 52. - Lamoni)
2007. máj. 31. 16:49

lehet mondani, hogy diszkriminálják a nőket... nem is kicsit!


egyik helyez az a baj, hogy nem vagyok férjnél, a másiknál az, hogy nincs gyerekem. Aztán az ismerős, aki férjnél is van és van gyereke, nála meg az a baj... hogy a fenébe... heh, nem tudunk megfelelni sehogy sem :(

52. lamoni (válaszként erre: 49. - 4726e582cf)
2007. máj. 31. 16:47
A legtöbb helyen tényleg ezt a 22-24 éves korosztályt keresik, mert úgy gondolják azok még 6-8 évig nem mennek el szülni. Én is azért találtam nehezen állást, mert 30 évesen már egy nő nem kell nekik, vagy azért mert el fog menni szülni, vagy mert kis gyereke van. Vannak helyek ahol 50 éves korára, ha előzőleg jó helyen dolgozott a támogatások miatt esélyes lehet, viszont ez a korosztály már nem biztos hogy beszél nyelveket. Az pedig kell, sok helyen már a szalagmunkásnak is tudnia kell angolul másképp nem veszik fel. És a legdühítőbb hogy úgy alkalmaznak embereket 3 műszakba + szombat, hogy csak minimálbért kap.
2007. máj. 31. 11:06
Az én fizum kb. 67.000 ft lesz. Ebből 20 ft a bérlet :( Marad 47.000 ft. Mire elég az??? Éhen halni esetleg... Komolyan mondom, nem normálisak!!! Lassan már a dolgozónak kell fizetnie, ha dolgozni akar.
50. tina68
2007. máj. 30. 17:58

Engem múlt hónap 18-án "közös megegyezéssel" tettek lapátra, üzletvezetőként, mondva csinált ürüggyel. Azóta kb. 40 pályázatot küldtem el, és még egy állásinterjún sem voltam. Egy levelet azonban kaptam, hogy ahová beadtam az önéletrajzom(autószalon pénztáros)túl képzett vagyok. Ja és 39.éves, de ezt nem írták rá, csak rákerestem és láttam, hogy aki vissza írt csak 24 éves. Semmi bajom a huszonévesekkel, csak bosszantó, hogy fénykép alapján itélünk, mert én is így tettem ha fel akartam valakit venni. De most az a borzasztó, hogy én nem a végzettségem alapján keresek munkát, hanem egyszerűen dolgozni akarok, mert a munkanélküliséget nem nekem találták ki. Június 2.-án jár le a passzív táppénzem, és kénytelen leszek magamat regisztráltatni, mert ez a 45 nap nem volt elegendő arra, hogy el helyezkedjek. Igaz én már vidékinek számítok, mert 25 km-re lakom a megyeszékhelytől, és a bérletet nem akarják kifizetni, ami 15000 ft.

De nem adom fel, keresek folyamatosan. Ma is írtam két pályázatot. Hajrá!!

49. 4726e582cf (válaszként erre: 46. - 5464505f6a)
2007. máj. 30. 17:06

én már láttam...


sőt a kedvenc szövegem az ilyen: fiatal (max 22-24 éves) munkatársat keresünk csinos, dekoratív hölgy személyében, szakirányú diplomával (előnyt jelent, ha más hasonló diplomával is rendelkezik), legalább két nyelv társalág szitű ismeretével, több éves gyakorlattal.


khm... rosszul tudom, hogy diplomát szerezni nem egy év? Legalább 4, ugye? És akkor a második diplomát mikor és hol csinálja, két nyelvet hol és mikor csinálja, több éves szakirányú tapasztalatot hol szerezze? Jah, értem már őket... két diplomát egyszerre és közben dolgozzon is napi 8 órában, hogy meglegyen a több éves szakmai tapasztalat.

Jah és egy grafikusnak (grafikus állás volt amúgy) miért is kell csinosnak és dekoratívnak lennie? Wáááááh, szóval bírom az ilyen hírdetéseket :-O

48. Loni (válaszként erre: 46. - 5464505f6a)
2007. máj. 30. 17:00
Én már találkoztam vele...Szép volt.
2007. máj. 30. 16:24
A fiam szeptembertől márciusig járt intejukra...a végén ismerős ajánlotta be valahová...jó-mi?(ennyit az egyenlő esélyekről!!)
46. 5464505f6a (válaszként erre: 45. - D9d8721118)
2007. máj. 30. 15:37
Láttál már olyan hirdetést,h 4-5éves tapasztalattal rendelkezö pályakezdöt keresünk?Érdekes lehet...:)
45. d9d8721118 (válaszként erre: 40. - Lamoni)
2007. máj. 29. 11:27

Gratulálok!!!

Tőlem is megkérdezték az előző munkahelye(ke)t. Kicsit ciki volt... Mondtam a nőnek hogy 22 éves vagyok, hol kellett volna dolgoznom??? 4 éves volt a suli ahol most fogok végezni, tehát nem értem a kérdést!!!! Na mindegy. Egy darabig jó lesz, aztán majd lesz valami.

Munkanélkülire meg eleve nem tudok elmenni, mert nem volt munkaviszonyom, mivel tanultam.

44. lamoni (válaszként erre: 42. - 5464505f6a)
2007. máj. 27. 11:41
Csak azért nem , mert tesóm is annál a cégnél dolgozik, neki nagyon jó helye van, jó fizetéssel, és nem akarom,ha valaki olyan olvassa, hogy probléma legyen belőle. Ja ő már több éve ott van, és természetesen nem ez a majom vette fel.
2007. máj. 25. 23:13
Én 21-én voltam és felvettek:)
42. 5464505f6a (válaszként erre: 24. - Lamoni)
2007. máj. 25. 23:10
Miért nem irod?
41. lamoni (válaszként erre: 38. - D9d8721118)
2007. máj. 25. 21:50
Örülök, hogy te is találtál munkát. Szerintem tapasztalatszerzésre mindenképpen jó lesz, és közben keresgélhetsz tovább.Én azt vettem észre, hogy aki dolgozik valahol, azt könnyebben felveszik, könnyebben talál jobb állást és tud váltani, mint az aki munkanélkülin van.
40. lamoni (válaszként erre: 39. - D9d8721118)
2007. máj. 25. 21:45
Szia. Hát nem teljesen azt kell csinálni, amit gondoltam, és a pénz is kevesebb, de úgy néz ki hogy sikerült. Az biztos, hogy nem ez álmaim melója, és meg se közelíti az előző munkahelyem, de annyi állásinterún voltam már, ahonnan vissza se nagyon szóltak, úgyhogy végülis örülök neki. A kollégák legalább szimpatikusnak tűntek, és ez se egy utolsó szempont.
39. d9d8721118 (válaszként erre: 37. - Lamoni)
2007. máj. 25. 20:27
Sikerült ?????
38. d9d8721118 (válaszként erre: 36. - Lamoni)
2007. máj. 25. 20:27
Nem vágtam bele! Nem mertem.... Meg jelenleg nincs időm vizsga időszakban letenni a jogsit 2 hónap alatt!!!, autót venni, oktatásra menni Wellnesbe.... stb. Szerencsére kaptam a végzettségemnek megfelelő állást, de sajna csak helyettesítő :( De én örülök neki, mert elég nehéz most Eü.-ben melót találni, főleg kezdőként.
37. lamoni
2007. máj. 25. 12:07
Sziasztok. Ma délután megyek egy állásinterjúra. Drukkoljatok!
36. lamoni (válaszként erre: 35. - D9d8721118)
2007. máj. 24. 19:42

Amikor elkezdtem a hírdetéseket böngészni a legtöbb munka, bár kissé álcázva volt, de ezt takarta. Van akinek bejön a dolog, de én nem mertem belevágni. Álítólag kötsz 5 bitosítást, és kapsz érte kb. 100-at. Nekem nem megy az ilyen rábeszélős meló, és nem akarok senkit átverni, és az embereknek se nagyon van pénze több ezer forintos életbiztosításra.

Ha belevágsz egy valamire vigyázz, vannak olyan bankok, ahol ha az ügyfél lemondja a biztosítást vissza kell fizetni a jutalékot (akkor is ha több hónap múlva mondja le) és már elköltött pénzt visszafizetni elég durva.

35. d9d8721118 (válaszként erre: 33. - Lamoni)
2007. máj. 23. 18:54

Végülis sikerült az interjú. De kicsit necces a meló. Egy bankhoz hívtak, de házalónak :(

Kocsi kell, jogsi és egyéb dolgok.... Sokak szerint kamú meló. De elég jól lehetne vele keresni, és még az autóba is beleszállnak :)

De fentartásaim vannak. Van akinek van tapasztalata ilyen téren?

2007. máj. 23. 18:36
én pénteken megyek állásinterjúra, még teljesen pályakezdő vagyok. erre a helyzetre vannak vmi jó praktikák?
33. lamoni (válaszként erre: 32. - D9d8721118)
2007. máj. 23. 17:53
Szia. Hogy sikerült az állásinterjúd? Nem szabad parázni, csak lazán, nyugodtan kell viselkedni, mert minél jobban látják rajtad, hogy izgulsz annál kevesebb az esélyed. Bár tudom, hogy könnyű ezt így mondani, és én is mindig izgulok, és csak akkor tudok teljesen természetesen viselkedni, ha szimpatikus az interjúztató.
2007. máj. 23. 12:00
Én ma megyek állásinterjúra. Nagyon parázok!!!! Ahogy olvastam ezt a fórumot,csak még jobban be vagyok tojva.....
31. lamoni (válaszként erre: 29. - 9a2354601b)
2007. máj. 14. 15:55
Nem szokásom kikezdeni se az interjúztatóval, se a leendő főnökkel. Ráadásul nem volt valami jó pasi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook