Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjún kérdés : " Szüleim mit dolgoznak?"- most komolyan, ehhez mi közük van? Vagy ez számukra miért érdekes? fórum

Állásinterjún kérdés : " Szüleim mit dolgoznak?"- most komolyan, ehhez mi közük van? Vagy ez számukra miért érdekes? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2013. márc. 4. 12:51
Én voltam az egyik, bocsánat...
2013. márc. 4. 12:01
kicsit elment mas iranyba ez a tema :)
2013. márc. 3. 18:38
Örök húség?? Még a házasságban is egyre ritkább ;)
65. gkreka
2013. febr. 28. 03:40
pssssszt! Kiépítettem ezt a szuper fedősztorit, hogy a t-csoportnak fogadtam örök hűséget, erre leleplezel. :)
64. a78c2ff918 (válaszként erre: 61. - Gkreka)
2013. febr. 27. 23:42

Én meg megmonlak a moszadnak...aszontad odajössz!Ez nem szép ám!!!;)

:D

63. af5393007b (válaszként erre: 61. - Gkreka)
2013. febr. 27. 18:44
Egyből gondoltam.. :D lol
62. konacafe (válaszként erre: 60. - Af5393007b)
2013. febr. 27. 17:59

Szerintem nem kene valaszolni. Be kellene csomagolni azt, amit az utolso mondatod vegen irtal.

Merthat valljuk be, ennek a mondatnak is van egy kis fanyar, beszolos ize: Elnezest, de mennyire befolyasolja ez a munkaban valo jartassagom?

61. gkreka (válaszként erre: 59. - Af5393007b)
2013. febr. 27. 17:27
Dehogynem! Sőt, a beépített kémjük vagyok a hoxán. De szabadidőmben a v-nek is szállítok infot. Holnap pedig beadom a jelentkezésemet a KGB-hez, de csak, ha jobban fizet, mint a CIA. :)
2013. febr. 27. 15:26
Na most szerintetek akkor mi az optimálisabb? Szépen higgadtan válaszolni, édesapa ezt csinálja édesanya pedig azt, vagy finoman megkérdezni , hogy ne haragudjon ennek mi köze a pozíciómhoz. Vagyis egyértelmű legyen , hogy nekem mindenre válaszolnom kell, vagy legyek karakán és mondjam meg h ehhez k..vára semmi köze.. :))
59. af5393007b (válaszként erre: 53. - Gkreka)
2013. febr. 27. 15:20
Én kérek elnézést , akkor T per 1 -ben tette fel, csak nem egy t csoportos vagy ? :D..
58. Bojszi (válaszként erre: 54. - A78c2ff918)
2013. febr. 27. 13:58
Igen, nyilván nekem, mint interjúalanynak szükségem van munkára, megélhetésre, de ahol már eleve olyan az első benyomás (igenis az én részemről), ott valóban nem biztos, hogy hosszú pályafutásom lenne. Sosem tudtam és nem is akartam szerepeket játszani. Vagyok aki vagyok, annyi eszem van, amennyi, olyan vagyok, amilyen. Nem akarok többnek mutatkozni, mint ami vagyok, de összehúzni se fogom magam. Bár a legelső munkahelyemen nem volt elsőre a leendő főnököm szimpatikus - Nyugodjon Békében-, de évekig dolgoztunk aztán együtt és apám helyett apám volt. Igaz barátomnak tartottam, a főnök-beosztott és korkülönbség ellenére is. Sajnos már nincs itt közöttünk.
57. töprengő (válaszként erre: 54. - A78c2ff918)
2013. febr. 27. 13:53

Hasonlóan gondolom. Azért is írtam a lejjeb azt amit...

Jó lenne ha valóban úgy kérdznének, és azt ami kizárólag az adott munkához kell. Ha szerelőt keresnek, akkor azt, haügyfelekkel kell foglalkozni akkor meg azt. Abba van valami hogy mi ügyfelek nem vagyunk egyszerű esetek. De s zülemhez akkor sincs semmi közük.

( takarítottam irodába, de az egyiket egy szerelőműhelyen keresztül lehetett megközelíteni. ott hegesztéshez is voltak " cuccok ". Megkérdeztem ha esetleg valami hiba van, ereszt valamelyik palack, van e szaga. persze ezt a férjemtől )

Váratlanul a felvételiztető egy hegesztőtől ezt is megkérdezhetné. Nem tudom.

Úgy érzem sok fölös körörket csináltatnak velünk..

2013. febr. 27. 13:42
Szerintem is valaszolni kene ra valamit, de ezt mindenkeppen diplomatikusabban kellene megfogalmazni.
55. a78c2ff918 (válaszként erre: 49. - Alidamolnar)
2013. febr. 27. 13:42

Az ilyet én simán elhajtom a fenébe,miközben keresztül nyársalom a szemeimmel.:D

Külhonban ilyet meg sem kérdeznek!Mondván:mi köze hozzá!!!Eszméletlen ami itt megy.Kis hülye megalomániások...

54. a78c2ff918 (válaszként erre: 44. - Bojszi)
2013. febr. 27. 13:39
Hát kb. erről van szó...az alább olvasható hosszú tanácsadás számomra azt üzeni,hogy már az állásinterjún nyald ki a seggét,míg ő törli beléd a kutyaszaros lábát.Hát én ezt kikérem magamnak!Gusztustalan,ahogy félistent játszanak és remélem majd kerülnek hasonló helyzetbe.Én tuti le nem megyek kutyába senkinek,inkább éhen döglök!Az első olyannál felállok és leosztom az ilyet.
53. gkreka (válaszként erre: 46. - Af5393007b)
2013. febr. 27. 13:26

Talán pont ez volt a baj. Ha nem érzed magad "otthonosan" a titkárnőcis "jelmezben", akkor inkább negatív hatást érsz el, mint pozitívat. pl. nem viselkedsz természetesen, feszengsz...

A kérdése a munkáltatónak valóban pofátlan, de lehet, hogy egy karakán "ezt miért tárgya az én állásinterjúmnak" válasz meggyőzte volna arról, hogy alkalmas vagy arra, hogy értetlenkedő, reklamáló, az elviselhetetlenséget súroló emberekkel tárgyalj nap, mint nap.


(És a kérdést többesszám egyes személyben tette fel, nem harmadik személyben. Ami persze ugyanolyan irritáló, de ha már fikázunk valakit, akkor tegyük azt pontosan)

52. agis
2013. febr. 27. 13:10

Az allasinterju nem arrol szol, hogy kizarolagosan a ceg erdekeit nezve "kinozzak" a munkavallalot. Optimalis esetben mindket fel lehetoseget kap a bemutatkozasra, felmerve mennyire passzolnak egymashoz. A HR-es feltetelezhetoen ismeri a munkakor korulmenyeit (stressz, tulora, egyeb korulmenyek) es az alapjan epiti fel az interjut. A nagyobb cegek kifejezett szempontok alapjan szurik ki a jelentkezoket. Ahol streszzinterjut alkalmaznak, konnyen elofordulhat, hogy nem a feladatok gyakorolnak nyomast a munkavallalora, hanem a kornyezet (ugyfelkapcsolati teruleten az allandoan csorgo telefon turelmetlen es ingerult ugyfelekkel pl).

Akinek nem tetszik maga az interju, vegye jelnek, hogy adott esetben annak a cegnek nem akar dolgozni es pont.

51. konacafe (válaszként erre: 6. - Af5393007b)
2013. febr. 27. 12:18
Lehet, hogy mar megvolt az uj munkaero,csak meg kellett hallgatni valakit..
2013. febr. 27. 11:01
Egy naiv kérdés: akkor most már normálisan nem is interjúztatnak? Én 2002-ben voltam utoljára, de a gazdasági igazgató interjúztatott (számviteli csoportvezetőnek mentem). Első beszélgetésre eldöntötte, hogy oké, de semmi ilyen személyes kérdés nem volt, még én nyögtem be, hogy van egy hatéves lányom, mert arra sem kérdezett volna rá. (Valahogy úgy került szóba, hogy veszélyeztetett terhes lett a nő, akinek a helyére pályáztam, és így hoztam szóba, hogy nekem is van gyerek). De semmi extrém kérdés nem volt. (Pedig 10 éve volt, nem annyira régen, de biztosan más szelek fújnak már.)
2013. febr. 27. 10:37

Akkor én még jobb, ha nem háborgok. Anno egyik helyen ki voltam akadva, (akkor voltam friss házas), hogy megkérdezte a nő, hogy a férjem gyerekei mennyire önállóak. Merthogy egyből kétgyerekes "anya" lettem,és ez nem tudja, hogyan fog hatni a munkámra. Amikor mondtam, hogy nagyon is önállóak (13-14 évesek voltak), akkor meg azt fejtegette, hogy az sem jó, ha túl önálló egy gyerek. Na, nálam ez tett be, volt már vagy 15 éve.


Most viszont hallottam olyat, hogy fiatal harmincas nőtől azt kérdezték állásinterjún, hogy

1. van-e pasija

2. pasi mit dolgozik

3. pasi mennyit keres

4. pasi milyen kocsival jár.

2013. febr. 27. 10:30

Ami nem jelenti azt, hogy munkásruhába menjen.

Lehet a ruha sokat elárul, de attól meg az " ügyintéző " lehet egy nem éppen oda való lelkületű. Nekem a korrekt és jó tájékoztatás fontosabb.

Minthogy az utolsó divat szerinti ruha legyen az illetőn.

2013. febr. 27. 10:26

Csak puszta kíáncsiság. Aki igazi koszos szakmába dolgozna : hegesztő, autószerelő, lakatos stb, az is öltönybe menjen?

Mert az egyszerű fizikai munkásnak a lejjebb leírtakba nem találtam választ. Ezek többnyire azokra vonatkoznak, akik nem a " piszkosabb szakmában " keresnek állást. ( olvassak figyelmesebben? )

Helyszín ahol a személyes felvételi zajlik, meg lehet nézni a gogli térképen. Útvonaltervezést is készíthetünk. ( azt szívesen megnézem )

És a felvételiztető maga a tökéletesség mintaképe...

46. af5393007b (válaszként erre: 35. - Jstefan)
2013. febr. 27. 08:58
hmm, úgy "kinyaltam" magam ahogy illik :) Csini fekete naci, diszkrét felső, de mégse az a mindent eltakaró, kicsit mutat kicsit nem is, szexi de mégis visszafogott magassarkú, a hajamat is belőttem , szolid smink, titkárnős szemcsi..ezzel csak nem lehetett olyan nagy problémája, ha mégis akkor legközelebb fari póló sportcipő összeállításban megyek :)))
45. Cilumiluci (válaszként erre: 44. - Bojszi)
2013. febr. 27. 08:05
Helyes!
44. Bojszi
2013. febr. 27. 08:02
Bár nekem ilyen lentebb említett durva kérdések sosem hangzottak el, de nálam már a "párom mivel foglalkozik", meg az "ugye nincsenek magánéleti gondjaim, mert nem szeretnék hallgatni, hogy esetleg a munkaidőben egész nap panaszkodok" című kérdés is kiverte a biztosítékot. Az utóbbira azt válaszoltam, hogy "de, vannak gondjaim. Nem elég, hogy nincs munkahelyem?!". Ide fel is vettek, viszont nemet mondtam, pontosan a stílus miatt. A másik helyen pedig olvasták a hobbimat, hogy sportolok és azt kérezték "mégis ilyen habitussal, aki szereti a természetet, szabadságot, sportot, hogy képzelem, hogy képes leszek irodai munkát végezni". Sok mindent talán persze nem kell beleírni az önéletrajzba, meg az interjúkon is átgondolt választ kellene adni, de én bevallom őszintén, egyenesen és nagyszájúan szoktam válaszolni. Az a tapasztalatom, hogy van ahol ez működik. Természetesen nem vezetői állásokat pályáztam/pályázok, de az én beosztásomban azt hiszem van, ahol ezt akár díjazzák is. Én így tapasztaltam.A tisztességemet nem adom egy akármilyen interjú kevéért.
2013. febr. 27. 00:56

Bónuszként: milyen legyen egy jó önéletrajz?


[link]


Valamint Gerilla önéletrajz okleveles szakértője, akitől állásinterjúban is lehet tanácsot kérni, rendkívül profi!



[link]


Okleveles Önéletrajz-Szakértő Minősítés az Önéletrajzírók és Karrier-tanácsadók Nemzetközi Szövetségétől


Certified Professional Resume Writer degree by the Professional Association of Resume Writers and Career Coaches

Termékek Tantermi képzés: [link]


Gerilla Önéletrajz Módszerek: [link]


Megnyerő Állásinterjú Módszerek: [link]


Baráth András, okleveles önéletrajz-szakértő blogja Bővebb infó: [link] 06-80-624-442 (ingyenesen hívható zöldszám)

Küldetés

Versenyképes gerilla önéletrajz és kísérőlevél technikákkal gyorsabb elhelyezkedéshez segíteni az álláskeresőket, akiknek már elegük van abból, hogy legtöbbször még csak választ sem kapnak a pályázataikra.

Leírás

Gerilla Önéletrajz: új módszer és ingyenes önéletrajz tippek, melyekkel előbb találsz új állást. Megmutatom, hogyan tűnj ki a sablonos önéletrajz minták tömegéből és a sok-sok jelentkező közül gerilla önéletrajz felhasználásával, hogy többet hívjanak állásinterjúra.


Vendel u. 11.

Budapest, Hungary

1096

Telefon 06-80-624-442 (ingyenesen hívható zöldszám)

E-mail barathandras@gerillaoneletrajz.hu

Honlap [link]

2013. febr. 27. 00:53

[link]


HOGYAN LEHET SIKERES AZ ÁLLÁSINTERJÚN?

HOGYAN LEHET SIKERES AZ ÁLLÁSINTERJÚN?


Már az első telefonhívás is egy teszt a lehetséges munkaadó részéről. Egy gyakorlott személyzetis sok mindent le tud szűrni személyiségéről abból, ahogy kommunikál.



Egyes munkaerő-közvetítő irodák az első telefonbeszélgetést előszűrésnek szánják, valójában így tesztelik az idegennyelv tudását. Ha ezen a teszten „átmegy", nagy a valószínűsége annak, hogy állásinterjúra is hívják majd. Hogy ott is legyen az állásinterjún, pontos információkra van szüksége a helyszínt és az időpontot illetően. A kapcsolattartó személyt mindig kérdezze meg arról, pontosan hol lesz az interjú és kérje el tőle telefonszámát is, ha esetleg késne vagy nem találná meg a helyet, fel tudja hívni. Ha nem ismeri a várost, arról is érdeklődhet, hogyan juthat el oda autóval vagy tömegközlekedést igénybe véve. Ha biztosra szeretne menni, az interjú előtti napon akár „be is gyakorolhatja"az odafelé vezető utat.



Tudjon meg minél többet a cégről, ahová állásinterjúra hívták. Természetes, hogy megkérdezik majd Öntől, hogy mit tud a cégről, ismeri-e a tevékenységüket, termékeiket.



A legjobb forrás az információk kiderítésére az internet. Ma már szinte minden cégnek van saját honlapja, amelynek címe általában az álláshirdetésben is szerepel.



Öltözék


Az állítás, hogy „a külső nem számít" egy új munkatárs megválasztásakor, nem igaz. A munkaadó illetve az őt képviselő interjúztató elsőként azt fi gyeli meg, hogy néz ki. A csomagolás adja el az árut, Önt pedig az öltözéke. Általában a formális öltözék a megfelelő. Kivételt csak a művészetekkel vagy reklámmal foglalkozó cégek képviselnek, mivel itt éppen azon van a lényeg, hogy öltözéke ne legyen átlagos, hanem kifejezze kreativitását. Ez esetben válasszon olyan egyedi öltözéket, amely tükrözi személyiségét, ízlését. De ezúttal se feledje: a kevesebb néha több.



Urak


Egyedüli elfogadott öltözék az öltöny, hosszú ujjú ing és nyakkendő. Nem illő a mellény és ing kombináció. Ha kombinált öltönyt választ, amelynél nem azonos a zakó színe a nadrág színével, ügyeljen arra, hogy a nadrág mindig sötétebb legyen, mint a zakó. A cipőt, úgy válassza meg, hogy sötétebb színű legyen, mint a nadrág és stílusában hozzáillő legyen az öltönyéhez. Nagyon fontos, hogy öltözéke és cipője tiszta legyen. Hacsak nem visel szakállat, feltétlenül borotválkozzon meg. Ügyeljen arra is, hogy haja és körme ápolt legyen.


Ha izzad a keze, vigyen magával zsebkendőt, amelyet csak keze törlésére fog használni. Ékszereit hagyja otthon, csak egy elegáns, öltönyéhez illő minőségi karóra elfogadott.


Ha visz magával dokumentumokat, azokat mindenképpen irattáskába tegye, a hátizsák vagy bevásárlótáska nem megfelelő.



A hölgyek esetében is érvényes: az öltözék legyen formális, visszafogott. A mélyen dekoltált ruha, miniszoknya nem illő. Ugyanis, ha ilyesmit viselne, azzal azt a látszatot keltené, hogy szakmailag alkalmatlan, ezért alkalmazza a „női praktikákat".


Állásinterjúra legmegfelelőbb a kosztüm, nyáron szoknya vagy nadrág és blúz. A blúznak mindenképpen legyen ujja, a rövid ujjú is megfelel (a fedetlen váll illetlenségnek számít). Ideális szoknyahossz: öt centi a térd fölött, vagy öt centi a térd alatt, elfogadottabb az utóbbi. Erre az alkalomra ne válasszon extravagáns frizurát, legyen természetes, visszafogott. A kiegészítőkkel is bánjon óvatosan, öt darabnál többet ne alkalmazzon, és vegye fi gyelembe, hogy a retikül is annak számít. Mellőzze a nehéz, fűszeres illatú parfümöt, s ez esetben is érdemes az arany középutat választani: a kevesebb néha több.



Mit vigyek magammal?


Azokat a dokumentumokat, amelyre a cégnek szüksége van, már az álláshirdetésben kérik Öntől, vagy akkor, amikor telefonon vagy e-mailben meghívják az állásinterjúra. Ezért teljesen felesleges, hogy az állásinterjúra magával vigye az önéletrajzát vagy a végzettségét igazoló dokumentumokat. Kivételt képez, amikor a személyzetis kifejezetten erre kéri. Mindenképpen vigyen magával jegyzetfüzetet és tollat, amely legyen reprezentatív külsejű. Papír-fecnik, szamárfüles füzet nem tesz jó benyomást. Ne szégyelljen jegyzetelni az állásinterjú alatt. Ily módon egyetlen fontos információ sem fog feledésbe merülni.



Ne késsen!


Legyen pontos. Ne menjen utolsó percben az interjúra, mert Murphy törvénye ez esetben biztosan működni fog és elkésik. Ez máris stressz-helyzetet teremt, és Ön leizzadva, összezavarodva, lihegve fog megérkezni, és nem hiszem, hogy ez magabiztossá teszi. Ha késik, azt a benyomást kelti, hogy nem tudja beosztani az idejét. Természetesen előfordulhat, hogy dugóba kerül, vagy más komoly oka van annak, hogy késik. Ilyenkor azonnal telefonáljon a kapcsolattartó személynek, és kérjen elnézést a késésért. Azzal, hogy telefonál, tudatja, hogy nem felejtette el a találkozót, úton van és várhatják Önt. Ha mégis késik, és nem tudatta ezt az interjúztatóval, megérkezése után indokolja meg, és kérjen elnézést.


De semmiképpen se magyarázkodjon!



Az első benyomás nagyon fontos


A személyzetis szakember gyakran használja a bevezető informális beszélgetést arra, hogy felmérje, milyen személyiség. Az ilyen kötetlen beszélgetés folyamán kevésbé fi gyel arra, hogy mit mond és lehet, hogy többet is elárul magáról, mint amennyit szeretne. Már az is sok mindent sejtet, ahogy kezet fog. Elsőként mindig azok nyújtanak kezet, akik meghívták az állásinterjúra. Rendszerint ez rögtön a megérkezés után megtörténik. Ha az állásinterjún más emberek is részt vesznek, lehet, hogy ők is kezet fognak Önnel. Ha megérkezéskor senki nem nyújt kezet, akkor mérje fel a helyzetet, és ha úgy találja, hogy illendő, nyújtson kezet elsőnek Ön. Ezzel kimutatja érdeklődését, és tudni fogják Önről, hogy ismeri az etikett szabályait. A kézfogás ne legyen túl gyenge, de túl szoros sem. Ha valakivel „döglött hal" módjára fog kezet, azzal azt sugallja partnerének, hogy személye számára érdektelen. Rosszabb esetben bizonytalan személyiségnek titulálják. Ha túl erősen megszorítja partnere kezét, abból azt szűrheti le, hogy Ön egy uralkodni vágyó, alkalmazkodásra képtelen személyiség. Fogjon kezet úgy, hogy az kifejezze határozottságát, érdeklődését.


Kötetlen beszélgetéskor ne dőljön be a személyzetis trükkjeinek: soha ne mondjon rosszat közös ismerősökről, soha ne mondjon elítélő véleményt jelenlegi vagy volt munkaadójáról. Próbálja meg inkább a beszélgetést másfelé terelni. Vessen fel valamilyen közös témát, ugyanis ez szimpátiát ébreszthet az interjúztatóban. A szemkontaktus nagyon fontos. A beszélgetés során mindig nézzen partnere szemébe, ha lesüti a szemét, az alárendelt pozícióba helyezi Önt. Figyeljen oda a testtartására, hanghordozására (legyen határozott, de egyidejűleg barátságos is). A feltett kérdésekre válaszoljon határozottan, érthetően.



Előszűrés


Nagyobb cégeknél, ahol nemcsak szakmai felkészültséget várnak el, hanem kiforrott személyiséget is keresnek egy-egy pozícióba, szinte mindennaposnak számít az előszűrés. Első lépésben személyiségteszteket végeztetnek el Önnel, esetleg szakmailag is tesztelik majd. Ha megfelelőnek találják, meghívják a következő állásinterjúra is, amelyen a leendő munkaköréről fognak beszélgetni, ahol Ön is elmondhatja eddigi tapasztalatait, és jövőbeni elképzeléseit. A menedzseri pozíciók betöltésekor is többlépcsős a felvételi.


Általában az Assessment Centerek módszerét használják, (pszihodiagnosztikai tesztek, modellezett helyzetek megoldása, önálló előadás megtartása stb.) amelyek együttes kiértékelése alapján megállapítják, hogy egyes emberek rendelkeznek-e vezetői képességekkel vagy sem. A kiértékelést független bizottság végzi.


Mit kérdezhetnek?


A legtöbb interjú azzal kezdődik, hogy megkérdezik Öntől: mit tud a cég tevékenységéről, termékeiről, miért szeretne nekik dolgozni. Soha ne említse, mint okot, a magas fizetést, vagy: ismerősétől hallotta, hogy a cég minden alkalmazottja ingyen telefonálhat. Inkább mondja el elképzeléseit, mit szeretne a cégnél elérni, és melyek a szakmai célkitűzései.


Ha csak a magas fi zetés érdekli, ezzel azt a benyomást kelti, hogy minél többet ki akar facsarni a cégből, és szakmailag már nem akar továbbfejlődni.


Azt is megkérdezhetik Öntől, hogy miért akar eljönni jelenlegi munkaadójától, vagy miért mondtak fel Önnek. Abban az esetben se mondjon negatív dolgokat volt munkaadójáról, ha felmondtak Önnek. Ez ugyanis alibinak tűnik, és megkérdőjelezi, hogy vajon új munkaadójával szemben lojális lesz-e?


Biztos lehet benne, hogy a gyenge pontjairól is kérdezni fogják, és arról is, mi az erőssége. További kérdés lehet, hogy mit szoktott csinálni szabadidejében? Minden, amit elmond magáról, sokat elárul személyiségéről, s egy gyakorlott személyzetis ennek alapján meg tudja ítélni, alkalmas-e a meghirdetett pozíció betöltésére. Ezért fi gyeljen oda, hogy azokat a tulajdonságaidat emelje ki, amelyek az adott pozíció szempontjából hasznosak lehetnek. Van, hogy amit Ön a legjobb tulajdonságának tart, az a pozíció szempontjából előnytelen, ezért jobb, ha meg sem említi.


Legjobb, ha hét jó - és öt rossz tulajdonságot sorol fel, hacsak nem adják meg a pontos számot, mennyit soroljon fel. A rossz tulajdonságok elismerése annyit jelent, hogy ismeri a gyenge pontjait, és változtatni szeretne rajtuk.


További kérdések: Mi volt a kedvenc tantárgya az iskolában? Miért választotta éppen ezt a szakot? Miért jelentkezett erre a pozícióra, ha nem felel meg a végzettségének? Csapatjátékosként vagy inkább önállóan szeret dolgozni? Volt már komolyabb konfl iktusa előző munkahelyein? Miként oldotta meg a kialakult kínos helyzetet? Mit tart az eddig elért legnagyobb sikerének?



Amit nem kérdezhetnek meg


Az állásinterjún nem diszkriminálhatják. Ha olyan kérdést tesznek fel, amelyet nem lenne szabad, kérdezzen vissza: miért érdekli ez a munkaadót, mennyiben függ ez össze a betöltendő állással. Az ilyen kérdésre ne reagáljon soha elutasítóan, de bátortalanul se, elég, ha pontosan ismeri az idevágó törvényt, és ezt az interjúztató eszébe juttatja.


(A Magyar Alkotmány 70/A. § kimondja, hogy az emberi és állampolgári jogok mindenkit különbségtétel nélkül megilletnek, illetve előírja a hátrányos megkülönböztetés büntetését. Az Alkotmány 10 olyan szempontot emel ki nevesítve (faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más élemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési helyzet), amely alapján tilos diszkriminálni, de a felsorolás nyílt végű, az egyéb helyzet kategóriába számos más megkülönböztetés is beletartozhat. Így például a Magyar Alkotmánybíróság a több esetben is egyéb helyzet szerinti diszkriminációnak ítélte a szexuális irányultság szerinti megkülönböztetést. Az Alkotmány 66. § emellett külön is kiemeli a nők és férfi ak egyenlőségét, a nemi alapú diszkrimináció tilalmát. A Szerk.) Ha mégis válaszol az ilyen jellegű kérdésre, tegye azt nagyon röviden és mondja el az igazat. Soha ne mondjon el részleteket személyes vagy családi dolgairól, sem jövőbeni terveiről, vagy kötöttségeiről.



Amit érdemes megkérdeznie


Az állásinterjún Ön is tehet fel kérdéseket, sőt jó, ha ezt meg is teszi. Ezzel kimutatja érdeklődését és megbizonyosodhat arról is, hogy valóban szeretne-e a cégnek dolgozni.


Soha ne kérdezzen először a fi zetésről, a cafetéria rendszerről, e témákat mindig az interjú végén tegye fel. Kezdje inkább azzal, hogy cégen belül uralkodó légkörről kérdez, leendő kollégáiról, igyekezzen minél többet megtudni a betöltendő munkakörről stb. A válaszok alapján, el tudja majd dönteni, hogy valóban szeretne-e belépni a céghez.



Kérdések, amelyeket soha ne tegyen fel:


Hányan jelentkeztek erre a pozícióra?


Megfelelek az elvárásaiknak?


Mikor vehetem ki az első szabadságomat?



Az ilyen jellegű kérdések jelentősen ronthatják esélyeit.



Kényes téma: fizetés


Ha már mindent megtudott a cégről, amit szeretett volna, és az interjúztató még mindig nem említette a fi zetést, kérdezzen rá! Ha megkérdezik Öntől, mi az elképzelése: adja meg az alsó és a felső határt. Ne értékelje alul „piaci értékét", és tartózkodjon önmaga túlértékelésétől is. (Sokat segíthet Önnek, ha korábban már megnézte a www.fizetesek.hu ingyenes, anonim, bérinformációs portált!)



Leggyakoribb hibák


nem megfelelő öltözék

elkésett és nem indokolta meg

nem megfelelő megnyilvánulás, szleng esetleg vulgáris szavak használata

túl lassan reagált a feltett kérdésekre

a fizetés, cafeteria, túlóra gyakori emlegetése

másodszor kérdezte ugyanazt (ezzel adja tudtára partnerének, hogy nem fi gyel rá)

idegesség

elszólja magát, ellentmondásokba bonyolódik, kiderül, hogy önéletrajzában hazudott, elhallgatott, vagy csúsztatott.

Búcsúzás


Mielőtt elbúcsúzna az Önt interjúztató személyzetistől, ne féljen megkérdezni, hogy mikor és milyen formában fogják értesíteni az eredményről. A búcsúzás ne legyen se túl rideg, de túl családias sem. Búcsúzzon el pozitívan, de ügyeljen arra, hogy ne hasson „ragadósnak". Tipp: „Örülök a következő találkozásunknak. Viszontlátásra."

2013. febr. 27. 00:50
Szerintem a hitetlenek kezdjenek el utána olvasni a gerilla önéletrajz állásinterjúra való felkészülésében, és ebben a cikkben, hogy mire számíthatnak, fel kell készülni, és nem utólag felháborodni..
40. 36a26f5226 (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2013. febr. 27. 00:49
Tőlem a biztosítónál arról faggattak, hogy milyen tv-csatornákat szeretek nézni, és szabadidőmben mit csinálok.. Egyikhez sincs semmi közük, de hozzá tartozott a stressztűrő képesség - kiállásához..
39. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Af5393007b)
2013. febr. 26. 23:18
Ó én erre azon reagálok...Tuti nem teszi zsebre...Ez nálam a mindent bele kategória:tekintet,mimika,szavak és hanghordozás.Kapná telibe,hogy beleszédül.Ilyen helyen,ilyen viszonyok közt amúgyis dolgozzon,aki akar.Sztem az állásinterjúnak az is része,hogy ezt is leközlöm,hogy mik a személyem iránti minimális elvárásaim.Ha nem jön össze,ne sajnáld!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook