Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjú - fizetésigény fórum

Állásinterjú - fizetésigény (beszélgetős fórum)


13. Derya (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2014. aug. 10. 11:40

van diplomas illetve szakkepzett minimalber, igen. de ez csak akkor ervenyes, ha olyan munkakorben helyezkedsz el, ahova szukseges az adott kepzettseg.

egyebkent a piac hatarozza meg, illetve ha kozalkalmazott, koztisztvislo lennel, akkor a kozalkalmazott bertablaban rogzitettek a minimumok. folfele el lehet tole terni.

12. Anita0027 (válaszként erre: 11. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 10. 11:40
Általánosságban írtam. Lehet, hogy csak azt fogja megadni, de ne azt kérje. Legyen valamennyire tisztában a céggel és önmagával, de ő ne minimálbért kérjen. Ha a cég csak azt ajánlja, akkor rajta múlik, hogy elfogadja-e, de ha saját magát többre értékeli, akkor merjen többet kérni. Nyilván, ha tudja magáról, hogy ő egy minimálbér-szintű tudással és tapasztalattal rendelkezik, akkor kérjen azt.
11. 3da8f53e4a (válaszként erre: 10. - Anita0027)
2014. aug. 10. 11:13
Nagyban függ, hogy milyen céghez jelentkezett :( A legtöbbje csak a szakképzett minimálbért fogja megadni neki.
2014. aug. 10. 11:01
Nehéz kérdés. Nem szabad magadat sem alul, sem túlértékelni. Azt egyáltalán nem javaslom, hogy minimálbért kérjél. Interjúztattam már többször is és mindig ellenérzést kelt az, aki annyira sem tartja önmagát,h a minimálbérnél kicsit többet kérjen. Nyilván pályakezdőként nem lehet túl magas célt kitűzni, ahhoz előbb bizonyítani kell, de ne is a minimálbér legyen a kérés.
9. 3da8f53e4a (válaszként erre: 8. - Beu23)
2014. aug. 10. 10:43

Ha maszekként dolgozik akkor, talán... minden más csak elképzelés marad itthon".


Munkahely --- és össze lehet tenni a két kezünket meg a lábunkat is és örülni neki.

2014. aug. 10. 10:05
nekem egyszer azt mondták, hogy úgy kell "ajánlatot" tenni, hogy amit kapni szeretnél ahhoz adjál hozzá. tehát ha szeretnél kapni 100 ezret, akkor mondjál 120-130 és abból még mindig tud alkudni és lehet megkapod azt amit szeretnél. bár mai világba nem hinném, hogy már van ilyen. én mikor mentem interjúra nem kérdeztek fizetésről és sem kérdeztem, volt egy elképzelésem, hogy ahh annyit biztos kapok, hát nem.. :D
2014. aug. 10. 10:05

A villanyszerelői szakma viszonylag a "keresett" szakmákhoz tartozik.

De mível magyarországon élünk és gondolom beszélünk is, rögtön nem fog kapni 200e ft-ot.

Hiába van érettségi ami ugyebár előnyt is jelenthet,de a pályakezdés visszabillenti a mérleget.

Nekem nincs érettségi, de van 7 éves gyakorlatom és az első 2 legkeresettebb szakmában található az enyém is ami egyben nemzetközi bizonyítványt adott.

De még így sem keresek annyít amit elvárnák. Itt magyarországon nem....

2014. aug. 10. 09:54
Konkrétan kezdő szakképzett (érettségivel rendelkező ) villanyszerelőről van szó....
5. kisj (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2014. aug. 10. 09:07
van a neten különböző szakmák átlagfizetéséről info
2014. aug. 10. 09:04

Igények lehetnek, de nem mindenhol kapod meg!

Az elején örülj annak amít adni akarnak, majd próbaidő alatt húzzál bele és a 3.hónap után ugrándozzál!:D

3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2014. aug. 10. 08:56
Törvény? :D Az nincs. Egy pályakezdő nemigazán kérhet sokat, de azért tudnod kell mire tartod magad.
2014. aug. 10. 08:54

Ja, örülj, ha munkát kapsz!


Igényeid ettől függetlenül lehetnek, bár a legtöbb helyen kitörölheted vele...

2014. aug. 10. 08:53
Van-e erre valamilyen törvény, vagy csak a PIAC törvénye,hogy pályakezdő ( tehát gyakorlat hiján) ,de szakképzett egyén milyen igénnyel léphet fel... Vagy örüljön ,hogy esetleg egyáltalán munkát kaphat ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook