Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó nátha (légkondi) fórum

Állandó nátha (légkondi) (beszélgetős fórum)


10. b235ac96d5 (válaszként erre: 9. - 8e9170fe09)
2012. júl. 1. 14:26
Minden esetre nem ártana felülvizsgálni az állapotukat!
9. 8e9170fe09 (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2012. jún. 29. 06:07

A legionella fertőzés egy elég ritka, de akár halálos, betegség. Tüdőgyulladást okoz. Kizárólag vízcseppekkel terjed. Klímától inkább csak elvileg kapható, még nem jegyeztek fel ilyen esetet.

Itt sem valószínű hogy erről van szó.

2012. jún. 28. 16:39
biztosan nem légionárius betegség, az durva volna mindannyiunknál, viszont így hogyan keveredjek ki belőle?
7. syria (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2012. jún. 28. 16:31

A "légionárius betegség" túl van lihegve.

Egyáltalán nem biztos, hogy a fórum kiírója abban szenved. (Az magas lázzal járó tüdőgyulladás, úgyhogy tuti nem ez a baja.) Szimplán meg van fázva a rázúduló hideg levegőtől, amit sokan nem bírnak.

Már a másik fórumon is írtuk: az egyetlen megoldás a légkondik normális beszabályozása; addig is kreatív ötletek alapján légterelők beiktatása.

Nem is értem: minden beltéri egységhez kell tartoznia távvezérlőnek. Azt kell előkeríteni, és használni.

Vagy ha központilag működik, nemes egyszerűséggel ki kell kapcsolni. (Csak nem tudni, mit szólnak hozzá azok, akik bírják.)

6. Nikki01 (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2012. jún. 28. 16:22
Köszönjük, bár belegondolva mire kivizsgálják elég sok idő leszek, lehet őszig:)
2012. jún. 28. 16:20

Néztem a másik fórum hozzászólásait is:) Ha külsős az üzembentartó, akkor a főnököd feléjük élhet bejelentéssel. Ugyanis a karbantartásról jegyzőkönyv készül. Panasz esetén be kell tudni mutatniuk. Ha ennyien megbetegedtetek, akkor bejelentés is mehet az Antsznek. A névtelen bejelentést is ki kell vizsgálniuk.

A Munka Törvénykönyv is előír idevágó jogszabályt.

4. Nikki01 (válaszként erre: 2. - Remoni)
2012. jún. 28. 16:12
Sajnos nem tudjuk az épület üzemeltetője nem kapcsolja ki
3. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Nikki01)
2012. jún. 28. 16:12

Szia! Szólj a karbantartónak, hogy a hőmérsékletet állítsa át.

A másik: Ez nem megfázás. Úgy nevezik "légionárius betegség" konyha nyelven. Ez a fajta betegség a légkondicionáló helytelen üzemben tartása miatt alakul ki. A klíma berendezést minden idény kezdetén, a rendszeres használat előtt, fertőtleníteni kell, mert kórokozók milliói telepednek meg, a baktériumoktól a gombákig minden! Ha a tisztítás és fertőtlenítés nem történik meg, akkor a használat során ezt mind a légtérbe fújja a szerkezet. Akár tüdőgyulladásig is fajulhat a dolog.

Egészen addig fog ez menni, amíg a fertőtlenítés és az alapos szellőztetés meg nem történik!

Munka egészségügyi terület. Az Antsz ilyet is ellenőriz. Szólj a főnöködnek, mert kemény bírságra számíthat a mulasztásért!

Ez nagyon komoly!

2012. jún. 28. 16:08
Ha mindenkit zavar, kapcsoljátok ki.
2012. jún. 28. 15:46
A napokban már írtam ide hogy a melóhelyemen mindannyiunk számára elviselhetelen a légkondi, viszont azóta kb utólsóként én is rendesen benáthásodtam tőle, mit tegyek h kijöjjek belőle, hiszen felöltözés ellenére folyamatosan ömlik ránk a hideg. Így mindig vissza fogok esni, és egyre rosszabb..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook