Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állandó hétvégés fórum

Állandó hétvégés (beszélgetős fórum)

12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Linella7)
2013. szept. 25. 00:51
Tekintve arra ,hogy amunkaidő felét feketén dolgozod (ha jól értem),nem nagyon ugrálnék a helyedben! Megállapodtatok valamiben,te vállaltad! Ha savanyú a szőlő,menj el! Ugyanis a munkaügyi bíróságon valószínűleg kiderűl majd a turpisság is,és akkor jön az önrevízió,ami nem 2 forint lesz!
2013. szept. 24. 11:37
Köszönöm a választ. és mivel jelenthetném fel őket és mik kellenek a bizonyitáshoz.?
2013. szept. 24. 09:57
4 órásba vagyok bejelentve csak.. 8órát vagyok ott mindig hétvégén ésdélután és semmi pénz nem jár érte pluszba..
2013. szept. 24. 09:57
addig viszont kénytelen vagyok itt maradni. ha kiirnám magam beteg szabira azt a munkáltatómnak kellene bevinnem? Szeritnem azt sem fizetné ki ahogy szabadságra sem enged..
2013. szept. 24. 09:56
énis keresek másikat jelenleg. de ahova mennék az csak okt.15 nyit meg. Ott viszont 14 órázni kell heti 3 nap másik héten heti 4 nap..
2013. szept. 24. 09:54
én pizzériában dolgozom és ugyanez a helyzet. nincs ünnep, nincs hétvége, nincs táppénz, 2 órás a bejelentés. és az előző havi fizezésünket is 4 részletben kapjuk meg. több mint 5 éve dolgozom ott, 3 hónap kihagyással és nemtaláltam másik munkát. bár én nem is panaszkodom. ez van.
6. reload (válaszként erre: 1. - Linella7)
2013. szept. 24. 09:51

Szabad hétvége nem kötelező, egy hónapban egy db vasárnap amit a MT előír :S

Be vagy jelentve egyáltalán?

5. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Linella7)
2013. szept. 24. 09:47
A legtöbb pékségben ez a helyzet!Lóvé nincs de szakadj meg.Ha keresel is másik helyet ne pékségbe menj!
4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Linella7)
2013. szept. 24. 09:22
Miért nem keresel másik munkát? Már rég otthagytam volna őket.
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Linella7)
2013. szept. 24. 09:04
Keress másik munkát, ha ez nem jó. Vagy fordulj munkaügyi bírósághoz, de akkor is keress másik munkát, mert hogy nem alkalmaz tovább az tuti. A munkát gondolom te vállaltad el így, ha nem tetszik, ne csináld...
2013. szept. 24. 09:04

Ugy tudom, a Munka Torvenykonyve szerint egy naptari honapban egy hetvegenek - szombat-vasarnap - szabadnak kell lennie!

Pontos paragrafust nem tudok hirtelen.

2013. szept. 24. 08:54
Sziasztok csajok! A segítségeteket szeretném kérni.Már nyitottam egy fórumot régebben, hogy nem fizet meg a munkáltatóm. Már megkaptam az 500ft-os órabért kiharcoltam.. De állandó délutános meg hétvégés(szombat vasárnap is) vagyok. Valamilyen jogszabály erre vonatkozik ? Illetve a szabinapokat sem adja ki senkinek, ha valaki beteg nem fizeti ki. Lázasan azt akarta hogy menjek be dolgozni mert ki fog helyettem dolgozni. Felkelni nem tudtam volna az ágyból...Egy pékségről van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook