Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga után meddig kell letenni a nyelvvizsgát? fórum

Államvizsga után meddig kell letenni a nyelvvizsgát? (beszélgetős fórum)

14. Suzi81 (válaszként erre: 12. - Sunshine24)
2010. aug. 6. 19:33
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!! Ma már néztem is nyelv sulit, hogy lassan, de biztosan el kezdjek tanulni.
13. vvicus
2010. aug. 3. 17:01
Jelenleg szerintem nincs korlátozva. Azt hallottam, hogy újra be akarnak vezetni időkorlátot, de szerintem erről még nem hoztak törvényt. Annak azért nagyobb visszhangja lett volna.
2010. aug. 2. 22:45

"2006 óta nem a záróvizsgára bocsátás feltétele a nyelvvizsga, „csak” a diplomát nem kapja kézhez az aki nem tudja időben bemutatni. Helyette azonban kap egy igazolást, mely ugyan végzettséget és szakképzettséget nem igazol, de tanúsítja a záróvizsga eredményes letételét, a diplomát pedig bármikor kézhez veheti a jelölt - az időkorlátozás nélkül kiadható."

Csak, hogy megnyugodj!

11. Suzi81 (válaszként erre: 10. - Nkriszti)
2010. aug. 2. 20:04
Idén júliusban nem hoztak egy új módositást? Mert én úgy hallottam, de sajna semmit nem találok azóta sem a neten. Most teljesen elszomorodtam...kéne valami hivatalos oldal..
2010. aug. 2. 19:59

Nekem most lett meg a nyelvvizsgám júniusban, előtte 2006-ban államvizsgáztam. Most beszéltem a tanulmányissal a továbbiakról, egy szóval sem említette, hogy kifutottam volna az időből!

Nagyon régen volt az, hogy 3 év volt a határidő, de eltörölték, mert rengeteg embernek okoz/okozott nehézséget megszerezni a nyelvvizsgát. Mivel a diploma kiadásának a feltétele a nyelvvizsga(k) és nem törölték el, könnyítésként bármennyi idő eltelhet az áv. és a nyv. között.

9. Suzi81 (válaszként erre: 3. - Szöszipanna)
2010. aug. 2. 19:55
Köszi, hogy gyorsan irtatok. Most kutakodok a neten és sehol nem találok semmi....tehát akkor Ti sem tudtok ilyen módositásról? Nekem ezt 100%ra kéne tudnom...
2010. aug. 2. 19:53
Na akkor ez jó dolog. Van esélyem lediplomázni! Én köszönöm az infót!
7. arrival (válaszként erre: 1. - Suzi81)
2010. aug. 2. 19:52
elvileg nincs határidő, de nem egyszerűbb ha felhívod a sulit és megkérdezed?
6. ancsix (válaszként erre: 2. - Bbibe)
2010. aug. 2. 19:51
Ilyen nincs:)
5. bbibe (válaszként erre: 3. - Szöszipanna)
2010. aug. 2. 19:51
Tényleg?! Nálunk nem ezt mondták 2 évvel ezelőtt mikor kiderült, hogy 2 nyelvvizsga kell a diplomához. Lehet, hogy suli válogatja?
4. sunshine24 (válaszként erre: 2. - Bbibe)
2010. aug. 2. 19:49
Ugyan már. Ilyen nincsen sehol. Akkor csinálja meg, amikor akarja, nem vész el semmi.
2010. aug. 2. 19:49
Nincs ilyen. Meg kapod az abszolvatóriumot és ennyi. A diplomát meg akkor amikor viszed a nyelvvizsga papírt!
2010. aug. 2. 19:47
2 év alatt kell teljesíteni. Utána érvénytelen az államvizsga és 5 év után a félévek is érvénytelenné vállnak! Ha jól tudom!
2010. aug. 2. 19:45

Sziasztok,


tudna nekem valaki segiteni a a fenti kérdésben? Állitolag van egy új rendelet, miszerint 2 év áll rendelkezésre a nyelvvizsga letételére az államvizsga után. Eddig úgy tudom nem volt határidő. Sajnos,én már több, mint 2 éve államvizsgáztam....ilyenkor mivan? Meddig kell nyelvvizsgáznom? Vagy már lekéstem?


Előre is köszi a választ.


Suzi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook