Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állami tulajdonú ingatlan vásárlása hogyan lehetséges? fórum

Állami tulajdonú ingatlan vásárlása hogyan lehetséges? (tudásbázis kérdés)


24. vivo44 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2020. ápr. 16. 23:01

Akkor mint NET ingatlanos.

A NET zrt felajánlotta első körben a volt tulajdonosoknak márciusban (2019), majd annak hiányában a saját oldalán kedvező áron kévő ingatlanjaik megvásárlását/ bérlőként visszavásárlását nyomott áron. Aki Május végéig nyilatkozott, vagy jelentkezett, annak 3 lehetőséget ajánlottak fel az ingatlan megszerzésére, lakhatására. Aki élt vele akkor az most elmondhatja, hogy a korábban bedőlt hitele ellenére van majdnem saját lakása/háza. Nagyon sokan azonban nem élek a 3 lehetőségek egyikével sem, (vagy kihaltak) és azon ingatlanok jelenleg üresen állnak, de az Államon keresztül a NET Zrt tulajnonában a MÁV felügyeletével.

Ezen ingatlanokat legjobb tudomásom szerint értékesítik folyamatosan, de nem olyan nyomott áron, mint korábban. (Pl egy 42 M ingatlant akkor 23-ért lehetett megvenni, ma 35 M). Azonban ahogyan velünk is és több ezer emberrel előfordult, hogy nem történt meg a hiteles átírása az ingatlanoknak, ami nagyon sok problémát felvet a benne lakóknak (benne volt a tv-ben is).

23. vivo44 (válaszként erre: 21. - Ikres_anyu)
2020. ápr. 16. 22:52
Tudom. A vagyonkezelőtől a büdös életbe nem veszel házat, hacsak nem bennfentes az illető, míg a NET zrt-től igen.
2020. ápr. 16. 22:40

Engem is érdekelne hasonló, de úgy tűnik senki sem túl jártas ebben a témában.


A mellettünk lévő lakás Nemzeti eszközkezelős, mert a tulajdonos hátralékos volt, stb. A szomszéd meghalt 3,5 éve, azóta üres, és gondolkodtam rajta, hogy meg kellene "szerezni", de az eszközkezelő oldaláról nem derül ki, hogy ilyen esetben, hogy lehetne megvenni...

21. ikres_anyu (válaszként erre: 18. - Vivo44)
2020. ápr. 16. 22:22
A kettő nem ugyanaz.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Kisj)
2020. ápr. 16. 22:22
5 éve nem lakják a házat.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Vivo44)
2020. ápr. 16. 22:21
Nem titok, itt nem azon van a lényeg, hogy állami e vagy sem. Nagyon tetszik nekünk a ház, és ha szeretnénk megvenni, csak ennyi. 😅
18. vivo44 (válaszként erre: 17. - Ikres_anyu)
2020. ápr. 16. 22:04
Vagyis NET Zrt.
2020. ápr. 16. 21:59
Ha az államé, akkor a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. a tulajdonosi joggyakorló.
16. kisj
2020. ápr. 16. 21:27

Szerintem az Eszközkezelőtől nem lehet csak úgy megvásárolni.

Ezekben az ingatlanokban általában azok élnek, akiknek valami miatt elúszott a tulajdonuk, és az Eszközkezelő segítséget nyújtott. Az ilyen volt tulajdonosok a bérlői és én úgy tudom, hogy rendelkeznek bizonyos jogokkal (pl. visszavásárolhatják) és nem lehet csak úgy kitenni őket ha fizetik a bérleti díjat.

15. vivo44 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 16. 21:25

Így már érthető.

Ha nem nagyon titok, akkor miért államit?

Ha titok, természetesen megértem!

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Vivo44)
2020. ápr. 16. 21:07
Köszönöm szépen, nem most gondoltuk azonnal, hanem ha lecseng ez a vírus. 2 évet tervezünk még itt maradni, csak időben akarunk elkezdeni érdeklődni.
13. vivo44 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 16. 20:42

Igen lehet.

Bár jelenleg egy ingatlant vásárolni....szerintem nagyon bonyolult és Államit ma már nem vennék. Mai napig nincsen a mi nevünkön Október 1-i vásárlással. Most pedig földhivatal nem is nagyon van.

Csak intelem és nem kioktatás!

Sok sikert!

12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2020. ápr. 16. 20:36
Én sem vitázni szeretnék. Ezzel kitisztáztuk, hogy lehet ilyen, lehet olyan variáció, sőt még előfordulhat az is, hogy valami harmadik módszer lesz az igaz.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2020. ápr. 16. 20:34
Köszönöm szépen, akkor először a Nemzeti Eszközkezelőnél próbálkozom, remélem lehet telefonon, mert sajnos a korona miatt kint ragadtunk.
10. vivo44 (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2020. ápr. 16. 20:32

Állami tulajdonú ingatlanban élek, amit 2019-ben vásároltunk meg. Az önkormányzatnál semmit, de semmit nem tudtak, nem is lehetett intézni az ingatlannal kapcsolatban. (az önkormányzatnál helyrajzi számot sem tudtak mondani anno)

Csak ezért próbáltam tisztázni, hogy nem mindegy, hogy az Állami vagy Önkormányzati tulajdonlapi bejegyzés szerepel.

De mivel messze nem vitázni szeretnék, ezért nagyon sok sikert kívántam a fórumnyitónak az ingatlanvásárláshoz.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. ápr. 16. 20:19

Persze ma már nagyon meglehet, hogy totál igazad van.

Amikor még nekünk tanították, hogy pl. "minden természeti kincs az állam tulajdona. Az állami tulajdonnal kapcsolatos jogait, egyéb gazdálkodással kapcsolatos ügyeit az állam az önkormányzati hivatalokon keresztül érvényesíti.

Az Állam a tulajdonos, az Önkormányzat a Végrehajtó Hatalom."

8. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 16. 20:03

Nem mindegy, hogy Állami tulajdon, vagy Önkormányzati tulajdonú.

De nyugodtan hívogasd csak a település önkrmányzatát, ha a tulajdoni lapon Állami:-)

Sok sikert a házvásárláshoz!

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. ápr. 16. 20:02
Mindenképpen körbe telefonálok, az nem kerül semmibe. Aztán ha rossz helyen érdeklődök úgyis tovább küldenek.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 16. 19:58
Ha van a pici falunak önálló önkormányzata, akkor először csak azt hívnám, pl. a polgármestert. Írd be a keresőbe a település nevét, nézd meg, mi ír róla a Wiki, és akár egy e-mailt küldesz, ha találsz, vagy ott lesz egy teló-szám...
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. ápr. 16. 19:54
Pici falu esetén is az önkormányzatot, vagy a megyeszékhelyi járási hivatalt hívjam inkább?
2020. ápr. 16. 19:44
Először én is a helyi önkormányzatnál érdeklődnék, nézzék meg helyrajzi szám alapján, a település-fejlesztési terv szerint milyen szerepet szánnak neki. Esetleg lehet-e rá vételi ajánlatot tenni, van-e rá valami különleges előírás. Pl. vásárlástól számított x éven belüli építés, van-e rajta közmű...A helyi műszaki osztályt keresném, a birtokodban levő tulajdonlapról a helyrajzi számot le tudod olvasni.
3. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 16. 18:42
Ha állami tulajdonú, akkor az azt jelenti, hogy a Nemzeti Eszközkezelőjé. Náluk kell érdeklődni, mert az önkormányzatnál nem tudnak segíteni, ha Állami.
2020. ápr. 16. 18:33
Helyi önkormányzat elmond mindent amire kíváncsiak vagytok.
2020. ápr. 16. 18:23

Sziasztok!

Kinéztünk egy házat, ami már 5 éve üresen áll, nincs sehol meghirdetve, hogy eladó lenne. Megkaptuk a nem hivatalos tulajdoni lapot, amin tulajdonosként a Magyar Állam van feltüntetve. Szeretnék utána járni, hogy meg lehet e vásárolni az ingatlant. Hogy lehet ennek neki indulni? Külföldön élünk, haza akarunk költözni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook